Frölunda – Mannheim 2:3 (0:1 po s.n.) | Mountfield HK – Kärpät 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Eisbären 2:1 (1:0 po s.n.)
Salzburg – Luleå 4:3 (2:1 po s.n.) | Plzeň – Hamburg 3:2 (1:0 po s.n.) | Färjestad – Ingolstadt 3:0 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Kometa Brno
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Eisbären Berlín
Neděle 25.08.2013, 17:00European Trophy

To je z Brna vše. Přejeme pěkný zbytek nedělního večera. (19:40:49)

Kometa se tedy nakonec své výhry dočkala, sice to bude pouze za dva body, ale i tak je to cenný skalp. Domácí se dostali do vedení v 17. minutě zásluhou Jenyše. Toto vedení Jihomoravanům vydrželo až do 60. minuty, kdy vyrovnal v power-play Lalonde. Prodloužení rozluštění zápasu nepřineslo a tak tajenku musely vyřešit až samostatné nájezdy.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno. Jediným, kdo proměnil samostatný nájezd byl TOMÁŠ SVOBODA a přisuzuje tak Kometě jeden bod navíc.

T.J. Mulock na Čiliaka nevyzrál. Kometa tak vítězí po samostatných nájezdech.

Leoši Čermákovi nevyšel bekhendový blafák, který šel pouze do betonu brankáře Elwinga – 1:0.

Barry Tallackson nedává, jeho střela šla nad a možná tomu ještě pomohla teč Čiliaka – 1:0.

Na druhé straně se rozjel Tomáš Svoboda a procedil betony brankáře Elwinga – 1:0.

K prvnímu nájezdu se postavil André Rankel a trefil pouze lapačku Čiliaka.

Ani pětiminutová nadstavba rozhodnutí nepřinesla, rozhodnout tak budou muset až samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:18
    Další velká šance Komety. Michal Kempný byl na levé straně úplně sám před brankářem, ale jeho pokus z levého kruhu šel těsně vedle brány, možná puku pomohla ještě mírná teč brankáře Elwinga.

63:15
    Zápas nám pomalu spěje k samostatným nájezdům. Bod navíc by si za aktivitu v prodloužení zasloužila Kometa, ale na to se v hokeji nehraje.

62:22
    Hosté se v prodloužení k ničemu nedostali. Naopak teď mohl rozhodnout Burian, který byl však již blízko u brankáře a bekhendem ho nedokázal překonat.

61:14
    Zatím se hraje poměrně opatrně, nikdo moc neriskuje. Teď se ale k dobré střele dostal Nosek, jeho střely dnes ale létají zásadně mimo bránu.

60:09
    Začíná nám pětiminutové prodloužení. Kometa se vrhla dopředu, určitě to pro ní musí být hořké pocity, tří bodová výhra byla na dosah.

60:01

Vypadalo to, že Kometa získá všechny tři body. Ale v poslední minutě základní hrací doby vyrovnal Lalonde a poslal zápas do prodloužení a následně možná i do samostatných nájezdů.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 17. Jenyš (Němec, Dujsík), rozh. náj. T. Svoboda – 60. Lalonde (Rankel)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) -Kováčik, Hanzlík, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík, M. Hruška – Zohorna, Čermák, Raška – T. Svoboda, J. Hruška, J. Svoboda – Dočekal, J. Koreis, Burian – Jenyš, Němec, Mrázek.
    Eisbären Berlín: Elwing (Niederberger) – Supis, Sharrow, Lalonde, Haase, Borer, Trivellato, Müller – Foy, Weiß, Schlenker – Tallackson, Olver, Braun – Mulock, Talbot, Rankel – Kabitzky, Koslowski, Filin.

Rozhodčí: Polák, Homola – Skopal, Černý