Viťaz – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Barys – Mytišči 5:4 (kon.) | Spartak Moskva – Lev 4:3 (kon.)
CSKA Moskva – Riga 2:1 (po s.n.)
Barys Nur-Sultan
5:4 (2:0, 2:3,1:1)
Atlant Mytišči
Sobota 14.09.2013, 13:30 • Kazachstán Sports Palace (4 100) • KHL

Pro tuto chvíli je to vše, hezký sobotní den. (16:01:07)

Je dohráno, nakonec se Barys dočkal těsné výhry, neměl to však lehké. Poslední třetinu zvládl takticky velice dobře a nepřipustil především v závěru nějaké komplikace. Tři body tedy patří Astaně, která navazuje na své předešlé vítězné zápasy a prodlužuje svou úspěšnou sérii.

60:00

59:45
    Vhazování před Jeremejovou bránou.

59:10
    Brána je prázdná, Atlant hraje bez gólmana.

58:39
    Vhazovat se bude před hostující bránou, nicméně oddechový čas pro Mytišči.

58:36
    Galimov chytá do lapačky střelu Bochenskiho, který pálil z levého kruhu.

57:38
    Domácí stále dobře brání střední pásmo a nepouští soupeře do šance. Očekáváme odvolaní brankáře a také oddechový čas. Až se tedy dostanou hráči ve žluté před Jeremejeva.

56:58
    Zakázané uvolnění, hra se stěhuje před bránu Jeremejeva.

56:37
    Kotouč v hledišti po sražené střele Uppera.

55:48
    Hra je až příliš rozháraná, špatných přihrávek je bohužel mnoho.

54:28
    Posledních pět minut do konce normální hrací doby a hostům se vůbec nedaří usadit v útočné třetině.

53:17
    Pozvolna se blíží návrat Radulova na ledovou plochu.

52:37
    První minuta přesilovky se odehrává před Borisovem, který zatím nemusel řešit nic moc ošemetného.

51:55
    Za hákování je potrestán Radulov, přesilovka pro domácí tým.

51:39
    Už se zase hraje, do konce něco přes osm minut, tedy do konce základní části.

51:00
    Chvíli se nebude hrát, za bránou hostů je prasklé tvrzené sklo, čeká se na nápravu zařízení.

51:00
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Jedeme dál podle klasického scénaře. Divoký zápas pokračuje neuvěřitelnou přestřelkou. Hosté hráli přesilovku a na konci celé akce byla rána obránce RAFAELA BATYRŠINA, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Bobby Sanguinetti.

50:11
    Semjonov potrestán za držení. Hosté budou hrát přesilovku.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 12. Poliščuk (Žajlavov), 20. Starčenko, 29. Dawes (Bochenski, Boyd), 36. Puškajrov (Žajlavov), 50. Blochin (Gratton, Rachmanov) – 25. Šmejlov (Kadejkin), 32. Jašin, 39. Šmejlov (Kadejkin), 51. Batyršin (Sanguinetti)

Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Polujektov) – Lundin, Blochin, Savčenko, Litviněnko, Semjonov, Lakiza – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Poliščuk, Puškajrov, Žajlavov – Gavrilin, Rachmanov, Gratton. Trenér: Ari-Pekka Selin.
    Atlant Mytišči: Borisov (od 41. Galimov) – Batyršin, Rukavišnikov, Sanguinettei, Petrov, Velikov, Aťušov, Novopašin, Niskala – Kablukov, Jašin, Koltsov – Juha-Pekka Haataja, Engqvist, Šmejlov – Arťuchin, Michnov, Trubačov – Kadejkin, Radulov, Levitsky. Trenér: Sergej Světlov.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Birin, Medveděv.