Toronto – Colorado 1:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 5:2 (kon.)
NY Islanders – Arizona 6:1 (kon.) | Buffalo – Tampa 2:3 (po pr.) | Nashville – Minnesota 3:2 (kon.)
Vancouver – New Jersey 3:2 (po pr.) | San Jose – NY Rangers 9:2 (kon.)
Vancouver Canucks
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
New Jersey Devils
Středa 09.10.2013, 04:10 • Rogers Arena, Vancouver, BC • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Příjemné středeční ráno při sledování online přenosu z utkání nejslavnější hokejové ligy na světě, kanadskoamerické NHL, ve kterém budeme sledovat souboj Vancouver Canucks vs New Jersey Devils.

Hostující tým New Jersey Devils rozhodně neprožívá povedený vstup do soutěže, když v úvodních třech duelech získal dva body za dvě prohry po samostatných nájezdech. V posledním utkání na ledě Edmontonu Oilers dokonce ďáblové ztratili tříbrankový náskok během poslední třetiny a jen díky šťastné brance Patrika Eliáše minutu před koncem brali alespoň jeden bod. Tým vedený koučem Peterem DeBoerem tak v dnešním utkání potřebuje nutně zvítězit, minimálně proto, aby hvězdy týmu v čele s Brunnerem, Eliášem či Jaromírem Jágrem nabraly zpět ztracené sebevědomí.

Michael Ryder 2 (2+0)

Domácí Vancouver Canucks vstoupil do nové sezóny pod vedením hlavního trenéra Johna Tortorelly určitě lépe, než se dalo předpovídat po výsledcích z přípravy, kdy se domácím příliš nedařilo. Tři utkání, dvě vítězství a navíc poslední otočené utkání s Calgary dává znát, že v kanadském celku opět po delší době dříme týmový duch, jenž požene kosatky za úspěchem. Domácím se povedlo udržet osu týmu v čele s dvojčaty Sedinovými či snad konečně uzdraveným kanonýrem Ryanem Keslerem, navíc po dvou letech také mají určenou jasnou brankářskou jedničku v osobě Roberta Luonga.

Vzájemné zápasy

Poslední vzájemný zápas se datuje až do sezony 2011/12, neboť v loňské sezoně zkrácené výlukou na sebe tyto dva týmy nenarazily.

24.02.2012 New Jersey – Vancouver 1:2

Češi a Slováci v akci

V týmu New Jersey nalezneme početnou českou komunitu v čele s útočníky Jaromírem Jágrem (1+0) a Patrikem Eliášem (1+0), které doplňuje obránce Marek Židlický (0+3). Zmíněné trio ještě může podpořit Rostislav Olesz, který však v letošním ročníku soutěže ještě nenastoupil.

V dresu domácích nenalezneme žádného hráče s českými či slovenskými kořeny.

Zajímavosti utkání

Největším příběhem zápasu bude bezesporu návrat brankáře Coryho Schneidera do Vancouveru, kde až do loňské sezóny působil a bojoval o post jedničky s Robertem Luongem. Dle dostupných informací by oba brankáři dnes měli nastoupit od začátku a tak se máme na co těšit.

Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Bieksa, Edler – Garrison, Hamhuis – Tanev, Stanton – Hansen, Sedin H. (C), Sedin D. (A) – Booth, Kesler (A), Higgins – Santorelli, Richardson, Weise – Weber, Dalpe, Sestito.

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Salvador (C), Židlický – Greene, Fayne – Volčenkov, Harrold – Jágr, Eliáš (A), Zubrus – Ryder, Zajac, Henrique – Brunner, Loktionov, Clowe – Bernier, Gionta, Olesz.

Rozhodčí: Kimmerly, O´Halloran – Heyer, Murchison.

00:01

00:15
    Daniel Sedin pálí od modré na Schneidera, ten v pohodě vyráží jeho lehkou střelu.

00:46
    Na kotouči hosté, ale po ztrátě ve středním pásmu pokračují domácí v útočné akci.

01:13
    Booth se pokoušel nahodit z rohu před branku, Salvador jeho pas odvrací.

01:51
    Od levého hrazení nahazoval na domácí branku Volčenkov, před brankou se hodně angažoval Jaromír Jágr, Luongo ale udržel svoji pozici a neinkasoval.

03:00
    Poslední minuta se odehrála převážně ve středním pásmu, žádný z týmů se nedokázal propracovat do zakončení v útočné třetině.

