Kypr – Albánie 0:0 (kon.) | Portugalsko – Lucembursko 3:0 (kon.) | Izrael – Sev. Irsko 1:1 (kon.)
Litva – Bosna 0:1 (kon.) | Řecko – Lichtenštejnsko 2:0 (kon.) | Ázerbájdžán – Rusko 1:1 (kon.)
Maďarsko – Andorra 2:0 (kon.) | Švýcarsko – Slovinsko 1:0 (kon.) | Norsko – Island 1:1 (kon.)
Turecko – Nizozemsko 0:2 (kon.) | Rumunsko – Estonsko 2:0 (kon.) | Lotyšsko – Slovensko 2:2 (kon.)
Dánsko – Malta 6:0 (kon.) | Bulharsko – Česko 0:1 (kon.) | Srbsko – S. Makedonie 5:1 (kon.)
Irsko – Kazachstán 3:1 (kon.) | Faerské ostrovy – Rakousko 0:3 (kon.) | Itálie – Arménie 2:2 (kon.)
Švédsko – Německo 3:5 (kon.) | Skotsko – Chorvatsko 2:0 (kon.) | Anglie – Polsko 2:0 (kon.)
Belgie – Wales 1:1 (kon.) | San Marino – Ukrajina 0:8 (kon.) | Černá Hora – Moldavsko 2:5 (kon.)
Španělsko – Gruzie 2:0 (kon.) | Francie – Finsko 3:0 (kon.)
Norsko
1:1 (1:1)
Island
Úterý 15.10.2013, 20:00 • Ullevaal Stadion, Oslo • Kvalifikace MS (Evropa)

Ode mne je to pro dnešek vše. S konstatováním, že Island vybojoval v Norsku bod a i díky prohře se podívá do baráže o Mistrovství světa v Brazílii se s Vámi loučím. Sluší se ještě připomenout, že tuto kvalifikační skupinu vyhrálo Švýcarsko. Hezký večer přeje a při sledování dalšího textového online přenosu se těší Tomáš Lysý. (21:56:00)

A je to jasné, Švýcarsko vyhrálo nad Slovinskem 1:0 a Island se podívá do baráže!

Dnešní remíza je asi spravedlivá. Island se ve dvanácté minutě dostal do vedení, ale pak se stáhl do obrany a Norsko vyrovnalo. Ve druhém poločase měl Island několik šancí, tu největší krátce před svým střídáním Gudjohnssen, ale nevyužil ji. Od sedmdesáté minuty se Ostrované zaměřili na bránění velkého vápna a to jim přineslo úspěch.

Island slaví! Ostrov na severu Evropy se totiž pravděpodobně podívá do baráže o Mistrovství světa v Brazílii v roce 2014. Jeho soupeř o druhé místo v tabulce Slovinsko totiž prohrává čtyři minuty před koncem ve Švýcarsku a Slovinci by museli vyhrát, aby sebrali Islandu druhé místo.

90+2
    Druhé střídání Islandu. Ze hřiště odchází útončík Johann Gudmundsson a nahrazuje ho záložník Rúrik Gíslason.

90+1
    Další ofsajd odmácích

90
    Elabdellaoui se ocitl po autovém vzahování v jasném ofsajdu.

90
    V současné době uplynulo devadesát minut hry a rozhodčí nastaví dvě minuty nad rámec hrací doby.

89
    Island brání a blíží se mílovými kroky k baráži.

89
    Kdepak, obrana Islandu je velmi velmi pevná a útoky Norska tak končí na hranici velkého vápna.

88
    Pozor, velká šance také pro Norsko. Tettey vystřelil z velkého vápna na brnakou a Halldórsson se musel co ohánět, aby jeho ránu vyrazil.

87
    Sigthórsson mohl přidat druhý gól v zápase, když jej výborně našel z levé strany po zemi Gudmundsson, ale útočník hostů byl lehce v záklonu a podle toho také střela vypadala. Mířila zhruba padesát centimetrů nad.

87
    Island si bez problémů hlídá remízu a ještě podniká nebezpečné výpady do soupeřovy obrany.

86
    Třetí a poslední střídání Norska. Ze hřiště odešel záložník Skjelbred a na posledních cca 5-7 minut si zahraje Frode Johnsen.

85
    Norsko opět vystrkuje před velkým vápnem Islandu růžky. Na centrovaný míč Berishy ale nedosáhl Ebdellaoue.

84
    Centr Hangelanda nachytal Elabdellaouiho v ofsajdu.

83
    Po centru Gylfiho Sigurdssona se dostával ke hlavičce Finnbogason, ale míč jen těsně lízl jeho hlavu a Jarstein ho poté v klidu sebral.

82
    Gylfi Sigurdsson rozehrál roh nakrátko a poté, co mu spoluhráč vrátil míč, centruje do vápna, ale míč z jeho kopačky nenašel adresáta.

Tomáš Lysý

Branky: 30. Braaten (Skjelbred) – 12. Sigthórsson (Sigurdsson)

Karty:   38. Sævarsson (ISL)

Norsko: Jarstein – Høgli, Reginiussen, Hangeland (C), Elabdellaoui – Elyounoussi, Tettey, Johansen, Skjelbred – Kamara, Braaten. Trenér: Per-Mathias Høgmo.
    Náhradníci: Grytebust, Høie, Bjøordal, Linnes, Vilsvik, Forren, Gashi, Eikrem, Val. Berisha, Abdellaoue, Frode Johnsen, Storflor

Island: Halldórsson – Sævarsson, Árnason, R. Sigurdsson, A. Skúlason – Gudmundsson, G. Sigurdsson, A. Gunnarsson (C), Bjarnason – Gudjohnsen, Sigthórsson. Trenér: Lars Lagerback.
    Náhradníci: Gunnleifsson, Björnsson, E. Jónsson, K. Jónsson, Pálsson, Jónasson, Daníelsson, Smárason, Gíslason, Hallfredsson, Finnbogason

Rozhodčí: Paolo Tagliavento – Referee Paolo Tagliavento Paolo Tagliavento (ITA) Assistant referees Mauro Tonolini, Lorenzo Manganelli – Paolo Mazzoleni