Lorient – Marseille 0:1 (kon.) | Ajaccio – Montpellier 2:1 (kon.) | Bordeaux – Remeš 0:0 (kon.)
Bastia – Toulouse 0:0 (kon.) | Brest – Rennes 0:2 (kon.) | Valenciennes – Nancy 0:0 (kon.)
Girondins Bordeaux
0:0 (0:0)
Stade de Reims
Sobota 27.04.2013, 20:00 • Stade Chaban Delmas • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Z tohoto utkání je to ode mě všechno. Děkuji za pozornost. (22:04:34)

Červené karty: 0:0

Utkání nakonec skočilo stejně jako v první vzájemný zápas v prosinci, remízou 0:0. Oba poločasy byly jak přes kopírák, 30 minut nudy a poté 15 minut zajímavého fotbalu. Rozdíl byl pouze v tom, že v první půli měli více ze hry hosté, po změně stran se situace otočila. Gólových šancí se nakonec urodilo poměrně dost, střelcům ale dnes zvlhnul prach. Pro Bordeaux tento výsledek znamená v podstatě nulovou šanci na evropské poháry z ligové soutěže, pro Reims to může být důležitý bod v boji o záchranu.

90+2
    Standartka domácích od půlícího kruhu, avšak byl odpískán útočný faul.

90
    Hosté naposledy střídají, Gaëtan Courtet jde dolů, do hry Nicolas Fauvergue.

89
    Courtet na půlicí čáře velmi ošklivě fauloval a vyfasoval žlutou kartu.

88
    Po rohu Bordeaux běželi 3 hráči Stade na jediného obránce! Situaci však dokonale zazdili špatnou přihrávkou, kterou lapil Carrasso.

86
    Zeď byla pevná a odvrátila přímý kop na roh. Ani z něj se hosté neprosadili.

84
    Henrique fauloval Courteta ve velmi zajímavé vzdálenosti od domácí branky.

83
    Bordeaux se nyní hodně tlačí do útoku a chce rozhodnout zápas pro sebe.

82
    Diabaté zpoza vápna mířil do šibenice, ale Agassa tygřím skokem zabránil gólu! Před dobíhajícím Pokoem odvrátil stoper hostů na roh.

80
    S gólovými šancemi se najednou roztrhl pytel! Tentokrát to byli hosté a jen skvělý obranný skluz Planuse zabránil Courtetovi z malého vápna skórovat.

78
    Další rychlá akce v podání přihrávající Saivet – střílející Diabaté. Ten v ideální pozici skoro vůbec netrefil míč...

75
    Rychlá akce Girondins po levém křídle, ideální centr na penaltu a Diabatého hlavička pod břevno. Gól? Agassa měl jiné mínění a skvělým zákrokem míč vytěsnil nad!

74
    Johann Ramaré opouští hřiště, místo něj nastupuje Bocundji Ca.

72
    Dva rohy za sebou teď měli domácí k dispozici, ale k žádnému ohrožení branky Stade to nevedlo.

70
    Nevýrazný David Bellion pouští na hřiště Cheicka Diabatého, kterého vítá na hřišti nadšený potlesk.

69
    S problémy teď obrana Stade likvidovala další pokus Girondins. Ti teď přitlačili na pilu.

Libor Štěpán

Branky:

Karty:   62. Obraniak (BOR), 64. Planus (BOR) – 25. Krychowiak (REI), 89. Courtet (REI)

Girondins Bordeaux: Carrasso – Faubert, Henrique, Marange, Planus – Obraniak, Sané, Plašil, Saivet – Bellion (70. Diabaté), Rolan (46. Poko)
    Stade de Reims: Agassa – Mandi, Weber, Fofana (15. Tacalfred), Signorino – Ramaré (74. Ca), Krychowiak, Devaux, Glombard – Courtet (90. Fauvergue), Ayité

Rozhodčí: Bien – Plancon, Danizan