SR 18 – Topoľčany 5:7 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Detva 0:0 (17:00) | Prievidza – Trnava 3:2 (kon.)
Prešov – Pov. Bystrica 7:2 (kon.) | Senica – Spišská N. Ves 7:1 (kon.) | Michalovce – Bardejov 3:1 (kon.)
HC Dukla Senica
7:1 (4:0, 1:1, 2:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Neděle 03.11.2013, 17:00 • Zimný štadión Senica • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Vitajte pri sledovaní prenosu zo zápasu 15. kola prvej hokejovej ligy, v ktorom sa stretnú domáca HC Dukla Senica a HK Spišská Nová Ves.
    HC Dukla Senica sa po 16 odohraných zápasoch nachádza na peknom druhom mieste so ziskom 38 bodov, pričom na lídra tabuľky z Bardejova strácajú iba bod. V poslednom domácom zápase sa Seničania predstavili na svojom ľade proti Prievidzi a aj napriek tomu, že boli lepším tímom a na bránku hostí vyslali vyše 50 striel, skórovať nedokázali a pripísali si iba tretiu prehru v prebiehajúcej sezóne. Posledný zápas na ľade súpera odohrali Záhoráci v piatok v Považskej Bystrici, kde zaslúžene brali všetky 3 body po výhre 4:1. Takýto výkon by chceli zopakovať aj na domácom ľade a odčiniť tesnú prehru nad Prievidzou.
    Najproduktívnejším hráčom Dukly zostáva kapitán Ľubomír Vaškovič, ktorý si v 16 zápasoch pripísal 23 bodov (7+16) a so 16 asistenciami je zároveň najlepším nahrávačom tímu aj celej ligy. Najlepšími strelcami tímu sú sedemgóloví René Jarolín a práve Vaškovič. Najproduktívnejším obrancom tímu je Martin Ivičič s 9 bodmi (2+7). Jednotkou v bránke Dukly je Marek Peksa, ktorý odchytal 16 zápasov (z toho 11 víťazných) s úspešnosťou 92,37% a inkasoval v priemere 1,89 gólu na zápas.

HK Spišská Nová Ves sa v prvoligovej tabuľke nachádza na šiestom mieste so ziskom 22 bodov, pričom však odohrali o zápas viac ako ich dnešný súper. V prebiehajúcej sezóne si Spišiaci pripísali zo 17 zápasov 7 výhier, z toho jednu po predĺžení, resp. samostatných nájazdoch. Momentálne ťahajú sériu dvoch prehier, keď najprv podľahli na východe lídrovi z Bardejova , a v poslednom zápase nestačili na domácom ľade na súpera z Michaloviec, keď prehrali pomerom 3:6. Pred touto sériou prehier však Spišská ťahala úspešnú sériu 3 výhier v rade a na víťaznú vlnu by sa radi opäť vrátili. Proti domácim Seničanom to však také ľahké mať nebudú.
    Najproduktívnejším hráčom Spišiakov je František Koky, ktorý si v 14 zápasoch pripísal 17 bodov (6+11). Najlepším strelcom tímu je osemgólový Miroslav Škovira, najviac asistencií má na konte už spomínaný Koky. Bodovanie obrancov vedie Peter Rojkovič s 11 bodmi (1+10). Brankárskou jednotkou hostí je Pavol Smik, ktorý odchytal 16 zápasov (5 víťazných) s úspešnosťou 91,59% a inkasoval 3,04 gólu na zápas.
    Oba tímy sa proti sebe predstavili v tejto sezóne raz, a to na ľade Spišiakov, no z výhry sa vtedy tešili hostia zo Senice a po výsledku 4:2 si viezli všetky 3 body. V minulej sezóne odohrali dnešní súperi proti sebe 4 zápasy, z ktorých 3 krát odišli víťazne Seničania, raz sa tešili Spišiaci. Vzájomná bilancia teda pasuje do pozície favorita domáci tím, avšak Spišská Nová Ves ťahá dvojzápasovú sériu prehier, ktorú by už radi zlomili, a Seničanov v posledných (a najmä domácich) zápasoch mierne trápi strelecká efektivita. O výsledku samozrejme rozhoduje dianie na ľade, kto sa teda bude napokon tešiť z víťazstva, môžeme sledovať od 17.00. Prajem Vám príjemné sledovanie zápasu.

Úvodné zostavy:

HC Dukla Senica: Peksa – Janík, Šedivý, Reissmuller, Gula, Salajka, Ivičič – Klučiar, Vaškovič, Méry, Jarolín, Penák, Mikolášek, Daráš, Surovka, Sajdl, Kalináč, Šúrek, Šalka

HK Spišská Nová Ves: Gavalier – Gurčík, Hoffman, Džerenga, Horváth, Rojkovič – Koky, Škovira, Gonda, Ihnaťo, Hamrák, Cútt, Ištocy, Findura, Smotrila

Rozhodca: Hauko – Valo, Mĺkvy.

