St. Louis – Chicago 3:2 (kon.) | Calgary – Montreal 3:2 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 4:3 (po pr.)
St. Louis Blues
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 10.10.2013, 02:00 • Scottrade Center • NHL

To je z mé strany pro dnes vše. Já se s Vámi loučím a přeji příjemný den. (04:50:42)

3. Jaden Schwartz (STL) 0+0

Je tu konec zápasu! Ve třetí třetině byli jasně aktivnější hosté, ale štěstí se přiklonilo na stranu Blues, kteří si tak připisují třetí výhru v řadě a nadále zůstávají neporaženi.
    Vítěznou branku domácích vstřelil dvaadvacet vteřin před koncem Alexander Steen a zařídil tak svému mužstvu vítězství v dnešním zápase.
    Hosté odchází po právu zklamáni z ledové plochy. Určitě si dnes nezasloužili prohrát, ale hokej se hraje na góly a těch měli hosté bohužel méně.

60:00

59:58
    Domácí vyhazují, kotouč míří do odkryté klece, ale do závěrečné sirény tam nedojede.

59:42
    Hosté hrají v šesti!

59:38
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Je tu dost možná vítězná branka utkání! Do přečíslení tři na jednoho se dostali domácí. Na kotouči byl ALEXANDER STEEN, který evidentně nechtěl kombinovat, na kruhu napřáhl a propálil Crawforda mezi betony. Asistence: Alex Pietrangelo, Jay Bouwmeester.

59:17
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:00
    Běží poslední minuta. Chicago v útočné třetině.

58:43
    Hossa nahrál na střelu připraveného Hjalmarssona, ten trefil pouze hráče před sebou.

58:11
    Seabrook nevyhodil z obrané třetiny, to jsou komplikace pro Blackhawks.

57:52
    Třetí útočná formace Chicaga dělá domácím velké problémy, Halák zachraňuje vše, co se dá.

57:10
    Leopold vyhodil na icing, kotouče se ale ujal Crawford a rozehrál.

56:41
    Hra bez svých opor zatím více vyhovuje Chicagu, které si užívá pobytu v útočné třetině.

56:10
    Pokračuje se ve hře pět na pět.

56:10
    Nakonec se trestat bude. Na trestné lavici domácích sedí Jackman a Sobotka, na lavici hostí Bickell a Toews. Všichni by měli pykat za hrubost.

56:04
    Hjalmarsson na hranici nedovoleného zákroku sražen k zemi, rozhodčí nechává hru pokračovat a je z toho potyčka u střídačky hostí.

55:29
    Halák znovu zachránil svůj tým! Nejprve vyrazil střelu Toewse, následně si poradil i s dorážkou Kanea.

55:06
    Oshie připravil Hjalmarssona o kotouč za brankou Crawforda, nakonec z toho byla střela Bouwmeestera od modré, ale ani ta brankářskou hvězdu Chicaga nepřekvapila.

55:00
    Běží posledních pět minut utkání, ale stále není rozhodnuto o vítězi.

54:28
    Steen se dostal do přečíslení, na nikoho se neohlížel a mířil nad lapačku Crawforda. Ten jeho úmysl velmi dobře přečetl a předvedl nejkrásnější zákrok zápasu, když se blýskl krásným semaforem.

53:58
    Je znát, že se blíží konec základní hrací doby, začíná se přitvrzovat a zrychlovat.

53:24
    Pietrangelo je asi nejaktivnější obránce domácích. Mnohdy napadá jako by byl útočník, poté stíhá dobruslovat protiútoky Chicaga.

53:00
    Poměr střel v zápase 27:30.

52:32
    A je tu znova Hjalmarsson z Oduyou. Tito dva beci hledali Hossu až v útočné třetině, to znamená postavení mimo hru.

51:59
    Keith chyboval za vlastní brankou. Svojí bojovností získal kotouč zpět a založil rychlý protiútok, který Toews nedokázal zakončit.

