Toronto – Nashville 2:4 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 4:1 (kon.) | Boston – St. Louis 2:3 (1:2 po s.n.)
Detroit – Carolina 4:3 (kon.) | Winnipeg – Chicago 3:6 (kon.) | Dallas – NY Rangers 2:3 (kon.)
Arizona – Colorado 3:4 (po pr.) | Edmonton – Florida 4:1 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 1:2 (po pr.)
San Jose – Tampa 5:1 (kon.)
Los Angeles Kings
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
New Jersey Devils
Pátek 22.11.2013, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Dobré ráno, dnešní utkání kanadsko-americké NHL nás zavádí na stadion mužstva Los Angeles Kings, kam zavítají hosté z New Jersey Devils. Zápas začíná krátce po půl páté ráno.

Domácí mužstvo se zatím drží ve středu tabulky. Po 22 zápasech mají na svém kontě 31 bodů, což stačí na aktuální 7. příčku Západní konference. Kings mají vynikající sérii. Z posledních 7 utkání ztratili bod pouze za prohru v Buffalu po samostatných nájezdech, jinak vždy vyhráli v základní hrací době.

Také Ďáblové mají lepší část sezóny. Z posledních 5 utkání pouze jedinkrát prohráli, ovšem právě se svým dnešním soupeřem z Los Angeles, který zvítězil na ledě New Jersey poměrem 2:0 a Devils by tak rádi v odvetě uspěli. Hosté mají odehráno 21 zápasů v letošní sezóně a stejný počet získaných bodů, což je řadí na průběžné 8. místo tabulky Východní konference.

Češi na ledě

V domácích barvách nenastupuje žádný hráč české, či slovenské národnosti. Ovšem za New Jersey nastupují známá česká jména Rostislav Olesz, Marek Židlický, Patrik Eliáš a samozřejmě nejzvučnější jméno Jaromír Jágr.

Los Angeles Kings: Scrivens (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Vojnov, Mitchell, Martinez – Brown, Kopitar, Wiliams – King, M. Richards, Toffoli – Carcillo, Stoll, Frattin – Pearson, Vey, Lewis.

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Greene, Židlický, Gelinas, Larsson, Fayne, Harrold – Zubrus, Zajac, Jágr – Eliáš, Henrique, Ryder – Tedenby, Loktjonov, Bernier – Carter, Gionta, Janssen..

00:01

00:37
    Kopitar jako první prověřil Schneidera.

01:15
    Další střela domácích, ovšem Schneider teď zasahovat nemusel.

02:26
    Postavení mimo hru hostí.

03:24
    Kings zamkli hosty v jejich třetině. Schneider zatím zasahoval pouze proti střele Mitchella.

04:19
    Hráči New Jersey už se ovšem osvobodili a sami teď kombinují před Scrivensem.

04:58
    A okamžitý přesun na druhou stranu. Hraje ve v rychlém tempu a téměř se nepřerušuje.

05:38
    Zakázané uvolnění hostí.

05:50
    Závar před Schneiderem, který končí menší potyčkou obou mužstev.

06:40
    Frattin opakovaně prověřil Schneidera.

07:59
    Komerční přestávka.

08:03
    Vhazovat se bude v pásmu domácího mužstva.

08:54
    První menší trest v dnešním utkání dostává Drew Daughty za nedovolené bránění a uvidíme početní převahu hostů.

09:06
    Ovšem po rychlém brejku Kings musel zasahovat Shneider.

09:30
    Los Angeles se osvobozuje.

10:46
    Další Schneiderův zákrok. Hostům se tato přesilovka vůbec nedaří.

10:54

11:57
    Znovu se hraje velmi dlouho bez přerušení.

12:35
    Po úniku domácího hráče si počínal nedovoleně Andy Greene, který dostává 2 minuty za podražení a početný výhodu si tak vyzkouší také domácí.

12:35

13:02
    Několik střeleckých pokusů Kings, které řeší Schneider. Vhazovat se bude po pravici brankáře hostí.

13:59
    Tvrdá střela od modré čáry a další Schneidrův zákrok.

15:05

15:07
    Ihned po vhazování jsme viděli pěstní souboj mezi Carcillem a Janssenem.

15:56
    Schneider si připisuje další zákrok proti střele Doughtyho.

17:23
    Devils se ocitli pod tlakem, ale už dokázali posunout puk do středního pásma.

18:02
    Po veliké chybě obránce hostí na útočné modré se dostal do samostatného úniku Lewis, ale ani on, ani Greene, který ještě dorážel odražený kotouč nedokázali překonat vynikajícího Schneidera.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

V první třetině jsme branku neviděli. Aktivnějším mužstvem byli domácí hráči, kteří měli několik dobrých příležitostí zejména v přesilové hře a ta vůbec největší přišla 2 minuty před koncem, kdy Lewis nedokázal proměnit svůj brejk. Po první části je tak stav nerozhodný 0:0.

Druhá třetina začne přibližně v 5:35.

20:01

20:55
    Toffoli a po něm King prověřili Schneidera.

21:40
    Hraje se ve středním pásmu.

22:55
    Brownova další střela. Domácí pokračují ve veliké aktivitě.

23:36
    Eliášova formace dokázala vybojovat útočnou třetinu.

24:08
    Postavení mimo hru Devils.

