Hamburg – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Eisbären – Salzburg 5:4 (kon.) | Sparta – Kuopio 6:4 (kon.)
Liberec – TPS 3:1 (kon.) | HC Slovan – HV71 7:4 (kon.) | Vienna Capitals – Linköping 3:4 (kon.)

Liberec právě vstřelil branku!
    A je hotovo! Nedvěd vysunul PETRA VAMPOLU do úniku a ten už neměl problém zavést puk do prázdné klece. Asistence: Petr Nedvěd.

57:54
    Čakajík se dostal do úniku a z pravého kruhu vypálil, Hostikka však vyrazil puk mimo brankový prostor.

55:20
    Time-out pro hosty.

55:20
    Petr Nedvěd je vyloučen na dvě minuty za podražení a komplikuje konec utkání pro Tygry.

48:53
    Nedvěd se dostal do úniku a natrefil přímo hůl gólmana Turku.

45:25
    Mähönen nadvakrát dorážel u Schwarzovy klece, brankář Tygrů si ale puk pokryl.

42:31
    Těsně po vypršení trestu Morrisonna Tygři skórují! PETR VAMPOLA se opět dostal k puku před brankou a po menší plácané usměrnil puk do prázdné klece. Asistence: Petr Kica, Koba Jass.

40:31
    Tygři začnou přesilovkou. Shaone Morrisonn vyloučen na dvě minuty za krosček.

33:51
    Je vyrovnáno a ještě k tomu v oslabení! Vampola poslal puk před branku, kde dorážel JIŘÍ HUNKES. Chvíli to vypadalo, že Hostikka puk udrží, ale nakonec propadl za jeho záda. Asistence: Petr Vampola.

32:59
    Frimanova střela z levého kruhu je vyražena libereckým gólmanem.

32:45
    Další vyloučení u Tygrů. Martin Čakajík vyloučen za držení protihráče. TPS má k dispozici přesilovku.

31:47
    Vyloučení na obou stranách, Jere Pulli je vyloučen na 2+2 minuty za hrubost, Petr Nedvěd dvě minuty hrubost, Koba Jass dvě minuty hrubost. Tresty se vyruší a hraje se v pěti na obou stranách.

25:01
    TPS právě vstřelilo branku!
    Turku využívá svůj tlak a střílí úvodní branku utkání. Sexton nadvakrát dorážel do branky, ale Schwarz vyrazil puk. Tam se ho ale ujal VELI-MATTI VITTASMÄKI a neměl problém zakončit do poloodkryté klece. Asistence: Dan Sexton, Mikka Tuomainen.

22:04
    Tygři si zahrají přesilovku. Niko Karhu si odsedí dvě minuty za hrubost.

21:10
    Sexton přihrál Parému, který trefil tyčku!

16:58
    Kumeliauskas přihrál na Sointu, na kterého zírala poloodkrytá branka, ale puk nedokázal usměrnit do jejích útrob.

16:26
    Další vyloučení domácích. Tomáš Filippi jde na trestnou za sekání. TPS bude hrát sedm vteřin čtyři proti třem.

14:33
    Vyloučení na obou stranách. Martin Bartek a Markus Palmroth jsou vyloučeni, hráč TPS za držení protihráče a domácí matador za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

14:12
    A velká šance domácích! Vampola vysunul Barteka do útoku, ten se osvobodil na modré a sám ujížděl na gólmana! Hostikka však hodně divným zákrokem udržel čisté konto.

13:26
    Velká skrumáž před brankou domácích! Kulmala už v leže dostrkával puk do klece, kam si postupně lehla polovina hráčů na ledě. Nakonec rozhodčí přerušil hru a puk je naštěstí před brankovou čarou.

11:16
    Hrubá chyba Chlapíka! Ve snaze vyhodit kotouč namazal na střelu přímo na hůl Sextonovi. Jeho střela je však zblokována Schwarzem.

07:57
    Dan Sexton se vydal do samostatného úniku, ale trefil přímo náruč libereckého gólmana.

06:10
    Po střele od modré se dostal k puku Mähönen a měl před sebou odkrytou klec. Marek Schwarz si však vše pohlídal.

Z technických důvodů začne utkání o 10 minut později.

Tomáš Dolejš

Branky a nahrávky: 34. Hunkes (Vampola), 43. Vampola (Kica, Jass), 60. Vampola (Nedvěd) – 26. Vittasmäki (Sexton, Tuomainen)

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Stejskal) – Derner, Hunkes, Výtisk, Kolmann, Čakajík, Voráček, Čutta, Říha – Vampola, Nedvěd, Bartek – Víšek, Bulík, Jass – Bulíř, Filippi, Zacha – Kica, Dušek, A. Chlapík.
    TPS Turku: Hostikka (Norrena) – Morrisonn, Seikola, Palmroth, Friman, Karhu, Pulli, Vittasmäki, Famulare – Sexton, Virtala, Paré – Rantanen, Kumeliauskas, Sointu – Miettinen, Tuominen, Mähönen – Tuomainen, Laakso, Kulmala.

Rozhodčí: Wágner, Smitka – Hejl, Kajínek