Norsko – Španělsko 3:1 (kon.) | Francie – Dánsko 1:1 (2:4 po pen.)
Norsko
3:1 (2:0)
Španělsko
Pondělí 22.07.2013, 18:00 • Kalmar Arena, Kalmar (Švédsko) • Mistrovství Evropy - ženy

Ve druhém poločase se španělský tým nedokázal dostat do vytouženého tlaku a mohla za to převážně skvělá obrana Norek. Ty inkasovaly až v poslední minutě nastavení.

To však nic nemění na tom, že si Norsko ve čtvrtek 25. července od 20:30 zahraje v Norrkopingu o postup do finále. Soupeře Norska určí večerní čtvrtfinále mezi Francií a Dánskem. To můžete pochopitelně také sledovat na našem webu.

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit u fotbalu zase příště. (19:52:58)

90+3
    Španělsko právě vstřelilo branku!

Španělské prokletí je v poslední minutě nastaveného času přece jen prolomeno, ale tato nádherná branka už na postupu Norska nic nezmění. JENNIFER HERMOSOVÁ si vyměnila míč s Verónicou Boqueteovou a následně krásnou střelou k zadní tyči snížila.

90+2
    Nepřesnou přihrávku Norska nedokázala žádná ze soupeřek potrestat.

90+1
    Nastavovat se budou minuty tři a hned v té první musela španělská brankářka řešit nepříjemnou situaci po rohu. Dekkerhusová se totiž dostala k hlavičce a moc nechybělo a přidala by čtvrtou branku Norska.

90
    Plyne již 90. minuta zápasu a Norky budou zahrávat rohovýkop. Uvidíme, kolik rozhodčí nastaví.

89
    Při posledním zákroku nadělala Hjelmsethové největší problémy její spoluhráčka, která se zamotala do vzdušného souboje.

88
    K Hermosové se odrazil míč, ale ani ona nepřetrhne střeleckou nemohoucnost Španělek.

87
    Španělky sice drží míč na svých kopačkách, ale vůbec k ničemu se nemohou dostat. Nyní je zřejmě i těm největším fanouškům španělského týmu jasné, že pro tyto hráčky letošní EURO končí dnešním zápasem.

86
    Poslední akce demostruje naprosto útočný výkon Španělek. Postupné snažení o překonání obrany a poté příjde nepřesnost, nyní se jednalo o přihrávku na Putellasovou, která stála v ofsajdu.

85
    Pouze náznak nebezpečné šance vznikl po centru do šestnáctky, ale pro ten si došla Hjelmsethová (NOR) a vše vyřešila.

83
    Landaová naskočila do hry teprve v 70. minutě, ale i tak stihla být první hráčkou vidící žlutou kartu.

81
    Poslední střídání dnešního zápasu. Ze hřiště odešla Hansenová, kterou nahradila v norském dresu Rylandová.

80
    Španělky to ani za tohoto stavu nezabalily, ale dnes prostě na norskou obranu nestačí.

79
    Dnešní utkání sleduje 10 435 diváků.

77
    U Španělska dohrála Adrianová, která přepouští místo Borjaové.

77
    Obě strany střídají. Na straně Norska přišla Dekkerhusová, která nahradila Isaksenovou.

77
    Hermosová to zkusila střelou z dvaceti metrů a trefila ruku Christensenové, to však rozhodčí nepostřehla.

76
    Paredesová zakončovala zajimavě po centru, ale norská brankářka stále na svém místě a míč v pohodě chytila.

Jozef Valenčík

Branky: 24. Gulbrandsenová, 43. Paredesová (vla.), 64. Hegerbergová – 90+3. Hermosová

Karty:   83. Landaová (ESP)

Norsko: Hjelmsethová – Akerhaugenová, Christensenová, Ranningová, Mjeldeová – Stenslandová, Isaksenová (77. Dekkerhusová), Gulbrandsenová – Heglandová, Hegerbergová (72. Thorsnesová), Hansenová (81. Rylandová)
    Španělsko: Tirapuová – Torrejónová, Paredesová, Garcíová (63. Vázquezová), Ibarraová (70. Landaová) – Adrianová (77. Borjaová), Calderónová, Meseugerová, Putellasová – Hermosová, Boqueteová

Rozhodčí: Dorciomanová – Woznïaková, Karová

Diváci: 10 435