NY Rangers – Carolina 5:1 (kon.) | Washington – Florida 3:2 (3:1 po s.n.) | Columbus – Pittsburgh 0:3 (kon.)
Vancouver – Toronto 4:0 (kon.) | Buffalo – Anaheim 3:6 (kon.) | Tampa – St. Louis 4:2 (kon.)
New Jersey – Philadelphia 0:1 (kon.) | NY Islanders – Boston 3:1 (kon.) | Colorado – Montreal 4:1 (kon.)
Edmonton – Detroit 0:5 (kon.) | Los Angeles – Nashville 3:4 (kon.) | San Jose – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.)
Ottawa – Dallas 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (3:1)
Washington Capitals
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Florida Panthers
Neděle 03.11.2013, 00:05 • Verizon Center, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Češi a Slováci v akci

Martin Erat (WSH) – 5 (0+5)
    Michal Neuvrith (WSH) – 215 min., 116 zák., 11 gólů, 90,5%

Tomáš Fleischman (FLA) – 9 (2+7)
    Tomáš Kopecký (FLA) – 0 (0+0)

Panteři se už několikátou sezónu trápí ve špatných výkonech a letošní sezóna také není úplnou výjimkou. Ze třinácti odehraných duelů si Florida na své konto připsala pouze tři výhry, dvakrát se jí podařilo alespoň dostat zápas do prodloužení či samostatných nájezdů. Ve zbylých případech si svěřenci Kevina Dineena počínali neúspěšně.

Nejvíce bodujícím hráčem týmu je český reprezentant Tomáš Fleischmann, který si ve dvanácti odehraných zápasech na své konto připsal devět bodů za sedm asistencí a dvě přesné trefy. Dalšími často bodujícími jsou Brad Boyes a Aleksander Barkov, kteří mají na svém kontě rovných sedm bodů.

Poslední pět zápasů:

Florida Panthers – Minnesota Wild 2:1 sn
    Florida Panthers – Chicago Blackhawks 2:3 sn
    Florida Panthers – Buffalo Sabres 1:3
    Florida Panthers – Tampa Bay Lightning 3:4 sn
    Flordia Panthers – St. Louis Blues 0:4

Hráči z hlavního města USA nezačali sezónu 2013/2014 moc dobře a vyjma výhry po samostatných nájezdech nad Calgary ve druhém kole, prohráli čtyři utkání v řadě.

Bodový zlom přišel až 14. října, kdy Capitals na domácím ledě smetli Edmonton a vypadalo to, že se chystá ke stíhací jízdě na čelo tabulky. Poté však přišla zdrcující porážka proti Rangers, kde domácí Washington nevstřelil ani jednu branku. Vše se zdálo být zase špatné, ale Caps se zmátořili a zvítězili třikrát po sobě – Columbus, Winnipeg, Edmonton a okamžitě výrazně poskočili v tabulce. Poté však přišly dvě prohry na ledě Calgary a Vancouveru. Tyhle dvě prohry však úplně vymazala včerejší obrovská výhra na ledě Philadelphie, kde Capitals zvítězili vysoko 0:7.

Nejvýraznějším činitelem v bodových statistikách Washingtonu je jejich kapitán Alexander Ovečkin, který si ve dvanácti zápasech na své konto připsal patnáct bodů za pět asistencí a hned deset přesných tref. Na druhém místě v klubových statistikách je jeho spoluhráč z prvního útoku Nicklas Bäckstrom 15 (4+11). V závěsu za ním třináctibodový Michail Grabovskij, který má na kontě pět branek a osm asistencí.

Vážení fanoušci světového hokeje, vítejte u dalšího hokejového představení. V dalším kole se proti sobě postaví dva celky, které nezačali sezónu zrovna nejlépe, ale určitě mají ambice na lepší výsledky. Do hlavního města na led Washingtonu Capitals přijedou hráči Floridy Panthers.

Přeji příjemný sportovní zážitek.

