Pardubice – Chomutov 4:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:4 (kon.) | K. Vary – Třinec 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Kladno – Plzeň 2:1 (1:0 po s.n.) | Litvínov – Sparta 2:3 (kon.)
HC Kometa Brno
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Mountfield HK
Neděle 17.11.2013, 17:00 • KAJOT ARENA (kapacita 7200) • Tipsport extraliga

To je z KAJOT ARENY, kde ještě diváci oceňují krom svých miláčků i výkon českého Davis Cupového týmu, vše. Přeji vám pěkný zbytek neděle. (19:22:32)

Nejlepším hráčem Hradce Králové byl vyhlášen aktivní Rudolf Červený, na domácí straně se ocenění dočkal dvougólový Vojtěch Němec.

A je to! Kometa ve třetí třetině dokázala navýšit své vedení a přidala další dvě branky. Nejdřív se podruhé v duelu trefil Němec, na konečných 3:0 pak skóre upravil Hynek Zohorna. Hradec sice měl puk častěji na holích, jeho tlak byl ale většinou platonický. I tak ale musel Marek Čiliak předvést několik náročných zákroků, díky kterým vychytal své třetí čisté konto v sezoně.

60:00

59:41
    Přeci jen ještě Kometa kombinuje za útočnou modrou.

59:19
    Kometa se nadále nedokáže usadit v útočném pásmu, trápit ji to ale nemusí.

58:44
    Hosté se zatím přesile Brňanů v pohodě brání.

58:12
    Přesilovku musí domácí začít od vlastního brankáře, v KAJOT ARENĚ ale většinu fanoušků zajímá mexická vlna.

58:02
    Byl přitom ale faulován. Peter Frühauf ho hákoval a je vyloučen na dvě minuty.

57:59
    Čermák se mezi přesilou probil až ke střele, která ale nemířila mezi tyče branky Kantora.

57:26
    Další hradecká snaha o čestný gól končí ofsajdem.

56:39
    Dva na jednoho uháněli Němec s Hruškou, situaci ale možná lehce překombinovali a druhý jmenovaný pak už nedokázal nebezpečně zakončit.

56:18
    Švíhálek se snažil pálit z mezikruží, mezi přesilou Brňanů ale netrefil puk.

55:58
    Na hradeckých hráčích už je přeci jen znát, že v body z Brna moc nevěří.

55:34
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nejspíš je rozhodnuto, čtyři a půl minuty před třetí sirénou vedou domácí o tři góly. Leoš Čermák vtrhl po pravém křídle do útočného pásma, podržel puk a počkal, až mu z druhé vlny přijede HYNEK ZOHORNA, kterému poslal puk přesně na hůl. Mladý forvard pak zamířil k bližší tyči a trefil se přesně tam, kam chtěl. Asistence: Leoš Čermák, Miroslav Holec.

55:15
    Podlešák zahrál ve středním pásmu vysokou holí, hra se přesune do útočného pásma Jihomoravanů.

54:30
    Další zakázané uvolnění. Komu to ale nejspíš vůbec nevadí je poměrně početný hradecký kotel, který je celý zápas hodně slyšet a s domácí přesilou zdatně bojuje.

54:11
    Červeného tvrdá střela z otočky mířila jen do chráničů protihráče.

53:50
    Nepřesná rozehrávka Hradce končí zakázaným uvolněním.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 40. Němec (Kuboš, Žižka), 46. Němec (Svoboda T., Kováčik), 56. Zohorna (Čermák, Holec)

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – Holec, Čermák (C), Zohorna – Káňa, Němec, Svoboda T. – Burian, Hruška, Dočekal – Wasserbauer, Koreis, Jenyš.
    Trenér: Vladimír Kýhos.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Harant, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Plášil, Nedvídek – Šimánek (C), Mertl, Červený – Suja, Langhammer, Škoda – Podlešák, Knotek, Švagrovský – Rousek, Marek, Švihálek.
    Trenér: Peter Draisaitl.

Rozhodčí: Husička, Šindler – Charvát, Frodl