Kubot – Hájek 0:2 (kon.) | Kamke – Rosol 2:0 (kon.)
Lukáš Rosol
Lukáš Rosol
0
3 0
Pondělí 15.07.2013, 15:00 • Center kurt, Hamburg • ATP Hamburk - Hamburg European Open (antuka)

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:04:28)

Na tento zápas bude chtít Lukáš Rosol hodně rychle zapomenout. V utkání, do kterého vstupoval jako mírný favorit, totálně nezvládl trpělivoou hru soupeře, který dokázal hlavně dobře servírovat a hlavně nekazil, na rozdíl od českého tenisty. Do druhého kola tak postupuje Tobias Kamke.

Konec zápasu

6:0
    Hodinu trval dnešní zápas, ve kterém český tenista doslova zkolaboval a od stavu 1:1 v prvním setu ztrácel jedno podání za druhým. Následkem všeho je jasné vítězství domácího tenisty, který Rosolovi ve druhé sadě nadělil dokonce i "kanára"!

40-15
    Dva mečboly Tobias Kamke, utkání je zřejmě rozhodnuté – a to vše za 59 minut...

30-15
    Míček získává Rosol.

30-0
    Bod z podání, to vypadá na velice nepopulárního "kanára" pro Lukáše Rosola!

15-0
    Další z řady chyb Lukáše Rosola.

5:0
    Konec přestávky, na vítězství v zápase jde podávat Tobias Kamke .

5:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:0
    Jasná záležitost, další ztracené podání, to znamená, že v dalším gemu bude Tobias Kamke atakovat celkové vítězství v zápase!

30-0
    Dvojchyba Lukáše Rosola, druhá v zápase.

15-0
    Tobias Kamke kraluje ve druhém setu!

4:0
    V gemu vítězí Kamke.

40-30
    Gembol Tobias Kamke, který si tak jde pro první vítězství ve vzájemném měření sil.

30-30

30-15
    Míček získává Kamke.

15-15
    Přesný kros forhend Lukáše Rosola.

15-0
    I z druhého podání dnes Tobias Kamke v pohodě boduje.

3:0
    Konec přestávky, podávat bude Tobias Kamke.

3:0

3:0
    Tobias Kamke nechytatelně returnuje přímo z druhého servisu Rosola, druhý brejk, Lukáš Rosol zápas v těchto fázích nezvládá.

40-0
    Tři brejkboly Tobias Kamke, další nevynucená chyba Rosola.

30-0
    Lukáš Rosol zřejmě podklouzl při odehrání míčku, jedině tak si lze vysvětlit odehrání snadného míčku daleko do autu.

15-0
    Krásná výměna, kterou Tobias Kamke zakončuje přesným "otočkovým" forhendem.

2:0
    Tobias Kamke potvrzuje brejk z prvního gemu, nelehká pozice Lukáše Rosola!

A-40
    Výhoda Tobias Kamke.

40-40
    Shoda, Tobias Kamke boduje z podání.

40-A
    Brejbkol Lukáš Rosol, Tobias Kamke opět chybuje.

40-40
    Tobias Kamke chtěl již tuto výměnu zakončit přesným forhendem, ale míček končí v autu.

40-30
    Lukáš Rosol si "ulevil" nyní na kurtu, doslovně se jeho slova přepisovat skutečně nedají, nic to však nemění na tom, že je tu gembol pro soupeře.

30-30
    Nevynucených chyb tropí Lukáš Rosol skutečně dost, což je škoda, tím se připravuje o spoustu míčků.

15-30
    Čech zahrává do stejného místa, tentokrát trefuje přesně na čáru.

15-15
    Rosol se ještě běží přesvědčit, zda míček z jeho rakety byl skutečně v autu, i hlavní sudí Messina se šel přesvědčit, ano, byl to aut.

0-15

1:0
    Podávat bude Tobias Kamke.

1:0
    Následuje výměna stran.

1:0
    Chybou končí Lukáš Rosol tento gem, v němž ztrácí svůj servis, výtečný vstup německého tenisty do druhého setu!

40-15
    Německý tenista je před základní čárou a dobře zrychluje hru, získává dva brejkboly hned v úvodním gemu druhého setu!

