Třinec – Košice 7:2 (kon.) | HC Slovan – N.Novgorod 2:1 (po pr.) | Vítkovice – Francie 7:1 (1:0 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Šumperk 6:2 (kon.) | Trenčín – Trnava 4:2 (kon.) | Most – Litoměřice 2:6 (kon.)
Třebíč – Kometa Brno 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:0 (kon.) | Kladno – Litvínov 1:2 (kon.)
Vsetín – SHK Hodonín 5:0 (kon.) | Havířov – Jastrzębie 4:0 (kon.) | Pardubice – Plzeň 3:2 (kon.)
Ústí n/L – Slavia 1:4 (kon.) | Zlín – Skalica 0:2 (kon.) | Kadaň – Beroun 6:1 (kon.)
Olomouc – Jihlava 6:1 (kon.) | Prostějov – Technika Brno 7:3 (kon.) | Znojmo – Mountfield HK 2:1 (kon.)
Žilina – Martin 0:0 (zruš.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 3:4 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 08.08.2013, 18:00 • Zlatopramen Arena • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ústecké Lvy dnes čeká druhý přípravný zápas na domácím ledě. V tom prvním se střetli s kladenskými Rytíři, kterým podlehli 2:4. Ve venkovních utkáních se žlutomodrým také příliš nedařilo. S Plzně si odvezli porážku 1:4 a v Litomeřicích prohráli poměrem 1:3.
    Podaří se Slovanu zvítězit právě dnes?

Extraligové Slavii se v přípravě daří o něco lépe. Se Slovanem Bratislava sice na domácím ledě prohrála 1:2, ale reputaci si napravila v utkání s Litvínovem, který nakonec porazila o pouhý gól, tedy 4:3. V odvetě s Vervou se sešívaným podařilo vybojovat remízu.
    Do dnešního zápasu by neměla naskočit první lajna červenobílých. Volno tak dostanou Bednář, Růžička, Tomica, Kadlec a Štich. Trenér Vladimír Růžička uvedl, že odpočívat by měl i brankář Svoboda a útočník Doležal.

I v loňské přípravě se Ústí nad Labem střetlo s pražskou Slavií. Klání v ústecké Zlatopramen Areně skončilo nerozhodně 2:2. Ve druhém utkání, které se odehrálo v Edenu, přehrál domácí celek Ústecké Lvy 8:0.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek (Dlouhý) – Grin, Sklenička "C", Vobořil, Vaněk, Brož, Černý, Procházka, Holomek¨- Roubík, Kloz, Rod, Číhal, Hanzl , Přeučil, Vávra, Meidl, Boháč, Kuchynka, Dostálek, Pořický.

HC Slavia Praha: Furch (Mouček) – Dresler, Wharton, Knot, Holub, Valach, Šenkeřík, Chalupa, Beňovič – Skokan, Žejdl, Klhůfek, Moravec, Jelínek, Krenželok "C", Poletín, Micka, Vrdlovec, Sklenář, Ondráček, Šťastný.

Rozhodčí: Novák, Volf – Šerý, Loskot.

Hráči jsou již na ledové ploše.

00:01

00:30
    Úvodní vhazování sice vyhráli domácí, ale rozehrávku jim sešívání zkazili.

01:50
    Lvi obsadili obrannou třetinu Slavie.

02:21
    Kuchynkovu prudkou střelu Furch vyrazil

04:00
    Na druhé straně se pokoušel prostřelit Petráska Micka. Domácí gólman ale vytěsnil puk betonem.

04:06
    Puk je zatím časteji na holích domácího celku.

04:58
    Skleničkova dělovka od modré! Furch má situaci pod kontrolou.

05:14
    Zakázané uvolnění domácích.

06:21
    Klhůfek se Sklenářem teď ohrozili žlutomodrého gólmana. Jejich souhra se však nevyvedla tak, jak si asi představovali.

07:30
    Dostálek a Vávra mohli ujíždět dva na jednoho. Za modrou čárou je zastavil právě červenobílý obránce.

08:23
    Pražanům se nemohou dostat přes střední pásmo.

09:58
    Slavia se nyní drží v útočné třetině.

10:11
    Postavení mimo hru po akci Lvů.

12:10
    Skokan teď ve velké šanci! Petrásek ovšem včas zareagoval.

12:50
    Sešívání dostali Ústí pod tlak a pokouší se překonat strážce domácí svatyně.

14:06
    Po souhře Ústeckých v útočné třetině střílel od modré opět Sklenička. Puk ale v síti neskončil.

