Trnava – Zlaté Moravce 3:2 (kon.) | Dunajská Streda – Myjava 0:3 (kon.) | Senica – Ružomberok 2:1 (kon.)
Nitra – B. Bystrica 2:0 (kon.) | Trenčín – Košice 5:0 (kon.)
FC Nitra
2:0 (1:0)
MFK Dukla Banská Bystrica
sk Sobota 23.11.2013, 14:30 • Futbalový štadión FC Nitra • Niké liga

Nitra zdolala Banskú Bystricu 2:0. O domáce góly sa postarali Bagi a Cleber. Futbalisti spod Zobora dnes viac išli za víťazstvom a priklonilo sa na ich stranu aj šťastie. Už v štyroch meraniach síl týchto súperov tak platí pravidlo: Môj dom, môj hrad. FC Nitra konečne pretrhla päť zápasovú sériu bez bodu a vďaka skóre sa odpútala z dna tabuľky. (16:22:12)

90+2
    V závere ešte štandardka hostí a faul Šimončiča. Domáci defenzívny hráč dostáva žltú kartu.

90+1
    17 ročný debutant na ihrisku. Urblík nahradil Kotríka.

90+1
    Nitrania v prečíslení. Cleberova nepresná prihrávka zastavila sľubnú akciu domáceho celku.

90
    Rozhodca Trutz pridá k riadnemu hraciemu času 2 minúty.

90
    Nitra dohrá zvyšok zápasu vo výhode o jedného muža.

89
    Turňa zastavil domáci brejk nedovolene a vidí druhú žltú kartu.

89
    Po rohovom kope sa Nitrania dostávajú do prečíslenia. Brejk zastavený faulom.

88
    Peňaškou center Nitrania odvracajú na rohový kop.

87
    Posledné striedanie hostí. Slančíka nahradil Šovčík.

86
    Krásna akcia Nitry. Kolbas potiahol loptu po pravej strane a vyzval na zakončenie Vestenického. Striedajúci hráč Nitry nenamieril presne.

85
    Hostia už hrajú vabank. Nitre sa v útoku otvára viac priestoru. Využijú ho?

84
    Banská Bystrica naráža na skalopevnú defenzívu Nitry.

83
    Cleber pomohol obrane. Nitra drží loptu ďaleko od svojej brány.

82
    Nitra strieda. Do hry sa pozrie hrdina Slovákov na MS do 17 rokov – päť gólový Tomáš Vestenický.

80
    Považanec poslal krásnu uličku na Jurča. Útočník Banskej Bystrica nebezpečne pálil na bránu, ale reflexný zákrok Perniša zmazal úsmev z tváre Jurčovi. Hostia budú kopať rohový kop.

79
    So srdcom hrajúca Nitra odolala ďalšiemu akatu súpera. Banská Bystrica zvyšuje svoj tlak.

78
    Nosko zložil v strede ihriska Ševčíka. Nitra bude zahrávať voľný kop. Chystá sa ale striedanie domácich.

77
    Technicky dobre vybavený Turčák vybojoval rohový kop.

76
    Z pokračujúcej akcie Dukly prišla ešte nepresná strela Vajdu. Dukla sa snaží vsietiť kontaktný gól.

75
    Po rohovom kope sa lopta dostala ku Slančíkovi, ktorý zo 40 metrov trafil do spojnice brvna a tyče. Nitra mala šťastie. Krásny futbalový moment.

74
    Ľuptákova strela vyprášila rukavice domácemu brankárovi. Hostia budú zahrávať aspoň roh.

73
    Po rohovom kope sa dostala odrazená lopta pred Kotríka, ktorý z voleja vystrelil na pripraveného Boroša.

72
    Nitra si svojou aktivitou vynútila rohový kop.

71
    Považanec je dnes veľmi aktívny. Opäť vybojoval loptu a následne sa pokúsil ohroziť domácu bránu. Jeho pozdravenka však bola veľmi nepresná.

70
    Nitra zo štandardky nevymyslale nič. Následne sa ale musela ponáhlať do zadu. Do brejku sa rútil Jurčo. Dlhé sólo zakončil nepresnou slabou strelou.

69
    V týchto fázach zápasu sledujeme obojstranne výborný futbal.

68
    Centrovaná lopta bola zrazená na okraj šestnástky, kde napriahol Považanec. Agilný hráč hostí volejom len tesne míňa domácu bránu.

67
    Krásnu strelu Peňašku z 25 metrov vytlačil brankár Nitry Perniš zo šibenice na rohový kop.

66
    Dnešné stretnutie sleduje 536 divákov.

65
    Ševčík poslal loptu Boszorádovi. Ten síce dal gól, ale platiť nemôže. Domáci hráč sa v čase prihrávky nachádzal v ofsajde.

64
    Bagi poslal prihrávku na Ševčíka. Ten ju umne prepustil Cleberovi, ktorého následná strela len tesne minula cieľ.

63
    Rohový kop hostí takmer priniesol gól. Vajda z päťky hlavičkoval iba do žrde.

62
    Slančík našiel Šovčíka, ktorý poslal loptu na Jurča. Útočník hostí sa dostal k strele, ktorá však bola zblokovaná na rohový kop.

62
    Nebezpečná štandardka hostí. K zakončeniu ale neprišlo. Lopta poskakovala v šestnástke Nitry, ale ani jeden z hráčov Dukly ju nedokázal poslal smerom na bránu.

61
    Domáci Boszorád dostáva žltú kratu. Trutz sa snaží držať hráčov na uzde.

58
    Zaujímavý zápas pokračuje ďalej. Boszorád sa tlačil cez obranu hostí. Tá si s rýchlonohým domácim hráčom poradila.