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Green, Schmidt, Carlson, Alzner, Urbom, Oleksy – Fehr, Bäkcstrom, Erat – Brouwer, Laich, Johansson – Ward, Grabovskij, Chimera – Wilson, Latta, Volpatti

Florida Panthers: Markstrom (Clemensen) – Kulikov, Campbell, Weaver, Gilbert, Gilroy, Gudbranson – Fleischmann, Barkov, Huberdeau – Versteeg, Bjugstad, Bergenheim – Kopecký, Goc, Matthias – Boyes, Gomez, Winchester

Rozhodčí: Jackson, Pochmara – Sericolo, Racicot.

00:01

00:14
    Domácí vyhráli úvodní vhazování a ihned se pokusili o ohrožení Clemensena, když Bäckstromovu střelu tečoval Erat.

00:53
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba celky zatím hodně útočí.

01:51
    U kotouče jsou převážně domácí hráči, ale nedaří se jim usadit se v útočné třetině a pracovat na ohrožení Clemensenovy svatyně.

02:12
    Nakonec došlo pouze na nahození na švédského brankáře.

02:44
    Čtvrtá útočná formace Washigtonu aktivně napadá a způsobuje svému soupeři velké problémy při zakládání útoku.

03:09
    Do hry se dostala domácí první útočná formace a okamžitě zavařila soupeři před brankou.

03:48
    Do útočné třetiny se dostávají také hosté, ale jejich kombinace zatím střelou nekončí.

03:56
    Washingtonští vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

04:32
    Washington zatím stále aktivnější, tentokrát jejich protiútok zastavil odpískaný ofsajd.

05:03
    Capitals stále kombinují v útočné třetině, ale ke střele se zatím mockrát nedostali.

05:15
    Na trestnou lavici za hru vysokou holí míří Jason Chimera (WSH).

06:00
    Florida kombinuje v útočném pásmu a dost nebezpečně ostřeluje Neuvirtha ze všech stran.

06:52
    Domácím se až na úvod oslabení docela dobře daří.

07:15

08:11
    Fehr hledal před brankou dobře postaveného Bäckstroma, ale ten nedokázal kotouč nasměrovat do branky.

08:53
    Neuvirth musel zasahovat po Fleischmannově střele z pravého kruhu.

09:15
    Na trestnou lavici odchází znovu domácí hráč. Tentokrát je to Joel Ward (WSH) za vražení na hrazení.

09:40
    Český brankářský reprezentant se teď vyznamenal proti střele svého spoluhráče z reprezentace a nejproduktinějšího hráče Floridy – Tomáše Fleischmanna.

10:01
    Domácím se stále nedaří osvobodit se ze sevření Panterů.

10:14
    Neuvirthovi se nakonec podařilo přikrýt kotouč.

10:35
    Boyes nahrával naslepo před branku. Domácím se tak nabídlo vyhození přes všechny čáry.

10:55
    A ihned po vstupu Floridy do útočného pásma se to Capitals daří znovu.

11:15

11:45
    Florida začíná vystrkovat růžky a z rychlých brejků dělá domácím velké problémy.

12:18
    Obě mužstva si teď spíše přehazují kotouč ze strany na stranu a nemůžou najít recept na soupeřovu obranu.

12:50
    Green nahodil svým forvardům do útočné třetiny, ale tam byli první obránci Panterů.

13:01
    Florida vyhazuje pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po Clemensenově levici.

13:13
    Třetí útočná formace Washingtonu bojuje o kotouč v rohu útočné třetiny.

13:36
    Třetí útok Washingtonu se po přeházení útočných formací pyšní vysokou aktivitou a velmi dobrou produktivitou. Doufejme, že ani dnešní zápas nebude výjimkou.

14:17
    Gomez pouze nahodil do útočné třetiny a umožnil vstup na ledovou plochu první útočné formaci svého týmu.

14:45
    Johansson nabral ve středním pásmu velkou rychlost, ale jeho následná střela skončila na holeni bránícího hráče.

