Chomutov – Ústí n/L 11:1 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 2:6 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 3:0 (kon.)
Hr. Králové – Písek 1:2 (0:1 po s.n.) | HC Plzeň – Sparta 7:6 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 6:3 (kon.)
HC Litvínov – Kladno 3:8 (kon.) | Slavia – Jihlava 3:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:1 (kon.)
Č. Budějovice – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:6 (0:1, 1:3, 1:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 22.11.2013, 13:00 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Hezké odpoledne ze vsetínského Lapače. Dnes jsou ve Vsetíně na pořadu dne dvě utkání mládežnických extralig. To první obstará 23. kolo RAKO Extraligy staršího dorostu, ve kterém se domácí Vsetín postaví lídrovi východní skupiny a to Vítkovicím. Paradoxně právě nejlepší tým soutěže je zatím jediný, kdo si z Lapače neodvezl ani bod. Valaši totiž ve vzájemném utkání hraném ve Vsetíně zvítězili 2:1. Ostravané se však ve svém domácím utkání nenechali zahanbit a Vsetínu oplatili porážku výsledkem 5:1. Domácí Vsetín je ve značně kritické situaci, jeho série porážek čítá již osm utkání v řadě. Vítkovice pravidelně sbírají body a také díky tomu jsou na čele východní skupiny, bodově stejně je však na tom také Zlín, tomu se budou snažit modrobílí uniknout, podaří se jim poprvé na Lapači zvítězit?

00:01

01:05
    Utkání začalo pozvolna, oba celky se zatím nikam neženou.

01:41
    Nepřesná rozehrávka domácího obránce končí zakázaným uvolněním.

02:03
    Ani rozehrávka v podání vsetínského Ščotky nebyla přesná a opětovně se vhazuje před vsetínským brankářem.

03:53
    Hra je v úvodu první třetiny kouskovaná, mohou za to nepřesnosti na obou stranách z nichž plyne postavení mimo hru či zakázané uvolnění. Nyní se neúspěšně snažil dostat do útočného pásma Vsetín.

04:40
    Nyní se však Vítkovičtí zdrželi v útočném území a k zakončení se dostal Kafka, jeho pokus však Bechný zlikvidoval.

05:32
    Ščotka vzal nyní kotouč na sebe, projel s ním přes střední pásmo a z pravého kruhu ohrozil Waneckiho, ten však ukázal svou mrštnou lapačku a vhazuje se v obranné třetině hostů.

06:57
    Spratek nyní využil zaváhání vsetínského obránce a zpoza branky se snažil procedit kotouč za Bechného, to se mu však nepodařilo a vsetínskému brankáři přispěchali na pomoc obránci.

07:52
    Ščotka si nyní najel do mezikruží a ještě vylepšil střeleckou pozici pro Grygara, jeho snahu však Wanecki vyrazil do ochranné sítě.

08:17
    Hořanský se dostal do útočného pásma, jeho nahození propadlo Waneckimu mezi nohama a vítkovický brankář byl na mžik dezorientovaný, ve snaze dorážet se vsetínskému útočníkovi povedlo pouze posunout branku.

09:20
    Máme zde první přesilovou hru, zahraje si jí celek Vítkovic, nedovoleným zákrokem – podražením se provinil Kovář.

10:33
    Vsetín se zatím úspěšně brání a nedovoluje hostům utvořit přesilovkovou formaci.

11:20

11:39
    Vyrovnaná hra nám dlouho nevydržela, tentokrát si početní výhodu zkusí zelenožlutí, dvě minuty pro vítkovického Stupku za sekání.

12:32
    Po přihrávce Mikuly nyní pálil od modré Ščotka, na jeho pokus měl však Wanecki pohodlný výhled a střelu utlumil.

12:46
    Ščotkovo opětovné nahození vyráží Wanecki do ochranné sítě.

13:39
    Vsetínští po většinu času početní výhody svírali svého soupeře v útočném pásmu, ale krom pokusů Ščotky od modré čáry se k ničemu vážnějšímu nedostali, stav je tak nadále bezbrankový a hosté jsou kompletní.

15:02
    Ke střeleckému zakončení se nyní dostal Slánský, ale ani vsetínský brankář se z míry vyvést nenechal.

16:16
    Hraje se nahoru dolů bez ohrožení brankářů.

17:21
    Spratek nyní zavezl kotouč do útočného pásma a servíroval jej pro svého spoluhráče Stupku, vítkovický útočník však ve slibné šanci selhal.

18:07
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A máme tady úvodní branku utkání! DAVID KRČMÁŘ se s pukem řítil po levém křídle, dostal se již do příliš ostrého úhlu, ale k překvapení všech skončil kotouč v síti. Asistence: Vlastimil Malina, Tomáš Jáchym.

20:00

Máme za sebou úvodní část dnešního extraligového utkání. Ospalý úvod z obou stran předurčil osud první třetiny, která se nesla ve znamení častých přerušení vlivem nepřesné hry na obou stranách. Oba celky měly možnost početní výhody, ale ani jeden z nich se neprosadil. V závěru první části se však povedlo hostům dostat do vedení, Krčmář z úhlu procedil kotouč do vzdálenějšího růžku Bechného brány a díky tomuhle faktu jsou zatím spokojenější modrobílí hosté.

