1:0 (1:0)
Academica de Coimbra
Pátek 19.04.2013, 21:00 • Estádio AXA, Braga • Portugalská Primeira Liga

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:55:48)

Ano, je to tak, hned po rozehrání rohového kopu sudí ukončil dnešní utkání, ve kterém si tři body za vítězství 1:0 připisují domácí fotbalisté. Ti byli jasně lepší v prvním poločase, ovšem v tom druhém se museli pouze bránit hostům, kteří podali velice snaživý výkon, ovšem vyrovnat se jim nakonec již nepodařilo.

90+3
    Obrana Bragy odvrací a již se zřejmě víc nestane.

90+3
    Eduardo centruje do pokutového území a Edinho se dostává k hlavičce v pokutovém území, ovšem posílá míč pouze nad bránu, přesto sudí nařizuje rohový kop.

90+2
    Ve hře obou týmů je již vidět spousta nepřesnosti, Braga je velmi blízko tří bodů.

90+1
    Rozhodčí se rozhodl nastavit ještě tři minuty nad rámec základních devadesáti minut.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále hájí jednobrankový náskok, hostům se čas na vyrovnání povážlivě krátí.

88
    Marcio Mossoró je posledním střídaným hráčem v utkání, na zbytek utkání ho nahradí Mauro.

87
    I na druhé straně je pískán ofsajd, Cissé již nemusel zakončovat, rozhodčí již předtím pískal.

86
    Pokus o rychlý protiútok domácím nevyšel, vše zastavuje zvednutý praporek asistenta, ofsajd.

85
    Blíží se závěr zápasu a domácí fotbalisté nyní vsadili vše na defenzivu.

84
    Aderllan Santos splnil svou úlohu na jedničku, sebral míč a dostal ho až na polovinu Coimbry, kde ho nakopává směrem k bráně soupeře.

82
    Dnešní utkání sleduje 18401 diváků.

81
    Hosté naposledy střídají, hřiště opouští Halliche, nahradí ho Salim Cissé.

80
    Začíná poslední desetiminutovka, domácí stále drží nejtěsnější náskok.

79
    Domácí střídají, Alan rozhodně chvátat nebude, ještě se musí s každým rozloučit, i s rozhodčím a nyní již vbíhá na hřiště Guerra Cunha João Pedro.

78
    Míč však postupně míří až ke Quimovi, domácí šetří čas.

78
    Ale Helder Cabral fauluje Alana, domácí mohou rozehrávat z pravé strany.

77
    Domácí vhazují z pravé strany na polovině soupeře.

76
    Nervozita je v takovém zápase pochopitelné, díky bohu, že se nepřenáší na hrací plochu a utkání se hraje více méně bez faulů.

75
    Pedro Emanuel, trenér Coimbry, je na lavičce stále více nespokojený téměř s každým rozhodnutím sudího.

73
    Druhé střídání hostů, Marinha střídá Manoel Junior Afonso,

73
    Ruben Amorim však doslova "zazdil" šanci domácích, uvnitř vápna pouze nastřeluje obranu soupeře.

73
    Viana přesouvá hru na levou stranu.

72
    Baiano rychle vrací míč na vlastní polovinu.

70
    Ruben Amorim nedovoleně atakován Correa Gomes Reiner Ferreirou na levé straně, hostující hráč za tento faul dostává žlutou kartu.

69
    Série drobných faulů nyní kouskuje hru, což jí rozhodně neprospívá.

67
    Braga v posledních minutách dokázal otupit tlak soupeře, který trval od úvodních vteřin druhého poločasu.

66
    Hraje se převážně ve středu hřiště.

64
    Domácí vhazují na pravé straně, na polovině soupeře, ale nakonec je soupeře vytěsňuje až k vlastní bráně.

63
    První střídání v sestavě Bragy, právě Micael opouští hrací plochu, místo něho nastupuje Ruben Amorim.

62
    Dobrá akce domácích, Mossoró se dostává do zakončení, po spolupráci s Micaelem, ale jeho střela míří pouze vedle brány.

61
    Quim musí odkopávat před nabíhajícím Eduardem.

60
    Po hodině hry stále platí stav 1:0 pro Bragu, ovšem ta se nyní pouze brání.

59
    Z hlediště se ozývá pískot, domácí jsou pod mírným tlakem soupeře.

58
    Útočný faul domácích na pravé straně, provinil se Alan.

57
    První střídání v utkání, odchází A. Keita, nahradí ho Cleyton.

55
    Hosté skutečně přebrali aktivitu ve druhé půli, obrázek hry je zcela odlisny od toho, co jsme sledovali v prvním poločase.

