Nitra – Jihlava 4:2 (kon.) | Tychy – Kadaň 4:4 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 5:2 (kon.)
GKS Tychy
4:4 (2:1, 0:0, 2:3)
Sportovní klub Kadaň
sk Pátek 16.08.2013, 15:30 • Zimný štadión Zvolen • Memoriál Pavla Zábojníka

Druhé stretnutie druhého hracieho dňa Memoriálu Pavla Zábojníka nám prinieslo až 8 gólov. Prvé dve tretiny nám veľa radosti z hry nepriniesli, kde miestami nebolo ani čo komentovať. Do tretej tretiny však akoby nastúpili úplne vymenené mužstvá a mohli sme sledovať zaujímavý, svižný hokej, plný nasadenia na oboch stranách. Už – už to vyzeralo, že sa z víťazstva bude radovať poľský celok GKS Tychy, keď viedol už 4:2 ale v 55. minúte Hammerbauer a len 42 sekúnd pred koncom zápasu Jíra spôsobili, že každý tím si odnesie z tohto zápasu po jednom bode. Na dodatkové samostatné nájazdy zvýťazili hráči českého tímu SK Kadaň jednoznačne 3:0, keď dokázali streliť góly, ktoré museli potešiť každého hokejové fanúšika.

Nateraz sa s vami lúčime a vidíme sa opäť o 19-tej hodine pri atraktívnom pohronskom derby medzi domácim HKM Zvolen a mužstvom spod Urpína Banskou Bystricou. Určite sa máme na čo tešiť. (17:56:39)

A úspešný nebol ani posledný hráč Baranyk. Kadaň teda vyhráva na nájazdy jednoznačne 0:3.

Fronk nedal. 0:3.

Woznica za GKS triafa iba Kaššákovú lapačku. 0:3.

Gajovský teraz predviedol ako sa premieňajú nájazdy, vycvičil krásnou sťahovačkou Žigárdyho. 0:3.

Vitecki za Tychy neúspešný. 0:2.

Deveri blafákom pomedzi Žigárdyho betóny upravuje stav na 0:2.

Na druhej strane Baginski triafa len brvno Kaššákovej brány. 0:1.

Za Kadaň premieňa blafákom Jíra. 0:1.

Za Tychy šiel ako prvý Vitek, ale Kaššák ho vychytal. 0:0.

Ako prvý šiel za Kadaň Havel, ale prestreľuje. 0:0.

Začínajú dodatkové nájazdy.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:18
    Kadaň dala gól! Pozrite sa na to !! Kadaň dokázala vyrovnať stav stretnutia len 42 sekúnd pred jeho koncom. Šťastným strelcom sa stáva JÍRA. Asistencie: Ton, Kopáč.

59:05
    Hráči si vhadzovanie pred brankárom Žigárdym zopakujú.

59:02
    Kadaň so šiestimi hráčmi v poli a s opustenou bránou...

59:02
    Oddychový čas SK Kadaň.

59:00
    Ostáva posledná minúta do konca stretnutia. Podarí sa Kadani ešte vyrovnať stav stretnutia?