Everton FC
3:2 (3:0)
Newcastle United
Pondělí 30.09.2013, 21:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League

Everton se díky vítězství posunul v tabulce už na čtvrté místo a jako jediný z celé Premier League ještě neprohrál. Newcastle zůstává šestnáctý. To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a někdy zase u fotbalových onlajnů na počtenou! (23:07:28)

Je konec! Po prvním poločase to vypadalo na debakl Newcastlu, ale po přestávce se Straky dokázaly obdivuhodně zvednout a zápas řádně zdramatizovaly. Hostům pomohly změny v sestavě a možná i bouřka, kterou v kabině musel jejich manažer Pardew rozpoutat. Šest minut po zahájení druhé půle tak snížil střídající Cabaye a v 89. minutě dotáhl na rozdíl jediného gólu Rémy. Everton pak musel přestát ještě šest nastavených minut, ale tři body už svěřenci Roberta Martíneze uhájili.

90+6
    Ale přichází šance domácích. Deulofeu běžel z úhlu sám na Krula, trefil jen jeho nohy.

90+5
    Lukaku se snažil udržet míč v rohu, ale to se mu nezdařilo. Poslední šance pro Straky něco vytvořit.

90+5
    Kopat se bude proti hostující bráně. Navíc z dobré pozice. Je asi rozhodnuto.

90+4
    Naismith zůstává po vzdušném souboji ležet na hrací ploše. Těžko říci, zda to bylo tak bolestivé, nebo zda se snaží ušetřit nějaké ty vteřinky.

90+3
    Po závaru ve vápně se míč odrazil k Rémymu, který z voleje pálí nad. Infarktový závěr zápasu!

90+2
    Rémy se dostal k dalšímu zakončení, ale tentokrát se snažil zbytečně – ofsajd.

90+2
    Taktické střídání Evertonu. Osmana nahrazuje obránce John Stones.

90+1
    Hosté mají ještě čtyři minuty na vyrovnání.

89
    Newcastle právě vstřelil branku!
    Tak pozor! Přichází drama. Po centru z levé strany a hlavičce Debuchyho nedokázal odklidit balón do bezpečí Jagielka, přes kterého se natlačil LOIC RÉMY a z malého vápna snížil na 3:2!

89
    Rémy nestihl míč na hřišti a vhazovat bude Everton, který směřuje ke tříbodovému zisku.

88
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Steven Naismith.

86
    Zvýšit mohl opět Lukaku, který v šestnáctce převzal míč, ale nepropálil Krula.

85
    Cabaye napálil pouze domácí zeď.

83
    Barry zblokoval střelu Cabayeho rukou. Zajímavá standardka pro hosty.

83
    Howard nyní musel před napadajícím Cissém v tísni odkopnout do autu.

Martin Augustin

Branky: 5. Lukaku (Mirallas), 25. Barkley (Lukaku), 37. Lukaku (Howard) – 51. Cabaye (Gouffran), 89. Rémy (Debuchy)

Karty:   17. Baines (EVE), 44. Mirallas (EVE), 80. Barry (EVE) – 55. Tioté (NEW)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 8:5.
    Everton FC: Howard – Coleman, Jagielka (C), Distin, Baines – Osman (90+2. Stones), McCarthy, Barkley (88. Naismith), Barry, Mirallas (73. Deulofeu) – Lukaku.
    Náhradníci: Robles – Heitinga, Stones, Jelavić, Koné, Deulofeu, Naismith.

Newcastle United: Krul – Debuchy, Coloccini (C), Yanga-Mbiwa (46. Williamson), Santon – Anita (69. Cissé), Tioté, Sissoko – Gouffran, Rémy, Ben Arfa (46. Cabaye).
    Náhradníci: Elliot – Williamson, P. Dummett, Cabaye, Obertan, Cissé, Ameobi.

Rozhodčí: Dowd – Ledger, Perry