03:45
    Daniel Sedin a jeho další pokus, střela ale míjí hostující klec.

04:10
    Akce Rydera se Zajacem, druhý jmenovaný se dostal k backhandovému zakončení, Luongo vyráží.

04:42
    Buly ve středním pásmu..

05:03
    Jágr našel perfektním pasem před brankou najetého Zubruse, ten z první trefuje betony domácího Luonga.

05:25
    Domácí zastavují stupňující tlak ďáblů raději vyhozením na zakázané uvolnění.

06:06
    Hansen poslal kotouč na hostující branku od pravého hrazení, Schneider toho mnoho neviděl a puk jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.

06:40
    Schneider skvělým zásahem kryje střelecký pokus Henrika Sedina, který si sjel do šance z levého kruhu, kde dorážel pokus bratra Daniela od modré čáry!

07:25
    Booth se protáhl kolem levého hrazení až před branku, jeho pokus backhandovou stranou hole vyráží hostující brankář.

08:44
    Jágr chtěl pomoci obraně New Jersey, při pokusu o vyhození ale našel pouze hůl jednoho z domácích hráčů, jehož rána trefila dobře postaveného Schneidera, skóre se nemění.

09:35
    Domácí rozehrávají vlastní útočnou akci od Luongovy branky.

10:05
    Po Brunnerově pokusu, který končí na chráničích domácího gólmana, je hra přerušena a pokračovat bude vhazováním v domácí obranné třetině.

10:26
    Za sekání vyloučen Marek Židlický (NJD), první přesilová hra zápasu pro domácí hokejisty.

10:33
    Ostrá Edlerova rána z levého kruhu netrefuje branku Devils.

10:58
    Daniel Sedin v dobré šanci, když si sjel před branku na přihrávku a z první poslal kotouč jen těsně vedle levé tyče Schneiderovy branky.

11:39
    Švédský útočník opět v akci, tentokrát byl ale příliš blízko Schneidera a ten si puk stáhl pod sebe.

12:00
    Hosté vyhazují až k Luongovi.

12:20
    Higgins střílí z levé strany, puk míjí branku hostujícího týmu.

12:26

13:30
    Richardson bojuje v rohu útočného pásma o kotouč..

13:45
    Po krátké mezihře ve středním pásmu se pokračuje před Luongovou brankou, kde operuje první formace ďáblů.

14:07
    Na konci jejich akce byl český veterán Jágr, jehož sražená střela končí mimo ledovou plochu až na tribuně.

14:21
    Domácí se sice dostávají ke kotouči po vyhraném buly, jejich následný icing ale vrátí hru před Luonga.

14:43
    Zleva střílel Damien Brunner, Luongo jeho pokus vyráží do rohu kluziště.

15:10
    Daniel Sedin střílí z podobné pozice na druhé straně, jeho rána příklepem končí na Schneiderových chráničích.

15:24
    A opět zakázané uvolnění v podání domácích, Luongo bude čelit další hrozbě.

15:34
    Hráči v modrém vytlačili hosty z útočné třetiny, jeden z jejich hráčů se ale za modrou čarou zapomněl a hru přerušuje odpískaný ofsajd.

16:00
    Daniel Sedin před Schneiderovou brankou usměrňoval kotouč do sítě, to se mu ale nepovedlo a svatyně hostí tak zůstává nepokořena.

16:27
    Špatná rozehrávka v podání domácích posílá kotouč přes všechny čáry, buly před Luongem následuje.

16:51
    Eliáš nedosáhl na nepřesný pas Jágra od vlastní modré čáry, domácí přebírají kotouč.

17:02
    Higgins se pokoušel zaskočit Schneidera střelou z nulového úhlu, brankář ďáblů si dobře pohlídal bližší tyč.

17:15
    Další zásah Schneidera po následném pokusu Higginse.

18:15
    Steve Bernier ve velké šanci, když si sjel před branku, kde ho našel přesný pas Greena z rohu kluziště, útočník hostí ale trefuje pouze Luongovy betony!

18:30
    Následný protiútok domácích vyústil ve střelu Richardsona, i Schneider předvádí dobrý zákrok levým betonem.