51:25
    Leddy zatáhl kotouč do útočného pásma Blackhawks.

50:52
    Domácí se pomalu začínají vzpamatovávat z tlaku Chicaga a začínají vystrkovat růžky.

50:26
    Rychlý výpad St. Louis zastavuje čárový rozhodčí za postavení mimo hru.

50:00
    Je před námi posledních deset minut třetí třetiny. Hosté jsou momentálně jasně lepším týmem a za svůj výkon by si zasloužili zvítězit.

49:49
    Bickell se zjevil v obrovské šanci, jeho střelu z první vytěsnil Halák betonem mimo svou svatyni.

49:08
    Domácí se chvíli zdrželi v útočné třetině. Hjalmarsson s Oduyou rozjíždí nový útok pro své svěřence.

48:49
    Oshie, bojuje za Crawfordovou brankou o kotouč zatím úspěšně.

48:15
    Domácí vyhazují pouze na zakázané uvolnění. K vidění je obrovský tlak Chicaga.

46:42
    Sharp hledal osamoceného Hossu, kterému do přihrávky na poslední chvíli položil hůl jeden z dojíždějících obránců a zachránil svůj tým.

46:24
    Tohle je vážně obrovský tlak Chicaga. Domácí až na nějakou malou výjimku ani neví, jak to v útočném pásmu vypadá.

45:58
    Kane si v rohu vyměnil kotouč s Toewsem, který vybruslil mezi kruhy a vystřelil. Jeho pokus byl zablokován některým z obránců.

45:19
    Ačkoliv ve třetí třetině jsou zatím aktivnější hosté, nevedou ve statistikách poměru střel tak výrazně. Jejich bilance je 3:1.

44:42
    Hosté stále mírně aktivnější. Domácím se nedaří dostat se do útočné třetiny.

44:19
    Útočníci St. Louis aktivně forčekovali a obránci nevěděli, komu můžou rozehrát, nakonec došlo pouze k nahození a následné střele Bickella.

44:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Střelecké příležitosti můžeme pozorovat na obou stranách. O dnešním vítězi se bude rozhodovat velmi těžce.

43:33
    Vhazovat se bude v útočném pásmu Blues.

43:16
    Hossa se hezkým manévrem dostal až před Haláka, ten si s jeho bekhendovým pokusem poradil velmi dobře.

42:53
    Blackhawks začínají tlačit svého soupeře, jako tomu bylo na začátku každé třetiny.

42:15
    Oduya se pokusil od modré překvapit Haláka, žádné komplikace si Halák nepřivodil, Blues mohou postupovat dopředu.

41:52
    Pietrangelo vyhazuje pouze na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po Halákově pravici.

41:31

41:03
    Přesilová hra se domácím příliš nedaří, hraje se v jejich obraném pásmu.

40:35
    Blues pokračují v přesilové hře. Kombinují v útočném pásmu.

40:01

Druhá třetina se odehrávala v režii té první. Za to se nemůžeme vůbec zlobit, protože znovu byl k vidění krásný hokej.

Těsně před polovinou zápasu se po krásné teči dokázal prosadit domácí David Backes, vzápětí se stejně jako v první třetině nechali domácí vyloučit a zásluhou dorážky Jonathana Toewse hosté bleskově srovnali.

Další třetina začne přibližně ve 04:00.

Utkání je tak stále vyrovnané. Dokáže některé z mužstev zvítězit v základní hrací době nebo se utkání uchýlí do prodloužení?

40:00

39:55
    Berglundovu střelu Crawford nemohl vidět přes stínícího Backese, ale i tak si připisuje úspěšný zákrok.

39:31
    Na trestnou lavici za hákování odchází Oduya (CHI).

39:11
    Bickell vyslal nebezpečnou střelu od modré, Halák je ve hře pět na pět stoprocentní.

38:58
    Po delší době se hraje poblíž Haláka.

