Washington – NY Islanders 2:3 (kon.) | Toronto – Florida 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:0 (kon.)
Carolina – Winnipeg 1:4 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:5 (kon.) | Tampa – Buffalo 2:1 (kon.)
St. Louis – Edmonton 0:3 (kon.) | Chicago – Calgary 2:0 (kon.) | Vancouver – Columbus 1:0 (1:0 po s.n.)
HC Tábor
3:4 (1:1, 2:1, 0:1)
HC Řisuty
Středa 27.03.2013, 18:00 • Zimní stadion Tábor • Play-off 2. ligy, skupina Západ

Vítězný pokřik Matěje Kosa se rozléhá ztichlým táborským stadionem a zbytek týmu Řisut skáče na led a oslavuje první finálové vítězství. Řisuty byly nakonec šťastnějším týmem a odvážejí si z Tábora výhru 4:3 v prodloužení. V sérii tak vede Tábor už jen 2:1 na zápasy. Čtvrtý duel se odehraje zřejmě v pátek na Kladně. Případné rozhodující páté utkání hostí v neděli kohouti. To je z Tábora vše, pěkné Velikonoce a u hokeje opět na shledanou se těší Josef Janda. (10:43:59)

66:59
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Rozluštění dnešní skvělé bitvy je tu! V oslabení ujel všem hráčům MATĚJ KOS a prostřelil Klestila mezi nohy stále ještě v oslabení svého týmu. Bez asistence.

66:40
    Buldoci se osvobozují.

66:18
    Břevno zachránilo hosty od prohry !!! To vše po megatlaku kohoutů, při hostech stáli všichni hokejoví svatí !!!

66:05
    Ani Heršálek od modré nedal.

65:24
    Domácí pálí na Dlouhého, v brance ale kotouč zatím nekončí.

65:06
    Rozhodne se právě teď? Za vysokou hůl dostává 2 minuty řisutský obránce Fiala.

64:53
    Na vkus kohoutů se asi hraje moc otevřeně, a tak si domácí trenér vzal odddechový čas.

64:53
    Ofsajd buldoků.

64:07
    Šulčík od modré Dlouhého nepropálil, tomu puk vyklouzl, ale nebyl nikdo, kdo by ho dorazil do branky.

63:10
    Landa se šikovností dostal až před Klestila a možná byl lehce podražen, rozhodčí to ale pouští.

62:32
    Mrkvička puk Dlouhému mezi betony neprocpal.

61:22
    Hudíček se hned po buly řítil přes celé hřiště sám na Klestila, ten jeho prudkou střelu vyrazil betonem!

61:15
    Ofsajd hostů posouzený jako úmyslný.

60:24
    Před branku dostával přihrávku od Kellnera Mrkvička, ke střele se ale nedostal.

60:01

Ve třetí části se podařilo buldokům vyrovnat na 3:3 a dovést zápas do prodloužení. Řisuty tak přece jen z části pokazily Táboru několik úchvatných statistik, které jsem prezentoval před začátkem utkání. Pohodová výhra Tábora se nekoná a ve třetím finále uvidíme přídavek, který dnes rozhodně není na škodu! Nastavení bude trvat maximálně 10 minut, pokud hráči nerozhodnou dříve zlatým gólem. Co více si fanoušci a hráči můžou přát, než vyhrát ligu gólem v prodloužení? Tedy pokud zvítězí Tábor.

60:00

59:44
    Do konce 3. třetiny 16 sekund a vhazuje se před Klestilem, který raději podržel puk v lapačce a nerozehrál.

58:55
    Drama vrcholí, je čas zapátrat v paměti, kdy naposled skončil zápas v Táboře remízou. Bylo to 5. prosince 2012, kdy Tábor hostil Klášterec nad Ohří. A bylo to rovněž 3:3. Tábor pak vyhrál 4:3 v prodloužení gólem Filipa Kolomého.

57:59
    Další icing Tábora.

57:19
    Tomáš Pechánek upaloval sám na Dlouhého, ten ale proti němu hodně vyjel z brány a vypíchl v pádu puk k mantinelu. Infarktová situace!

57:10
    Boj o puk hned na puntíku pro vhazování. Ani milimetr teď hráči nesmí podcenit!

57:01
    Černý čistě zbořil u mantinelu Hudíčka.

56:53
    Icing domácích. Puk se tak stěhuje před Klestila.

56:36
    Hosté v plném počtu. Přežili tlak domácích.

56:18
    Dlouhý pro jistotu puk podržel pod lapačkou.