18:54
    Devils právě vstřelili branku!
    Pěkná kombinace českého tria v barvách New Jersey, Židlický zátahl kotouč do útočné třetiny, postrčil doleva na volného Eliáše, ten ještě postrčil nalevo na volného JAROMÍRA JÁGRA, který posílá puk za Luongova záda! Asistence: Patrik Eliáš, Marek Židlický.

19:50
    Domácí dohrávají první třetinu v obranném pásmu Devils, do řádného zakončení se ale nedostávají.

20:00

Máme za sebou úvodní třetinu tohoto zajímavého duelu, ve kterém takřka po celou dobu vládli muži v brankovištích, než se na konci 19. minuty prosadila česká legenda v hostujícím dresu Jaromír Jágr. Druhá třetina začne přibližně v 05:04.

20:17
    Hansen nahazuje zleva za branku Devils, nic z toho ale nebude.

20:34
    Luongo kryje střelu Patrika Eliáše, bude se vhazovat před domácím brankářem.

21:07
    Edlerova rána od modré byla ještě tečována něčí holí před brankou Devils, kotouč letěl nakonec jen těsně vedle.

21:38
    Brunnerovu polostřelu z pravého rohu chytá Luongo do své lapačky a přerušuje hru.

21:50
    Po vhazování se ke kotouči opřel na levém kruhu opět Brunner, Luongo vyráží betony.

22:20
    A hosté začínají další pokus o útočnou akci od vlastní branky.

22:50
    Domácí se ale ujímají kotouč a teď budou mít podobnou příležitost.

23:15
    Rostislav Olesz a jeho první střela v nové sezoně, když se pokoušel z pravé strany překonat Luonga, ten bravurně chytil puk do své rukavice.

23:55
    Na konci akce prvního útoku domácích je střelecký pokus Hansena z pravého kruhu, ten však vůbec netrefuje hostující klec.

24:20
    Domácí jsou teď častěji u kotouče, do vyložené střelecké pozice se ale nemohou dostat.

25:13
    David Booth si vybruslil s kotoučem až na hranici levého kruhu pro vhazování a prudkou střelou švihem notně provětral Schneiderovu lapačku!

25:41
    Santorelliho lehké nahození od levého mantinelu raději podržel Schneider ve své rukavici.

26:04
    Na konci domácího přečíslení 4 proti 2 je střela Kevina Bieksy, který si sjel mezi kruhy z druhé vlny, Schneider proti jeho pokusu dobře povyjel, čímž zmenšil střelecký úhel a domácí obránce trefuje pouze betony hostujícího brankáře!

26:48
    Domácí stupňují svůj tlak, na konci jejich další kombinace byl Higgins, jeho pokus letí těsně vedle.

27:25
    Eliáš vybojoval puk v rohu kluziště a poslal puk na branku, chvíli se sice zdálo, že kotouč ještě před brankou tečoval Jágr, nakonec je to ale čistý průstřel Luongových betonů, jenž má na svědomí PATRIK ELIÁŠ! Asistence: Anton Volčenkov, Jaromír Jágr.

28:40
    Domácí se dostali do situaci dvou proti jednomu, Henrik Sedin z pravé strany ale pouze trefil betony Schneidera!

28:51
    Vancouver právě vstřelil branku!
    DANIEL SEDIN nahazoval kotouč na hostující klec, jeho střelu ještě usměrnila brusle jednoho z hráčů New Jersey a puk zapadl přesně k levé tyči branky ďáblů! Christopher Tanev, Ryan Stanton.

30:04
    Čeští hráči ve službách Devils jsou dnes na ledě hodně vidět, Luongo musel zasahovat po další střele Patrika Eliáše.

30:18
    Teď se ale české útočné dvojici nepovedl přechod do útočné třetiny a akce je zastavena hvizdem čárového rozhodčího – offside.

30:48
    Totéž se "povedlo" na druhé straně dvojčatům Sedinovým.

31:24
    Weber pálí mimo hostující klec.

31:57
    Icing hostí nechá pokračovat domácí ve hře v útočném pásmu.

32:08
    Garrisonova rána od modré čáry byla sražena a nakonec končí jen těsně vedle branky ďáblů.

32:41
    Nepovedený pas v podání jednoho z domácích hráčů znamená vyhození až na zakázané uvolnění.

33:25
    Henrik Sedin vyzval ke střele z levého kruhu svého bratra Daniela, jeho pokus je ale zblokován hostující obranou.

