Boston – Carolina 6:2 (kon.) | Toronto – NY Rangers 4:3 (kon.) | Colorado – Calgary 1:3 (kon.)
Anaheim – Edmonton 2:1 (kon.) | Vancouver – Arizona 2:0 (kon.)
Colorado Avalanche
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Calgary Flames
Úterý 09.04.2013, 03:05 • Pepsi Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Dva poslední celky celé NHL a týmy, které jsou momentálně absolutně z formy, se utkají na ledě v Pepesi Center v Denveru. Calgary navíc v posledních pěti utkáních nezískalo ani bod a naposled zvítězilo 28. března právě proti svému dnešnímu soupeři.

Fanoušci obou celku se již dívají směrem k nejbližšímu draftu, ve kterém by oba celky měli mít slušnou výchozí pozici. V Coloradu čím dál víc sílí hlasy pro odvolání trenéra Sacca.

Určit vítěze dnešního souboje je opravdu těžké. Bude zajímavé sledovat, jestli se v domácím dresu proberou hráči jako McGinn nebo O´Reilly. Naopak hosté před koncem přestupového období vyměnili dlouholeté opory Iginlu a Bouwmeestera. Více se tak bude očekávat od českého dua Hudler-Červenka.

Colorado Avalanche: Giguere – Hunwick, Johnson, Hejda, Elliott, Zanon, Barrie – Landeskog, Duchene, Parenteau – Malone, O´Reilly, McGinn – McLeod, Mitchell, Jones – Bordeleau, Olver, Van Der Gulik

Calgary Flames: MacDonald – Wideman, Giordano, Butler, Brodie, Carson, Sarich – Stempniak, Reinhart, Tanguay – Cammalleri, Horák, Bartschi – Begin, Stajan, Glencross – Jackman, Backlund, Červenka

Rozhodčí: Francis Charron, Brad Meier – Shane Heyer, Andy McElman.

Stadionem zní státní hymny USA a Kanady. Na začátek utkání si ještě chvilku počkáme.

00:01

00:41
    Duchene vybojoval kotouč na útočné modré, následně se mu nepovedlo poslat do samostatného úniku Parenteaua.

01:40
    Calgary se zatím nedokáže dostat s pukem do útočné třetiny.

02:05
    MacDonald musel poprvé v utkání zasahovat proti střele od modré čáry.

03:18
    Jones se hned na začátku prvního utkání po svém zranění posadí na trestnou lavici. Hosté si zahrají přesilovou hru.

03:51
    Domácí se osvobozují.

04:28
    Dvě střely od modré čáry musel pokrýt Giguere, následně domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.

05:19

06:25
    Parenteau krásně našel volného Landeskoga, ten svůj pokus poslal několik centimetrů od levé tyče hostující branky.

07:22
    Bordelelau zboural u mantinelu Stajana a následně se na něj sesypali hráči Calgary. Nakonec domácí útočník dostává dvě minuty za hrubost.

07:46
    Zanon vyhodil kotouč ze hřiště a odstává dvě minuty za zdržování hry. Hosté si zahrají dlouhou přesilovku 5 na 3.

08:14
    Giguere předvedl dva skvěle zákroky proti tvrdé střele Tanguaye a následné dorážce Cammalleriho.

08:49
    Hosté v ofsajdu a hra se přesouvá do středního pásma.

09:22
    Domácí ve čtyřech.

09:46

10:54
    Domácí si také zahrají přesilovku. Stajan u vlastní branky poslal k zemi Duchena a oslabí tak svůj tým na dvě minuty.

11:19
    Domácí jsou zatím s pukem ve vlastním pásmu.

11:44
    Ještě stále se Colorado nedokázalo usadit v útočném pásmu.

12:02
    Další pokus domácích zastavuje Horák a posílá kotouč do středního pásma.

12:54

13:44
    Hejda sa v rohu kluziště pustil do Saricha. Oba hráči jsou vyloučeni za rvačku.

14:40
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nedokáží z tlaku nic vytěžit.

15:43
    Po delší době musel svojí lapačku předvést Giguere.

