Nijmegen – Feyenoord 3:3 (kon.) | Kerkrade – Breda 1:5 (kon.) | Alkmaar – GA Eagles 3:0 (kon.)
Heerenveen – Groningen 4:2 (kon.) | Utrecht – Waalwijk 2:1 (kon.)
AZ Alkmaar
3:0 (1:0)
Go Ahead Eagles
Neděle 15.09.2013, 14:30 • AFAS Stadion • Nizozemská Eredivisie

Ode mne je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:29:22)

Utkání je tedy u konce. Domácí vítězí 3:0, ale výsledek určitě neodpovídá předvedenému výkonu. Celek AZ šel do vedení ve 31. minutě, když se ze značky pokutového kopu prosadil Jóhannsson! Druhý poločas byl hodně vyrovnaný a hosté mohli klidně srovnat. V posledních minutách však hru hodně otevřeli, což se jim vyplatilo, Elm a následně i Berghuis přidali každý po brance a AZ Alkmaar tak na domácím hřišti poráží Go Ahead Eagles poměrem 3:0 a připisuje si hodně důležité 3 body.

90+4
    Alkmaar právě vstřelil branku!

Tak to už je pro hosty hodně kruté! Vabank se hostujícím fotbalistů vymstil, střelu Elma sice ještě zastavuje tyč, dorážka STEVENA BERGHUISE do prázdné prázdné brány ale končí v síti, 3:0!

90+3
    Zápas už se jen dohrává, jedna z posledních možností hostů končí v zámezí.

90+1

A je rozhodnuto, nedáš dostaneš! To se teď potvrdilo, domácí rychle rozehráli, míč dostal Beerens, který našel v pokutovém území úplně volného VIKTORA ELMA a ten se hlavičkou do protipohybu hostujícího brankáře nemýlil, 2:0!

90
    Míč si postavil Kolder, jehož oblouček přes zeď končí jen kousek nad bránou Alvarada! Mohlo být srovnáno!

89
    Možná teď, hosté budou rozehrávat hodně zajímavý přímý kop z dobré vzdálenosti na střelu!

88
    Domácí brání pozorně a hosté tak nemají vůbec žádný prostor pro případné srovnání.

86
    Poslední změna na hostující straně. Obránce van der Lindena střídá útočně laděný Amevor.

85
    Navíc hrozí z rychlých brejků. Jeden z nich teď nepřesnou střelou zakončil Gudmundsson.

84
    Alkmaar svého soupeře nyní k ničemu vážnějšímu nepouští. Hosté se nemohou dostat do pokutového území domácích.

82
    Hosty teď zastavuje ofsajd, který byl odmáván Kolderovi. Domácí s rozehrávkou nikam nespěchají.

81
    Druhé střídání na domácí straně. Autora doposud jediné branky Jóhannssona nahrazuje Berghuis.

80
    Za chvíli se nám rozeběhne poslední desetiminutovka a hra je nyní hodně rozkouskovaná. Domácí ještě vyhráno určitě nemají!

78
    Střídají i domácí. Místo Martense se na hřiště podívá Gudmundsson.

78
    Podruhé střídají hosté. Overgoora nahrazuje Rijsdijk.

77
    Alkmaar teď měl obrovské štěstí! Sám před domácím brankářem se zjevil Godee, toho ale zradilo zpracování!