Hamburg – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Eisbären – Salzburg 5:4 (kon.) | Sparta – Kuopio 6:4 (kon.)
Liberec – TPS 3:1 (kon.) | HC Slovan – HV71 7:4 (kon.) | Vienna Capitals – Linköping 3:4 (kon.)
Mannheim – Ingolstadt 3:2 (1:0 po s.n.)
Bílí Tygři Liberec
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
TPS Turku
Neděle 01.09.2013, 17:10 • Tipport aréna, Liberec. • European Trophy

Hvězdy utkání: 1. Marek Schwarz, 2. Petr Vampola, 3. Dan Sexton. (19:53:39)

Tygři po povedené třetí třetině vítězí. Druhý gól přidal Petr Vampola a stejný hráč zpečetil skóre do prázdné branky. Liberečtí si tak připisují další tři body do tabulky.

60:00

59:55
    Liberec právě vstřelil branku!
    A je hotovo! Nedvěd vysunul PETRA VAMPOLU do úniku a ten už neměl problém zavést puk do prázdné klece. Asistence: Petr Nedvěd.

59:48
    Potyčka za brankou domácích, puk nakonec končí v ochranné síti. Vhazuje se před Schwarzem.

57:54
    Čakajík se dostal do úniku a z pravého kruhu vypálil, Hostikka však vyrazil puk mimo brankový prostor.

57:20
    Liberec v plném počtu a bude se snažit ubránit těsný náskok.

57:10
    Střela od Palmrotha je také sražena.

56:38
    Víšek vyhazuje přes celé hřiště.

56:04
    Přesilovková fotmace hostů hledá skulinku u obrany Tygrů, ale obranný blok domácích drží pevně.

55:24
    Parého střela vyražena do ochranné sítě.

55:20
    Time-out pro hosty.

55:20
    Petr Nedvěd je vyloučen na dvě minuty za podražení a komplikuje konec utkání pro Tygry.

54:45
    Opět hluchá pasáž utkání bez výrazných příležitostí. Obě strany pouze kombinují.

Tomáš Dolejš

Branky a nahrávky: 34. Hunkes (Vampola), 43. Vampola (Kica, Jass), 60. Vampola (Nedvěd) – 26. Vittasmäki (Sexton, Tuomainen)

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Stejskal) – Derner, Hunkes, Výtisk, Kolmann, Čakajík, Voráček, Čutta, Říha – Vampola, Nedvěd, Bartek – Víšek, Bulík, Jass – Bulíř, Filippi, Zacha – Kica, Dušek, A. Chlapík.
    TPS Turku: Hostikka (Norrena) – Morrisonn, Seikola, Palmroth, Friman, Karhu, Pulli, Vittasmäki, Famulare – Sexton, Virtala, Paré – Rantanen, Kumeliauskas, Sointu – Miettinen, Tuominen, Mähönen – Tuomainen, Laakso, Kulmala.

Rozhodčí: Wágner, Smitka – Hejl, Kajínek