54
    Další ofsajd přerušuje akci Bragy.

53
    Obrana Coimbry odvrací, domácí ale u míče stále zůstávají.

52
    Přesto se domácí dostali k míči a vybojovali rohový kop z levé strany.

52
    Hosté rozhodně nezačali špatně druhou půli, nyní útočnou akci domácích zastavuje odpískaný ofsajd.

51
    Wilson Eduardo se dostává ke střele z pravé strany, ze vzdálenosti zhruba dvaceti metrů, míč letí vedle bližší tyče.

50
    Obrana Bragy odvrací, stejně jako následný střelecký pokus Makeleleho, Quim bude vykopávat.

49
    Výtečná a překvapivá střela hostů, kterou má na svědomí Edinho z hranice šestnáctky, Quim jen tak tak vyráží na roh!

48
    Ricardo odkopává od své brány.

46
    Vypadá to, že do druhé půle nastoupili hráči ve stejném složení, v jakém utkání zahájili.

46

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:03 hodin.

Ano, přesně po vypršení jedné minuty nastavení sudí píská konec prvního poločasu. Do kabin odchází spokojenější domácí fotbalisté, kteří dokázali vyjádřit svou převahu gólem v samém závěru, když se prosadil Micael. Hosté jsou zatím výrazně pasivnější, téměř celou dobu se pouze brání a tak není divu, že do kabin odchází s jednobrankovou ztrátou.

45+1
    Rozhodčí nastaví jednu minutu nad rámec pětačtyřiceti minut, víc není třeba, nebyli jsme svědky žádného přerušování hry.

45
    Běží poslední minuta řádné hrací doby.

44
    Braga právě vstřelila branku!
    Gól do šatny, to není příjemné! K RUBÉNOVI MICAELOVI se dostává míč po nedůrazné práci obrany Coimbry a zcela volný Micael na levé straně dává první gól.

43
    Statistika držení míče jen podtrhuje to, co sledujeme na hřišti – fotbalisté Bragy mají míč v držení v 67%, kdežto hosté pouze 33%.

42
    Velice povedená akce domácích, Hugo Viana se na jejím konci dostává ke střele, po výtečné patičce Micaela, z hranice pokutového území soupeře, ale míč letí zhruba metr a půl nad bránu Coimbry.

41
    První žlutou kartu v utkání dostává Helder Cabral, který nedovoleně zastavuje domácího Mossora.

40
    Začíná poslední pětiminutovka prvního poločasu, hosté zatím výtečně brání, jsou pozorní v defenzivě, domácí se nedokáží prosadit.

39
    Ale Micael je "vytlačen" až na vlastní polovinu, kdy přihrává zpět až ke Quimovi.

38
    Viana přihrává Baianovi na pravou stranu na polovině hřiště.

36
    Střela Baina z levé strany, z hranice pokutového území, míří pouze nad bránu Coimbry.

35
    Ani oni se z rohu zatím nějak výrazně prosadit nedokázali.

35
    Hosté budou rozehrávat rohový kop z pravé strany.

34
    Dlouhý nákop na Micaela na levou stranu odvrací obránce Coimbry.

33
    Leandro Dos Santos de Jesus Makelele se dostává ke střele z hranice šestnáctky Bragy, míč letí nad bránu.

32
    Braga zatím doplácí na velké množství chyb, kterými se sama připravuje o míče.

31
    Obrana Coimbry odvrací.

31
    Další diskutabilní zákrok na Carlãa v pokutovém území, rozhodčí nechává rozehrát rohový kop.

30
    Mossoró však neuspěl v osobním souboji s protihráčem na pravém křídle.

29
    Dlouhý a vysoký nákop hostů, míč získává obrana Bragy.

28
    Ruben Micael posílá lehký centr do vápna z levé strany, obrana Coimbry odvrací.

27
    Hosté v blízkosti šestnáctky soupeře, ale individuálně to proti obraně Bragy prostě nepůjde.

25
    Domácí se domáhají odpískání pokutového kopu poté, co hostující Rafik Halliche evidentně zatáhl Carlãa za dres, sudí však nechává pokračovat ve hře, to mohla být penalta!

23
    Leandro Dos Santos de Jesus Makelele se dostává k hlavičce v pokutovém území soupeře po dlouhém centru z pravé strany, ale míč letí nad bránu Bragy.

