Omsk – Magnitogorsk 2:5 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 1:5 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 4:5 (kon.)
Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – HC Slovan 2:1 (kon.) | Čerepovec – Lev 2:1 (kon.)
Mytišči – Riga 1:2 (1:2 po s.n.) | Petrohrad – CSKA Moskva 5:2 (kon.) | Spartak Moskva – Novokuzněck 5:4 (kon.)
Dynamo Moskva – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Minsk – Novosibirsk 2:4 (kon.) | Doněck – Vladivostok 2:1 (kon.)
Záhřeb – Chabarovsk 2:1 (kon.)
HC Donbass Doněck
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Admiral Vladivostok
Pondělí 28.10.2013, 18:00 • Aréna Družba, Doněck • KHL

To je ode mne vše, přeji příjemný večer a někdy příště nashledanou. (20:14:42)

Statistiky po třetí třetině

Střely: 24- 21 (třetí třetina: 7 – 4)
    Vyhraná vhazování: 23 – 25 (třetí třetina: 10 – 1)
    Trestné minuty: 4 – 4 (třetí třetina: 2 – 0)

Je dobojováno! Ve třetí třetině chtěli Admirálové strhnout vedení na svoji stranu, ale domácí dobře bránili a to co prošlo pochytal výborný Leighton. O vítězi tak rozhodla už druhá třetina,když vítěznou branku vstřelil Kyle Wilson.

60:00

59:35
    Admiral v útočném pásmu, Donbass se brání zuby nehty.

57:30
    Chyba hostů, Laine se opřel do puku, ale minul hostující branku.

56:50
    Anisin operoval u pravého hrazení, ale na přesilu Admirálů si nepřišel.

56:32
    Nahození za Ivannikova přinutilo hosty začít nový protiútok.

55:35
    Hra se přesunula do středu hřiště, Donbass hlídá svoji obrannou modrou, o vítězství již přijít nechce.

54:32
    Dadonov získal kotouč v rohu útočného pásma, posunul na Anisisna, který zpoza branky vyzkoušel pozornost Ivannikova.

54:00
    Anisin ve střední třetině nepřesně přihrál, jeho zmar se pokouší napravit forčekinkem Nedorost.

53:28
    Ivannikov za brankou pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, jinak by kotouč získal Robitaille.

52:55
    Doněck začíná další z útoků za vlastní brankou.

52:17
    Po vhazování střílí od modré Wilson, ale hostující branku míjí.

52:15
    Anisin z levého kruhu trefuje Ivannikova do hrudi.

51:20
    Ivannikov před Kašparem ukryl puk do své lapačky.

50:48
    Donbass se snaží fočekovat v útočném pásmu, ale ovoce to zatím nenese, i když to znepříjemňuje rozehrávku hostů.

50:00
    Do konce třetí třetiny zbývá přesně 10 minut a Donbass stále vede o jeden gól, ač Admiral je v současnosti aktivnější.

49:33
    Domácí vyvezli kotouč za červenou a rychle spěchají střídat.

49:08
    Leighton drží svůj tým v jednobrankovém náskoku.

48:35
    Donbass si bere oddechový čas.

48:35
    Zakázané uvolnění domácích.

47:56
    Nepřesná přihrávka na Kašpara, který si zajížděl za obranu, hosté vrací hru před Leightona.

47:25
    Ani teď se hosté neprosadili, slabá střela Nikitěnka k Leightonovi nedošla. Domácí rychle obrací hru.

46:53
    Admirálové jsou čím dál více u Leightona. Domácí se musí stále více bránit.

46:17
    Hned se zapojil do útoku, ale vyhazovaný kotouč z obranné třetiny Vladivostoku nezastavil.

45:56
    Witranen skáče na led.

45:33
    Tak až teď se mu to povedlo, s pukem hraje Gynge.

44:56
    Admiralu se přesilovka nedaří, před Leightonem se ještě neusadil.