Druhá třetina započne přibližně ve 13:46.

20:01

20:14
    Hned v úvodu druhé třetiny se Vsetín dočkal přesilové hry, vyloučen je Hartmann za držení protihráče.

21:12
    Vsetínu se však přesilová hra vůbec nedaří, Vítkovice likvidují jakékoliv náznaky o okupaci jejich obranné třetiny.

21:47
    Až nyní se po přihrávce Svozílka odhodlal ke střele z pravého kruhu Tydlačka, Wanecki pozorný.

22:14

23:01
    Tentokrát se vsetínským nepovedlo ideálně vystřídat a domácí lavice je za to potrestána, dvě minuty odsedí Světlík.

24:12
    Vsetínští ovšem efektivně brání a dokonce se pouštějí do protiútoku.

24:54
    Hosté přeci jen využívají početní výhodu! Bombu od modré čáry v podání Hartmanna dokázal do branky usměrnit IVAN PUZIČ. Asistence: Ondřej Hartmann, Kryštof Beneš.

25:54
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Valaši nacházejí bleskurychlou odpověď a jdou do kontaktu! Individuální akci dokázal přesně mezi nohy Waneckiho zakončit ONDŘEJ GRYGAR. Bez asistence.

27:18
    Ve druhé třetině je k vidění aktivní hokej a Vsetín díky kontaktní brance udržuje diváky v napínavém ději.

27:58
    Hosté odskakují na dvoubrankový rozdíl. Podobná situace jako u druhé branky, tentokrát od modré čáry napřáhl Fajkus a před brankou dobře clonící LUKÁŠ SLÁNSKÝ zařídil opětovné dvoubrankové vedení. Asistence: Fajkus.

27:58
    Na vsetínské straně dochází ke střídání brankářů, místo Bechného se mezi tři tyče postaví Adam Gottwald.

29:12
    Vsetínu se naskýtá možnost jít do kontaktu, dvě minuty odsedí vítkovický Krenželok za faul kolenem.

30:02
    V přesilové hře se dostal k zakončení Mikula, Wanecki však neměl s jeho pokusem výraznější problémy.

30:52
    Vsetín však chybuje v rozehrávce, čehož Vítkovičtí využívají k nasbírání cenných vteřinek.

31:12

31:45
    Vsetín je po třetí inkasované brance tak trochu bez života a musí čelit vítkovickým útočným vpádům.

32:07
    Bylo nařízeno trestné střílení. Vítkovický Stránský byl faulován a čeká jej souboj se vsetínským brankářem.

32:07
    A Vítkovice se dostávají do trháku! LUKÁŠ STRÁNSKÝ to udělal mazaně, když před Gottwaldem zpomalil a vsetínského strážce svatyně dokonale vykoupal.

32:53
    Vsetínští mohli korigovat, do přečíslení dva na jednoho uháněl Strmiska s Mikulou, prvně jmenovaný se rozhodl předložit kotouč svému spoluhráči, ten jej však trestuhodně promáchl.

34:15
    Vítkovice se nyní doslova baví hokejem, agilní Stránský znovu zamotal hlavy vsetínským obráncům, finální přihrávka na jeho spoluhráče se mu však nepovedla.

34:30
    Přesilová hra pro Vsetín, hosté totiž hráli v šesti, čehož si rozhodčí všiml, trest odsedí Hartmann.

35:06
    I přes fakt početní výhody musí vsetínský brankář zasahovat, jeho pozornost otestoval Krenželok.

35:54
    Vsetínští nyní dobře kombinují v útočném pásmu, k jejich snaze však schází důraz v zakončení.

36:28
    Vsetínský Ščotka se nyní rozjel z vlastního obranného pásma, dostal se až k zakončení, ale pro Waneckiho nepředstavovala jeho střela žádný problém.

36:30

36:37
    Střelu Augustina se nyní snažil procedit za Waneckiho záda Kovář, hostující brankář teď předvedl skvělý orientační smysl a drží pohodlný náskok svého týmu!

37:28
    Trest pro hráče Vsetína, konkrétně pro Augustina, za podražení.

37:50
    Tutová šance pro Vítkovického Malinu, po přihrávce Stránského zívala na vítkovického hráče prázdná branka, hostující hráč však trefil přesouvajícího se Gottwalda!

38:48
    Vítkovice tlačí vsetínské v jejich obranné třetině, nyní to zkoušel z mezikruží Spratek, jeho střela však postrádal přesné parametry a Gottwald nemusel zasahovat.

38:17

40:00

Ve druhé třetině Vítkovice výrazně přidali na své aktivitě a to jim přineslo kýžený efekt v podobě přidání druhé branky, kterou zaznamenal Puzič. Vsetín dokázal ještě kontrolovat zásluho Grygara, to byl však v prostřední části od zelenožlutých vše. Hosté dokázali znovu odskočit na rozdíl dvou branek, když kotouč za Bechného záda propasíroval Slánský. Po faulu na Stránského nařídil sudí trestné střílení a tentýž hráč se nemýlil. Vítkovice zaslouženě po druhé třetině vedou a jsou blízko k bodovému zisku.

