Gruzie – Nizozemsko 0:6 (kon.) | Kazachstán – Bělorusko 1:2 (kon.) | Norsko – Ázerbájdžán 1:3 (kon.)
Maďarsko – Rakousko 0:2 (kon.) | Chorvatsko – Lichtenštejnsko 4:0 (kon.) | Arménie – Francie 1:4 (kon.)
Portugalsko – Izrael 3:0 (kon.) | Španělsko – Bosna 3:2 (kon.) | San Marino – Anglie 0:4 (kon.)

10 Zásahy brankářů 6 (14:58:17)

A už je dohráno. Dnes se odehrála exhibice ve skupině 3 mezi týmy Gruzie a Nizozemskem. Hosté po zásluze vyhráli rozdílem třídy 0:6. Tři branky si připsal hlavní střelec "Tulipánů" Castaignos, o jednu trefu méně zaznamenal Promes a 1 branku přidal zbylý parťák z tříčlenného útoku Boetius. Domácí neodehráli nejhorší utkání, dlouhou dobu byli vyrovnaným soupeřem. Pravdou však je, že zejména v druhé půli neustáli velký tlak a taktéž tomu nepomohl ani čin kapitána Kvekveskiriho, který je v 73. minutě oslabil svůj celek po červené kartě.
    Od nás je to tedy vše, děkujeme vám za pozornost!

90+4
    Poslední střelu utkání vyslal na bránu Gruzie Hupperts, jeho střelu z pravé strany ale Nadiradze chytá bez větších problémů.

90+3
    Že by přece jen chtěli hosté ještě jeden gól přidat? Rozhodně by chtěl hattrick vstřelit Promes, ale to by musel mířit přesně.

90+2
    Hosté už kontrolují hru, ani se neženou nikam dopředu, naopak Gruzínci působí odevzdaným dojmem.

90
    Do konce utkání již mnoho času nezbývá. Zápas už se spíš dohrává a asi už se ani nezmění stav ukazatele.

90
    Sudí Raczkowski bude nastavovat 4 minuty.

88
    Na střely už se hosté ujmuli vedení v poměru 12 ku 20. Jediné v čem jsou domácí lepší je počet úspěšných zákroků, kdy Nadiradze jich má na kontě 9, o 3 více než Hahn. To je ale k počtu střel vcelku logické.

87
    9. rohový kop poslal Promes do centra dění, kde se k míči dostal Maher, ten ale bránu Gruzie minul. Brankář se tak postará o odkop od své brány.

87
    Aké se dostal do šance, jeho hlavičku ale zlikvidoval pozorný Nadiradze na roh.

86
    A je tady další rohový kop v podání "Tulipánů". Ten rozehraje Promes.

85
    Do konce utkání zbývá cca 6-7 minut. Střetnutí se již dohrává a Gruzie už dnes nemůže počítat s bodovým ziskem. Musel by se stát téměř zázrak.

84
    Promes se staví k již 7 rohovému kopu jeho celku. Ten však neposílá přesně.

84
    Pozorná obrana domácích v tuto chvíli míč odvrátila. Roh se tak bude opakovat.

84
    Míč si opět staví Nizozemec Trindade de Vilhena u rohového praporku.

82
    Trindade de Vilhena zahrál rohový kop vskutku svazácky, když to zkoušel sám a nečekaně ohrozil branku brankáře Nadirazdeho, na toho si ale nepřišel. Následuje tak další rohový kop.

81
    Tým Nizozemsko naposled střídá: třígólový Castaignos jde ze hry, na jeho místo půjde hráč Klaassen.

81
    Následuje rohový kop pro hosty. Ti dnes vedou prakticky ve všem, až na karty.

Jakub Martiňák

Branky: 14. Boetius, 45+1. Castaignos, 48. Castaignos, 67. Promes, 71. Promes, 78. Castaignos

Karty:   73. Parunashvili (GRU) – 53. Denswil (NED)   65. Kvekveskiri (GRU)

Gruzie: Nadiradze – Tvildiani, Kobakhidze, Kvekveskiri (C), Ubilava – Papava, Parunashvili – Chanturia, Kazaishvili, Ananidze – Skhirtladze
    Náhradníci: Meshveliani – Kverkvelia, Shulaia, Grigalashvili, Jigauri, Pantsulaia, Kvilitaia

Nizozemsko: Hahn – Brenet, van der Hoorn, Denswil, Ake – Ebecilio, Maher (C), Trindade de Vilhena – Promes, Castaignos, Boëtius
    Náhradníci: van der Hart – Van Beek, Letschert, Bruns, Klaassen, Hupperts, De Sa

Rozhodčí: Raczkowski – Sokolnicki, Obukowicz; Pskit (všichni POL)