43:56
    Petteri Wirtanen (DON) – 2 minuty hra vysokou holí.

46:-7
    Jakucenja nahrál Kašparovi, ten se s pukem před Ivannikova nedostal, kotouč se odrazil zpět k domácímu hráči, který hledal najíždějícího spoluhráče. Přihrávka byla sražena těsně vedle hostující branky.

42:43
    Jakucenja ztrácí v rohu kluziště kotouč a hosté jej vyvážejí do středního.

42:14
    Začátek třetí třetiny začaly oba týmy aktivně.

41:22
    Domácí nisin se dostal do šance, ale netrefil branku.

40:54
    Ivannikov zasahovat nemusel proti nahození ze středního pásma. Vladivostok sbírá kotouč.

40:30
    Donbass vyváží kotouč z vlastního obranného pásma.

40:01

Statistiky po druhé třetině

Střely: 17- 17 (druhá třetina: 6 – 8)
    Vyhraná vhazování: 14 – 24 (druhá třetina: 4 – 12)
    Trestné minuty: 2 – 4 (druhá třetina: 2 – 2)

Je za námi druhá třetina. Domácí se ujali až dvoubrankového vedení a vypadalo to, že míří za jasným vítězství, ale Admiral zbraně nesložil a v 35. minutě Bergfors snížil a zdramatizoval utkání. Rozuzelní nám přinese následující třetí třetina.

40:00

39:38
    Puk za domácí brankou, Donbass zkusí ještě jeden útok.

39:00
    Igor Bortnikov se vytočil na brankovou čáru, odkud poslal přihrávku do brankoviště, Leigthon na to byl připraven a puk pokryl.

38:18
    Vyhrané vhazování pro hosty, ale ti udělali v rohu kluziště chybu, kterou mohl potrestat Torjanik, ale Ivannikov vytasil beton a vyrazil mimo svoji svatyni.

38:06
    Donbass opět v útočné třetině, Ivannikov se předvedl proti Bartulisovi.

37:10
    Gynge zpoza branky prověřil Leightona, ten puk vyráží ke svým spoluhráčům.

36:45
    Robitaille na útočné modré ztrácí kotouč, Admiral si ale nepřihrál přesně.

36:20
    Podhradského střela z pravého kruhu končí v Ivannikově náruči.

35:15
    Domácí zvýšili po obdrženém gólu obrátky, ale v útočném pásmu se nemůžou prosadit.

34:14
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    NA modré se k Antropovovi odrazil puk, ten jej vystřelil, bohužel se netrefil, ale stihl jej dojet NICLAS BERGFORS a usměrnit jej z brankové čáry za Leightona. Asistence: Jegor Antropov.

33:55
    Admiral se na delší dobu usídlil v útočném pásmu, ale na Leightona již nevystřelil.

33:27
    Leighton v plné pernamenci, ale Admirálové se nemohou prosadit.

30:31

29:59
    Hosté zavážejí kotouč do útočného pásma a snaží se rozestavit útočný vzorec.

29:31
    Domácí se brání vyhozením přes všechny čáry.

28:31
    Prvním vyloučeným domácím hráčem se stává Michail Anisin, který se provinil hákováním.

26:14
    Doněck právě vstřelil branku!
    KYLE WILSON si najel do pásma, nahrál Maximu Jakucenjovi, který nahodil na Ivannikova, před ním ještě tečoval právě domácí obránce. Asistence: Maxim Jakucenja.

26:10
    Minuta přesilovky za námi, hosté několikrát vyhodili.

25:10
    Richard Gynge (VLD) – 2 minuty hra vysokou holí.

24:40
    Teď oba brankáři ukázali své umění, skóre se nepohnulo.

23:34
    Sergej Varlamov v rohu ioperoval s pukem na kruh mu sjel PETR PODHRADSKÝ, který prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Sergej Varlamov.

