Sparta – JYP 5:4 (1:0 po s.n.) | Chomutov – Kuopio 6:5 (3:2 po s.n.) | Kärpät – Plzeň 1:3 (kon.)
Jokerit – IFK Helsinky 2:0 (kon.) | Pardubice – TPS 1:4 (kon.) | HC Slovan – Linköping 4:2 (kon.)
Liberec – Tappara 6:4 (kon.) | Luleå – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Eisbären – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Hamburg – Salzburg 5:0 (kon.) | Fribourg – Brynäs 3:2 (po pr.) | Bern – Djurgården 3:2 (po pr.)
Zürich – Färjestad 1:2 (kon.) | Zug – Frölunda 3:7 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Sparta Praha
5:4 (1:0, 2:2, 1:2)
JYP Jyväskylä
Pátek 30.08.2013, 17:00European Trophy

Sparta až do poloviny zápasu kráčela neochvějně k vítězství, pak ale přestala hrát, dostala dvě lacinější branky a JYP byl zpátky – o vítězi tak nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž byla lepší – zásluhou Petera Jánského – Sparta. (19:27:52)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha, když vítězný nájezd proměnil Peter Jánský.

Jaatinen neproměňuje – 1:0 – Sparta vítězí!

Peter Jánský a přímá tvrdá střela, která končí v síti – 1:0.

Karel Pilař neprocedil puk skrze betony gólmana JYP – 0:0.

Virtanen se zamotal do kličkování a nedává – 0:0.

Daniel Přibyl střílí a nedává branku – 0:0.

Nenonen střílí jen do tyče – 0:0.

Petr Ton a neúspěšná klička do beckendu. 0:0

První jede Tuppurainen z JYP a neproměňuje střelu na lapačku.

Samostatné nájezdy začínají.

Hlavně v závěru prodloužení měla Sparta navrch, ani jednu z velkých šancí ale nevyužila, a tak se fanoušci v hale dočkají samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Pilař se snažil prokličkovat před gólmana, zakončit už nestihl.

63:57
    Přibyl a Buchtele čarují před gólmanem, ten bohužel pro Spartu ale všechny puky, byť s velkým štěstím, chytá, nebo vyráží.

63:22
    Sparta v prodloužení tlačí a tlačí, gólman JYP musel několikrát v poslední minutě zasahovat proti nepříjemným střelám.

62:46
    Petr Ton zkusil vystřelit prudce švihem nad lapačku gólmana, ten ale předvedl efektní zákrok.

61:48
    Buchtele bojoval o puk před brankou JYP, ale neúspěšně.

Lucie Štěrbová

Branky a nahrávky: 19. Bahenský (Forman), 28. Ton (Pacovský), 30. Pacovský (Piskáček, Hlinka), 46. Buchtele (Kumstát, Kubát), rozh. náj. Jánský – 35. Tuppurainen (Perrin, Löfman), 40. Louhivaara, 48. Tuppurainen, 54. Välivaara (Tuppurainen)

HC Sparta Praha: Pöpperle – Piskáček, Pilař, Kubát, Sičák, Švrček, Philipp, Hrbas, Gřegořek – Pacovský, Hlinka, Ton – Buchtele, Přibyl, Kumstát – Klimek, Simon, Jánský – Forman, Bahenský, Procházka.
    JYP Jyväskylä: Tarkki – Auvitu, Luoma, Välivaara, Hietanen, Näkyvä, Kalteva, Viitanen, Salonen – Louhivaara, Lahti, Wärn – Löfman, Perrin, Tuppurainen – Jaatinen, Myttynen, Abid – Nenonen, Virtanen, Poukkula.

Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Komárek, Ondráček