38:32
    Po Stewartově nepovedené střele Crawford raději přerušuje hru a umožňuje svým spoluhráčům vystřídání.

38:00
    Druhá obraná dvojice Blackhawks, jmenovitě Hjalmarsson a Oduya dnes hrají dobře defenzivně, ale také výborně ofenzivě. Tohle je obrovský podpora pro útoku Sharp, Hanzuš, Hossa.

37:18
    Komerční přestávka dává oběma týmům malý moment na oddych.

37:18
    Crawford znovu vymrštil svůj levý beton proti Polákově střele.

36:50
    Bollig si nahodil kotouč, momentálně o něj bojuje v rohu kluziště.

36:08
    Hosté se konečně vymanili z tlaku. Hraje se převážně ve středním pásmu. Ani jedno z mužstev teď nepouští modrou čáru zadarmo.

35:19
    Stewart ztratil kotouč v útočném pásmu, poté co byl zdvojen. Na druhé straně se k dělovce od modré dostal Hjalmarsson.

34:22
    Přihrávka na Pietrangela nebyla vůbec přesná, kotouč se ujímají hráči Chicaga.

34:00
    Blues stále tlačí svého soupeře. Bylo by velmi nespravedlivé, kdyby tohle neskončilo brankou.

33:49
    Morrowovo nahození nedělalo hostujícímu brankáři žádné problémy.

33:03
    Steen vypálil ihned za modrou, ale těsně minul. Do útoku může postupovat Bickell.

32:41
    Daří se jim to až teď, když vyhazují na zakázané uvolnění.

32:25
    Domácí momentálně hodně aktivní. Hostům se nedaří vyhodit ani do střední třetiny.

31:53
    Blues se dostali ze sevření a mohou dále ohrožovat Crawforda. Tentokrát se o to ze stejného místa jako Shattenkirk pokoušel Roy, rovněž neuspěl.

31:08
    Shattenkirk se pokusil překonat Crawforda z úhlu. Hostující brankář byl připraven u tyčky.

30:41
    Hosté z Chicaga jsou momentálně na koni. Znovu dělají v obraném pásmu velké problémy.

29:16
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Opakuje se situace z první třetiny. Po brance domácích přišlo vyloučení, které hosté znovu bleskově využívají. Kotouč se dostal na modrou na Sharpa, který okamžitě vypálil. K dorážce do prázdné branky se dostal Patrick Kane, ale Halák ještě stihl zasáhnout. Na další dorážku v podání JONATHANA TOEWSE byl krátký. Asistence: Patrick Kane, Patrick Sharp.

29:01
    Na trestnou lavici za hákování odchází Schwartz (STL).

28:37
    Hostům se v přesilové hře nepodařilo ani jednou vyhodit a přichází odplata! Ihned po vhazování se kotouč dostal na modrou k Pietrangelovi, který okamžitě vyslal dělovku směrem na Crawforda. Těsně před ním dokázal kotouč tečovat DAVID BACKES a poslal ho do sítě. Asistence: Alex Pietrangelo, T. J. Oshie.

28:14
    Steen a Tarasenko teď doráželi osamoceni před Crawfordem, ale ani jednomu z nich se nepodařilo hostujícího brankáře pokořit.

27:50
    Steen od modré trefuje brankovou konstrukci Crawfordovy branky!

27:23
    Na trestnou lavici odchází Bryan Bickell (CHI). Na lavici hanby odchází za hákování.

27:00
    Další, vynikající zákrok Haláka, který si dokázal poradit s Bolligovou střelou z mezikruží.

26:45
    Hjalmarsson rozjíždí nový útok svého týmu.

26:10
    Morrow nahodil do útočného pásma a šel vystřídat. Ke kotouči se tak dostávají obránci Blackhawks.

25:49
    Blues jsou jasně lepším celkem. Hosté momentálně těží jen z rychlých brejků.