30-15
    Tobias Kamke si ale v těchto fázích zápasů hodně věří, přesný forhend, po kterém se Rosol pouze ohlédl.

15-15

0-15
    Bodem z podání vstupuje Lukáše Rosol do druhé sady.

0:0
    Podávat bude Lukáš Rosol.

0:0
    Následuje přestávka.

6:3
    Nechytatelným forhendem získává Tobias Kamke tento gem, tím pádem i celý set v poměru 6:3.

A-40
    Setbol číslo čtyři pro podávajícího Kamkeho.

40-40
    Bodem z druhého podání odvrací Tobias Kamke brejkbol soupeře, shoda.

40-A
    Čtyři dobré míčky v řadě přináší Lukáši Rosolovi dokonce brejkbol!

40-40
    No vida, kros forhend Lukáše Rosola nešel odehrát, shoda!

40-30
    Přesně umístěný return Lukáše Rosola, kterým český tenista odvrací další setbol soupeře!

40-15
    Tento útok Tobias Kamke uspěchal, míček po jeho náběhu na síť letí daleko za základní čáru.

40-0
    Tři setboly má nyní Tobias Kamke k dispozici, využije některý z nich?

30-0
    Přesně umístěný míček z rakety německého tenisty.

15-0

5:3
    Hlavní sudí Messina koriguje rozhodnutí čárového a mění výrok "aut", to byl dobrý míček z rakety Lukáše Rosola, který tak snižuje na 3:5.

40-A
    Tobias Kamke chybuje, posílá míček do autu, výhoda Lukáš Rosol.

40-40
    Bodem z podání odvrací Lukáš Rosol setbol soupeře.

A-40
    Fantastickým forhendem si Tobias Kamke vypracovává setbol!

40-40
    Shoda, Tobias Kamke bude již v tomto gemu atakovat setbol!

30-40
    Forhendem přesně na čáru protáhl Rosol svého soupeře, který nedokázal míček vrátit.

30-30
    Povedený útok Kamkeho, kterého již pouze dva míčky dělí od vítězství v prvním setu.

15-30
    Bod z podání.

15-15

0-15
    Bodem z podání vstupuje Lukáš Rosol do osmého gemu.

5:2
    Konec přestávky, podávat bude Lukáš Rosol.

5:2

5:2
    Hra Tobias Kamke, Čech svými chybami znovu "zazdil" možnost brejku a nakonec celý gem ztratil. Tobias Kamke vede již 5:2.

A-40
    Díky bodu z podání se Tobias Kamke dostává na výhodu v sedmém gemu.

40-40
    Český tenista se snažil hrát obezřetně, nepouštěl se do útočení, stejně ale nakonec chybu udělal, shoda.

40-A
    Druhý brejkbol pro Rosola, který nyní zahnal svého soupeře do těžké defenzivy a donutil ho k chybě.

40-40
    Shoda, Tobias Kamke si pomohl dobrým podáním, po kterém přechází na síť, kde přesně smečuje.

30-40
    Je tu brejkbol pro Lukáše Rosola, opět – dokáže ho již český tenista konečně využít?

30-30
    Rosol vystihl a odehrál velice obtížný bekhend, ale poté již zahrává pouze do autu.

15-30
    Kamke měl nyní štěstí, že Rosol zahrál přesně do míst, kde se nacházel a mohl prohodit soupeře na síti.

0-30
    Druhá nevynucená chyba německého tenisty, publikum vycítilo, že Tobias Kamke potřebuje podporu.

0-15
    I Tobias Kamke se dopouští nevynucené chyby.

4:2
    Bodem z podání končí Rosol šestý gem, snižuje na 2:4 ze svého pohledu.

30-40
    Prvním esem v utkání získává Rosol gembol.

30-30
    Snadná práce německého tenisty na síti, který umístil svůj volej těsně za síť, přesně do volného místa.

15-30

15-15
    Dobře zvládnutý forhend Lukáše Rosola na síti.

15-0
    Český tenista začíná chybovat.

4:1

4:1

4:1
    Lukáše Rosol "vyhazuje" míček ven z kurtu, hra Tobias Kamke, který jde do vedení na 4:1.

A-40
    Bodem z podání získává Tobias Kamke gembol.

40-40
    Shoda, český tenista trefuje míček pouze do sítě.

