Třinec – Chomutov 6:4 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:0 (kon.)
Pardubice – Zlín 1:2 (kon.) | K. Vary – Sparta 1:6 (kon.) | Slavia – Vítkovice 2:1 (kon.)
Litvínov – Plzeň 4:1 (kon.)
Rytíři Kladno
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Mountfield HK
Úterý 24.09.2013, 18:00 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Extraligu dnes čeká první úterní kolo a v jeho rámci se "nováček" z Hradce Králové představí v Kladně, kde se střetne s místními Rytíři.

Domácí stále čekají na první tři body v novém ročníku. Na svém kontě už sice mají domácí dvě výhry, ale obě po samostatných nájezdech. Východočeši naopako mohou být se vstupem do sezony poměrně spokojeni. Momentálně mají na svém kontě 7 bodů, která jim zajišťuje 6. místo.

Rytíři potřebují především zlepšit hru v defenzivě. "Nečeká nás lehký zápas. Extraliga je rok od roku vyrovnanější a každá chybička bude znamenat hodně. Musíme se dobře připravit," nechala se slyšet hvězda domácích Tomáš Kaberle.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Růžička, Doudera, Majeský, P. Hořava, Procházka, Černošek – Kuchler, Patera, Havlíček – Rudovský, Dragoun, Treille – Tenkrát, Lukáč, Eberle – Dalecký, Machač, Strnad.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Harant, Mikuš, Jank, Frühauf, Ptáček, Plášil, Rob – Podlešák, Mertl, Dej – Šimánek, Knotek, Květoň – Škoda, Langhammer, Tvrdík – Rousek, Červený, Švihálek.

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Podrazil, Zavřel.

00:01

00:40
    Mertl přistrčil na modrou Mikušovi, který poprvé zaměstnal Cháberu.

00:52
    Rudovský se dostal za obranu, ale na Kantora tváří v tvář nevyzrál.

01:38
    Frühaufova přihrávka propadla až k Cháberovi, který ukryl puk pod lapačkou.

02:13
    Rozhodčí přehlédli přihrávku rukou od Lukáče a Kladno z toho vytěžilo šanci. Do dobré pozice se dostal Tenkrát, ale trefil jen Kantora. Ten se po zmatku u vlastní branky nakonec zmocnil kotouče.

02:46
    Machač nestihl tečovat přihrávku od Černoška a z toho vyplynulo zakázané uvolnění.

03:08
    Mertl se protáhnul kolem dvou domácích obránců, ale nestihl vymyslet finální přihrávku.

03:44
    Dobrá práce první formace. Patera připravil puk pro Havlíčka, jehož bekhend se otřel o boční síť.

04:51
    Rudovský hledal před brankou Treilleho, jehož stihli hosté zablokovat.

05:13
    Škoda se rychle dostal za Douderu, ale jeho střela z úhlu Cháberu nezaskočila.

05:58
    Kladno dobře forčekuje, čímž vybojovalo hodně kotoučů.

06:13
    Po střele Lukáče a zákroku Kantora je tady první komerční přestávka.

06:48
    Přechod hostů do pásma nebyl v souladu s pravidly, ofsajd.

07:19
    Treille udržel puk v pásmu a Kladno z toho vytěžilo šanci. Dragoun ale zblízka nedal.

07:36
    Rudolf Červený (HKM) je prvním vyloučeným zápasu. Dostává dvě minuty za krosček.

07:50
    Patera hned vytlačen z pásma.

08:14
    Kaberle se zapojil do útoku a z jeho akce pramenila šance Tenkráta, který ale branku těsně minul.

08:54
    Nacvičená akce, kdy Dragoun našel Treilleho, jehož střelu na zadní tyč vyrazil Kantor.

09:36

10:05
    Hořava udělal chybu a nechal se obrat o kotouč. Ptáček o chvíli později od modré minul.

10:31
    Tenkrát dostal v přečíslení složitou nahrávku. Kantor nemusel zasahovat.

11:35
    Domácí zatlačili soupeře do obrany a stihli vystřídat. Jenže tlak v útočném pásmu k žádné šanci nevedl.

12:09
    Zakázané uvolnění Kladna.

Rozhodčí ale přehodnotili svůj verdikt a vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:10
    Znovu se Kladno na chvíli usadilo v pásmu. Rudovský vybruslil zpoza branky a mířil na přední tyč. Kantor byl připraven.

13:44
    Treille mířil na zadní tyč, Kantor si připsal další zákrok.

14:05
    Hosté znovu řešili ošemetnou situaci před vlastní brankou.