23:01
    Teď měl leighton štěstí, když křižnou přihrávku dostal Ugarov a z první střílel do protipohybu domácího brankáře.

22:40
    Doněck v útočném pásmu, ale spíš za brankou Ivannikova než před ní.

21:58
    Nedorostova přihrávka na Anisina na modrou neprošla, hosté obrací hru.

21:16
    Hosté nahazují za Leightona, puk získávají domácí.

20:30
    Domácí se připravili o útočné pásmo a musejí jej vyklidit, aby mohli zpět.

20:10
    Druhou třetinu začali vyhraným vhazováním Admirálové z Vladivostoku.

20:01

Statistiky po první třetině

Střely: 11- 9
    Vyhraná vhazování: 10 – 12
    Trestné minuty: 0 – 2

Je za námi první třetina utkání mezi Doněckem a Vladivostokem, branku jsem zatím neviděli. Více ze hy má domácí Donbass, ale Ivannikov je zatím neprůstřelný, zvlášť v nebezpečných akcích se ocitl Lukáš Kašpar či Maxim Jakucenja. Jak se utkání bude vyvíjet dál uvidíme v následujících dvou třetinách.

20:00

19:58
    Tak ještě jedno zakázané uvolnění, které zahrál domácí Donbass.

19:45
    Ještě poslední pokus o útok v podání Gračjova. Leighton na místě.

19:10
    Domácí pod tlakem Admiralu, ale ten se před Leightonem neprosadil, domácí odpalují z obranného pásma.

19:00
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:03
    V útočném pásmu přenechal Kašpar Jakucenjovi, který mířil na vyrážečku Ivannikova, ale ten se nenechal překvapit a střelu vyrazil.

17:48
    Ač Schütz vyhrál vhazování, tak hosté opět zahráli icing.

17:40
    Zakázané uvolnění Vladivostoku, hra se vrátí před Ivannikova.

17:00
    Admiral ve vlastní třetině s pukem, střídají oba týmy.

16:10
    Ugarov vyzkoušel pozornost Leightona, ten v první třetině moc práce neměl, ale zatím je jistým pomocníkem svého týmu.

15:12
    Vhazování ve středním pásmu, když napadající domácí hráč tečoval vyhazovaný kotouč do ochranné sítě.

14:48
    Druhá útočná formace se usadila před Leightonem, ale hraje se spíše po rozích kluziště.

14:08
    Ugarov vyváží kotouč až do útočné třetiny.

13:45
    Znovu Kolář, tentokrát rozehrává za branku, kde je Wirtanen.

13:05
    Piganovič přihrál na Varlamova, který na druhé modré našel Koláře, který vystřelil, ale branku hostů netrefil.

12:25
    Randy Robitaille vyzkoušel pozornost Ivannikova, ale ten stále drží čistý štít.

12:08
    Admiral se sotva dostal do středního pásma, už zas musí obracet, aby se bránil.

11:23
    Domácí nahazují za branku Ivannikova a jdou střídat.

10:43
    V době kdy vyloučený Nikitěnko skáče na led, operuje před brankou Anisin.

09:43
    Minuta přesilové hry za námi, domácí se k pořádné střele nedostali, Admiral před chvílí vyhodil přes všechny čáry.

08:43
    Andrej Nikitěnko (VLD) – 2 minuty hra vysokou holí.

08:43
    Wirtanen se z ničeho nic objevil na levém kruhu, jenže Ivannikova neprostřelil.

08:24
    Hosté přešli do rychlého protiútoku, ale zastavil je ofsajd na modré čáře.

08:05
    Mozorov s Varlamovem bojují v útočném pásmu hostů.

07:13
    Kašpar se tlačil před branku, ale pod nohy mu padl jeden z hostujících hráčů, takže Lukáš musel udělat oblouk do rohu, kde se o něj hosté již postarali.

06:50
    Admiral najel za červenou čáru a nahodil za branku Leightona, kde s pukem hrají domácí.

