Chabarovsk – Dynamo Moskva 1:4 (kon.) | Vladivostok – Viťaz 0:1 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 3:1 (kon.)
Novokuzněck – Kazaň 0:2 (kon.) | Čeljabinsk – Záhřeb 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Spartak Moskva 3:2 (kon.)
Ufa – Minsk 5:2 (kon.) | Nižněkamsk – Doněck 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Chanty-Mansijsk 3:4 (po pr.)
Riga – Jekatěrinburg 3:1 (kon.) | HC Slovan – Omsk 3:1 (kon.) | Lev – Barys 2:3 (po pr.)
Lev Praha
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Barys Nur-Sultan
Úterý 19.11.2013, 19:00 • Tipsport arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den z Prahy! V úterním zápase KHL přivítá HC Lev Praha kazašský tým Barys Astana, jeden z nejofenzivněji laděných týmů ligy. Domácím borcům půjde v zápase hlavně o lámání zažitých bariér.

HC Lev Praha má před sebou dvojici velkých výzev. S Astanou se v loňské sezóně střetl dvakrát a neuspěl ani v jenom případě. V Praze nejprve prohrál 2:4 a v hlavním městě Kazachstánu poté 1:5. V úterý se tedy budou lvi snažit Barys poprvé porazit. Další motivací je překonání klubového rekordu v počtu domácích vítězství v řadě. Pražané jsou zatím na čísle čtyři, které je zároveň jejich dosavadním maximem. Potvrdili by tím svou formu, která je provází od reprezentační pauzy.

Jenže Barys Astana nedá Lvu rekord zadarmo. V letošní sezóně nasázeli svým soupeřům bez jediného gólu rovou stovku branek a to z nich dělá nejlépe střílející tým KHL. Na vlastní kůži kanonádu pocítil například Čerepovec, který od Astany dostal deset gólů, nebo Jekatěrinburg, který inkasoval sedmkrát. Nejlépe se daří elitní formaci, která se ustálila ve složení Dawes – Bochenski – Boyd. Vysoká produktivita Barysu zajišťuje třetí místo za Petrohradem a Kazaní.

Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpäa, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Humphries, Nakládal – Azevedo, Novotný, Klepiš – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Birner, Vrána, Řepík – Ridderwall, Cingel, Pacovský

Barys Astana: Eremejev – Litviněnko, Savčenko, Blochin, Semjonov, Barker, Lundin, Grebensčikov – Ruděnko, Antropov, Starčenko – Žailaunov, Upper, Puškarjov – Dawej, Boyd, Bochenski – Rachmanov, Poliščuk, Gavrilin

Rozhodčí: Gašilov, Ščenyov – Gorděnko, Tomilov.

Vítám Vás ještě jednou, tentokrát už živě přímo z holešovického svatostánku Tipsport areny. Poslední domácí zápas současné čtyřzápasové série už je tu na spadnutí. Na vstup na led už netrpělivě čekají hráči Astany, lvi je budou následovat.

Hosté už jsou na ledě a s velkou parádou přijeli i domácí. Všichni přítomní na stadionu vzdali symbolickou minutou ticha hold obětem leteckého neštěstí v Kazani a zahrály obě státní hymny. Vše je připraveno na hokej!

00:01

00:25
    Ševc rozehrával zpoza brány, ale puku se rychle chopili hosté. Pálil Poliščuk a nebezpečně dorážel Antropov. Vehanen vše vyřešil.

01:32
    Na druhé straně teď vařila Vránova formace. Jeremějev kryl střelu.

01:44
    Ofsajd Astany.

01:53
    Řepíkova střela byla tečována do ochranné sítě.

02:12
    Bochenski se řítil dopředu, jeho střelu Vehanen chytil a nepustil.

02:53
    Pacovský hledal svou přihrávkou z otočky některého ze spoluhráčů před bránou, nikdo tam ale nebyl.

