Mountfield HK – Luleå 1:2 (kon.) | TPS – Bern 5:3 (kon.) | Tappara – Fribourg 5:3 (kon.)
Kuopio – Vienna Capitals 1:4 (kon.) | JYP – HC Slovan 3:4 (kon.) | IFK Helsinky – Zürich 6:4 (kon.)
Kometa Brno – Hamburg 5:2 (kon.) | Djurgården – Pardubice 3:2 (kon.) | Brynäs – Liberec 4:3 (kon.)
HV71 – Sparta 5:3 (kon.) | Linköping – Chomutov 4:0 (kon.) | Färjestad – Mannheim 4:1 (kon.)
Frölunda – Ingolstadt 7:3 (kon.) | Salzburg – Kärpät 3:2 (kon.)
Färjestad Karlstad
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Adler Mannheim
Pátek 23.08.2013, 19:00European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

European Trophy 2013
    I v roce 2013 zpestří letní přípravu klubů již tradiční European Trophy. Stejně jako v roce 2012, obsahuje i nyní tato soutěž 32 týmů ze sedmi různých zemí.
    "Jsme velmi rádi, že máme stejně silnou skupinu týmů, jako v předchozím ročníku", nechal se slyšet pro oficiální web European Trophy ředitel turnaje Bo Lennartsson.
    I on si moc dobře uvědomuje, že European Trophy je v současnosti jediný turnaj pro nejlepší evropské klub, které tak mají jedinečnou možnost se vzájemně poměřit. Turnaj se hraje na divize, kdy jsou do čtyř divizí rozděleny týmy ze sedmi zemí.

Švédský tým je aktuálně na třetím místě divize, když má na svém kontě stejnou bilanci, jako vedoucí Frölunda i druhý Ingosltadt, tedy dvě výhry ze dvou odehraných kol. Tento trojlístek týmů se tak odděluje pouze díky skóre. Německýn Mannheim je zatím pátý, když také odehrál dvě kola a jednou dokázal zvítězit a jednou prohrát.

Vítejte u onlajn přenosu hokejového utkání European Trophy 2013 v němž švédský Färjestads BK přivítá ve své Löfbergs Lila Arena v Karlstadu německý Adler Mannheim. Oba kluby jsou zařazeny do Západní divize, kde jsou dále dva finské kluby IFK a Jokerit, dále švýcarské kluby EV Zug a ZSC Lions, švédská Frölunda a německý ERC Ingolstadt.

Färjestads BK: Taylor (Pettersson) – Belle, Lajunen, Byström, Stafford, Arell, Grundel, Westlund, Olofsson – Åslund, Wallin, Görtz – Lundh, Hillding, Hyka – Røymark, Fröberg, Åberg – DiDiomete, Bastiansen, Holtet

Adler Mannheim: Endras (Brückmann) – Wagner, Sifers, Vernace, Reul, Kettemer, Bittner, Goc, Grimshaw – Buchwieser, Ullmann, Kink – Plachta, Lehoux, Mauer – Arendt, El-Sayed, Höfflin – Ackermann, Rheault.

00:01

02:14
    Alexander Ackermann je vyloučen za hákování, domácí si zahrají přesilovou hru.

04:14
    Hosté v plném počtu, domácí si vypracovali pouze dvě šance, ani jedna však nebyla vyloženě gólová.

05:03
    Färjestadu vyšel úvod utkání, domácí jsou aktivnější, ale zatím se jim nedaří vstřelit úvodní gól.

07:18
    Ludwig Byström dostává menší trest za hákování, hosté si zahrají přesilovou hru.

09:18

10:00
    Máme za sebou úvodní desetiminutovku a zatím na první gól čekáme, blíže k němu měli domácí, kteří jsou zatím aktivnější.

11:19
    Mannheim se bude bránit v oslabení, Ryan Grimshaw již usedá na trestnou lavici.

11:54
    Další hráč Mannheimu, Dennis Reul, dostává menší trest za sekání a domácí tak mají k dispozici přesilovou hru pěti proti třem!

12:58
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Minutu se hosté dokázali bránit pouze ve třech, ale nakonec přece jenom inkasují z hole MAXE GÖRTZE, domácí využívají přesilovou hru a mají ještě necelou minut výhodu přesilové hry pěti proti čtyřem. Asistence: Per Åslund.

16:00
    FBK jsou lepším týmem pro tuto chvíli, ale zatím převažují obrany, na další gólovou situaci si musíme počkat.

18:55
    Patrik Lundh dostává dvouminutový trest za sekání, hosté si zahrají v závěru třetiny přesilovou hru.

19:59
    Vteřinu před koncem se ještě vylučuje, Steven Wagner oslabuje svůj tým, přesilová hra hostů končí.

20:00

První třetina příliš šancí nenabídla, přesto jsme zaznamenali jednu branku, kterou vstřelili hokejisté domácího týmu při dvojnásobné přesilové hře. Färjestad tak vede po první třetině 1:0, prosadí se hosté v dalším průběhu utkání? Sledujte i dál náš onlajn přenos!

