Kubot – Hájek 0:2 (kon.) | Kamke – Rosol 2:0 (kon.)
Lukáš Rosol
Lukáš Rosol
0
3 0
Pondělí 15.07.2013, 15:00 • Center kurt, Hamburg • ATP Hamburk - Hamburg European Open (antuka)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:05 hodin.

Vzájemná bilance: 0 : 2
    Čech Lukáš Rosol zatím ještě s Kamkem neprohrál, v obou zápasech, v němž se oba tenisté potkali, zvítězil. Nejprve v roce 2006 (7:5 a 6:1) a naposledy před dvěma lety na turnaji v Dubaji, to bylo ve čtvrtfinále kvalifikace (6:1, 2:6 a 6:4).

Šance obou tenistů jsou v dnešním zápase poměrně vyrovnané. Tobias Kamke, 78. hráč ATP sice nastoupí proti mírně favorizovanému Rosolovi, který je na žebříčku ATP na 40. místě, nicméně hlavně domácí prostředí by mohlo německému tenistovi hodně pomoci. Ve prospěch Lukáše Rosola svědčí nejen lepší žebříčkové postavení, ale i antuková bilance v tomto roce – 13 výher a 9 remíz (soupeř 8 výher a 12 proher). Oblíbenějším povrchem Kamkeho je hlavně tvrdý povrch, u Rosola zatím vévodí antuka.

Vítejte u onlajn přenosu tenisového utkání 1. kola turnaje ATP v německém Hamburku ($ 1 115 000, antuka) v němž se v rámci dvouhry mužů utká Němec Tobias KAMKE a Čech Lukáš ROSOL.

Oba tenisté jsou již na kurtu, sledujeme pravidelné rozehrání.

Hlavním rozhodčím je dnes Ital Manuel MESSINA.

0:0

0:0
    Do utkání vstoupí na podání Tobias Kamke.

15-0
    Míček získává Kamke.

30-0
    Nezvládnutý lob Lukáše Rosola, kterému se nabízel spíše prohoz, ale volba českého tenisty byla horší.

40-0
    Lukáš Rosol returnuje do autu. Tři gemboly Tobiase Kamkeho.

1:0
    Čistou hrou vstupuje domácí tenista do tohoto zápasu.

1:0
    Následuje výměna stran.

1:0
    Konec přestávky, podávat bude Lukáš Rosol.

0-15
    Povedené forhendy Rosola zahnaly soupeře ven z kurtu, ten poté chybuje.

0-30
    Bod z podání, zatím jisté servisy z rakety českého tenisty.

0-40
    Bod z podání, tři gemboly pro českého tenistu.

1:1
    Také Rosol získává první bod čistou hrou, celkem jasný gem ve prospěch českého tenisty.

0-15
    Forhend Kamkeho končí těsně za základní čárou.

15-15
    Tentokrát se Němec trefil před základní čáru, což trochu rozhodilo Lukáše Rosola, který poté trefuje v nouzi do autu.

30-15
    Bod z podání Tobias Kamke.

30-30
    Příliš agresivně nyní zahrál na síti Kamke, míček skončil těsně v autu.

30-40
    Lukáš Rosol si "počkal" na druhý servis soupeře a skvěle zareturnoval, odměnou je mu brejkbol!

40-40
    Shoda, německý tenista odvrací brejkbol soupeře.

A-40
    Výhoda Tobias Kamke, soupeře returnuje pouze do autu.

2:1
    Přesně umístěným forhendem do odkryté části dvorce končí Tobias Kamke tento gem, v němž se úspěšně vyrovnal i s brejkbolem soupeře.

2:1
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:1

15-0
    První pěkná a dlouhá výměna, která končí vítěznou smečí Kamkeho na síti.

30-0
    První dvojchyba Lukáše Rosola, další fiftýn pro německého tenistu.

40-0
    Tři brejkboly má k dispozici Tobias Kamke po nevynucené chybě Lukáše Rosola.

40-15
    První brejkbol Rosol odvrací díky přesně umístěnému forhendu.

3:1
    Špatně odhadnutý odskok míčku nyní natropil Rosolovi velké starosti a je z toho brejk německého tenisty!

0-15
    Výborný return a náběh na síť = fiftýn pro českého tenistu.

0-30
    Povedený bekhend Lukáše Rosola, "padající list" nyní pozlobil soupeře, který nízký míček trefuje pozdě a ten končí v síti.

15-30
    Bod z podání.

30-30
    Forhend Lukáše Rosola posílá míček do autu.

30-40
    Brejkbol pro Lukáše Rosola v gemu, v němž soupeř potvrzuje brejk z předchozí hry!

40-40
    Shoda, český tenista trefuje míček pouze do sítě.

A-40
    Bodem z podání získává Tobias Kamke gembol.

4:1
    Lukáše Rosol "vyhazuje" míček ven z kurtu, hra Tobias Kamke, který jde do vedení na 4:1.

4:1

4:1

15-0
    Český tenista začíná chybovat.

15-15
    Dobře zvládnutý forhend Lukáše Rosola na síti.

15-30

30-30
    Snadná práce německého tenisty na síti, který umístil svůj volej těsně za síť, přesně do volného místa.

30-40
    Prvním esem v utkání získává Rosol gembol.

4:2
    Bodem z podání končí Rosol šestý gem, snižuje na 2:4 ze svého pohledu.

0-15
    I Tobias Kamke se dopouští nevynucené chyby.

0-30
    Druhá nevynucená chyba německého tenisty, publikum vycítilo, že Tobias Kamke potřebuje podporu.

15-30
    Kamke měl nyní štěstí, že Rosol zahrál přesně do míst, kde se nacházel a mohl prohodit soupeře na síti.