Na Zimnom štadióne v Senici je už všetko pripravené, zápas o chvíľu začne.

Hráči už sú na ľade, domáci sa predstavia v žltých dresoch, hostia budú hrať v modrých.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:30
    Domáci začali aktívnejšie, prvú strelu vyslal Šedivý, Gavalier jeho pokus chytá do lapačky.

01:46
    Penákova strela spoza obrancu končí v brankárovom náručí.

03:52
    Zatiaľ sa hrá zo strany na stranu, no bez vážnejšej šance.

04:30
    Pri puku domáci, ktorí však stiŕedajú a rozohrávajú až spoza vlastnej bránky

05:23
    A máme tu prvé vylúčenie zápasu. Za napadnutie odchádza na 2 minúty domáci Penák.

06:58
    Hostia kombinujú v pásme, ale Dukla dobre bráni a súpera do ničoho nepúšťa.

07:37
    Senica dala gól!
    Po návrate Penáka z trestnej lavice sa domáci dostali do pásma, Reismullerovu strelu ešte Gavalier vyrazil, ale na dorážku MARTINA KALINÁČA spred bránky už nemal nárok. Asistencie: Marián Reissmuller

09:45
    Senica po strelenom góle aktívnejšia, držia súpera v pásme.

11:09
    Domáci pridávajú ďalší gól! Po šancí hostí sa potvrdilo staré známe "Nedáš-dostaneš", keď Klučiarovu prihrávku pred bránku doklepol za branárov chrbát MICHAL ŠÚREK

11:50
    Senica ide do trojgólového vedenia. Po skrumáži pred bránkou sa odrazený puk dostal k voľnému MICHALOVI ŠALKOVI a ten upravil na 3:0. Asistencie: Jozef Salajka, Martin Kalináč

12:10
    Po zisku puku sa do úniku dostal MARTIN MIKOLÁŠEK a brankárovi nedal žiadnu šancu! Bez asistencie.

13:54
    Tak Seničania už v štvorgólovom vedení, hostia to budú mať teraz ťažké.

15:08
    Reissmullerova strela od modrej nenarobila brankárovi hostí veľké problémy.

16:48
    Senica stále nasťahovaná v pásme.

17:26
    Gondova strela spomedzi kruhov, letela však mimo bránky.

18:29
    Hostia sa oslobodzujú zo senického zovretia aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

19:00
    Minúta do konca tretiny

19:35
    Vaškovič v šanci, keď si obkorčuľoval bránku, ale netrafil.

19:35
    Vylúčenie na strane hostí, dve minúty pre Cútta.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina začala pomerne vyrovnane, ale zakrátko prebrali aktivitu domáci a vypracovali si niekoľko pekných šancí a navyše zlomili slabú streleckú efektivitu, ktorá ch trápi už niekoľko domácich zápasov, keď v tejto časti hry nasúkali súperovi hneď 4 góly. Najprv sa v 8.minúte po Reissmullerovej strele presadil z dorážky Kalináč. O pár minút nato doklepol puk do bránky Šúrek a v tej istej minúte upravil na 3:0 Šalka. Skóre sa však menilo už o pár sekúnd, keď sa do úniku dostal Mikolášek a zoči-voči brankárovi sa nemýlil. Seničania teda po prvej tretine vedú nad Spišskou Novou Vsou 4:0. Uvidíme, čo nám tímy predvedú v druhej tretine, ktorá začne približne o 17:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:37
    Ištocyho strelu z ľavého kruhu skrýva Peksa v lapačke.

22:00
    V bránke hostí došlo k zmene, keď po prvej tretine nahradil Lukáša Gavaliera Pavol Smik.

23:09
    Kalináč strieľal spomedzi kruhov, jeho strela však zblokovaná klbkom hráčov.

23:41
    Prichádza šanca pre Spišiakov, domáci budú hrať v početnej nevýhode. Na dve minúty odchádza Janík.

24:03
    Hra sa nám vyrovná, na strane hostí odchádza na tresnú lavicu Koky.

25:12
    Škovira v úniku, jeho pokus však Peksa zlikvidoval.

25:41
    Domáci v plnom počte, zahrajú si krátku presilovku.

26:03
    Hostia v plnom počte.

27:01
    Klučiar zblízka napálil len Smikovi do betónov.

28:54
    Šedivý napriahol od modrej, jeho strela však zachytená hráčmi hostí, ale prihrávka šla nakoniec do zakázaného uvoľnenia.

30:34
    Škovira opäť v šanci vychytaný Peksom, z následného protiútoku trafil Penák iba dobre postaveného Smika.