33:47
    Domácí pokračovali v útočné akci, Daniel Sedin přihrával z pravého kruhu na druhou stranu, kam si sjel ALEXANDER EDLER, jenž střelou nad pravý Schneiderův beton srovnává stav zápasu! Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.

34:35
    Steven Gionta se tlačil za domácí obranu, ta ho nakonec dokázala pokrýt.

35:21
    Jágr dobře zabojoval v rohu útočného pásma, jeho snahu ale nedokázali podpořit jeho spoluhráči.

35:40
    Kde se vzal, tu se vzal, za obranu hostů si sjel Jannik Hansen a Schneider musel předvést parádní zákrok, aby zabránil dánskému forwardovi ve skórování!

36:59
    Santorelli to zkoušel švihem z levého kruhu, Schneider chytá puk do své lapačky.

37:03
    Edler pálí hned po buly od modré čáry, puk letí mimo hostující klec.

37:23
    Greene na hranici faulu zastavil Bootha, hraje se dál.

37:58
    Schneider raději drží kotouč po propagační střele domácích ze středního pásma.

38:30
    První formace ďáblů usazena v domácím obranném pásmu..

38:40
    Celá akce končí střelou Harrolda od modré čáry, která letí doprostřed domácí branky, kde puk v pohodě chytá Luongo.

39:00
    Poslední minuta zbývá odehrát ve druhé části hry.

39:45
    Garrisonův pokus od modré nadělal Schneiderovi velké potíže, puk chvíli poskakoval na brankovišti Devils, než ho dokázali hráči hostí odpálit do bezpečí.

40:00

Tempo utkání nepolevilo ani ve druhé třetině, ba naopak. Hosté se nejprve utrhli do dvoubrankového vedení, když se prosadil Patrik Eliáš, domácí se ale dokázali vzchopit a dvěma góly v rozmezí pěti minut srovnali stav zápasu. Třetí třetina začne přibližně v 05:59.

Statistiky utkání po druhé třetině

Střely na branku: 23 – 15
    Vhazování: 22 – 25
    Hity: 18 – 14

40:01

40:40
    Hamhuis pálí od modré, puk netrefuje Schneiderovu branku.

41:10
    Jágr se pokoušel prokličkovat mezi třemi domácími hráči, vedl si dobře, ale zastavil ho až poslední domácí obránce.

41:35
    Luongův zásah po střele Patrika Eliáše, hraje se dál bez přerušení.

42:33
    Richardson střílí zápěstím na branku Devils, Schneider drží puk ve své rukavici.

43:00
    Tempo hry jakoby trochu opadlo na začátku třetí periody, budeme věřit, že je to jen krátkodobá záležitost.

43:37
    Santorelli pálí z mezikruží mimo tři tyče Schneiderovy branky.

44:32
    Eliáš předal puk zadovkou na Zubruse, ten už byl ale v ostrém úhlu a jeho pokus jen proletěl kolem Schneiderovy lapačky napříč brankovištěm.

44:55
    Na druhé straně pálí mimo Hansen.

46:07
    Bernier posílá kotouč mimo domácí branku.

46:25
    První vyloučení na domácí straně v dnešním utkání, Henrik Sedin (VAN) potrestán dvěma minutami za hákování.

46:30
    Domácí i s tečí vyhazují kotouč mimo mantinely, buly před Luongem se bude opakovat.

46:46
    Nepovedená přihrávka Eliáše v pásmu, čehož využívají domácí a vyhazují.

47:17
    Podobně si teď počínal i Jágr ve snaze protečovat kotouč do pásma, Vancouver se opět osvobozuje.

47:46
    Až teď se dostali hosté k ohrožení domácí branky, hodně nepříjemný byl pro Luonga v předbrankovém prostoru Henrique, domácí brankář si ale nakonec poradil i vleže.

48:05
    Kotouč opět až u Schneidera.

48:25
    Domácí v plném počtu, hostům se početní výhoda vůbec nepovedla.

49:04
    Eliáš hledal před brankou volného Jágra, kotouč ale jen proletěl napříč domácím brankovištěm.

49:12
    Patrik Eliáš (NJD) vyloučen za hákování, nutno však dodat, že potrestáni měli být za podobný zákrok i domácí.

49:50
    Jak střelu Henrika Sedina z pravého kruhu, tak Garrisona od modré, zastavili obětaví hráči New Jersey.

50:05
    Schneider tak musí zasahovat až proti ráně z hole Keslera.

