Kluž – Plzeň 1:4 (kon.) | Č. Budějovice – Znojmo 2:1 (kon.) | Opava – Frýdek-Místek 3:1 (kon.)
Ústí n. L. – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Prešov – R. Sobota 7:0 (kon.) | Zlaté Moravce – Liberec 0:3 (kon.)
Chorzów – Karviná 0:0 (kon.) | Slovácko – Břeclav 5:0 (kon.) | Senec – Dunajská Lužná 1:2 (kon.)
Jablonec – Kolín nad Rýnem 0:3 (kon.)
Ruch Chorzów
0:0 (0:0)
MFK Karviná
Úterý 09.07.2013, 17:30Přípravný zápas

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:25:13)

Utkání je u konce. V prvním ani druhém poločase jsme branku neviděli a tak duel končí bezbrankovou remízou 0:0. Mírně aktivnějším celkem prvního poločasu zápasu byl domácí Ruch, ovšem v poločase druhém a hlavně v závěru zápasu to byla Karviná, která mohla rozhodnout. To se ovšem nepovedlo a tak přátelské utkání mezi Chorzówem a Karvinou končí 0:0.

90
    A v závěru si Ruch dal málem vlastní branku! Nešťastnou teč Helika ale Kamiński chytá.

89
    Propagační pokus Gondy teď ukryl do náruče Kamiński.

88
    Konczkowski to teď nemyslel špatně, míč ale pouze proletěl pokutovým územím Karviné.

87
    Další zajímavý pokus, tentokráte to byl Konczkowski, ten sice trefil bránu, ale pozorný Paleček jeho pokus chytá.

85
    Tymiński to teď zkusil z nějakých pětatřiceti metrů a jeho střela nebyla vůbec špatná, Palečka ale neohrozila.

85
    Tentokráte si pro míč došel brankář Kamiński.

84
    Mírný tlak Karviné pokračuje, další rohový kop.

82
    Další rohový kop Karviné likviduje Konczkowski, který míč odkopává mimo hrací plochu.

80
    I za Karvinou se na hřišti objevily nové tváře. Svatonský a Gonda.

79
    Další obléhání brány Palečka pokazil špatnou přihrávkou Konczkowski.

78
    Ruch je nyní mírně aktivnější, ovšem všechny jeho útoky končí už před velkým vápnem Karviné.

76
    Další změna na straně Ruchu, dohráno má Strarzyński, kterého nahradí Lipski.

73
    Momentálně se hraje ve středu hřiště a šance na jedné či druhé straně nepřichází.

72
    Už se zase hraje, do dobré pozice se dostával Fiala, brankář Kamiński ale celou situaci bez problémů vyřešil.

70
    Opět krátká přestávka na doplnění tekutin.

68
    Další změny u domácího celku. Odešel Babiarz a Szyndrowski, tyto hráče nahradili Urbańczyk a Helik.

66
    Po rohovém kopu Karviné se k hlavičce dostal Mišinský, jehož pokus brankář Kamiński nemusel ani zasahovat.

64
    Faulovaný byl teď Strarzyński, u míče hráči Chorzówa.

62
    Pro centrovaný míč si bez problémů došel brankář Kamiński.

60
    Dvě změny v sestavě Ruchu. Za Šultese jde na trávník Kuświk a za Włodyka na hřiště míří Mularczyk.

58
    Do dobré pozice se už dostával jeden z karvinských útočníků, brankář Kamiński ale vyběhl z brány včas.

56
    Kamiński teď předvedl několik menších zákroků proti střeleckým pokusům karvinských fotbalistů.

54
    Šultes teď chtěl uvolnit Tymińskeho, jeho úmysl ale obránci Karviné přečetli.

52
    Další nepřesnosti, tentokrát pro domácí fotbalisty, Konczkowski teď zkazil jednoduchý pas.

50
    Výborná práce obránců Ruchu, kteří teď karvinským útočníkům nedali mnoho prostoru.

48
    Z pětadvaceti metrů to teď zkoušel Vaněk, Kamiński ale pozorný!

47
    Druhý poločas začínají aktivněji domácí, tedy Ruch.

Ve druhém poločase se na hřišti objevili za domácí: Smektała, Szyndrowski a Konczkowski. Za Karvinou poté: Fiala a Legierski.

46

První poločas je za námi. Zatím jsme branku neviděli, ale nejblíže k ní měli asi domácí, kteří jsou určitě aktivnějším celkem. Jenže ani Šultes, ani Włodyka nebyli úspěšní a tak se jde do kabin za bezbrankového stavu. Uvidíme, s čím přijdou oba celky do druhého poločasu.

45+1
    Rozhodčí každou chvílí ukončí první poločas.

45
    Přímý kop domácího celkem zastavuje dobře postavená zeď karvinských fotbalistů.

44
    Tentokrát v dobré pozici Strarzyński, ale ani ten se nedokázal dostat ke střele.

42
    V dalším hodně zajímavém postavení v pokutovém území Karviné byl znova Włodyka, obránci ale předvedli znova výbornou práci.

