Omsk – CSKA Moskva 3:5 (kon.) | Barys – Riga 4:5 (0:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – HC Slovan 0:1 (0:1 po s.n.)
Jekatěrinburg – Lev 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (2:0 po s.n.)
Dynamo Moskva – Vladivostok 3:2 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Spartak Moskva – Nižněkamsk 4:2 (kon.)
Minsk – Ufa 1:4 (kon.) | Doněck – Novokuzněck 5:1 (kon.) | Záhřeb – Magnitogorsk 2:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
Barys Nur-Sultan
4:5 (0:1, 3:2, 1:1 - 0:0)
Dinamo Riga
Pátek 22.11.2013, 14:00KHL

Konec zápasu. (16:35:47)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga.
    Autorem branky je SZCZECHURA.

Domácí 33 zkusil střelu švihem ale to mu nevyšlo.

Hosté zkusili to samé ale jim to vyšlo. Autorem je Szczechura.

Hráč domácí s číslem devět zkusil blafák, ale neprospěl

Hossa zkusil to samé, ale oba brankáři zatím nepřekonatelní

Domácí hráč zvolil střelu mezi betony,ale to mu nevyšlo.

62:38
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

62:26
    Hosté vpadli do útočného pásma a drží domácí pod tlakem.

61:13
    Oba týmy hrají opatrně a drží se ve středním pásmu.

60:34
    Domácí vyhráli buly a už jsou v útočném pásmu.

60:01

60:00

59:03
    Vypadá to že v dnešním utkání půjdeme do prodloužení.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

57:12
    Riga právě vstřelila branku!
    A hosté využívají přesilovou hru a vyrovnávají na 4:4. Autorem branky je SZCZECHURA.

56:19
    Evgeny (AST) dostává dvě minuty za hákování.

56:02
    Rozhodčí teď posuzují zákrok domácích.

55:44
    Domácí se jen brání a vyhazují.

54:49
    Hosté se snažejí vyrovnat, ale nemohou se dostat do útočné třetiny.

54:14
    Komerční přestávka.

54:13
    Máme tady poslední pětiminutovku.

52:22
    Hosté, ale nic nevzdávají a snaží se vyrovnat.

51:55
    Domácí jsou po gólu velice aktivní.

51:09
    Astana právě vstřelila branku!
    A domácí opět bleskově využívají přesilovou hru. Autorem branky je DAWES.

50:46
    (RIG) dostává dvě minuty za hákování.

50:44
    Teď se puk zastavil u mantinelu, kde se seběhla šarvátka a vzníká z toho vyloučení hostů.

49:52
    Hra ve středním pásmu.

48:43
    Riga teď měla před sebou velkou příležitost. Hosté mohli uniknout domácí obraně,ale zastavil je ofsajd.

48:04
    Domácí jsou pod tlakem a hosté se snažejí přelstít Ahonena.

47:23
    Komerční pauza a za chvíli budeme pokračovat.

47:00
    Diváci vycítili, že je potřeba svůj tým podpořit a nyní to v hale bouří.

46:18
    Obrovská šance Ozolinše, který byl sám před brankářem Ahonenem, ale ten vymrštil lapačku v pravou chvíli a předvedl fantasticky zákrok. Teď svůj tým podržel.

45:41
    Domácí jsou pasivní a víc se soustředí na obranu. Aby se jim jejich bohorovnost nevymstila.

44:50
    Riga se nemůže dostat před Ahonena. Domácí obrana pracuje skvěle a vyhazuje kotouč do středního pásma.

43:40
    Hosté mají před sebou přesilovou hru.

43:28
    A hosté už se dostávají do útočné třetiny, sice pomalu, ale jistě.

42:54
    Riga se sice osvobozuj, ale jen vyhozením na zakázané uvolnění.

42:26
    Hosté jsou pod velkým tlakem a vůbec se nemohou dostat z vlastní třetiny.

41:17
    Tato třetina bude velice zajímá a už nás o tom přesvědčují domácí, kteří zasypávají Tellqvista střelami.