16:48
    Oba celky se teď nedokáží dostat do útočného pásma a něco vymyslet.

18:33
    Zanon neudržel kotouč na modré čáře a hra se přesouvá zpátky do středního pásma.

18:09
    Před Parenteauem byla otevřená polovina branky, jenže domácí hráč z první střílí hodně mimo.

19:13
    Barrie se dostával do zajímavé střelecké pozice. Na poslední chvíli mu kotouč vypíchl jeden z hostujících hráčů.

20:00

Je vidět, že se utkali dva poslední celky ligy. Hra tomu také odpovídá. Vidíme více bojovnosti než hokejové krásy. Snad nám druhá třetina přinese nějaké branky.

Další třetina začne přibližně v 04:02.

Střely na branku v 1. třetině: 8 – 10.

20:01

20:50
    Calgary hned na začátku třetiny zatlačilo domácí v jejich pásmu, ale hosté si pouze posílali kotouč kolem mantinelu a Giguera neohrozili.

21:45
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí se poprvé ve druhé třetině dostali do útočného pásma. A po střele od modré čáry se tečí prosazuje BRAD MALONE a dává svojí první branku v NHL. Asistence: Tyson Barrie, Ryan O´Reilly.

22:23
    MacDonald opět v pemanenci. Tentokrát si se střelou od modré poradil.

23:06
    Další přesilovka pro hosty. Van Der Gulik na zemi ještě podrazil Giordana a dostává dvě minuty.

23:22
    Duchene v oslabení ujížděl na MacDonalda, ale na zádech měl nalepeného obránce, který mu znemožnil pořádně zakončit.

24:40
    Hosté hrají přesilovku hodně staticky anedokáží se dostat do nějaké šance.

25:07

25:27
    Duchene opět nebezpečně střílel a MacDonald jeho střelu pouze vyráží ramenem.

26:48
    Zanon pouze nahodil kotouč před branku, kde jej nikdo netečoval a MacDonald jej vyrazil do rohu.

27:10
    Giguere teď vytasil další dobrý zákrok po šanci Stempniaka.

27:34
    MacDonald opět zasahuje po střele Elliotta od modré čáry.

28:06
    Giguere si připisuje jednoduchý zákrok, když zachytil slabou střelu od modré čáry.

28:26
    Bordeleau dostal další dvouminotvý trest v tomto zápase. Tentokrát si posedí za napadení. Domácím se verdikt sudího vůbec nelíbí, protože to vypadalo jako běžný bodyček.

28:42
    Duchene opět zaútočil v oslabení. Tentokrát však vůbec svým pokusem netrefil branku.

30:27

30:56
    Calgary právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. Již po přesilové hře se k puku dostal ROMAN ČERVENKA a přesnou střelou pod břevno dokazuje trenérovi, že si místo v e čtvrté formaci nezaslouží. Asistence: Mark Giordano, Roman Horák.

31:55
    Podruhé v utkání selhal Parenteau v gólové šanci, když nedokázal trefit odkrytou branku.

32:13
    Sérii dobrých zákroků předvedl Giguere po střele Backlunda a následných dorážkách.

32:43
    Přesilová hra pro domácí po faulu Backlunda.

33:30
    MacDonald musel rychle pokrýt kotouč před dotírajícím McLeodem.

34:44

36:56
    Z nenápadné akce se prosazují hosté. MICHEAL CAMMALLERI si najel před branku a přesnou přihrávku usměrnil za záda Giguera. Asistence: Roman Horák, Steve Begin.

38:10
    Domácí se po inkasované brance snaží o vyrovnání, ale naráží na pozornou obranu Calgary.

39:10
    Na druhé staně nepřesně střílel Giordano.

40:00

Domácí se dokázali dostat do vedení v utkání po premérové brance Maloneho. Hosté však zásluhou Červenky a Cammalleriho otočili skóre. Bude tak zajímavé sledovat jestli se obrat povede i domácím hráčům.

Další třetina začne přibližně v 04:54.

Střely ve 2. třetině: 18 – 17.