41
    Rozehrávat od brány teď bude brankář Paleček.

39
    Další útok polského celku, ti se teď ale sami vystavili do ofsajdu.

37
    Faul Karviné v hodně zajímavé vzdálenosti pro polský celek!

35
    Řada neúspěšných útoků Ruchu, u míče Karvinští.

33
    V pokutovém území se z ničeho nic objevil Włodyka a opět museli předvést dobrý postřeh obránci Karviné, aby si s tímto hráčem poradili.

32
    Výborná obrana práce Szyndrowskeho.

31
    Následnou standartní situaci rozehrál Zieńczuk a Paleček musel vyboxovat na roh.

30
    Žlutá karta pro Jovanoviče, který fauloval Šultese.

29
    Hlavička Brodzińskeho končí nad bránou Palečka.

28
    Zblokovaný pokus Dziwniela, roh pro Chorzów.

26
    Hlavní rozhodčí teď oboum celkům dává možnost menší přestávky na doplnění tekutin.

25
    Z hranice velkého vápna to nyní zkoušel Šultes, obránci Karviné jeho pokus ale naštěstí zablokovali.

24
    Dziwniel teď na levé straně hledal Tymińskeho, ten na míč ale nedosáhl.

22
    Další roh Karviné, ovšem znova bez efektu, obráncům Ruchu teď pomohl Šultes.

21
    S dalšími útoky Ruchu si teď obránci Karviné věděli rady.

19
    Každopádně Karvinští se dostávají více a více do hry.

18
    Druhý rohový kop pro Karvinou, ovšem Strarzyński míč odehrává do bezpečí.

16
    Karviná se teď musí bránit, Ruch je jasně lepším celkem.

15
    Strarzyński teď hledal Włodyku, přihrávka ale nebyla přesná a u míče je Karviná.

13
    Chorzów je teď jasně lepší a na Karvinou míří jeden útok za druhým.

12
    Ztráta míče pro hráče v bílých dresech na útočné polovině, špatná přihrávka Dziwniela.

11
    Po dobrém centru Zieńczuka se k hlavičce dostal Šultes a úvodní branka byla opravdu velmi blízko.

9
    Další útok českého celku zastavuje dobrým zákrokem Tymiński.

8
    Zatím se hraje převážně ve středu hřiště a na první šanci stále čekáme.

6
    A rychlý přesun na druhou stranu, i Karviná vybojovala svůj první roh v zápase, ovšem fotbalisté v zeleno-černých dresech toho moc nepředvedli a Kamiński bude rozehrávat od brány.

4
    První roh zápasu pro Ruch, Mišinský ale odvrací do bezpečí.

3
    V dobré situaci teď Włodyka hledal Strarzyńskiho, oba si ale neporozuměli a u míče Karvinští.

2
    Karviná do utkání vstoupila určitě o něco aktivněji, než její soupeř.

1
    O úvodní výkop se postarali fotbalisté Karviné, kteří hrají v zeleno-černých dresech. Ruch hraje v bílé kombinaci.

1

Vše už je připraveno, zápas začne za malou chvíli.

Oba celky se již rozcvičují na hrací ploše. O tento zápas je poměrně překvapivě velký zájem, hlavní tribuna je téměř plná, takže aktéry čeká určitě zajímavá kulisa.

Utkání na stadioně v Chorzówě začne s půlhodinovým zpožděním.

Jak ale dopadne měření sil mezi polským Ruchem Chorzów a českým celkem z Karviné? Sledujte online přenos.

Hodně těžký týden teď čeká na fotbalisty MFK Karviné. Hned ve čtvrtek totiž odehrají další přátelské utkání proti Mikulovicím a na závěr je čeká v sobotu prvoligové Slovácko. Karvinští už mají za sebou hned čtyři přátelská utkání. Nejprve narazili na Wroclaw, se kterou prohráli 3:1. Poté dokázali zvítězit nad dalším polským celkem, Kielce porazili 3:2. Jako třetí přišla Opava, se kterou fotbalisté Karviné remizovali 1:1. No a naposledy se Karvinští představili proti Banské Bystrici, se kterou prohráli 2:1.

Ruch Chorzów prošel poměrně velkou obměnou. V tomto celku ale stále působí Pavel Šultes, kterého čeští fanoušci znají asi především z působení v Sigmě Olomouc. Polský celek už v přípravě narazil na Polonii Bytom i Sosnowiec a s oběma celky si Ruch poradil výsledkem 1:0.

Pěkné odpoledne přeji všem fotbalovým nadšencům. Příprava už míří do závěrečných bojů a až tam se většinou vykrystalizuje vhodná sestava pro nadcházející ročník. I takové starosti mají určitě fotbalisté MFK Karviné, kteří změří síly s polským Ruchem Chorzów. Právě v polském Chorzówě se zápas odehraje.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.