Třetí třetina započne přibližně ve 14:35.

40:01

40:23
    Hned zkraje závěrečné části hosté dokázali zahrozit, Malina vyzýval ke skórování zcela osamoceného Jáchyma, proti němu zasáhl pohotový Gottwald a podržel teď zelenožluté!

41:15
    Zakázané uvolnění Vsetína.

41:31
    Hostující Šendera oslabí svůj tým za faul kolenem.

42:28
    Marné dobývání vítkovické svatyně, střela Gazda sražena do ochranné sítě.

43:31

43:58
    Sotva se Vítkovice dostali do plného počtu, opět rozhodily vsetínskou obranu. Nádhernou kombinaci na jeden dotek přesně zakončil LUKÁŠ SLÁNSKÝ. Asistence: Daniel Spratek, Matouš Stupka.

45:44
    Vítkovice znovu na kotouči, vsetínští se jen s těží dostávají do hry.

46:14
    Mikula nyní poslal přihrávku na Strmisku, tomu se podařilo dostat až před Waneckiho, ale hostující brankář se vykoupat nenechal!

47:24
    Vsetínští se snaží bojovat i za rozhodnutého stavu, ale jejich snahu v útočném pásmu vítkovičtí obránci kontrolují.

47:56
    Trest pro Vítkovice, tentokrát se provinil Šendera, dvě minuty odsedí za podražení.

49:11
    Vítkovický Stránský se nyní řítil zcela osamocen na Gottwalda, zkoušel jej překonat kličkou do bekhendu, vsetínský brankář však proti němu vytáhl svou lapačku a ihned posílá kotouč na rozehrávku protiútoku!

49:56

50:56
    To byla ovšem nádherná akce v podání domácího Vsetína. Vše začalo u Grygara, ten křižnou přihrávkou rozehrál na Mikulu, aby uvolnil PETRA STRMISKU, jenž se v tváři v tvář Waneckimu nemýlil. Asistence: Josef Mikula, Ondřej Grygar.

53:05
    Další početní výhoda pro Vsetín, za nedovolené bránění opouští ledovou plochu Beneš.

54:06
    Vsetínské hráče zdobí nyní bojovnost, ale stále schází důraz v zakončení, který by Valachy mohl ještě přiblížit dramatickému závěru.

55:04
    Vítkovice se prosazují i oslabení! Nahození od modré čáry Gottwald minul a DAVID KRČMÁŘ, tak svou druhou brankou v utkání definitivně pečetí osud Vsetínských. Asistence: Tomáš Jáchym, Vlastimil Malina.

56:37
    A Vítkovice i nadále zlobí vsetínskou obranu, ta je znovu po obdržené brance na kolenou.

57:37
    Přeci jen Vsetín ještě mohl upravit výsledek, pro Mikulovou přihrávku si najel zcela volný Grygar, z mezikruží však branku minul!

58:00
    Běží poslední minuty třetí třetiny a vzhledem ke stavu i utkání.

59:01
    Vítkovický Beneš si nyní udělal výlet přes vsetínskou obranu, ta jej trochu laxně nechal projít až před Gottwalda, který však většímu výprasku zelenožlutých zabránil.

59:41
    Vítkovický přechod do útoku nyní přerušilo postavení mimo hru, ale tři body z Lapače už jim nikdo nevezme.

60:00

Skončilo utkání prvního celku tabulky s posledním. Trápení a mizérie domácího Vsetína se prodlužuje. Vítkovice nepřipustily žádné překvapení, a doplňují tak zbytek východní extraligové smetánky, která si z Lapače odvezla body. Ode mne je to momentálně vše, ale na Lapači již za malý okamžik vypukne další extraligové utkání, v rámci NOEN Extraligy juniorů se na Lapači představí Bílí tygři z Liberce. Utkání startuje v 16:30 a můžete jej znovu sledovat prostřednictvím online přenosu. (15:08:47)

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 26. Grygar, 51. Strmiska (Mikula, Grygar) – 19. Krčmář (Malina, Jáchym), 25. Puzič (Hartmann, Beneš), 28. Slánský (Fajkus), 33. Stránský (TS), 44. Slánský (Spratek, Stupka), 56. Krčmář (Jáchym, Malina)

VHK ROBE Vsetín: Bechný (Gottwald) – Metelka, Augustin, Gazda, Ščotka, Lejska, Svozílek, Hohl – Hořanský, Světlík, Lainka, Mikula, Janošek, Kovář, Tydlačka, Grygar, Toman, Blahunek, Strmiska
    HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Zavadil) – Šendera, Puzič, Krenželok, Fajkus, Čechman, Krčmář – Beneš, Malina, Stoklásek, Kafka, Horvát, Slánský, Spratek, Jáchym, Stupka, Hartmann, Stránský

Rozhodčí: Kika – Lukš, Novák Ji.