06:05
    Donbass opět v útočném pásmu, Ale Ani Anisin ani Nedorost si na Ivannikova nepřišli.

04:29
    Donbass se snaží o dobytí branky Admiralu, ale Ivannikov drží svůj tým velmi dobře.

03:50
    Hra se přemístila do středu hřiště, ani jeden tým nechce na začátku utkání udělat chybu.

03:08
    Zakázané uvolnění Donbassu.

02:47
    Leighton opět v permanenci, tentokrát si poradil po vzniklém zmatku před jeho brankovištěm.

02:20
    Na druhé straně Leighton chytá nehození od modré čáry. Vhazování po jeho pravici.

02:01
    Lukáš Kašpar se dostal do útočného pásma, udělal kličku na střed a pak vystřelil, Ivannikov jeho pokus zápěstím chytá.

01:30
    Donbass uklidňuje hru a zároveň i střídá, puk je za brankou Leightona.

00:55
    Podhradský od modré střílí, Ivannikov vyráží.

00:30
    Hosté se až teď dostali před Leightona, který svůj tým podržel.

00:10
    Domácí začali úvodním náporem.

00:01

HC Donbass Doněck: Leighton (Ševčuk) – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnickij – Laine, Fedotěnko, Wirtanen – Dadonov, Nedorost, Anisin – Jakucenja, Robitaille, Kašpar – Torjanik, Varlamov, Morozov. Trenér: Nazarov.

Admiral Vladivostok: Ivannikov (Lundström) – Osipov, Těrnavskij, Antropov, Porseland, Zemčjonok, Poleščuk, Kostromitin – Ugarov, Nikitěnko, Lisin – Bergfors, Schütz, Gynge – Drugov, Gračjov, Bortnikov – Barbašev, Kuzněcov, Sokolov. Trenér: Jortikka.

Rozhodčí: Beljajev, Olenin – Golovljov, Šichanov.

Domácí jsou na stejném místě, ale v Západní konferenci. Ve 20 utkáních devětkrát vyhráli, 2 vyhráli v prodloužení a celkem devětkrát i prohráli. Což vše dohromady činí 31 bodů. Svým protivníkům nasázeli 50 branek a 41 jich od nich dostali.

Posledních 5 střetnutí:
    Kazaň – Doněck 1:0
    Dinamo Moskva – Doněck 1:2
    Čechov – Doněck 4:2
    Nižnij Novgorod – Doněck 1:0
    Dinamo Minsk – Doněck 2:4

Nejproduktivnější hráč: Maxim Jakucenja – 14 bodů (5+9)
    Nejlepší střelec: Jevgenij Dadonov – 7 branek

Hosté se nachází na sedmém místě Východní konference. Ve 20 utkáních nasbírali 28 bodů, když 7 vyhráli, 1 vyhráli na nájezdy, jednou v prodloužení, dvakrát na nájezdy prohráli, rovněž jedenkrát prohráli v prodloužení. Osmkrát odešli bez bodového zisku. Svým soupeřům nastříleli 48 branek a 51 jich dostali.

Spartak Moskva – Vladivostok 1:3
    Vladivostok – Omsk 4:1
    Vladivostok – Astana 1:3
    Vladivostok – Jekatěrinburg 2:1
    Vladivostok – Chanti-Mansijsk 2:3

Nejproduktivnější hráč: Enver Lisin – 15 bodů (7+8)
    Nejlepší střelec: Niclas Bergfors, Enver Lisin – 7 branek

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, Kontinentální hokejová liga má dnes na svém programu hned řadu zápasů, v jenom z nich se utká loňský nováček HC Donbass Doněck s tím letošním – Admiralem Vladivostok.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Sochor

Branky a nahrávky: 24. Podhradský (Varlamov), 27. Wilson (Jakucenja) – 35. Bergfors (Antropov)

Rozhodčí: Beljajev, Olenin – Golovljov, Šichanov