03:41
    Střela Němce od modré byla nepřesná.

04:26
    Střelu Blochina od modré chytil Vehanen a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

04:54
    Birner nabízel kotouč Řepíkovi před bránu, střela byla ale nepřesná a slabá.

05:46
    Litviněnko teď dvakrát zavařil domácímu gólmanovi. Nejprve zachytil rozehrávku a vystřelil po ledě, následně sám dorážel. Ani jeden puk si ale na Vehanena nepřišel.

06:26
    Semjonov po neúspěšné útočné akci uklidnil hru za bránou a oba týmy vystřídaly.

07:04
    Semjonov teď vystřelil tvrdě od modré čáry. Vehanen kryje.

07:23
    První vyloučení zápasu. Ryan O'Byrne (LEV) si odsedí dvě minuty za krosček.

07:50
    Vehanen si betonem pohlídal Boydovu dorážku.

08:12
    Finský gólman chytil i střelu Cama Barkera od modré čáry.

08:32
    Rána Savčenka šla těsně mimo.

08:50
    A Lev konečně vyhodil kotouč.

09:06
    Klepiš i podruhé vyhazuje přes všechny čáry.

09:23
    Domácí jsou kompletní.

09:48
    Lvi se hned vrhli do útoku a soupeř přehnal důraz. Za vražení na hrazení je na dvě minuty vyloučen Maxim Semjonov (AST).

09:56
    Oystrick neváhal a hned vystřelil, Jeremějev pokryl jeho střelu vyrážečkou.

11:31
    Další Oystrickova pumelice po rychlé kombinaci mířila mimo.

10:38
    Kotouč je mimo hrací plochu, domácí hokejisté u rozhodčích neúspěšně reklamují zdržování hry soupeřova týmu.

11:18
    Gavrilin dobře vypíchl přihrávku a osvobozuje své mužstvo.

11:56
    Azevedo se trochu zamotal a na zem ho srazil obránce Astany. Vylučovat se nebude.

12:06
    Zakázané uvolnění Barysu.

12:42
    Vehanen trochu nešťastně vyjel za bránu a měl velké štěstí, že se k odraženému kotouči rychle nedostal Puškarjov.

13:25
    Cingel se mohutně napřáhl, jeho střela byla sražena do ochranné sítě za Jeremějevem.

13:50
    Novotný nabil Azevedovi, jehož střelu betony vyrazil Jeremějev.

14:14
    A Astana vyvezla puk.

15:00
    Litviněnku poslal střílenou přihrávku před Vehanena Starčenkovi, ten si ale s pukem neporadil adekvátně.

15:15
    Na druhé straně kryje kotouč brankář hostujícího týmu.

15:28

15:56
    Žailaunov se chopil puku před Vehanenem a z otočky se snažil najít někoho volného, ale nikoho nenašel.

16:57
    Cingel zblízka vychytán Jeremějevem, na druhou stranu rychle jel sám Bochenski. Vehanen vytáhl fantastický zákrok betonem!

17:44
    Střela Gavrilina od modré skončila na hradbě těl, která kryla Vehanenovi výhled.

18:45
    Azevedo za bránou uklidnil situaci a odjíždí střídat.

19:24
    Barys Astana právě vstřelil branku!
    Hosté z Astany otevírají skóre po obrovské chybě domácího brankáře. Vehanen příliš pozdě vyjel za bránu za pukem, tam ho o něj obral Dmitrij Upper a naservíroval ho přímo na hůl TALGATU ŽAILAUNOVOVI, který kotouč neomylně poslal do brány. Lví skok Vehanena nebyl k ničemu. Asistence: Dmitrij Upper.

20:00

V první třetině jsme viděli mírnou převahu Lva na puku a po jednom vyloučení na obou stranách, z něhož ovšem žádné neskončilo jeho využitím. Lev ale své šance nedokázal využít a tak se slova půl minuty před koncem chopili hosté. Vehanen zaváhal při výjezdu z brány a nalitý puk do brány zametl Talgat Žailaunov. Druhá třetina začne zhruba v 19:50.