20:01

20:55

21:59
    I hosté jsou již v plném počtu.

24:07
    Vylučuje se, Rickard Wallin dostává dvouminutový trest za podražení, hosté si zahrají přesilovou hru.

26:07

27:00
    Ve druhé třetině jsou zatím hokejisté Mannheimu aktivnější, ale domácí gólman Danny Taylor zatím všechny pokusy dokázal zneškodnit.

27:28
    Vylučuje se, Florian Kettemer dostane menší trest za sekání, domácí si zahrají přesilovou hru.

28:49
    Domácí navyšují své vedení, další využitá přesilová hra! Na 2:0 pro Färjestad zvyšuje RICKARD WALLIN. Asistence: Shawn Belle, Tomáš Hyka.

29:14
    Tvrdé K.O. nyní zasadili domácí hokejisté svému soupeři, po necelé půl minutě loví gólman Endras znovu puk ve své síti, když na 3:0 pro Färjestad zvyšuje DEVINE DIDIOMETE. Asistence: Marius Holtet.

30:32
    A je tu další nepříjemnost pro Mannheim, centr druhého útoku, Yannick Lehoux, dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

32:32

34:15
    FBK má hru pod kontrolou, Mannheim se snaží střelit branku a dostat se zpět do hry, ale zatím se to nedaří.

37:00
    Mannheimu se stále nedaří vyzrát na pozornou defenzivu FBK, blíží se závěr druhé třetiny.

39:00
    Je tu poslední minuta druhé třetiny, domácí hájí tříbrankový náskok.

40:00

Druhá třetina vyšla domácím, kteří po čtyřiceti minutách vedou 3:0 a Mannheim se zatím marně snaží o vstřelení kontaktního gólu. Na zvrat v utkání mají hosté ještě dvacet minut, ale vzhledem k tomu, v jaké pohodě domácí hrají, to nebude vůbec nic snadného.

40:01

45:00
    V prvních pěti minutách třetí třetiny se zatím hraje opatrný hokej, téměř bez šancí.

46:59
    Mannheim se snaží dostat FBK pod tlak, hosté se tlačí do branky, ale nemohou si vypracovat žádnou velkou šanci.

47:39
    Útočník čtvrté řady Mannheimu jde za podražení na dvě minuty a hosté se tím připravují o další cenné vteřiny.

48:06
    Vypadá to, že je rozhodnuto. Třetí využitá přesilová hra Färjestadu a čtvrtý gól v síti Mannheimu! Endrase překonává VILLE LAJUNEN. Asistence: Rickard Wallin.

49:35
    Anders Bastiansen je dalším vyloučeným hráčem, tentokrát si přesilovou hru zahrají hosté.

50:58
    Mannheim právě vstřelil branku!
    Konečně se prosazují i hosté, první gól dává CHRISTOPH ULLMANN a hosté využívají přesilovou hru. Asistence: Matthias Plachta.

52:57
    Mannheim se snaží vstřelit další branku, ale FBK hájí výtečně svoji třetinu.

55:00
    Začíná poslední pětiminutovka třetí třetiny, hosté bojují, ale čas ubýhá neúprosně.

56:24
    Mirko Höfflin jde za podražení na dvě minuty, závěr zápasu odehrají hosté v oslabení.

57:16
    Ale to již neplatí, přesilová hra FBK je u konce, Garrett Stafford jde za hákování na dvě minuty, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

58:24

59:00
    Začíná poslední minuta tohoto zápasu.

59:16

59:43
    Vylučování v samém závěru zápasu – domácí Johan Olofsson dostává trest 2+2 za hrubost, hostující Mike Vernace dostává menší trest za krosček a James Sifers za sekání.

60:00

V dnešním utkání se z vítězství radovali hokejistů Färjestadu, kteří svého soupeře poměrně snadno přehráli. Velkou převahu měli domácí v přesilových hrách, kdy dokázali využít hned tři! Hosté sice v závěru zápasu snížili na 1:4, ale na víc již dnes z jejich strany nebylo, takže odjíždí z ledu FBK z prázdnou.

1. Jon REHAULT (MAN) 0+0
    2. Niklas ARELL (FBK) 0+0
    3. Martin RÖYMARK (FBK) 0+0

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:30:59)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 13. Görtze (Åslund), 29. Wallin (Belle, Hyka), 30. Didiomete (Holtet), 49. Lajunen (Wallin) – 51. Ullmann (Plachta)

Färjestad Karlstad: Taylor (Pettersson) – Belle, Lajunen, Byström, Stafford, Arell, Grundel, Westlund, Olofsson – Åslund, Wallin, Görtz – Lundh, Hillding, Hyka – Røymark, Fröberg, Åberg – DiDiomete, Bastiansen, Holtet