Prešov – Bardejov 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Zlín 5:2 (0:1 po s.n.) | Spišská N. Ves – Miskolc 4:1 (kon.)
Litvínov – Kladno 2:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 4:5 (0:2 po s.n.) | Piešťany – Pavlodar 3:4 (kon.)
Šumperk – Havířov 3:4 (kon.) | K. Vary – Landshut 5:3 (kon.) | Vsetín – Nový Jičín 5:3 (kon.)
Břeclav – Senica 6:0 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 8:4 (kon.) | Beroun – Kadaň 5:4 (1:0 po s.n.)
Znojmo – Jihlava 5:4 (kon.) | Litoměřice – Most 3:1 (kon.) | Olomouc – Třebíč 3:1 (kon.)
Přerov – Opava 0:7 (kon.) | Nové Zámky – SHK Hodonín 8:4 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
HC Dukla Jihlava
Úterý 13.08.2013, 18:00 • Zimní stadion Znojmo • Přípravné zápasy

Smůla Orlů dnes opravdu nekončí, Šeda sice Sáblíka překonal, ale puk se zastavil kousek před čárou.

58:19
    Dukla právě vstřelila branku!
    Zeman poslal puk na branku, kde se černý nesmysl ještě několikrát odrazil, až nakonec skončil před brankářem, Čech se jej snažil schovat do svých betonů, ale TOMÁŠ ČACHOTSKÝ si před svatyní Orlů počínal hodně drze a hokejkou bouchnul do gólmanových betonů. Kotouč se poté došoural za čáru.
    Asistence: Adam Zeman.

57:35
    A pro hosty ještě snadnější možnost vsítit gól, vyloučen Bořuta (ZNO) na dvě minuty za hákování.

57:19
    Jihlava to zkouší v šesti hráčích.

56:29
    Orli právě vstřelili branku!
    Tak tohle už vypadá hodně dobře pro domácí mužstvo a z publika se ozývá: "Dostali jste bůra". Pěkná akce znojemského mužstva. Lattner pálil od modré a MARTIN PODEŠVA puk ještě tečoval. Sáblík nestačil na změnu puku reagovat a kotouč mu proletěl mezi betony.
    Asistence: Jan Lattner a Peter Pucher.

56:18
    Vyloučen Podlipnik (JIH) na dvě minuty za hákování. Domácí tak mohou na chvíli vydechnout.

55:53
    Podešva se krásně propracoval do samostatného úniku, udělal blafák do forhendu, Sáblík už ležel na ledě, ale znojemský útočník nedokázal zvednou puk nad jeho pravý beton.

51:02
    Vyloučen Štach (ZNO) na dvě minuty za hákování.

49:22
    Orli vteřinu před koncem přesilové hry skórují. RICHARD PAVLIKOVSKÝ si najel před branku, kam dostal výbornou přihrávku od Havlíka a ke vzdálenější tyči poslal kotouč.
    Asistence: Adam Havlík a Peter Pucher.

47:21
    Znovu se vylučuje na straně hostů, za faul vysokou holí je na dvě minuty vyloučen Důras (JIH).

43:44
    Zídek (JIH) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

41:33
    Orli jeli v přečíslení tři na dva, Lattner v obrovské šanci nezamířil mezi tři tyče.

34:01
    Další puk za zády Sáblíka se zastavil o tyč, poté co Šeda z pravého křídla po skvělém Jarůškově pasu propálil brankáře. Ruce nad hlavu ale zvednout nemohl.

33:28
    Vyhrané buly v útočném pásmu dokonale využil Podešva, který téměř z brankové čáry našel před brankou volného ADAMA HAVLÍKA, a ten bez přípravy napálil kotouč za přesouvajícího se Sáblíka. Blesková akce Orlů. Asistence: Martin Podešva.

33:26
    Hlavní rozhodčí sice nejprve nesignalizovali žádné vyloučení, nakonec ale za nebezpečnou hru vysokou holí vylučují Čachotského (JIH).

32:03
    Blatný (ZNO) vyloučen za podražení.