30-40
    Brejkbol pro Lukáše Rosola v gemu, v němž soupeř potvrzuje brejk z předchozí hry!

30-30
    Forhend Lukáše Rosola posílá míček do autu.

15-30

0-30
    Povedený bekhend Lukáše Rosola, "padající list" nyní pozlobil soupeře, který nízký míček trefuje pozdě a ten končí v síti.

0-15
    Výborný return a náběh na síť = fiftýn pro českého tenistu.

3:1
    Špatně odhadnutý odskok míčku nyní natropil Rosolovi velké starosti a je z toho brejk německého tenisty!

40-15
    První brejkbol Rosol odvrací díky přesně umístěnému forhendu.

40-0
    Tři brejkboly má k dispozici Tobias Kamke po nevynucené chybě Lukáše Rosola.

30-0
    První dvojchyba Lukáše Rosola, další fiftýn pro německého tenistu.

15-0
    První pěkná a dlouhá výměna, která končí vítěznou smečí Kamkeho na síti.

2:1

2:1

2:1
    Přesně umístěným forhendem do odkryté části dvorce končí Tobias Kamke tento gem, v němž se úspěšně vyrovnal i s brejkbolem soupeře.

A-40
    Výhoda Tobias Kamke, soupeře returnuje pouze do autu.

40-40
    Shoda, německý tenista odvrací brejkbol soupeře.

30-40
    Lukáš Rosol si "počkal" na druhý servis soupeře a skvěle zareturnoval, odměnou je mu brejkbol!

30-30
    Příliš agresivně nyní zahrál na síti Kamke, míček skončil těsně v autu.

30-15
    Bod z podání Tobias Kamke.

15-15
    Tentokrát se Němec trefil před základní čáru, což trochu rozhodilo Lukáše Rosola, který poté trefuje v nouzi do autu.

0-15
    Forhend Kamkeho končí těsně za základní čárou.

1:1
    Také Rosol získává první bod čistou hrou, celkem jasný gem ve prospěch českého tenisty.

0-40
    Bod z podání, tři gemboly pro českého tenistu.

0-30
    Bod z podání, zatím jisté servisy z rakety českého tenisty.

0-15
    Povedené forhendy Rosola zahnaly soupeře ven z kurtu, ten poté chybuje.

1:0

1:0

1:0
    Čistou hrou vstupuje domácí tenista do tohoto zápasu.

40-0
    Lukáš Rosol returnuje do autu. Tři gemboly Tobiase Kamkeho.

30-0
    Nezvládnutý lob Lukáše Rosola, kterému se nabízel spíše prohoz, ale volba českého tenisty byla horší.

15-0

0:0
    Do utkání vstoupí na podání Tobias Kamke.

0:0

Hlavním rozhodčím je dnes Ital Manuel MESSINA.

Oba tenisté jsou již na kurtu, sledujeme pravidelné rozehrání.

Vítejte u onlajn přenosu tenisového utkání 1. kola turnaje ATP v německém Hamburku ($ 1 115 000, antuka) v němž se v rámci dvouhry mužů utká Němec Tobias KAMKE a Čech Lukáš ROSOL.

Šance obou tenistů jsou v dnešním zápase poměrně vyrovnané. Tobias Kamke, 78. hráč ATP sice nastoupí proti mírně favorizovanému Rosolovi, který je na žebříčku ATP na 40. místě, nicméně hlavně domácí prostředí by mohlo německému tenistovi hodně pomoci. Ve prospěch Lukáše Rosola svědčí nejen lepší žebříčkové postavení, ale i antuková bilance v tomto roce – 13 výher a 9 remíz (soupeř 8 výher a 12 proher). Oblíbenějším povrchem Kamkeho je hlavně tvrdý povrch, u Rosola zatím vévodí antuka.

Vzájemná bilance: 0 : 2
    Čech Lukáš Rosol zatím ještě s Kamkem neprohrál, v obou zápasech, v němž se oba tenisté potkali, zvítězil. Nejprve v roce 2006 (7:5 a 6:1) a naposledy před dvěma lety na turnaji v Dubaji, to bylo ve čtvrtfinále kvalifikace (6:1, 2:6 a 6:4).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:05 hodin.