55:55
    Puk ve středním pásmu.

55:14
    Další přerušení domácí akce, vhazuje se na útočné modré kohoutů.

54:55
    Buldoci vyhodili.

54:35
    Přesilovka pro domácí, můžou rozhodnout! Veselý 2 minuty za držení protihráče.

54:27
    Při signalizované výhodě pálí od modré Heršálek, puk ale sražen mimo branku.

54:01
    Šulčík selhal v obrovské příležitosti! Dostal exkluzivní přihrávku před branku, ale netrefil dobře puk.

53:11
    Další puk vyletěl ze hřiště, vhazuje se na modré u Táborských.

52:07
    Sedláček si chystal střelu švihem, puk mu ale na poslední chvíli utekl z hokejky.

51:38

51:16
    Puk mimo hrací plochu. Vypadá to, že těžké okamžiky hosté ubrání a přežijí bez inkasované branky.

50:29
    Vyrážečka Dlouhého opět odklonila Heršálkovu střelu mimo tyče.

50:10
    Heršálkovu jedovku od modré lapil Dlouhý sebejistě.

49:49
    Hosté už ve 4 hráčích.

49:41

49:37
    Hosté se budou bránit 12 sekund ve 3. Na trestnou jde Sedláček na 2 minuty za krosček.

48:56
    Domácí v plném počtu. Krátká přesilovka pro ně.

48:22
    Tomáš Pechánek vyslal nebezpečnou střelu, puk se k němu po vyražení brankářem vrátil a Pechánek vypálil znovu. Ale ani napodruhé Dlouhého neprostřelil. Utkání má opravdový finálový náboj se skvělou diváckou kulisou, je radost zde být!

48:07
    Mrkvičku zastavil ofsajd.

47:49
    Napětí a nervozita by se daly krájet. Křepelka 2 minuty za krosček. Hraje se opět ve 4.

47:20
    Hosté v plném počtu. Hráči šlapali u mantinelu po puku asi 20 sekund, rozhodčí ale k údivu všech nepřerušil.

46:56
    Trest pro domácí. 2 minuty dostává Trieb za krosček. Jako bonus mu rozhodčí přibalili 10 minut osobní trest za nesportovní chování.

46:47
    Konečně domácí pořádně v pásmu, Dlouhý ale svůj tým drží.

46:19
    Táboru se ale přesilovka nedaří, zatím je vcelku neškodný.

45:29
    Domácí v plném počtu. Začíná přesilovka. Skórují v ní kohouti znovu?

45:19
    2 minuty také pro hosty. Příliš mnoho hráčů na ledě odsedí střelec vyrovnávací branky Krpata.

44:39
    Skutečné buldočí inferno teď probíhá před Klestilem!

44:06
    Závar před svou osobou řeší Klestil přerušením hry.

43:29
    A může být ještě hůř. Seidl 2 minuty za hákování.

42:36
    Důraz před brankou vede k vyrovnání na 3:3. Závar v útočné třetině hostů způsobil svým průnikem Michal Hlusička, dostal se až k zakončení. Odražený kotouč dorazil pohotově a důrazně ONDŘEJ KRPATA a srovnává na 3:3. Asistence: Michal Hlusička, Jakub Sedláček.

Úžasná návštěva na dnešním finále. Utkání sleduje 2812 diváků. Samozřejmě zde panuje skvělá hokejová atmosféra. Již dlouho před utkáním bylo jasné, že rekord padne. Fanoušci se sjížděli také z okolních měst a obcí autobusy i auty, zaparkovat u stadionu bylo téměř nemožné.

40:39

40:33
    Kos našel Landu před Klestilem, ten se překonat nenechal.

40:01

Ve druhé části hry přidali střelci další tři góly, ale stále není nic rozhodnuto. Tábor vede 3:2, Řisuty ale nic nevzdávají a poctivě domácí tým trápí a vytvářejí si slušný tlak. Přibyla také vyloučení, 39 sekund z jednoho z nich si ještě hosté přenesou do třetí třetiny. Ta začne asi v 19:35.

40:00

39:56
    Kraus to ještě zkusil, hodně ale přestřelil branku.

39:39
    Někdo z domácích leží bezvládně u mantinelu. Rozhodčí zákrok netrestají. Kohout už se zvednul a je v pořádku.

39:09
    Buldoci hezky vyšachovali domácí obranu, finální zakončení šlo ale nad branku.

39:00
    Minuta do konce třetiny.