25:11
    Hosté zamkli Kings v jejich třetině. Židlického střelu Scrivens chytá.

25:53
    Také Eliášův pokus domácí brankář lapil.

27:24
    Amdy Greene dostává 2 minuty za hákování a domácí si zahrají v početní převaze.

32:16
    Většinu času se hraje před Scheniderem, který ovšem není nucem zasahovat.

33:27
    Chybná rozehrávka New Jersey, ovšem hosté již postupují dopředu.

33:52
    Jaromír Jágr dostává menší trest za podražení.

34:58
    Domácí pokus o střelu nevyšel a Devils vyhazují kotouč ze třetiny.

35:52

35:56
    Schneider si připisuje další zákrok proti tvrdé střele od modré čáry.

35:56

36:22
    Jágrova formace získala útočnou třetinu, ale vzápětí o puk přišla.

37:12
    Domácí se dostali do rychlého protiútoku, ovšem po pohledné kombinaci následovala nepřesná střela.

40:00

Ani ve druhé třetině jsme gól neviděli a i tentokrát měli více ze hry domácí hráči, ačkoli hráči Devils hrozili nebezpečnými protiútoky. Po dvou třetinách je tak stav stále bezbrankový 0:0.

Třetí třetina začne přibližně v 6:26.

40:01

40:35
    Williams jako první ve třetí třetině prověřuje Schneidera.

41:44
    Ryan Carter dostává 2 minuty za hrubost. Přesilová hra pro domácí.

43:05
    New Jersey se zatím v oslabení výborně brání.

43:44

44:01
    Hosté ubránili dnes již páté oslabení.

45:13
    Hráči Los Angeles mají i nadále puk v útočné třetině, ovšem k ohrožení Schneidera to zatím nevede.

45:52
    Devils právě vstřelili branku!
    Hosté se ujímají vedení po přesné střele RYANA CARTERA. Asistence: Michael Ryder, Stephen Gionta.

46:25

46:43
    Hosté kombinují v útočné třetině.

46:57
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí se po rychlém protiútoku dostali do přečíslení 2 na 1, které JUSTIN WILLIAMS vyřešil přesnou střelou mezi Scheniderovi betony a skóre je znovu vyrovnané. Asistence: Anže Kopitar, Dustin Brown.

49:14
    Hraje se teď velmi rychlý hokej ze strany na stranu. Oba brankáři musí být v pohotovosti.

50:05
    Menší potyčka u střídačky domácích, ovšem už je celá situace uklidněna.

50:55

51:47
    Postavení mimo hru Kings.

52:00
    Jarret Stoll dostává menší trest za držení a hosté si zahrají přesilovou hru.

52:37
    Domácí se úspěšně brání a teď vyhazují kotouč přes všechny čáry.

54:00

54:01
    Los Angeles pod tlakem nakonec dokázali dostat puk ze třetiny a uklidnit celou situaci.

54:28

54:42
    Vhazovat se bude před Scrivensem.

55:49
    Kopitarovo střelu Schneider vyráží.

56:33
    Hra se znovu velmi rychle přesouvá ze strany na stranu.

57:26

58:27
    Hraje se před Scrivensem, který ovšem zatím není v ohrožení. Domácí obránci drží hosty u mentinelu.

58:55
    Jágr drží puk za bránou a rozehrává na modrou čáru.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Ve třetí třetině jsme byli svědky dvou rychlých branek. Nejprve ve 46. minutě dal vedení hostům svou přesnou trefou Ryan Carter a o 65 vteřin později vyrovnal z rychlého protiútoku Williams. Stav utkání po třetí třetině je tak 1:1 a uvidíme prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:01

60:17
    Jaromír Jágr je potrestán 2 minutami za držení, ovšem také jeho protivník Dustin Brown dostává menší trest za nafilmovaný pád.

60:32
    Zakázané uvolnění hostí. Hraje se 3 na 3.

61:18
    Eliáš přejel útočnou modrou a na středu krásně našel Greena, jehož střelu Scrivens vyráží.

61:55
    Na druhé straně se vydali do protiútoky hráči King, ovšem pro změnu Schneider výborně zasáhl.

62:17
    Hraje se 4 na 4.

62:30
    Marek Židlický našel na mezikruží JAROMÍRA JÁGRA, který si puk potáhl a do odkryté branky vsítil rozhodující gól. Asistence: Marek Židlický, Dainius Zubrus.

Dnešní utkání mezi domácím Los Angeles Kings a hosty z New Jersey Devils je u konce a o výhře hostů nakonec rozhodla česká hvězda Jaromír Jágr, který ve 3. minutě prodloužení překonal Scrivense a získal tak pro Devils bod navíc. Utkání končí výsledkem 1:2. Děkuji za pozornost a přeji příjemný den.

Patrik Eliáš (NJD): 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:48
    Marek Židlický (NJD): 0+1, 1 střela, čas na ledě 21:25 (07:20:46)

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 47. Williams (Kopitar, Brown) – 46. Carter (Ryder, Gionta), 63. Jágr (Židlický, Zubrus)

Los Angeles Kings: Scrivens (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Vojnov, Mitchell, Martinez – Brown, Kopitar, Williams – King, M. Richards, Toffoli – Carcillo, Stoll, Frattin – Pearson, Vey, Lewis.

Rozhodčí: Dwyer, Kozari – Nelson, Rody

Diváci: 18118