Henrique opustil hrací plochu, uvidíme, zda je na vině nějaký závažný problém nebo se útočník hostí ještě vrátí do zápasu.

50:11
    Garrison opět střílí od modré čáry, tentokrát už střela dolétla až k brance, tam stál ale jistý Schneider.

50:43
    Edler poslal kotouč na hostující svatyni z levého kruhu, Schneider nemusel zasahovat, puk zastavil jeden z hráčů před ním.

51:12

Henrique je zpět na ledě, patrně nešlo o nic vážného.

51:54
    Jágr ujel po pravé straně a vypálil na domácí klec, Luongo byl dobře postavený a tak český útočník neměl šanci vsítit svou druhou branku v zápase.

52:41
    Druhá formace domácích si vytvořila tlak v útočné třetině, k žádnému zakončení to ale nevedlo.

52:43
    Tak nakonec alespoň pokus z hole Taneva, Schneider si poradil a hraje se dál.

53:35
    Židlický hledal dlouhým pasem Eliáše, domácí ale dobře přečetli hru a získávají kotouč.

54:30
    Fayne střílel od modré, jeho rána se schovala v hloučku těl před brankou, takže Luongo toho mnoho neviděl, puk nakonec ale až k němu samotnému nedoputoval.

54:49
    Na druhé straně si připisuje další zákrok Schneider, hra je přerušena a následovat bude vhazování před brankou New Jersey.

55:11
    Puk se odrazil před branku k volnému Higginsovi, jehož backhandový pokus končí na betonech brankáře hostí.

55:18
    Santorelli se pokoušel zakončit zpoza branky, Schneider byl pozorný a pravou tyč si dobře pohlídal.

56:10
    Higgins vybojoval kotouč za brankou, vyjel si před ni a ještě hledal volného Keslera, jehož střela končí u Schneidera.

56:25
    Canucks se snaží rozhodnout ještě před koncem třetí třetiny a jsou v této pasáži hry aktivnější než soupeř.

56:47
    Teď se ale domácím nepovedl přechod přes střední pásmo a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Luonga.

57:30
    Střelecký pokus Bootha sražen do rohu hřiště.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny právě začínají.

58:19
    Hosté budou mít možnost zaútočit na vítěznou branku, další icing domácích a buly před Luongem.

58:24
    Po vhazování se ke kotouči dostal Jágr a z levé strany ho posílá mimo domácí branku.

58:40
    Jágr se pokoušel tečovat před brankou střelu Židlického od modré, neúspěšně.

59:30
    Bernier střílí z levého kruhu, Luongo předvedl dobrý rozklek a poslal puk do rohu.

59:57
    Židlický ještě střílel od modré čáry, opět to byl Bernier, kdo se pokoušel tečovat do domácí branky, teď už tomu chyběl opravdu kousek, aby překlopil vítězství na stranu hostů.

60:00

Ve třetí třetině jsme se branky nedočkali a tak zápas bude pokračovat v prodloužení.

60:01

60:11
    Židlický poslal kotouč na Rydera, ten už ale byl za modrou čárou – offside.

61:00
    Na ledě opět česká útočná letka v hostujícím týmu.

61:05
    Útočí se na polovině New Jersey, Higgins mohl rozhodnout o vítězství, když v prostoru mezi kruhy baseballovým způsobem poslal kotouč jen těsně mimo hostující branku.

61:25
    Edler střílí švihem z mezikruží, Schneider vyráží.

62:18
    Domácí dlouho obléhali obranné pásmo hostí, JASON GARRISON to zkusil švihem od modré čáry a puk se zastavil až za Schneiderovými zády, ten toho příliš neviděl. Asistence: David Booth.

Napínavé utkání rozhoduje až branka Jasona Garrisona v prodloužení a domácí tak vyhrávají třetí utkání v řadě, hosté naopak ani ve čtvrtém duelu sezony neuspěli.

Hity: 26 – 25

Ode mne je to již pro dnešek vše, přeji pěkný den! (06:50:47)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 29. Sedin (Tanev, Stanton), 34. Edler (Sedin D., Sedin H.), 63. Garrison (Booth) – 19. Jágr (Eliáš, Židlický), 28. Eliáš (Volčenkov, Jágr)

Rozhodčí: Kimmerly, O´Halloran – Heyer, Murchison

Diváci: 18.910