38:40
    Kanov tak dostává 2 minuty za hákování.

38:40
    Michal Hlusička se v pádu před Klestilem pokusil o bekhend a jeho pokusu moc nescházelo! Bylo to ale s faulem ze strany domácího obránce Kanova.

37:40
    Seidl ihned po návratu z trestné dostal na modrou přihrávku, jel tak sám na Dlouhého. Ten ho však skvěle vychytal a drží naději buldoků v reálných dimenzích. Aby to pak Seidla nemrzelo!

37:33

37:28

36:48
    Za brankou buldoků se snažil Kellner, přihrávka před branku mu ale nevyšla.

35:37
    Hra ve 4 prospěla hostům. Hned po buly se prosadil dobře umístěnou střelou FILIP BÍLEK. Klestil byl bezmocný. Asistence: Jakub Kraus, Jonáš Křepelka.

35:33
    A je po přesilovce. Seidl 2 minuty za hákování.

35:28
    Přesilovka také pro kohouty. Sedláček dostal 2 minuty za vražení na mantinel.

35:01
    Klestil skvěle vyrazil střelu po zemi.

33:28
    Střela Radka Pechánka proklouzla Dlouhému pod rukou, tentokrát měl však štěstí. Puk odskákal podél tyčky za branku.

32:57
    Domácí v plném počtu. Přesilovka ubráněna, stejně tak dvougólový náskok.

32:43
    Puk opět mimo útočnou třetinu buldoků.

32:22
    Skákavý puk vyrazil Klestil jen před sebe a zadělal si tak zbytečně na problémy. Nakonec vše pochytal a drobné zaváhání napravil.

32:06
    Tábor vyhodil do středního pásma.

30:57
    Zayml dostává 2 minuty za hákování. Sníží Řisuty na rozdíl jediného gólu? Jedinečná šance při dnešním malém počtu přesilovek.

30:54
    Landa zavezl puk do třetiny, rozhodčí přerušuje, jelikož domácí faulovali.

29:23
    Tábor je při chuti, další závar před brankou ale tentokrát gólem nekončí.

26:42
    Tábor právě vstřelil branku!
    A další gól! Uplynulo teprve 30 sekund od předchozího gólu a Tábor vede už o 2 góly. Z levého křídla vypálil VOJTĚCH MRKVIČKA a brankáře hostů propálil. Bez asistence.

26:12
    Další útočení domácích končí gólem. Po přihrávce Jana Kanova se prosadil RADEK SEIDL. Tábor vede 2:1. Asistence: Jan Kanov.

25:38
    Kanov se zmocnil na modré puku, udělal si dva kroky a poslal tvrdý projektil na branku hostů. Golmana ale neprostřelil.

24:28
    Kellner hledal před brankou Černého, nepodařilo se.

24:10
    Klestil podržel puk pod lapačkou před dotírajícími řisutskými útočníky.

23:14
    Landa obelstil u své brány Seidla a zakládá další útok buldoků.

21:48
    Kolomý vyslal projektil po zemi, Dlouhý zasahovat nemusel, střela šla mimo branku.

21:26
    Krpata s Hlusičkou opět kvalitně pracují v útočném pásmu, ke střele se dostat nemůžou.

20:57
    Seidlovu střelu jemně tečoval Kraus, nicméně Dlouhého nezaskočila a spolehlivě ji chytá.

20:20
    Veselý jen o kousek přestřelil branku. Najížděl ze slušné pozice přímo na Klestila.

20:01

Zatím jsme viděli rychlou hru obou týmů, v níž dlouho dominovala obranná fáze. Ke konci třetiny padly konečně góly. Nejprve poslal hosty do vedení Hudíček, z přesilovky srovnal na 1:1 střelou do odkryté branky Hájek. Hraje se velice disciplinovaně, za první třetinu udělili rozhodčí pouze jeden trest. Zatím tedy domácí hráči tradiční pukomet neroztočili, co ale není, může být třeba už ve druhé třetině. Ta začne asi v 18:50.

20:00

19:47
    Černý zkusil štěstí od modré, bez úspěchu.

18:35
    Buldoci puk nedokázali vyhodit, Heršálek poslal z chumlu hráčů přihrávku na úplně volného TOMÁŠE HÁJKA na druhém křídle, který trefoval do hodně odkryté branky. Dlouhý nemohl nic udělat. Hezký moment, srovnáno na 1:1. Asistence: Luboš Heršálek.

18:02
    Buldoci vytlačili puk do středního pásma.