40:01

40:29
    Landeskog se dral před branku, což se mu i povedlo, ale o kotouč jej připravila obrana Flames.

41:15
    Ofsajd zastavuje útok Calgary.

42:48
    Olver střílel od modré pouze do obránce.

43:47
    Duchene ze zajímavé pozice střílel nepřesně.

44:12
    Landeskog zahákoval Červenku v gólové šanci a inkasuje dvě minuty.

44:17
    Na ledě se svíjí rozhodčí Meier, který inkasoval tvrdou střelu od Hejdy.

Zdá se, že budeme pokračovat pouze s jedním hlavným rozhodčím. Meier odchází do šaten za doprovodu lékaře.

44:40
    Domácí se zatím dobře brání a vyhazují kotouč přes všechny čáry.

45:02
    Brodin zkusil štěstí střelou od modré, ale Giguere chytá.

46:13

46:56
    Rozhodčí Meier je zpátky na ledě.

47:33
    Domácí se teď nedokáží dostat přes střední pásmo.

47:48
    Sarich po odpískání provokuje domácí hráče k bitce, ale sudí jej rychle umravňují a posílají na střídačku.

48:08
    Olver bekhendem nahodil kotouč na MacDonalda. Ten jej v klidu chytá.

49:05
    Jackman schoval střelu za obránce a snažil se najít mezeru mezi betony Giguera. Domácí brankář byl pozorný a kotouč vyráží.

49:49
    Na druhé straně byl v pohotovosti MacDonald. Ani on však s pokusem domácích neměl problém.

50:02
    Duchene se natlačil před branku, ale bekhendem nedokázal kotouč zasunout kolem betonu MacDonalda do branky.

51:00
    Domácí se snaží stupňovat tlak. Jenže Van Der Gulik neudržel modrou čáru a hra se přesune do středního pásma.

51:52
    Jones střílel zpoza obránce pouze do připraveného MacDonalda.

52:18
    Fantastický zákrok MacDonalda, který se skvěle přesunul a zastavil střelu Parenteaua, který konečně trefoval odkrytý prostor.

53:08
    Na druhé straně výborně zasáhl Giguere při šanci Červenky.

53:58
    Mitchell střílel od levého mantinelu pouze do chráníčů MacDonalda.

54:59
    Již jen pět minut má Colorado na to, aby minimálně srovnalo utkání a nedovolilo soupeři odskočit v tabulce.

55:24
    Domácí si zahrají přesilovou hru po vyloučení Červenky, který zahákoval Duchena.

56:01
    MacDonald drží hostům vedení, když dokázal zastavit dorážky McLEoda a McGinna.

56:29
    Opět lapačka MacDonalda, který chytá střelu Barrieho od modré.

56:41
    Hosté se prosazují v oslabení. Obrovská chyba domácích hráčů, kteří nechali volného ALEXE TANGUAYE, který sám i z velkého úhlu překonal Giguera. Asistence: Lee Stempniak.

57:25

57:39
    Další vyloučení pro Červenku, kterýmu jen před chvíli skončil předchozí trest.

57:41
    Domácí to zkouší bez brankáře.

58:01
    Duchene nedokázal trefit branku a poslal kotouč až do ochranné sítě.

58:20
    Po hře vysokou holí se vhazuje v pásmu Colorada a Giguere musí zpátky do branky.

58:40
    Jenže teď již domácí hrají znovu v šesti.

59:30
    Hosté skvěle brání a tlačí domácí k mantinelu.

59:40

60:00

Domácí se sice snažili, ale MacDonald v poslední třetině zatáhl roletu a někdy i s notnou dávkou štěstí uhájil výhru pro Calgary. Flames tak svému soupeři v tabulce odskočili na rozdíl tří bodů a přesně tolik bodů Avalanche ztrácejí na předposlední místo v tabulce NHL.

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 22. Malone (Barrie, O´Reilly) – 31. Červenka (Giordano, Horák), 37. Cammalleri (Horák, Begin), 57. Tanguay (Stempniak)

Rozhodčí: Francis Charron, Brad Meier – Shane Heyer, Andy McElman