Arsenal – Wigan 4:1 (kon.) | Reading – Manchester City 0:2 (kon.)
Reading FC
0:2 (0:1)
Manchester City
Úterý 14.05.2013, 21:00 • Madejski Stadium, Reading • Anglická Premier League

Pro dnešek a celou letošní sezónu je to ode mě z Barclays Premier League vše. Užijte si závěrečné kolo, v němž trojice londýnských klubů Chelsea, Arsenal a Tottenham budou bojovat o účast v Champions League, a těším se na setkání s Vámi v nadcházejícím ročníku 2013/14. Na shledanou. (23:06:13)

Pohledný zápas mezi Readingem a Manchesterem City nabídl několik šancí z obou stran. V prvním poločase úřadovali Citizens a jejich převahu přetavil pět minut před přestávkou Sergio Agüero. Domácí ale zbraně nesložili a ve druhé pětačtyřicetiminutovce několikrát prověřili pozornost Joe Harta, vyzrát na něj ale nakonec nedokázali a v závěru zápasu definitivně pojistil výhru City střídající Edin Džeko. Konečný výsledek: Reading 0 Manchester City 2.

90+2
    Útočnou akci City zastavil faul Jamese Milnera.

90+1
    Carlos Tevez v šanci! Argentinský reprezentant mířil prudkou střelou zpoza šestnáctky přesně k bližší tyči, Alex McCarthy ale třetí gól ve své síti skvělým zákrokem odmítl. Fantastický moment z obou stran.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 2 minuty.

90
    Pokud Reading bude v Championship předvádět výkony jako dnes, mohl by se do Premier League brzo vrátit.

89
    Alex McCarthy dnes sice inkasoval dva góly, ale také předvedl několik velmi dobrých zákroků.

88
    Manchester City právě vstřelil branku!
    EDIN DŽEKO zvyšuje na 2:0 a o osudu zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto!! Silva napřáhl k přízemní střele, která byla sražena, a v pokutovém území se dostal k míči Džeko. Bosenský útočník poté předvedl zasekávačku a přízemní střelou překonal bezmocného Alexe McCarthyho.

87
    Fanoušci City znovu vyvolávají jméno manažera Roberta Manciniho, kterého by drtivá většina fanoušků přivítala ráda zpět.

86
    Yaya Toure napřáhl zpoza šestnáctky k táhlé a velmi prudké střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu, Alex McCarthy ji ale dokázal vytáhnout nad!

85
    Na to, že je Reading už jistě sestupujícím týmem, tak dnes, a zejména ve druhém poločase, předvádí skvělý fotbal.

84
    S přibývajícími minutami se Reading čím dál více tlačí za vyrovnáním, gól ale zatím vstřelit nedokázal.

83
    Karacan v šanci! Defenzivní záložník Readingu dostal přihrávku na hranici šestnáctky a poté pohotově vypálil, Hart ale dokázal jeho střelu vyrazit a připsal si velmi dobrý zákrok.

82
    Reading dobře napadal rozehrávku City a vybojoval míč na své kopačky.

81
    Kelly fauloval Džeka a hosté mohli uklidnit hru.

80
    Morrison se mohl ocitnout ve slibné šanci, jenže pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

79
    McCleary napřáhl k jedovaté střele zpoza šestnáctky, kterou zablokoval Lescott.

Tomáš Reiner

Branky: 40. Agüero, 88. Džeko

Karty:   37. Barry (MAC)

Reading FC: McCarthy – Gunter, Mariappa, Morrison, Kelly – Karacan, Guthrie – McCleary, McAnuff (69'), Robson-Kanu – Pogrebnyak (62'). Střídající hráči: Taylor, Pearce, Le Fondre (62'), Harte, Akpan, Carrico, Blackman (69'). Manažer: Nigel Adkins.
    Manchester City: Hart – Richards, Kolo Toure (15'), Lescott, Clichy – Milner, Barry (58'), Yaya Toure, Silva – Tevez – Agüero (62'). Střídající hráči: Pantilimon, Maicon (15'), Nasri, Džeko (62'), Kolarov, Javi Garcia (58'), Rodwell. Manažer: Brian Kidd.

Rozhodčí: Martin Atkinson. Asistenci: P. Kirkup, S. Burt. Čtvrtý rozhodčí: M. Oliver