17:38
    První přesilovka pro kohouty, 2 minuty dostává Veselý.

17:38
    Slánský chybně rozehrál a Šulčík mohl srovnat. Jeho střelu ale Dlouhý do branky nepustil.

17:24
    Další ofsajd domácích kohoutů.

16:10
    Hosté z další šance už udeřili. Po Sedláčkově přihrávce se prosadil TOMÁŠ HUDÍČEK a posílá hosty z Řisut do vedení 1:0. Asistence: Jakub Sedláček.

15:57
    Nejprve Klestil vyrazil betonem Hudíčkovu střelu, poté musel likvidovat Hlusičkovu dorážku. Slušná šance hostů na otevření skóre zápasu.

15:34
    Pechánkům odpískán ofsajd, dost se na rozhodčího zlobí.

14:49
    Hra se přelévá ze strany na stranu, vidíme pěknou plynulou hru. O kus navrch mají asi hosté, více šancí na gól měli ale zatím domácí.

13:27
    Mrkvička se prokličkoval až před Dlouhého, jeho střelu brankář buldoků dokázal vyrazit.

13:00
    Buldoci domácí hráče opět zatlačili před Klestila.

11:24
    Matušíkovu střelu švihem čapl Dlouhý do lapačky.

11:02
    Fialovo nahození od modré o kousek míjí Klestilovu branku.

10:56
    Nedorozumění v domácích řadách, z čehož pramení zakázané uvolnění.

10:47
    Sražený puk, který přiletěl od Hlusičky, přikryl radši Klestil pod lapačkou.

10:24
    Do Kellnerovy střely obětavě padá Sedláček. Ohrožení branky tak zabránil.

09:34
    Kos málem u tyče našel Landu, obránci kohoutů jsou zatím pozorní.

08:57
    Matušík zatáhl puk až před bránu, po jeho nahrávce zkoušel skórovat Hájek.

08:10
    Tři buldoci se hnali svižně kupředu, těsně za modrou domácí jejich snahu překazili.

07:15
    Buldoci dlouho okupují pásmo Táborských, ti pozorně brání a k nebezpečné střele hosty nepouštějí.

05:40
    Kos zastavil Matušíka, podle domácích fandů nedovoleně, stále ale přesilovku diváci neuvidí.

05:15
    Přihrávka rukou zpomaluje svižné tempo zápasu.

04:51
    Hlusička motal hlavu obráncům Tábora za jejich brankou.

04:16
    Tomáš Pechánek našel bratra Radka, který z křídla brankáře buldoků neprostřelil. Dlouhý se pěkně rozchytal.

03:18
    Kos hledal spoluhráče před brankou, naštěstí pro domácí k němu ale kotouč nedoputoval.

03:04
    Střelu na lapačku zkoušel Matušík, těsně vedle.

01:58
    K první pořádné střele zápasu se dostal táborský Kellner, jeho střelu ale Dlouhý vyrazil mimo branku.

01:49
    Veselý před modrou uklouzl a nemohl pokračovat v nadějné akci.

01:13
    Úvod je hodně opatrný z obou stran, buldoci lapeni v ofsajdu.

00:18
    Liška hledal Černého, jeho přihrávka k adresátovi nedoputovala a skončila za brankou hostů.

00:01

Hockey Club Tábor: Klestil – Havran, Trieb, Hlaveš, Heršálek, Kanov, Černý, Hlaveš, Liška – Mrkvička, Pechánek T., Kellner, Seidl, Matušík, Hájek, Šulčík, Kolomý, Kratochvíl, Pechánek R., Heřmánek, Zayml.

HC Řisuty: Dlouhý – Kašák, Sedláček, Čermák, Babický, Fiala, Čížek, Bílek, Slánský – Landa, Kos, Scherzl, Hlusička, Kraus, Křepelka, Veselý, Krpata, Vlček, Hudíček.

Rozhodčí: .

Domácí kohouti nastupují v tmavomodrých dresech, hosté z Řisut v bílých.

Před začátkem utkání zazní česká hymna.

Proti jakým statistikám se dnes tým HC Řisuty musí prosadit?

HC Tábor vyhrál všech 5 domácích zápasů play-off za 3 body, ve 2 z nich vychytal brankář Klestil shutout. Tým se v domácích zápasech play-off prezentuje drtivým skóre 31:6, což je průměrná výhra 6:1.

HC Tábor vyhrál 8 z 9 zápasů play-off se skóre 52:19.