30:50
    Hosté jsou od poloviny první třetiny velmi efektivní. Tentokrát sehráli velmi dobře přesilovku a Podlipnikovo nahození tečoval těsně před brankářem MAREK PROKŠ. Asistence: Matič Podlipnik a Michal Důras.

30:05
    Z jihlavské přesilovky se málem narodil znojemský gól. Jarůšek s Blatným si v situaci dva na dva vyměnili puk a Blatný krásnou střelou švihem orazítkoval tyč.

29:18
    Müller (ZNO) vyloučen za nedovolené bránění.

28:01
    Čachotský zpětnou přihrávkou zpoza branky dokonale zmátl znojemskou defenzívu včetně brankáře Čecha, který byl připraven u pravé tyčky, ADAM ZEMAN ale tou dobou skóroval u té levé. Asistence: Tomáš Čachotský.

25:02
    Jícha (JIH) zahákoval unikajícího Beránka, je z toho znojemská přesilovka.

22:57
    Krejčiřík (ZNO) vyloučen za krosček.

20:44
    Podešva se dostal za záda jihlavské obrany, překonal i Sáblíka, ale cestu jeho střele zastavila levá tyč.

19:36
    Dvě velké šance Znojma zůstaly není nevyužity. Bude se ale vylučovat. Za hákování odchází na 2 minuty na trestnou lavici Čermák (JIH).

16:47
    Bude se vylučovat. Za napadení je na dvě minuty z ledu vykázán Müller (ZNO).

11:24
    Tentokrát buly vyhráli hosté. MATIČ PODLIPNIK měl hodně času a prostoru ke střele, znojemská obrana hodně zaspala a hostující hokejista bez problémů umístil kotouč do volné části branky.
    Asistence: Michal Důras.

09:01

Velký tlak ústí v druhý přesilovkový gól Znojma. Jarůšek u pravé tyče ještě Sáblíka nepřekonal, posunul ale puk do brankoviště a nikým nehlídaný ANDREW THOMAS skóruje. Asistence: Richard Jarůšek.

08:06
    Štacha v obranném zákroku podrazil Tobola (JIH), který právě naskočil z trestné lavice zpět do hry, a tak se za trestoměřiči podívá záhy znovu.

06:57
    Jan Lattner se z pozice obránce protáhl jihlavskou obrannou hrazí, sám před Sáblíkem ale nedokázal zvednout puk nad jeho levý beton. Velká šance Znojma.

05:53
    Důrazný tlak znojemské formace směrem do brány si vynutil faul Jihlavy. Tobola (JIH) vyloučen za hákování.

02:40
    Thomas (ZNO) inkasuje menší trest za nedovolené bránění.

00:54
    Tak to je bleskový úvod znojemského týmu. PETER PUCHER si vyměnil kotouč s Podešvou a z mezikruží zavěsil přesně pod břevno. Asistence: Martin Podešva.

19:37
    Dobrovolný (JIH) vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

Petr Frömel

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 1. Pucher (Podešva), 10. Thomas (Jarůšek), 34. Havlík (Podešva), 50. Pavlikovský (Havlík, Pucher), 57. Podešva (Lattner, Pucher) – 12. Podlipnik (Důras), 29. Zeman (Čachotský), 31. Prokš (Podlipnik, Důras), 59. Čachotský (Zeman)

HC LERAM Orli Znojmo: Čech (Landsman) – Thomas, Štach, Pavlikovský, Lattner, Bořuta, Sova, Krejčiřík, Magovac – Kilnar, Blatný, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Rožník, Šeda, Beránek – Novák, Nahodil, Müller.
    HC Dukla Jihlava: Sáblík (Rittich) – Tobola, Jícha, Dobrovolný, Čermák, Kolda, Podlipnik, Štebih, Kaláb – Kadlec, Hubáček, Velecký – Prokš, Zídek, Jícha – Zeman, Čachotský, Pěška – Mikeš, Kuřítko, Důras.

Rozhodčí: Blecha, Pokorný – Lukš, Reich