40:15
    Domácí začali aktivněji a už jsou v útočném pásmu.

40:01

Druhá třetina byla velice záživná oproti první. Tato třetina byla velice gólová, ale po šesti gólech je skóre opět vyrovnané. Další třetina začne v 15:46.

40:00

39:35
    Barys bleskově využívá přesilovou hru. Ihned po vyhraném buly vystřelil DUSTIN BOYD. Asistence: Barker.

39:17
    Arvids (RIG) dostává dvě minuty za podražení.

Ještě jednou se omlouváme za menší výpadek.

39:01
    Poslední minuta druhé periody.

38:00
    V posledních minutách Barys vstřelil kontaktní branku. Autorem branky je ROMAN STARCHENKO.

Pokoušíme se stream zprovoznit. Prosím o chvíli strpení.

Omlouváme se vypadl nám videopřenos.

31:08
    Astana se vůbec nemůže dostat do útočného pásma. Riga má dnes skvělou obranu.

30:45
    Marcel Hossa byl atakován a s krvavým šrámem odchází do kabin.

30:45
    Hra je vyrovnaná. Oba týmy hrají v klidu.

29:50
    Hosté jsou aktivnější a drží útočné pásmo.

28:33
    Domácí se pokoušejí dát kontaktní gól, ale nemohou se dostat přes modrou čáru.

27:21
    Hra se už uklidňuje a přesouvá se do středního pásma.

26:34
    Oba týmy jsou aktivní, ale hosté jsou na tom lépe a drží útočné pásmo.

26:01
    Teď je to branková třetina padá jeden gól za druhým. Dinamo si bere zpět dvoubrankové vedení. Autorem branky je MARCEL HOSSA. Asistence: Sandis Ozolins.

24:44
    A po pár vteřinách je tady kontaktní gól domácích na 1:2. Autorem branky je DUSTIN BOYD. Asistence: Dawes, Bochenski.

24:06
    A Riga získává dvoubrankové vedení zásluhou JEKABSE REDLIHSE. Dinamo využívá přesilovou hru. Asistence: Nizivijs, Indrasis.

23:50
    Opět je tu hra, kterou jsme viděli v první třetině.

22:51
    I hosté mají před sebou dnešní první přesilovku.

22:13
    Evgeny (AST) dostává dvě minuty za držení.

22:00

21:32
    Hosté se ale skvěl brání a vyhazují.

20:16
    Domácí mají přesilovku a mají šanci na vyrovnání.

20:01

V první třetině jsme viděli hru, která se přelévala z jedné strany na druhou. V 17.minutě jsme se dočkali úvodní branky, kterou vstřelil ze samostatného úniku Marcel Hossa a otevřel tak skóre na 1:0.
    Další třetina začne přibližně ve 14:52

20:00

19:58
    Marcel Hossa (RIG) dostává dvě minuty za hákování.

19:06
    Hra se už jen dohrává.

18:03
    Poslední dvě minuty první periody. Riga je po gólu akčnější a drří se v útočném pásmu.

17:03
    Úvodní branka je tady. MARCEL HOSSA v samostatném úniku zvolil střelu švihem a překonává Ahonena.

16:18
    Dnes se hraje hokej, který jsme předpokládali. Puk ve středním pásmu.

15:45

15:01
    Je před námi poslední pětiminutovka první třetiny.

13:58
    Domácí jsou uvězněni ve svém pásmu.

13:04
    Hossa se pokoušel překonat Ahonena, ale domácí brankář byl v pozoru a ukryl kotouč ve své lapačce. Bude se vhazovat po jeho pravici.

12:36
    Dinamo se drží v útočném pásmu.

12:09
    Puk je opět v moci hostů, ale Riga si puk přehazuje ve své obrané třetině.

11:39
    Zatím jsme neviděli žádnou velkou šanci.

10:50
    Bude se vhazovat před Tellqvistem. Hosté vyhráli vhazování a pokoušejí se dostat přes střední pásmo.

10:22
    U puku jsou hosté a zkoušejí něco vymyslet.