15:12
    Brouwer neúspěšně bojoval o kotouč ve střední třetině.

15:35
    Je to pochopitelně první útočná formace Washingtonu, která dělá soupeři ty největší potíže. Florida vyhazuje znovu na icing.

15:47
    A znovu.

16:00
    Wilson nebezpečně vypálil zápěstím po přechodu do útočného pásma. Clemensen jeho pokus vytěsnil ramenem.

16:21
    Latta tvrdě sestřelil Fleischmanna a okamžitě se do něj pustil Goc, který také musel schytat několik těžkých úderů.

16:41
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí hráči Washingtonu se po vhazování ve středním pásmu třemi přihrávkami dostali do útočného pásma. Následná přihrávka Fehra na Erata byla nepřesná a odrazila se od jeho brusle přímo na hůl NICKLASE BÄCKSTROMA, který střelou mezi nohy otevřel skóre dnešního utkání -1:0! Asistence: Eric Fehr, Mike Green.

17:25
    Úvodní branka nakopla svěřence Adama Oatese ještě k lepším výkonům.

17:25
    Na trestnou lavici za hákování odchází Grabovskij (WSH).

18:00
    Whitney nebezpečně vypálil od modré, ale Neuvirth jeho střelu moc dobře viděl.

18:24
    Kopecký spolu s Gomezem několikrát dorážel, ale Neuvirth i nadále zůstává stoprocentní.

18:48
    Joel Ward zavezl kotouč do útočného pásma a ušetřil alespoň pár cenných sekund pro svůj tým.

18:59
    Gomezova tvrdá střela si našla cestu pouze do lapačky domácího brankáře.

19:25

19:45
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu.

20:00

První třetina je za námi. Do utkání lépe vstoupili hráči domácího týmu, kteří zatím potvrzují roli papírového favority a zásluhou Nicklase Bäkcstroma vedou po první třetině 1:0. Hosté měli šanci ve třech přesilovkách, ale ani jednou nedokázali českého reprezentanta pokořit.
    Střely na branku: 5:11

Další třetina začne přibližně ve 01:02.

20:01

20:16
    Washington sice vyhrál vhazování a okamžitě přešel do útočného pásma, ale jejich pobyt tam nevydržel příliš dlouho.

20:44
    Florida váhá se založením útoku a zdržuje hru za Clemensenem.

21:12
    Druhá útočná formace Washingtonu momentálně kombinuje v útočné třetině. Zatím vše bez střeleckého ohrožení.

21:43
    Ward mohl pokračovat sám do útočného pásma, ale poměrně zbytečně vymýšlel přihrávku na obsazeného Laicha.

22:06
    V útoku se poprvé ve druhé třetině usadil také tým Floridy, ale zatím také bez střely.

22:37
    Erat zavezl kotouč do útočného pásma a předložil na modrou Greenovi, který nastřelil pouze vyrážečku Clemensena.

23:00
    Fehr s Eratem dobře bojují o kotouč v útočné třetině. Panteři zatím nevymysleli taktiku, jak by tuhle formaci Washingtonu mohli přelstít.

23:33
    Washingtonští dobře forčekují, z vyhození Floridy nakonec icing nebude.

24:29
    Kulikov vyslal nebezpečnou střelu, ale orazítkoval pouze ochranné plexisklo za brankou.

24:54
    Neuvirth po tlaku Floridy musel přerušit hru.

25:33
    Florida se čím dál více tlačí do útočné třetiny, ale domácí obrana je na dnešní zápas velmi dobře připravená.

26:10
    Hra se stále odehrávám ve velmi rychlém tempu. Tohle utkáním se divákům ve Verizon Center určitě musí líbit.

26:50
    Fehr adresoval dobrou přihrávku na Bäckstroma do brankoviště, ten pod tlakem nasměroval kotouč směrem na branky, ale jeho teč neměla potřebnou razanci, aby prošla přes Clemensena.