30-30
    Rosol vystihl a odehrál velice obtížný bekhend, ale poté již zahrává pouze do autu.

30-40
    Je tu brejkbol pro Lukáše Rosola, opět – dokáže ho již český tenista konečně využít?

40-40
    Shoda, Tobias Kamke si pomohl dobrým podáním, po kterém přechází na síť, kde přesně smečuje.

40-A
    Druhý brejkbol pro Rosola, který nyní zahnal svého soupeře do těžké defenzivy a donutil ho k chybě.

40-40
    Český tenista se snažil hrát obezřetně, nepouštěl se do útočení, stejně ale nakonec chybu udělal, shoda.

A-40
    Díky bodu z podání se Tobias Kamke dostává na výhodu v sedmém gemu.

5:2
    Hra Tobias Kamke, Čech svými chybami znovu "zazdil" možnost brejku a nakonec celý gem ztratil. Tobias Kamke vede již 5:2.

5:2

5:2

0-15
    Bodem z podání vstupuje Lukáš Rosol do osmého gemu.

15-15

15-30

30-30
    Povedený útok Kamkeho, kterého již pouze dva míčky dělí od vítězství v prvním setu.

30-40
    Forhendem přesně na čáru protáhl Rosol svého soupeře, který nedokázal míček vrátit.

40-40
    Shoda, Tobias Kamke bude již v tomto gemu atakovat setbol!

A-40
    Fantastickým forhendem si Tobias Kamke vypracovává setbol!

40-40
    Bodem z podání odvrací Lukáš Rosol setbol soupeře.

40-A
    Tobias Kamke chybuje, posílá míček do autu, výhoda Lukáš Rosol.

5:3
    Hlavní sudí Messina koriguje rozhodnutí čárového a mění výrok "aut", to byl dobrý míček z rakety Lukáše Rosola, který tak snižuje na 3:5.

15-0

30-0
    Přesně umístěný míček z rakety německého tenisty.

40-0
    Tři setboly má nyní Tobias Kamke k dispozici, využije některý z nich?

40-15
    Tento útok Tobias Kamke uspěchal, míček po jeho náběhu na síť letí daleko za základní čáru.

40-30
    Přesně umístěný return Lukáše Rosola, kterým český tenista odvrací další setbol soupeře!

40-40
    No vida, kros forhend Lukáše Rosola nešel odehrát, shoda!

40-A
    Čtyři dobré míčky v řadě přináší Lukáši Rosolovi dokonce brejkbol!

40-40
    Bodem z druhého podání odvrací Tobias Kamke brejkbol soupeře, shoda.

A-40
    Setbol číslo čtyři pro podávajícího Kamkeho.

6:3
    Nechytatelným forhendem získává Tobias Kamke tento gem, tím pádem i celý set v poměru 6:3.

0:0
    Následuje přestávka.

0:0
    Podávat bude Lukáš Rosol.

0-15
    Bodem z podání vstupuje Lukáše Rosol do druhé sady.

15-15

30-15
    Tobias Kamke si ale v těchto fázích zápasů hodně věří, přesný forhend, po kterém se Rosol pouze ohlédl.

40-15
    Německý tenista je před základní čárou a dobře zrychluje hru, získává dva brejkboly hned v úvodním gemu druhého setu!

1:0
    Chybou končí Lukáš Rosol tento gem, v němž ztrácí svůj servis, výtečný vstup německého tenisty do druhého setu!

1:0

1:0
    Podávat bude Tobias Kamke.

0-15
    Míček získává Rosol.

15-15
    Rosol se ještě běží přesvědčit, zda míček z jeho rakety byl skutečně v autu, i hlavní sudí Messina se šel přesvědčit, ano, byl to aut.

15-30
    Čech zahrává do stejného místa, tentokrát trefuje přesně na čáru.

30-30
    Nevynucených chyb tropí Lukáš Rosol skutečně dost, což je škoda, tím se připravuje o spoustu míčků.

40-30
    Lukáš Rosol si "ulevil" nyní na kurtu, doslovně se jeho slova přepisovat skutečně nedají, nic to však nemění na tom, že je tu gembol pro soupeře.

40-40
    Tobias Kamke chtěl již tuto výměnu zakončit přesným forhendem, ale míček končí v autu.

40-A
    Brejbkol Lukáš Rosol, Tobias Kamke opět chybuje.

40-40
    Shoda, Tobias Kamke boduje z podání.

A-40
    Výhoda Tobias Kamke.

2:0
    Tobias Kamke potvrzuje brejk z prvního gemu, nelehká pozice Lukáše Rosola!

15-0
    Krásná výměna, kterou Tobias Kamke zakončuje přesným "otočkovým" forhendem.

30-0
    Lukáš Rosol zřejmě podklouzl při odehrání míčku, jedině tak si lze vysvětlit odehrání snadného míčku daleko do autu.

40-0
    Tři brejkboly Tobias Kamke, další nevynucená chyba Rosola.

3:0
    Tobias Kamke nechytatelně returnuje přímo z druhého servisu Rosola, druhý brejk, Lukáš Rosol zápas v těchto fázích nezvládá.

3:0

3:0
    Konec přestávky, podávat bude Tobias Kamke.

15-0
    I z druhého podání dnes Tobias Kamke v pohodě boduje.

15-15
    Přesný kros forhend Lukáše Rosola.

30-15

30-30

40-30
    Gembol Tobias Kamke, který si tak jde pro první vítězství ve vzájemném měření sil.

4:0
    V gemu vítězí Kamke.

15-0
    Tobias Kamke kraluje ve druhém setu!

30-0
    Dvojchyba Lukáše Rosola, druhá v zápase.