Lorient – Marseille 0:2 (kon.) | PSG – Toulouse 2:0 (kon.) | Évian TG – Bordeaux 1:1 (kon.)
Lyon – Lille 0:0 (kon.) | Nice – Guingamp 1:0 (kon.) | Saint-Étienne – Bastia 2:2 (kon.)
Sochaux – Valenciennes 2:0 (kon.)
Évian Thonon Gaillard
1:1 (1:0)
Girondins Bordeaux
Sobota 28.09.2013, 20:00 • Parc des Sports, Annecy • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

A to je ode mne vše, přeji příjemně prožitý večer a u dalších sportovních klání napočtenou. (22:02:56)

Červené karty: 0 – 1

Ve druhém poločase hosté přidali na důrazu a častěji se dostávali před branku, kterou hájil Laquait. Ten odolával střelám především ze střední vzdálenosti. V 69. minutě se však Diabaté dostal až do blízkosti jeho branky, a pokud neproměnil podobnou šanci v prvním poločase, tak ve druhém již byl úpsěšný, i když nadvakrát. Stínem utkání byla udělená červená karta Maximu Poundjému, který krátce předtím vystřídal. Hostující hráč místo, aby na vysoký míč šel hlavou, tak zvolil styl kung-fu, čímž málem Konému ukopl hlavu.

90+4
    Hosté rozehráli nakrátko přímý kop.

90+4
    Facundo Bertoglio šel skluzem na míč, který přejímal Maurice-Belay, toho trefil do nohou a hlavní rozhodčí mu ukázal z blízka, jak vypadá žlutá karta.

90+3
    Évian je nervozní, nedaří se mu finální přihrávky.

90+2
    Ten byl velice nepřesný, odkop od branky, kterou hájí Carrasso.

90+2
    Daniel Wass rozehrává přímý kop ze vzdálenosti 27 metrů od branky hostů.

90+1
    Henrique nedovoleným zákrokem zastavuje Sabalyho.

90
    Nad rámec 90 minut se budou nastavovat 4 minuty.

90
    Roh i na druhé straně. Míč sbírá Laquait a rozvíjí rychlý brejk.

88
    Ten domácí rozehráli na hranici vápna, kde jej trefil Sorlin, ale od jeho kopačky míč letěl směrem noční obloha a dopadl za brankou hostů.

88
    Sané zasáhl míč tak šikovně, že je z toho rohový kop Évianu.

88
    Domácí ač by měli hrát směrem dopředu, tak v rozhodující chvíli volí přihrávku zpět.

87
    Hosté již nebudou nikam spěchat, ale chtějí držet míč co nejdále od své branky.

86
    Osamocený voják v poli Jussiê nepochodil mezi čtveřicí domácích hráčů.

85
    Znovu Sabaly, tentokrát rozehrává do středu hřiště.

85
    Sabalyho centr byl příliš dlouhý.

David Sochor

Branky: 25. Bérigaud (Barbosa) – 69. Diabaté

Karty:   49. Benezet (EVA), 58. Barbosa (EVA), 90+4. Bertoglio (EVA) – 40. Sané (BOR), 73. Maurice-Belay (BOR), 79. N'Guémo (BOR)   81. Poundjé (BOR)

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Mensah (46. Bertoglio), Mongongu, Angoula, Sabaly – Benezet, Koné, Sorlin (C), Wass – Barbosa (82. N'Sikulu), Bérigaud (70. Sougou).
    Náhradníci: Hansen – Cambon, Bertoglio, Nistor, Escobar, N'Sikulu, Sougou.

Girondins Bordeaux: Carrasso (C) – Mariano, Henrique, Sané, Orban (64. Poundjé) – Obraniak, N'Guémo, Saivet, Traoré (63. Jussiê), Maurice-Belay – Diabaté (84. Planus).
    Náhradníci: Jug – Planus, Poundjé, Jussiê, Sertic, Rolán.

Rozhodčí: Lesage – Gaillard, Denis