25:07
    Neskutečný zákrok Haláka! Do samostatného úniku se dostal Patrick Sharp a pokusil se na slovenského zástupce vyzrát forehandovou kličkou, ale ten jeho úmysl přečetl a bez problému chytil.

24:24
    Crawford znovu přerušuje hru. Domácí jsou momentálně lepším celkem.

23:42
    Sobotka vypálil okamžitě po přejetí útočné modré čáry, beton Crawforda znovu na správném místě.

23:04
    Bollig ztratil kotouč v útočném pásmu a dal tak příležitost na zaútočení domácím.

22:25
    Roy střílel po krásné přihrávce zpoza brány! Crawford předvedl krásný rozklek a vedoucí branku Blues nepovolil.

22:00
    Polákovu střelu Crawford ukryl do své výstroje a přerušil hru. Obě mužstva můžou vystřídat.

21:43
    Domácí se ujímají kotouče a zakládají protiútok.

21:06
    Oduya zavezl kotouč do útočné třetiny, kde adresoval přesnou přihrávku na Sharpa, ten působil rozhozeně a branku Haláka netrefil.

20:19
    Steen se dostal až před Crawforda, kde mu bohužel pro domácí sjel kotouč z hole a forvard Blues se tak ke střele nedostal.

20:01

Uf. Mohli jsme být svědky skvělé první třetiny. Dnešní utkání se hraje ve vynikajícím tempu a není nic, co by mu chybělo.

Utkání začali lépe hosté, kteří svého soupeře v pěti minutách jasně přestříleli, ale přesný zásah si na své konto nezapsali. Poté začali otěže zápasu přebírat hráči domácího týmu, což vyústilo v úvodní branku, kterou si do svých statistik připsal ruský talent Vladimír Tarasenko. Vzápětí však dostali možnost hosté, když jim byla nabídnuta přesilová hra, kterou bleskově využil Patrick Kane a srovnal tak stav utkání.

Doufejme, že i druhá třetina nám předvede alespoň takový hokej, jako třetina předešlá. Druhá třetina začne přibližně ve 3:05.

20:00

19:54
    Domácí mají velmi nebezpečné vhazování v útočné třetině. Touhle už je třetí střela ihned po vhazování během dvaceti vteřin. Crawford vše zvládl a nejspíše udrží vyrovnané skóre.

19:50
    Další dělovka Pietrangela ihned po vhazování končí v lapačce připraveného brankáře Blackhawks.

19:40
    Pietrangelo pálil od modré, jeho střelu se pokusil těsně před Crawfordem tečovat Morrow, ale Crawford a jeho hbitý beton byl proti.

19:12
    Do útočné třetiny se dostávají domácí a pokouší se strhnout vítězství v první třetině na svou stranu.

18:44
    Kane se dostal ke střele od pravého mantinelu, jeho pokus trefit se k přední tyči nevyšel a Kane míjí.

18:06
    Toews s Bickellem bojují o kotouč v rohu útočné třetiny.

17:29
    Po trefách obou týmů, jakoby se hra uklidnila.

17:01
    Přesilovka je okamžitě využita a dochází k rychlému vyrovnání. Ihned po buly se k dorážce dostal PATRICK KANE, který hravě přehazuje Halákův beton. Asistence: Patrick Sharp, Jonathan Toews

16:54
    Na trestnou lavici za krosček odchází domácí Lapierre.

16:50
    Domácí pokračují ve svém tlaku. Chicago teď prožívá těžké chvilky.

15:44
    Je tu branka otevírající skóre dnešního utkání. Jakmile se hosté vymanili z tlaku, chybovali v rozehrávce. Ke kotouči se tak dostali domácí a okamžitě rozehráli na rozjetého VLADIMÍRA TARASENKA, který střelou nad Crawfordovo rameno střílí první branku svého týmu v zápase. Asistence: Patrik Berglund.

14:55
    Crafword kouzlí ve svém brankovišti. Postupně vychytal všechny pokusy na otevření skóre první útočné formace Blues.