22
    Aderllan Santos fauluje na polovině hřiště, hosté rozehrávají.

22
    Cabral byl u dlouhého nákopu na Vianu dříve, míč mají hosté.

21
    Ti však krátce po přechodu na polovinu Bragy o míč přicházejí, hrají domácí.

20
    Pokus o rychlou útočnou akci končí nepřesná přihrávka, hrát mohou hosté.

19
    Ruben Micael nezpracoval prudkou přihrávku na levé straně, ale přesto domácí zůstávají u míče.

18
    Na první větší příležitost si zatím musíme počkat, domácí alespoň jednou ohrozili branku, hosté zatím nikoliv.

17
    Ti se však rychle vrací zpět na svou polovinu a vrací míč až k Ricardovi.

16
    Nepřesná kolmice Mossora, hrát mohou hosté.

15
    Obrana Coimbry je zatím pozorný a odvrací všechny kombinace domácích.

14
    Pouze na kopačku prvního bránícího hráče soupeře, který odvrací nebezpečí.

13
    Mossoró faulován na pravé straně v blízkosti rohového praporku, domácí budou zahrávat volný přímý kop.

12
    Mírně aktivnější jsou v úvodu utkání domácí fotbalisté.

11
    Nepřesná kombinace hostů, míč končí na polovině soupeře v autu.

10
    Hugo Viana centruje z pravé strany, ale pouze do náruče Ricarda.

10
    Míč získávají domácí.

10
    Edinho faulován na polovině domácích, provinil se Aderlan Santos.

9
    Ti ale ztrácí míč na polovině Bragy.

9
    Alan nevyhrál souboj s obráncem Coimbry na pravé straně, v blízkosti rohového praporku, hrát mohou hosté.

8
    Ale to nebyl dobře rozehraný roh, míč se dostává až k brankáři Coimbry, který rozehrává, hosté z prvního rohu v utkání nic nevytěžili.

7
    Wilson Eduardo vybojoval rohový kop pro Coimbru.

6
    Mossoró zkouší střílet z levé strany uvnitř pokutového území, ale míč končí vedle brány, Ricardo kontroluje jeho dráhu.

5
    Mario Rui Correia Tomas Marinhovi utíká míč k brance Bragy, Quim bude rozehrávat.

3
    Kombinaci hostů zastavuje odpískaný ofsajd, hraje Braga.

2
    Domácí kombinují na vlastní polovině, utkání začíná velmi pozvolna.

1

SC Braga: Quim – Echiejile, Douglão, Baiano, Aderllan Santos, Viana, Mossoró, Custodio, Micael, Alan, Carlão

Academica de Coimbra: Ricardo – Cabral, Galo, Halliche, Reiner, Makelele, Keita, Flávio, Edinho, Marinho, Wilson Eduardo

Rozhodčí: Filipe Ferreira de Campos Moreira Miguel – Garcia, Fernandes.

Vítejte u on-line přenosu utkání šestadvacátého kola portugalské Primiera Ligy, v němž domácí SC Braga přivítá tým Academica de Coimbra.

SC BRAGA
    Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice čtvrtého týmu portugalské Primiera Ligy, když v pětadvaceti odehraných utkáních nasbírali třiačtyřicet bodů, za dvanáct výher a čtyři remízy. Osmkrát odešli hráči Bragy ze hřiště poraženi. Aktuálně se tak Braga drží na pozicích, zajišťující účast v pohárové Evropě. Boj o titul již sice není možný, první Benfica má totiž náskok již propastných čtyřiadvacet bodů.

ACADÉMICA COIMBRA
    Hosté jsou na tom v tabulce Primiera Ligy mnohem hůře, než jejich hostitel, když v doposud odehraných pětadvaceti zápasech čtyřikrát vyhráli a devětkrát remizovali. Ve dvanácti zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali jedenadvacet bodů. S tímto bodovým ziskem jsou aktuálně na třináctém místě, tedy těsně nad sestupovými příčkami, když první sestupující, Moreirense FC, má stejný počet bodů! O to, kdo nakonec sestoupí, se tak ještě "porve" minimálně ještě čtyři týmy, mezi nimi právě i Coimbra.

04.03.2013 / 21. kolo / Guimarães – Coimbra 2:0
    09.03.2013 / 22. kolo / Coimbra – Sporting CP 1:1
    17.03.2013 / 23. kolo / Estoril Praia – Coimbra 2:0
    30.03.2013 / 24. kolo / Coimbra – FC Porto 0:3
    07.04.2013 / 25. kolo / Gil Vicente FC – Coimbra 2:1