14:51
    Přihrávka šla sice původně na Eberleho, ale ten byl zastaven. Z druhé vlny tak střílel Procházka nad.

15:06
    Po dlouhé době se nenudil ani Chábera.

15:28
    Rytíři si zahrají další přesilovou hru. Dvě minuty za podražení dostává Jiří Šimánek (HKM).

16:02
    Majeský propadl na modré čáře, Mertl pak hledal před branku najíždějícího Podlešáka. Ten se ale k dlouhé nahrávce nedostal.

16:37
    Obětavý zákrok Deje osvobodil hosty.

17:05
    Až teď Kladno trochu zavařilo hostům, kteří ale prostor před brankou uhlídali.

17:28

18:11
    Domácí zase špatně střídali, čehož mohl využít Škoda. Jeho ránu vyrazil Chábera před sebe a tam už se o puk postarali obránci.

19:02
    Začala poslední minuta prvního dějství.

19:44
    Havlíček hezkou nahrávkou našel Pateru, který tečoval těsně vedle.

20:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 5 – Pavel Kantor (HKM) 9.

Po první třetině je skóre nerozhodné. Domácí určovali tempo hry, měli několik nadějných příležitostí, ale branky se nedočkali. Kantor pochytal všechny střely a v největších šancích domácí branku netrefovali. Hosté se osmělovali jen zřídkakdy. Druhá třetina odstartuje přibližně v 18:40.

20:01

20:22
    Růžička sice předvedl efektivní hit ve středním pásmu, jenže zároveň tím zůstalo otevřené okénko v obraně. Do toho se vrhl Podlešák, ale branku přestřelil.

21:03
    Majeského riskantní rozehrávka mohla stát Kladno první obdrženou branku. Hosté ale znovu netrefili prostor mezi třemi tyčemi.

21:53
    Eberle trefil nahrávkou oblouk branky a domácí se tak sami připravili o pásmo.

22:26
    Domácí neudrželi modrou čáru a hosté šli do protiútoku. Chábera předvedl výborný zákrok, ale puk vyrotoval nahoru a spadl do brankoviště. V jednu chvíli byl už na brankové čáře, ale hostům se za ní puk došťouchat nepodařilo.

23:26
    Znovu domácí pozapomněli na protihráče a bylo z toho přečíslení. Dej ale ve složité pozici Cháberu nepřekonal.

24:14
    Doudera couval před Knotkem, ale ztratil rovnováhu, když ho podrazila na zemi ležící hokejka. Chábera měl práci.

24:26
    Kladno zůstalo myšlenkami v kabině, protože hostů je najednou plný led. Hořava teď na poslední chvíli přistrčil puk pod Cháberu.

25:13
    Hradec se brzdí v rozletu zakázaným uvolněním.

25:36
    Škoda vystřelil přes Kaberleho, netrefil však branku.

26:07
    Tohle je už hodně důrazné varování! Růžička se prezentoval dalším tvrdým hitem, ale za ním se zjevil Švihálek, který v brejku orazítkoval horní tyč!

26:33
    Snad poprvé ve druhé části musel Kantor zasahovat. Dalekonosná rána Tenkráta mu ale nedělala problémy.

27:28
    Kladnu se teď na chvíli podařilo usadit se v pásmu soupeře, čímž si mohli trochu oddechnout obránci. Ti domácí mají v druhé třetině daleko více práce.

28:09
    Hořava se znovu musel na brankovišti popasovat se dvěma útočníky. S pomocí Chábery to zvládl.

29:00
    Dezorientovaný Růžička přenechal ve středním pásmu puk Mertlovi a ten pěknou ranou protáhl Cháberu.

29:40
    Treille se hezky za brankou zbavil protihráče, ale na jeho pas nikdo nereagoval.

30:32
    Kladno má znatelný problém s rozehrávkou.

31:06
    Rousek v dobré šanci, kdy se zjevil s kotoučem před Cháberou. Zakončoval poměrně teatrálně a Chábera se stihl k tyči natáhnout.

31:35
    Sledujeme dost nepřesností, především na straně Rytířů.

31:57
    Jakub Langhammer (HKM) dostává dvě minuty za držení.

32:21
    Kladno se v přesilových hrách trápí a je to znát.

32:46
    A může mít štěstí, že Šimánek nezachytil vyhození. Mohl jet sám na Cháberu.

33:30
    Tenkrát trefil od modré boční síť, pěkná střela.

33:48
    A nepovedená rozehrávka znovu dostává Rytíře ven z pásma.

33:57

34:18
    Majeský propadl a hosté mohli do přečíslení. Kladenští se ale stihli vrátit, takže z šance nic nebylo.