14:06
    Kane byl hned po vhazování zablokován, vystřelit se mu nepodařilo.

13:58
    Třetí útočná formace teď zavařila domácím. S několika střelami od modré si Halák dokázal poradit.

13:08
    Leddy se kolem levého mantinelu dostal do útočné třetiny, kde obkroužil celou třetinu a přihrál na modrou Seabrookovi, ten těsně minul Halákovu branku.

12:25
    Shattenkirk pálil z první od modré. Jeho střela trefila pouze plexisklo za Crawfordovou svatyní

11:43
    Domácí tlačí svého soupeře. Blackhawks vyhazují pouze do středního pásma.

10:58
    Přihrávka na Bickella nebyla přesná a do útoku mohli pokračovat domácí. Jejich rychlý protiútok zastavil čárový rozhodčí, který si všiml ofsajdu.

10:02
    Další nájezd! Tentokrát se v něm ocitl Nordstrom, který byl nakonec vytlačen dobruslujícím obráncem domácích ze střeleckého úhlu a trefil pouze boční konstrukci Halákovy klece.

09:42
    St. Louis konečně ukazuje svoji sílu. Hosté se ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazování před Crawfordem.

09:09
    Leopold vypálil od modré, jeho střela byla zablokována a cestu ke Crawfordovi si nenašla.

08:40
    Hjalmarsson výborně vystihl rozehrávku domácích a přihrál na svého kolegu z obrany Oduyu, který z první vyslal do samostatného úniku Saada, který střelou mezi betony slovenského brankáře neuspěl.

08:11
    Domácí konečně pociťují, jaké to je mít kotouč na holi a kombinují před Crawfordem.

07:01
    Po delším pobytu hostujících v útočném pásmu přichází na řadu hra ve středním pásmu.

06:27
    Domácí vyhazují z obrané třetiny přes ochranné plexisklo. Rozhodčí ukazuje, že kotouč byl tečován, vylučovat se nebude.

06:00
    Třetí útočná formace Blackhawks dobře forčekuje a dělá domácí obraně velké problémy.

05:32
    Tentokrát se výhozem na zakázané uvolnění provinilo Chicago. Vhazovat se bude po pravici Crawforda.

05:11
    Hayes si dobře vybruslil do středu útočné třetiny a vyslal nebezpečnou střelu na Haláka, ten je zatím stoprocentní.

04:57
    Domácí se z tlaku vymaňují pouze za cenu výhozu na zakázané uvolnění.

04:25
    Chicago se dostalo do dalšího přečíslení dva na jednoho. Tentokrát už Halák musel zasahovat.

04:00
    Až nyní přichází první střela Blues. Jejím autorem byl Tarasenko.

03:29
    Bickell vybojoval kotouč v rohu útočné třetiny a nahrál na modrou na Oduyu, ten trefil pouze připravenou lapačku Haláka.

02:51
    Chicago teď čiší větší aktivitou než jejich soupeř. Halák musel zasahovat a přerušit hru.

02:28
    Keith se dostal k první střele svého mužstva. Jeho střelu Halák dobře viděl a vyrazil ji betonem.

01:59
    Je tu první šarvátka utkání. Do níž se pustili domácí Brookbank a hostující Stewart. Ani jeden však z této potyčky nevzešel jako vítěz.

00:59
    Do přečíslení dva na jednoho se dostalo Chicago, ale ani jeden z aktérů přečíslení se střelecky neprosadil.

00:21
    Blues vyhráli úvodní vhazování a dostali se do útočné třetiny. Tam o kotouč přišli zásluhou Seabrooka, který dává možnost svým spoluhráčům na první protiútok v zápase.

V Scottrade Center, aréně Blues je vše připraveno k úvodnímu vhazování. Obě mužstva jsou nastoupena na ledové ploše. Domácí nastoupí ve své tradiční modro-žluté kombinaci, hosté v kombinaci bílo-červené.