HC Tábor neprohrál na svém stadionu v základní hrací době už 21 utkání v řadě, 16 v základní části, 5 v play-off.

HC Tábor vyhrál na svém stadionu za 3 body už 13 utkání v řadě, 8 v základní části, 5 v play-off.

Od 1. prosince 2012, kdy dělám pro Tábor podrobné onlajny, vyhrál Tábor všech 15 zápasů, které jsem komentoval.

HC Tábor přišel o všechny body na svém ledě naposledy 22. září 2012. Nadějí pro Řisuty může být to, že táborští hokejisté podlehli právě jim, a to v poměru 3:5.

V kohoutí kabině vládne bezpochyby výborná nálada a na dnešní poslední krok jsou hráči domácích dostatečně psychicky uvolněni. Jak se asi cítí buldoci? Bude mít rozhodující gól v poslední sekundě druhého utkání vliv na jejich dnešní výkon? To se již brzy dozvíme. Dnes budu velký optimista a tipnu si titulem ověnčenou výhru Tábora šest ku třem. Co myslíte? Uvidíme po zápase.

Vzájemné zápasy:
    Tábor – Řisuty: 3:5, 3:0, v play-off: 4:0
    Řisuty – Tábor: 7:4, 2:1SN, v play-off: 4:5

Druhý finálový duel, který se odehrál včera ve Slaném, vyhráli hokejisté Tábora 5:4. Prvně v sezoně tak u buldoků uspěli. Táborské hokejisty přijely podpořit dva autobusy skalních fanoušků. Diváci viděli hromadu gólů, ale hlavně – naprosto infarktový závěr jako z pera chechtavé smrtky. V čase 57:29 byl za stavu 4:4 vyloučen za hákování táborský Liška. Klestil pochytal několik nebezpečných střel a vytáhl Tábor z poslední zápasové bryndy. Nebezpečně pálili Slánský či Kašák. V posledních sekundách 3. třetiny se na Schwambergera v brance domácích rozjel táborský kapitán Matušík, jenže k zakončení se nedostal. Bránící buldok ho trošku nedovoleně atakoval, poté mu pod nohy snad hodil i hokejku a ve finále se buldoci vrhli na vlastní branku a vyvrátili ji. Nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení. V čase 59:59 se tak Jakub Matušík rozjel po nařízeném trestném střílení na brankáře Řisut znovu a mohl si celé sólo zopakovat. Předvedl oblíbený blafák do bekhendu a sekundu před koncem rozhodl o vítězství Tábora 5:4. Velké zklamání pro buldoky a úžasný zážitek pro táborské hokejisty a všechny výletníky z Tábora. A to nejen kvůli tomuhle famóznímu závěrečnému momentu. Za zmínku také stojí táborský obrat v utkání, který nastal během osmi minut mezi 30. a 38. minutou, kdy kohouti otočili z 0:2 na 4:2. Tři góly nacpali Táborští dokonce do tří minut v průběhu 35. – 38. minuty. Kdo nejel, prohloupil. Jakub Matušík nasbíral v utkání 3 body (2+1), pochvalu si zaslouží určitě také mladý Patrik Zayml (1+1).

Hezký finálový večer z Tábora při sledování onlajnu přeje Josef Janda! Možná poslední! Středa 27. března se může stát slavným datem v kalendáři každého fanouška táborského hokeje. Domácí HC Tábor dnes večer hostí HC Řisuty, nad kterými vede ve finálové sérii už 2:0. Může se tak stát letošním prvním vítězem 2. ligy, jelikož stav moravských finále je po druhých zápasech nerozhodný, tedy 1:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Josef Janda

Branky a nahrávky: 19. Hájek (Heršálek), 27. Seidl (Kanov), 27. Mrkvička – 17. Hudíček (Sedláček), 36. Bílek (Kraus, Křepelka), 43. Krpata (Hlusička, Sedláček), 67. Kos

HC Tábor: Klestil – Trieb, Hlaveš, Heršálek, Kanov, Černý, Liška – Mrkvička, Pechánek T., Kellner, Seidl, Matušík, Hájek, Šulčík, Kolomý, Kratochvíl, Pechánek R., Zayml.
    HC Řisuty: Dlouhý – Kašák, Sedláček, Čermák, Babický, Fiala, Čížek, Bílek, Slánský – Landa, Kos, Hlusička, Kraus, Křepelka, Veselý, Krpata, Vlček, Hudíček.

Rozhodčí: Mertl, Pražák – Polonyi, Kreuzer