35:03
    Po dlouhé době Kladno poměrně slušně zakombinovalo ve středním pásmu. Tenkrát ale netrefil z kruhu branku.

35:30
    Eberle rybičkou zastavil možná gólovou šanci Hradce.

35:52
    První pokus Frühaufa srazil Procházka a opakovanou ránu s klidem zachytil Chábera.

36:55
    Hradec vysunul forčeking až někam k modré čáře a Kladno s tím má evidentně problémy.

37:28
    Květoň se tlačil do šance, ale nedokázal si připravit puk tak, aby mohl zakončit.

38:13
    Ptáček vypálil ze středního pásma a Chábera nejistě vyrazil lapačkou do ochranné sítě.

38:49
    Langhammer střílel poměrně dobře z těžké pozice. Chábera musel zakročit.

39:30
    Vydarený se krásně postavil do cesty Havlíčkovi, který si možná vyrazil dech.

40:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 15 – Pavel Kantor (HKM) 6.

Je trochu zvláštní, že jsme po dvou třetinách stále neviděli branku. Podle počtu zásahů lze jednoznačně určit, kdo měl ve druhé periodě převahu. Kladno držel v brance Chábera a také štěstí, protože domácí především v úvodu vůbec nestíhali tempu, v jakém nakročili hosté do druhé části. Třetí třetina, která snad přinese branky, začne zhruba v 19:42.

40:01

40:39
    Mertl uháněl na Cháberu. Střelu na vyrážečku kladenský brankář zneškodnil.

41:11
    Majeského nahození viděl Kantor asi až na poslední chvíli a podle toho vypadal jeho zákrok.

41:54
    Ptáček poslal puk před branku, kde byl volný škoda. Nestihl ale tečovat.

43:07
    Průběh třetí třetiny je zatím hodně zvláštní.

43:54
    Puk poskakoval v brankovišti před Cháberou. Domácí si zvládli s nepříjemnou situací poradit.

44:52
    Domácí nevyužili slibnou příležitost a museli se rychle vracet. Šimánek v protiútoku protáhl Cháberu, který kotouč udržel, což bylo důležité, protože k němu rychle dojížděl Knotek.

45:38
    I ve třetí třetině mají hosté zajímavější příležitosti než Kladno.

46:36
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Kladno ztratilo puk, hosté se vydali do protiútoku. Chábera si připsal těžký zákrok a kotouč zůstal ležet v brankovišti. KAREL PLÁŠIL ho vybojoval, objel branku a někudy propasíroval puk za záda Chábery. Bez asistence.

47:35
    Domácí dobře napadali a Tenkrát byl rázem ve velké šanci. Vyřešil jí ale špatně a Kantor si připsal zákrok.

48:30
    Škoda vjel do pásma s jediným cílem – získat ho. To se po zásahu Chábery podařilo.

48:53
    Kantorovi vypadla střela Kuchlera, která ale do branky nešla.

49:13
    Laciná chyba, přečíslení dva na jednoho a pěkná akce Mertla. Ten zadovkou nabídl gólovou šanci RASTISLAVU DEJOVI, který nezaváhal. Asistence: Tomáš Mertl, Martin Podlešák.

50:37
    Peter Frühauf (HKM) hasil na poslední chvíli šanci Tenkráta a dostává dvě minuty za hákování.

51:20
    Fanouškům dochází trpělivost, Kladnu se nedaří usadit se.

52:14
    Hosté zase v pohodě vyhazují z obranného pásma.

52:35

53:30
    Kladno se nedostává ani ke střeleckým pokusům.

53:52
    Hořava jen tak lehce protáhl Kantora.

54:47
    Hosté se prezentují velmi dobrou obrannou hrou. Podobně, jako třeba Slavia, která zde uspěla v prvním kole.

55:16
    Tenkrát měl dobrou šanci, dnes již poněkolikáté. Kantora už měl připraveného, ale stejně ho nedokázal překonat.

55:51
    Dragoun krásně dostal puk do brankoviště, kde jeden z hostů zalehl kotouč. Nařízeno trestné střílení.

Domácí útočník ale střelou na vyrážečku neuspěl. Stav se tedy nemění.

55:58
    Růžička střílel od modré těsně mimo.

57:05
    Dragoun zblízka neprocpal puk do branky.

58:03
    Dlouho dopředu signalizoval Kaberle svůj střelecký pokus. Obránce ho zblokoval.

Oddechový čas pro domácí.

58:38
    Poslední platonický tlak domácích v dnešním zápase.