20:01

20:11
    Azevedo se chopil přihrávky od Klepiše, přihrávky uskutečněné rukou. Lvi jsou tak zbrzděni v rozletu.

20:23
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Martin Ševc vystřelil puk od modré a odraženého puku se chopil Jiří Novotný, který ho poslal do jednoduché pozice JAKUBU KLEPIŠOVI. Pražská jednadvacítka se z takové pozice nemýlí. Asistence: Jiří Novotný, Martin Ševc.

21:05
    Za hákování je na dvě minuty vyloučen Konstantin Puškarjov (AST).

22:33
    Jeremějev teď dvakrát skvěle vychytal Marina Thörnberga.

22:55
    Starčenkov vyhodil a toto oslabení už Barys přežije.

23:44
    Na konci situace tři na dva před Vehanenem byl Puškarjov, který si ale na gólmana domácích nepřišel.

24:18
    Zakázané uvolnění Lva.

24:30
    Střela Blochina byla sražená.

24:53
    Stejně tak na druhé straně pokus Lukáše Cingela.

25:23
    Boyd najíždel na střelu z druhé vlny, trefil pouze domácí obranu.

25:39
    Puk je mimo hřiště u boxu časoměřičů.

25:57
    Vehanen byl trochu povyjetý, tak to Rachmanov zkusil z minusového úhlu. Lev v masce nakonec puk podržel.

26:39
    Savčenko pálil po ledě od modré, Rachmanov nebyl úspěšný ani se svou tečí.

26:53
    Řepík pálil z rychlosti, Jeremějev puk lapil.

27:19
    Puk byl v kontaktu s hráči na domácí střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:27
    Pacovský to zkoušel nebezpečně zblízka, Jeremějev podržel beton u tyče.

28:09
    Ridderwall dostal puk parádně do brankoviště, prohodil si ho mezi nohama, ale zakončit nedokázal.

28:53
    Vehanen se měl co ohánět před Dawesem, který před ním dorážel.

29:03
    A další střelu Vehanen opět pokryl a počkal na hvizd rozhodčího.

29:49
    Mikko Mäenpaa nahodil kotouč n Jeremějeva a ten přerušil hru.

30:09
    Antropov jel rychle do brejku vystřelil doprava nahoru, Vehanen puk vyrazil.

30:39
    Před domácím brankářem se udála malá šarvátka. Vyloučen je pouze obr Nikolaj Antropov (AST) – dvě minuty za hrubost.

30:58
    Barys vyhodil puk přes všechny čáry.

31:25
    Mäenpaa tvrdě pálil od modré, Jeremějev měl odkrytý výhled a střelu pohodlně chytil.

31:52
    Další rána Ševce byla sražená.

32:15
    Klepiš se po dlouhém projíždění útočné zóny rozhodl vystřelit, puk se ale k Jeremějevovi nedostal.

32:41
    Trio Azevedo – Birner – Řepík teď Jeremějevovi horně vařili, ale gólman Barysu se vytáhl proti střelám všech tří útočníků. Pak podržel puk a přerušuje se.

32:49
    Brankář hostů vyrazil střelu Řepíka.

33:12
    Puk teď letěl vysoko nad brankovištěm, jeho sklepnutí se ale neudálo v rámci pravidel. Pískána přihrávka rukou.

34:14
    Střelu zápěstím Uppera srazil Němec do ochranné sítě.

34:42
    Z hole Novotného doklouzal puk až pod lapačku Jeremějeva.

35:25
    V dobré šanci byl Birner faulován a za hákování si jde dvouminutový trest odsedět Cam Barker (AST).

35:51
    Mäenpää se střelou čekal moc dlouho, pro hostující obranu nebylo problémem ji zblokovat.