Podle posledních zpráv by do zápasu neměl zasáhnout český zástupce Michal Rozsíval. Důvod jeho absence zatím bohužel neznáme.

St. Louis Blues: Halák (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Leopold, Polák, Jackman – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Berglund, Schwartz – Stewart, Roy, Morrow – Reaves, Lapierre, Sobotka

Chicago Blackhawks: Crawford (Khabibulin) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Brookbank, Leddy – Bickell, Toews, Kane – Sharp, Handzuš, Hossa – Saad, Shaw, Hayes – Bollig, Kruger, Nordstrom

Rozhodčí: Charron, McCauley – Murphy, Sericolo.

Češi a Slováci v akci

Vladimír Sobotka (CZE): 2 zápasy – 3 (1+2)
    Roman Polák (CZE): 2 zápasy – 0 (0+0)
    Jaroslav Halák (SVK): 120 minut, 47 střel, 2 góly, 95,9%

Michal Handzuš (SVK) 2 zápasy – 1 (0+1)
    Marián Hossa (SVK) 2 zápasy – 2 (1+1)
    Michal Rozsíval (CZE) 1 zápas – 1 (0+1

Vzájemné zápasy

Minulou sezónu se tyto dva celky střetly celkem pětkrát. Lepší bilanci vzájemných zápasů má o jednu výhru Chicago – 3:2.

Chicago – St. Louis 3:2
    St. Louis – Chicago 0:3
    Chicago – St. Louis 3:4
    St. Louis – Chicago 0:2
    St. Louis – Chicago 3:1

Úřadující loňský šampion má za sebou také dva zápasy na domácím ledě. Dnes je tomu tedy poprvé, kdy vyráží na led soupeře.
    V prvním utkání sezóny si Blackhawks dokázali poradit týmem hlavního města, když svého soupeře v čele s Ovečkinem přestříleli v poměru 6:4. Výrazným bodovým ziskem se v zápase vyznamenal Brandon Saad, který si připsal tři body za jednu branku a dvě asistence.
    Druhý zápas sezóny, taktéž na domácím ledě sehráli proti týmu Tampy, které podlehli až po samostatných nájezdech, kdy Toews, Kane ani Hossa svůj nájezd nedokázali proměnit. Oba celky se tedy rozešli za konečného stavu 2:3.
    Pokud chtějí Blackhawks nesměle kráčet za obhajovou nejen Stanleyova poháru, ale také Prezidentovy trofeje, měli by v dnešním zápase zvítězit.

Blues dnes nastupují ke třetímu domácímu utkání a mohou si připsat už třetí výhru v řadě!
    Domácí si dokázali poradit zatím s každým soupeřem, což je řadí na druhé místo Západní konference.
    V prvním utkání sezóny si St. Louis Blues dokázali poradit s Predátory z Nashvillu, když Rinnemu nastříleli čtyři branky a připsali si tak první body do tabulky.
    Ani k druhému zápasu Blues nemuseli nikam cestovat, a tak ve své aréně přestříleli Floridu v poměru neskutečných 7:0! Slovák Jaroslav Halák tak pro svůj tým vychytal první čisté konto.
    Nechme se překvapit, zda domácí nepřeruší svou domácí vítěznou sérii.

Vážení sportovní diváci. Vítejte u dalšího utkání nejznámější a nejprestižnější hokejové soutěže na světě! Jsme tu pro Vás a i dnes Vás budeme průběžně informovat o průběhu zápasu. Já se dnes zaměřím na utkání St. Louis Blues – Chicago Blackhawks.

Doufám, že si utkání spolu užijeme a budeme svědky pohledného hokeje. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Marek Indruch

Branky a nahrávky: 16. Tarasenko (Berglund), 29. Backes (Pietrangelo, Oshie), 60. Steen (Pietrangelo, Bouwmeester) – 18. Kane (Sharp, Toews), 30. Toews (Kane, Sharp)

Rozhodčí: Charron, McCauley – Murphy, Sericolo