Třinec – Chomutov 6:4 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:0 (kon.)
Pardubice – Zlín 1:2 (kon.) | K. Vary – Sparta 1:6 (kon.) | Slavia – Vítkovice 2:1 (kon.)
Litvínov – Plzeň 4:1 (kon.)
HC Slavia Praha
2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 24.09.2013, 18:15 • O2 arena • Tipsport extraliga

52:59
    Valčák (VIT) si jde odsedět dvě minuty za sekání Dominika Furcha. Útok na brankáře si šel s hostujícím hráčem vyřídit Štich, potyčka ale většího rozsahu nenabyla.

51:46
    Krenželok (SLA) sekl nepříjemně Káňu a jsou z toho dvě minuty.

46:44
    Přílišný důraz v brankovišti domácích si jde odsedět Vandas (VIT). Dvě minuty za podražení.

44:12
    Kapitán domácích Kadlec mohl zvyšovat. Po přihrávce Růžičky si najížděl před branku, Šindelář ho ale vytlačil do úhlu, následná střela už byla spíše platonická.

42:50
    Teď se slávisté hodně zapotili. Nejprve prověřil Furcha Vandas, jehož střelu zachytil domácí brankář lapačkou. Posléze ještě Kovář střílel z mezikruží těsně nad.

38:50
    Kovář (VIT) ošklivě srazil Poletína jde si odsedět dvě minuty za faul kolenem.

38:50
    A na druhé straně měl plné ruce práce Furch. Káňa obdržel přihrávku přímo do brankoviště a nechybělo málo a skóroval podruhé v zápase. Domácí brankář však jeho střelu vytěsnil.

37:54
    A další velká šance Slavie. Po hrubce vítkovické obrany se dostal k puku Jelínek a v úniku nadvakrát nepřekonal hostujícího Šindeláře.

33:15
    Krenželok byl ve velké šanci před Šindelářem, přihrávku zpoza branky ale střelil pouze do připraveného Šindeláře.

32:05
    A počet hráčů na ledě se opět srovná. Za držení Kadlece jde na trestnou lavici Jan Káňa (VIT).

30:35
    Micka (SLA) posílá svůj tým do oslabení a jde si odsedět dvě minuty za sekání.

26:58
    Valčák (VIT) si jde odsedět dvě minuty za sekání na Sklenáře (SLA), ten si jde odsedět simulovaný pád. Oba týmy tak hrají ve stejném počtu.

22:31
    Strapáč vyzkoušel Furcha z další pozice. Tentokrát pálil z mezikruží, domácí brankář jeho střelu vytěsnil do rohu.

19:01
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Hosté se vymanili z tlaku domácích a přece jen snižují. Trefil se JAN KÁŇA, který vyjel od zadního mantinelu před Furcha a puk poslal za jeho záda střelou mezi betony. Bez asistence.

14:32
    Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí korunují svou aktivitu další brankou! Bednář v přesilové hře přihrál Krenželokovi na levý kruh, ten vypálil, načež Šindelář jeho střelu betonem vyrazil, ale přímo na hůl PETRA JELÍNKA, který zakončil do odkryté klece. Asistence: Lukáš Krenželok, Jaroslav Bednář.

14:15
    Přesilovka pro domácí. Strapáč (VIT) jde za svůj krosček na dvě minuty na trestnou.

12:17
    Tak se domácí dočkali! Klhůfek vybojoval puk za brankou, poslal ho před ní na najíždějícího Žejdla, který sice Šindeláře neprostřelil, odraženého puku se ale zmocnil MICHAL POLETÍN a dorazil ho do prázdné branky. Asistence: Lukáš Žejdl, Pavel Klhůfek.

12:10
    Růžička ujel v tandemu s Mickou do úniku 2 na 1. Nakonec zakončil sám, trefil ale jen Šindelářovu lapačku.

09:33
    Skokan (SLA) byl při přechodu do pásma soupeře moc "hrr" a dopustil se útočného faulu. Za sekání dostal dvě minuty.

06:06
    Bednář trefil při své svižné střele jen levou tyč Šindelářovy branky! Stav se tedy nemění.

06:06
    Slávista Bednář byl v samostatném úniku seknut Stehlíkem, a přestože zakončil, pojede trestné střílení!

David Mičke

Alžběta Mufová

Branky a nahrávky: 13. Poletín (Žejdl, Klhůfek), 15. Jelínek (Krenželík, Bednář) – 20. Káňa

HC Slavia Praha: Furch – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Tomica, Jelínek, Bednář – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Krenželok, Klhůfek, Micka – Poletín, Žejdl, Stránský
    HC Vítkovice Ridera: Šindelář – Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, L. Kovář, Pastor – Káňa, Burger, Valčák – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Húževka, Strapáč – Szturc, Kolouch, Kucsera