09:32
    Toto utkání není příliš záživné. Hra se odehrává spíše ve středním pásmu.

08:38

08:16
    První střela v přesilovce ale Tellqvist byl připraven.

07:39
    Astana se usazuje v útočném pásmu, ale Riga vybojovala kotouč a v klidu vyhazuje.

07:15
    Domácí mají před sebou první přesilovku.

06:38
    Szczechura Paul (RIG) dostává dvě minuty za podražení.

06:18
    Domácí se drží v útočné třetině, ale nemohou se dostat ke střele.

05:58

05:48
    Barys Astana je zatím aktivnější a drží se před Tellqvistem.

05:19
    Riga získala kotouč, ale modrou čáru nemůže přejít.

04:40

03:59
    Domácí Astana stále drží kotouč, ale zatím jsme neviděli ani jednu střelu, která by mířila do branky.

03:40
    Už i domácí chytli tempo v utkání a usazují se v útočném pásmu.

03:12
    První střela hostů, ale Ahonen bez problému chytá.

02:20
    Hra je zmatené a posouvá se z jedné strany na druhou a oba brankáři musí být v pozoru.

01:53
    Když už hosté měli šanci zaútočit tak jim to pokazilo písknutí rozhodčího který signalizuje postavení mimo hru.

01:12
    Riga se nemůže dostat za modrou čáru a proto jen nahazují kotouč na Ahonena.

00:48
    Hosté získali kotouč, ale moc dlouho ho neudrželi a vyhazují na zakázané uvolnění.

00:15
    Úvodní buly vyhráli domácí a ihned zahajují útok.

00:01

Ještě než začneme tak si poslechneme hymnu.

Dinamo Riga

To hosté mají naopak vynikající sérii. Již 13 utkání v řadě bodovali a v posledních 7 případech zvítězili. Naposledy tomu tak bylo doma po vítězství 3:1 nad hosty z Jekatěrinburgu. Dinamu patří s 55 body třetí příčka v Západní konferenci a také oni by se po případné výhře přiblížili čelu tabulky, které vévodí Petrohrad s 62 body, na který má ovšem Riga dva zápasy k dobru.

Barys Astana

Domácí mají v dnešním utkání zajímavou motivaci, s jejich aktuální statistikou 27 odehraných utkání se ziskem 58 bodů, by je totiž vítězství posunulo na čelo Východní konference. Astana ovšem v posledních 8 utkáních utrpěla 4 porážky, což je na domácí tým nezvykle hodně. V posledních dvou zápasech si chuť trochu spravila po vysokém vítězství v Bratislavě poměrem 6:2 a v Praze, kde zvítězila těsně 3:2 po prodloužení.

Dobré odpoledne, dnešní utkání Kontinentální hokejové ligy nás zavede mimo jiné na stadion mužstva Barys Astana, které bude hostit lotyšský celek Dinamo Riga. Velmi atraktivní střetnutí začíná ve 14:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 25. Boyd (Dawes, Bochenski), 38. Starchenko, 40. Boyd (Barker), 52. Dawes – 18. Hossa, 25. Redlihs (Nizivijs, Indrasis), 27. Hossa (Ozolins), 58. Szczechura, rozh. náj. Szczechura

Barys Nur-Sultan: Sestava z posledního kola: Ahonen (Poluektov) – Litviněnko, Savčenko, Blochin, Semjonov, Barker, Lundin, Grebensčikov – Ruděnko, Antropov, Starčenko – Žailaunov, Upper, Puškarjov – Dawej, Boyd, Bochenski – Rachmanov, Poliščuk, Gavrilin.
    Dinamo Riga: Sestava z posledního kola: Tellqvist (Cimermanis) – Ozolinš, Rekis, Robinson, Pujacs, Sotnijeks, Redlihs, Augstkalns – Hossa, Szczechura, Wilson – Indrasis, Hascak, Pavlovs – Cipulis, Niživijs, Bičevskis – Kuzměnkovs, Skvorcovs, Begovs.