32:34
    Mikolášek z dobrej pozície nedokázal obhodiť ležiaceho Smika!

34:07
    Pekná šanca domácich, keď Gulovu strelu od modrej tečoval Jarolín, ale iba tesne mimo bránky

34:56
    Domáci pridávajú piaty gól! Po sérii prihrávok od modrej vystrelil Šedivý, ktorého pokus Smik s ťažkosťami vyrazil pred seba, tam ale už čakal pripravený DUŠAN KLUČIAR a bez problémov prekonal ležiaceho Smika. Asistencie: Eduard Šedivý, Michal Šúrek

36:12
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Hostia znižujú na 1:5, keď Džerenga vysunul do úniku JOZEFA IŠTOCYHO a ten zoči-voči brankárovi nezaváhal. Asistencie: Dávid Džerenga

37:50
    Ivičičova strela od modrej, Smik ju však poľahky vyráža pred seba, odtiaľ ju už jeho spoluhráči vyvážajú.

39:00
    Minúta do konca tretiny.

39:16
    Vylúčenie na strane hostí, dve minúty dostáva Gonda.

39:25
    Hostia sa okamžite oslobodzujú.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme videli po jednom góle na oboch stranách, keď najprv v 35. minúte zvýšil vedenie Seničanov Klučiar, ale o dve minúty sa podarilo skórovať aj hráčom hostí, keď Džerenga vysunul do úniku Ištocyho a ten prekonal Peksu. Je pred nami ešte posledná dvadsaťminútovka, uvidíme teda, či ešte padnú nejaké góly.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:37.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:10
    Seničania dohrávajú presilovku z konca druhej tretiny.

40:25
    Krátke prerušenie hry z technických príčin (úprava bránky). O malú chvíľu pokračujeme.

40:30
    Hra opäť pokračuje, domáci v pásme.

41:18
    Domáci opäť navyšujú svoje vedenie. V zmätkoch pred bránkou sa najlepšie zorientoval Surovka, jeho strelu však ešte Smik vyrazil, ale dorážku EDUARDA ŠEDIVÉHO k pravej žŕdke už nedokázal zachytiť. Asistencie: Filip Surovka, Ľubomír Vaškovič

44:20
    Pekná kombinácia prvého útoku domácich, Surovka však zakončoval nepresne.

46:22
    Opäť Škovira, ktorý pálil z ľavého kruhu, jeho pokus ale Peksa vyráža.

49:02
    Vaškovičova strela z prvej, Smik vyráža betónom.

49:38
    Vylúčenie na strane domácich. Dve minúty pre Mikoláška za seknutie.

51:38
    Domáci v plnom počte.

51:38
    Vylúčenie na strane hostí, dve minúty si za Smika odchádza odsedieť Ihnaťo.

53:02
    Salajkova strela od modrej mierila iba vedľa pravej žrde.

53:27
    Mikoláškova strela z ostrého uhla končí v Smikovom náručí.

53:38

53:50
    Peknú kombináciu druhého domáceho útoku zakončuje po prihrávke od Sajdla do prázdnej brány RENÉ JAROLÍN. Asistencie: Jakub Sajdl

56:09
    Domáci hráči aj fanúšikovia sa radujú z gólu, ale rozhodca zrejme gól neuzná.

56:23
    Vylúčenie na strane domácich. Za nedovolené bránenie odchádza Sajdl.

57:57
    Spišiaci v pásme, Horváth sa ocitol sám oproti Peksovi, ale trafil iba jeho hruď.

58:11
    Do konca zápasu sa už zrejme nič vážne zo strany hostí neudeje, domáci hrajú presilovku. Za napadnutie odchádza Gurčík.

59:00
    Minúta do konca tretiny, vhadzovanie v pásme domácich.

60:00

V tretej tretine padli dva góly, oba na strane domácich, keď najprv v 42. minúte Surovkovu strelu dorazil do bránky Šedivý a skóre zápasu uzavrel v 54. minúte Jarolín, keď po peknej kombinácii druhého útoku zakončil do prázdnej bránky Sajdlovu prihrávku. Domáci po dobrom výkone teda zaslúžene berú všetky body za víťazstvo v pomere 7:1. Odo mňa je to na dnes všetko, prajem Vám príjemný zvyšok večera. (19:26:09)

Monika Krutá

Branky a nahrávky: 8. Kalináč (Reissmuller), 12. Šúrek (Klučiar, Reissmuller), 12. Šalka (Salajka, Kalináč), 13. Mikolášek, 35. Klučiar (Šedivý, Šúrek), 42. Šedivý (Surovka, Vaškovič), 54. Jarolín (Sajdl) – 37. Ištocy (Džerenga)

Rozhodčí: Hauko – Valo, Mĺkvy