Buffalo – Tampa 3:1 (kon.) | Nashville – Detroit 0:3 (kon.)
Pondělí 15.04.2013, 01:30 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Jakub Kindl (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:12 (04:12:55)

1. Jimmy Howard (DET) 22 zák., 0 gólů, 100%
    2. Henrik Zetterberg (DET) 1+1
    3. Pekka Rinne (NAS) 29 zák., 2 góly, 93,5%

Velká radost na straně Detroitu. Rudá křídla totiž vítězí v Nashvillu 3:0 a vrací se zpět na osmé místo v tabulce Západní konference, které by zajišťovalo postup do play-off. Hosté se však o své vítězství museli bát tařka až do samotného závěru. Ještě tři minuty před koncem totiž vedli pouze o jednu branku, když před tím museli přestát například Butlerovo trestné střílení. Až v čase 57:01 zvýšil na 0:2 Franzen a skóre utkání pak ještě pečetil gólem do prázdné branky Abdelkader.

60:00

58:41
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto! JUSTIN ABDELKADER nejprve z úhlu prázdnou branku netrefil, ale o chvíli později na něho Zetterberg šikovně tečoval Dacjukovo vyhození a Abdelkader dovezl kotouč do opuštěné klece. Asistence: Henrik Zetterberg, Pavel Dacjkuk.

58:03
    Domácí to zkouší bez brankáře!

57:01
    Slovo si vzal střelec důležitých gólů Red Wings JOHAN FRANZEN! Dvojice Cleary – Filppula obrala o kotouč váhajícího Webera a JOHAN FRANZEN se ocitl před Rinnem sám. Přehodil si puk na bekhend a poslal ho do horního rohu nad lapačku domácího gólmana. Asistence: Valtteri Filppula, Daniel Cleary.

56:48
    Rinne přerušil hru po střele Anderssona. Rudá křídla získala vhazování v útočném pásmu.

56:20
    Výborná práce čtvrté řady hostí. Miller se protlačil až před Rinneho, a bylo tam i několik dalších střeleckých pokusů. Detroit tak získává cenný čas v útočném pásmu.

55:59
    Icing domácích. Predators mají ještě čtyři minuty na vyrovnání stavu.

55:11
    Weber střílel z těžkého úhlu a nakonce z toho byl závar před Howardem. Hosté se ale ubránili.

54:21

54:08
    Od modré vypálil Kindl, Rinneho nepřekonal. Necelých šest minut do konce třetí třetiny.

52:31
    Hosté už spoléhají pouze na defenzivu.

50:49
    Po rychlém brejku hostí se musel vytáhnout Pekka Rinne.

50:10
    Beck mohl nahrát hned dvěma lépe postaveným spoluhráčům, ale nechal se obrat o kotouč.

49:05
    Hosté vyhazují na icing.

48:47
    Střela Brunnera skončila na betonech Rinneho.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Zetterberg (DeKeyser), 58. Franzen (Filppula, Cleary), 59. Abdelkader (Zetterberg, Dacjuk)

Nashville Predators: Rinne (Mason) – Josi, Weber, Bartley, Klein, Gill, Blum – S. Kosticyn, Spaling, Halischuk – Beck, Legwand, Forsberg – Clune, Watson, C. Smith – Bang, Mueller, Butler.
    Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Kindl, Colaiacovo, B. Smith – Zetterberg, Dacjuk, Abdelkader – Franzen, Filppula, Cleary – Nyquist, Andersson, Brunner – Miller, Emmerton, Tootoo.

Rozhodčí: Watson, Hebert – Cvik, Nelson