14:22
    Ofsajd Slavie.

14:37
    Vyloučen Přeučil (UNL) na dvě minuty za hákování.

14:56
    Zakázané uvolnění hostí.

15:50
    Ústíí se v klidu brání a posílají puk mimo nebezpečí.

16:17
    Hosté se vůbec nemohou usadit před Petráskem.

16:40

18:00
    Rod zavezl puk do útočného pásma, přihrál na modrou Grinovi a ten prudce vystřelil na slávistickou bránu. Puk proletěl těsně vedle tyčky.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:30
    Ústecká rozehrávka zmařena v obranné třetině hostů.

20:00

V první periodě jsme v ústecké Zlatopramen Areně neviděli ani jednu branku. Šancí bylo na obou stranách několik, ale žádná gólem neskončila. Největší příležitost hostů měl David Skokan a na straně domácích zase Sklenička. Další třetina začne přibližně v 18:37.

20:01

20:45
    Slavia vyhrály buly a zavezla kotouč do útočné třetiny.

21:09
    Lvi si puk uzurpovali pro sebe a hraje se před Furchem.

21:43
    Za napadení usedne na dvě minuty na trestnou lavici Skokan (SLA).

22:20
    Domácí okupují slávistickou svatyni.

22:40
    Po Roubíkově přihrávce střílel Kloz těsně nad bránu!

23:10
    Pražané se osvobozují.

23:42

23:46

24:20
    Nyní se vylučuje na straně žlutomodrých. Dvě minuty za držení protihráče si půjde odsedět Meidl (UNL).

25:00
    Hosté se na chvíli usadili před Petráskem, ale Lvi s přehledem vyhazují.

25:32
    Knotova dělovka od modré končí v náručí Petráska.

26:10

26:44
    Žlutomodří ihned po oslabení rozjíždějí protiakci. Roubíkův pokus kontroluje Furch.

27:27
    Slavia se marně snaží protlačit puk přes střední pásmo.

28:24
    Až nyní se jí povedlo obsadit útočnou třetinu.

29:30
    Zmatky před domácí bránou nakonec uklidnili ústečtí obránci.

30:39
    Mickovi sebral puk jeden ze žlutomodrých a hra se přesouvá na druhou stranu kluziště.

30:40
    Vávra to zkoušel z mezikruží. Jen těsně jeho střela prosvištěla vedlě brány.

30:54
    Vyloučen Pořický (UNL) na dvě minuty za vražení na hrazení.

31:38
    Whartonova střela od modré zblokování do ochranné sítě.

32:05
    Ústečtí vyhazují puk mimo obrannou třetinu.

32:40
    Klhůfkova rána těsně vedle svatyně!

32:58

33:24
    Rod obkroužil hostující branku, poslal puk na Skleničku, který střílel na Furcha. Ještě se z blízkosti snažil dorážet právě Rod, ale slávistický gólman situaci zachránil.

34:54
    Číhal (UNL) si půjde odsedět dvě minuty za vysokou hůl.

35:25
    Micka trefuje tyč!

36:00
    Ústí se osvobozuje.

36:30
    Slavia má v dnešním zápase s přesilovkami velké problémy.

36:57
    Meidl ujel ve vlastním oslabení, ale v zakončení přestřelil!

37:05

38:09
    Grin pálil od modré mimo.

38:53
    Slavia právě vstřelila branku!

Pavel Klhůfek vyjel zpoza brány a prostrčil puk mezi betony domácího gólmana.
    Asistence: Stránský.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Vypadalo to, že ani ve druhé části nepadne žádná branka, ale Slavia minutu před koncem třetiny zabojovala a vstřelila branku. Ani jednomu z týmů se zatím nepovedlo využít přesilovku. Lvi se mohli prosadit ve vlastním oslabení, ale Meidl těsně minul ,,terč". Další část začne přibližně v 19:21.

40:01

40:10
    Vhazování pro Pražany.

41:12
    Na puku jsou hosté a zavážejí ho před Petráska.

42:40
    Na druhé straně kluziště v obrovské šanci Hanzl.

42:24

Poletín se Žejdlem teď naservírovali úplně volnému Tomáši Mickovi puk před prázdnou bránu a ten se nemýlil.
    Asistence: Poletín, Žejdl.

43:26
    Domácí se snaží o snížení stavu.

43:56
    Kloz si vynutil faul a dvě minuty si odpyká Růžička za držení protihráče.