36:27
    Akce Lva byla rychle zabržděna.

36:49
    Martinu Ševcovi (LEV) po souboji v rohu upadla přilba a následně je vyloučen na dvě minuty za nedovolenou výstroj.

37:07
    Začíná zkrácená přesilovka Barysu.

37:57
    Střela Savčenka šla mimo, po následném zmetku před bránou lvi vyhazují.

38:32
    Astana se nemůže dostat do pásma.

38:51
    K Vehanenovi se odrazil kotouč, a tak ho pohotově skryl v lapačce. Lev už je v plném počtu.

39:30
    Barys zkouší napodruhé přechod přes modrou.

40:00

Ve druhé třetině byli hosté na puku více a vypracovali si větší počet šanci, ale jak tomu bylo v první části, tak i ve druhé se radoval méně aktivní tým. Konkrétně se prosadil Jakub Klepiš, kterému naservíroval perfektním krátkým pasem puk Jiří Novotný a Lev tak srovnal na 1:1. Třetí dějství propukne v holešovické Tipsport areně zhruba ve 20:42.

40:01

40:15
    Dopředu hned spěchal Starčenko, ke střele se ale nedostal.

40:44
    Ševc rozehrává zpoza brány.

41:04
    Jiří Sekáč se krásně vymotal z rohu až před Jeremějeva, zakončení českého obránce si ale gólman hostů pohlídal. Následně je vyloučen Maxim Semjonov (AST) na dvě minuty za nedovolené bránění.

42:06
    Oystrick v nadějné pozici napálil pouze Jeremějeva.

42:32
    Ševc střílel od modré, puk byl sražený a Bavrilin ho poslal přes všechny čáry.

43:03
    Do střely v brejku v podání Starčenka obětavě padl Němec, který vzápětí kulhá na střídačku.

43:36
    Situaci dvou proti jednomu řešil Pacovský střelou, která trefila Jeremějeva do masky.

44:07
    Rána Azeveda byla sražena těsně mimo.

45:08
    Více ze hry teď má Lev, Barys se není schopný na delší dobu ujmout kotouče.

46:16
    Řepík nezpracoval puk na modré a do protiútoku se tak hnali hosté. Střelu Uppera tečoval před bránou Puškarjov, ale Vehanen měl betony na zemi a kotouč vyrazil.

47:03
    Jeremějev chytil puk a počkal na hvizd rozhodčího.

47:19
    Klepiš přihrál přímo na hůl Dustinu Boydovi, jehož rychlou střelu chytil Vehanen.

47:43
    Střelu Oystricka od modré vyrazil Jeremějev vyrážečkou do rohu.

48:25
    Jaakola přihrával do jízdy střídajícímu Němcovi, puk doklouzal až na zakázané uvolnění.

48:37
    Vehanan betonem vyrazil nenápadnou střelu Rachmanova!

49:19
    Astana právě vstřelila branku!
    Barys se usadil v útočném pásmu. Nejdříve pálil Starčenko od modré. Jeho střelu vyrazil Vehanen do rohu, kde se ho ale chopil Nikolaj Antropov a poslal skvělou přihrávku zpět mezi kruhy ROMANU STARČENKOVOVI, který perfektně vypálil do levého horního rohu Vehanenovy brány. Asistence: Nikolaj Antropov, Alexej Litviněnko.

51:32
    Mäenpää nahodil kotouč na zadní mantinel a lvi se usazují v pásmu.

52:11
    Antropov dobře našel Ruděnka, který tváří v tvář Vehanenovi selhal.

53:14
    Puk teď létal z jednoho konce kluziště na druhý, situaci uklidnil až Litviněnko, který napálil kotouč přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.

53:47
    Dustin Boyd si nahodil kotouč na zadní mantinel a hnal se za dím, Jaakola odvedl dobrou obrannou práci a znemožnil mu vystřelit.