27:30
    Gilbert tvrdě vypálil z vcholu prvého kruhu.

27:46
    První útočná formace si na ledě moc dobře rozumí. Eratově přihrávce sházely milimetry, aby Bäckstrom mohl zakončit do prázdné branky.

28:20
    Florida právě vstřelila branku!
    Do rychlého protiútoku se dostal osamocený JESSE WINCHESTER a ačkoliv byl pod tlakem, dokázal kotouč umístit přímo do mezírky mezi Neuvirthovými betony – 1:1! Asistence: Scottie Upshall.

28:56
    Autorem branky je JOHN CARLSON. Asistence: Michael Latta, Karl Alzner.

30:00
    Z důvodu stále narůstajících technických problémů Vás o zápase budeme informovat pouze o změnách stavu. Děkujeme za pochopení.

31:05
    Na trestnou lavici za hákování putuje Oleksy (WSH).

33:05

39:17
    Na trestnou lavici za hákování usedá Bjugstad (FLA).

40:00

Ve druhé třetině se Floridě podařilo vyrovnat stav utkání zásluhou Jesseho Winchestera, ale během 36 sekund domácí opět uskočili do nejtěsnějšího vedení zásluhou Carlsona.

Další třetina začne přibližně v 1:59

40:01

45:41
    Na trestnou lavici za nedovolené bránění odchází Barch (FLA).

47:41

49:03
    Na trestnou lavici odjíždí Bäckstrom (WSH) za nedovolené bránění.

51:03

55:27
    Na trestnou lavici za hrubost míří Kopecký (FLA) a za stejný prohřešek také Green (WSH).

56:25
    Na trestnou lavici odchází také Oleksy (WSH) za sekání.

56:25
    Oddechový čas pro hosty.

57:22
    Autorem branky je TOMÁŠ FLEISCHMANN. Asistence: Brian Campbell, Jonathan Huberdeau.

60:00

Zásluhou Tomáš Fleischmanna dnešní utkání putuje do prodloužení.

60:01

60:29
    Na trestnou lavici za držení odchází Fleischmann (FLA).

62:29

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o vítězi utkání nenapovědělo. Rozhodne se v samostatných nájezdech.

Samostatné nájezdy začínají.

Grabovskij (WSH) Forsbergovou kličkou překonal Clemensena.

Barkov (FLA) úplně stejným způsobem překonal Neuvirtha.

Laichovi (WSH) utekl při zakončení kotouč, ale proklouzl za Clemensena.

Huberdeau (FLA) trefil Neuvrithovu lapačku.

Bäckstrom (WSH) prostřelil Clemensena.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
    Autorem branky je BRUCE LAICH.

Washington dnes zvítězil po samostatných nájezdech a připisuje si důležité dva body do tabulky. Hosté se budou nadále potácet kolem posledních příček konference.

Michal Neuvirth (WSH) 65 minut, 33 zákroků, 2 góly, 93,9%

Tohle je z mé strany vše, loučím se s Vámi a přeji pohodovou neděli. (03:05:09)

Marek Indruch

Branky a nahrávky: 17. Bäckstrom (Fehr, Green), 29. Carlson (Latta, Alzner), rozh. náj. Laich – 29. Winchester (Upshall), 58. Fleischmann (Campbell, Huberdeau)

Washington Capitals: Neuvirth (Holtby) – Green, Schmidt, Carlson, Alzner, Urbom, Oleksy – Fehr, Bäkcstrom, Erat – Brouwer, Laich, Johansson – Ward, Grabovskij, Chimera – Wilson, Latta, Volpatti
    Florida Panthers: Clemensen (Markstrom) – Kulikov, Campbell, Weaver, Gilbert, Gilroy, Gudbranson – Fleischmann, Barkov, Huberdeau – Versteeg, Bjugstad, Bergenheim – Kopecký, Goc, Matthias – Boyes, Gomez, Winchester

Rozhodčí: Jackson, Pochmara – Sericolo, Racicot

Diváci: 18506