57
    Turňa za filmovanie dostáva žltú kartu a je tak iba druhým napomínaným hráčom v zápase.

57
    Ľupták poslal krásny pas na pravú stranu, kde operuje Turňa. Ten si následne krásne obhodil domáceho obrancu a prenikal už do pokutového územia. Tam je ale silná gravitácia a tak Turňa padol k zemi. Trutz jeho herecké umenie ocenil žltou kartou.

56
    Druhé striedanie hostí v zápase. Saviča nahradil Peňaška.

54
    Rohový kop hostí ovocie nepriniesol. Nitra v obrane stále efektívna.

53
    V útoku Dukla, ktorá má čo doháňať. Hostia si vypracovali rohový kop.

52
    Štandardná situácia Nitry tretí zásah nepriniesla. Center do pokutového územia boxuje do bezpečia brankár Boroš.

51
    Nitra pri chuti. Útočnú aktivitu zastavili Banskobystričania faulom.

50
    Nitra dala gól!

Pernišov dlhý výkop za obranu hostí smeroval na CLEBERA SILVA NASCIMENTA . Domáci legionár sa dostal do samostatného nájazdu, krásnym "blafákom" oklamalal Boroša a pohodlne strelil loptu do prázdnej brány. Cleber posiela Nitru už do dvojgólového náskoku.

49
    Ľupták sa dostal za autovú čiaru. V hre sa bude pokračovať.

48
    Na štadióne v Nitre technická obsluha zapla svetlá.

47
    Pod Zoborom sa chvíľu nebude hrať. Blízko stredového kruhu zostal ležať na zemi Ľupták.

46
    Do druhého polčasu nahradil Marcina, ktorý bol ošestrovaný v prvom polčase – Chrien.

46
    Začal sa druhý polčas.

Skončil sa prvý polčas bojovného zápasu. V prvom polčase bola v útoku viac nebezpečnejšia Nitra. Posledný tím v tabuľke sa v 10. minúte zásluhou Bagiho dostal do vedenia. Napriek tomu, že Dukla v ďalšom priebehu svoju hru spresnila, do polčasovej prestávky sa jej tesné manko vymazať nepodarilo. Pozývam Vás sledovať aj druhé dejstvo, ktoré sa začne o cca 10. minút.

Prvý polčas sa skončil.

45
    Turčák bol pri prieniku do pokutového územia čisto odzbrojený o loptu.

44
    Moderátor správ na TA3 a zároveň rozhodca tohto duelu Trutz pridá k riadnemu hraciemu času prvého polčasu jednu minútu.

43
    Boszorád pekne potiahol loptu po pravej strane a následne prihral do šestnástky Ševčikovi. Domáci hráč sa síce pekne obtočil od svojho strážcu, ale potom poslal veľmi nepresný projektil nad bránu.

42
    Nitra zahrala roh na krátko. Následne prišiel center do šestnástky, ale obrana Banskej Bystrice pracovala spoľahlivo a loptu odvrátila do bezpečia.

41
    Po dlhšom čase sa pripomenul Cleber a vďaka jeho bojovnosti má Nitra k dsipozícii rohový kop.

40
    Do domácej ofsajdovej pasce sa chytil Jurčo.

39
    Nitrania sa ďaleko nedostali a tak opäť v útoku špekulujú hostia.

38
    Akcie Dukly sú stereotypné. Hostia sa proti dobre organizovanej defenzíve Nitry nedokážu výraznejšie presadiť.

37
    Považancov roh našiel hlavu voľného Vajdu, ktorý preveril gólmana Perniša. Nitriansky gólman ale loptu smerujúcu do stredu brány bez problémov chytá.

36
    Dukla sa snaží pri útočení využivať svoju pravú stranu. Turňov center bol však opäť zblokovaný. Hostia budú zahrávať aspoň rohový kop.

35
    Prvá žltá karta v zápase. Savič veľmi nepríjemne zložil k zemi Turčáka. Bol to útočný faul, ktorý sa udial blízko poliacej čiary.

34
    Marcinov center z pravej strany bez problémov chytá do svojich rukavíc brankár Perniš.

33
    Hosťujúci kormidelník zrejme nie je spokojný s výkonom svojich zverencov.

32
    Za bránou hostí sa už rozcvičujú hráči Dukly.

31
    Turňa prihral Ľuptákovi, ktorý strieľaným centrom trochu vystrašil Perniša. Lopta ale pokutovým územím prešla bez toho, že by sa jej niekto dotkol.

30
    Považanec načechral loptu do pokutového územia Nitry, ale tá nenašla ani jedného z jeho spoluhráčov.

29
    Považanec faulovaný. Dukla bude zahrávať štandardku z nebezpečnej vzdialenosti.

28
    Boszorád potiahol loptu po pravej strane, následne krásne vysunul Kolbasa, ktorý svoj ofenzívny výlet zakončil nepresnou strelou.

27
    Banská Bystrica pritlačila Nitru na ich polovicu, ale k strele na bránu zatiaľ neprichádza.

26
    Center do pokutového územia odvrátila obrana Dukly hlavou do bezpečia.

25
    Turčákova aktivita prináša Nitre rohový kop.

24
    Marcin už za autovou čiarou. V hre sa pokračuje. Nitra v útoku.

23
    Pod Zoborom sa chvíľu nehrá. Marcin je ošetrovaný.

22
    Dukla zaútočila po pravej strane. Akcia skončila nevýraznou strelou, ale na zemi ostáva ležať jeden z hráčov hostí.

21
    Ďalšia pekná akcia Nitry. Kotrík posunul loptu na Kotríka, ktorého center bol zblokovaný na rohový kop.

20
    Nitrania vybojovali loptu na polovici súpera a následne podnikli rýchly brejk, na ktorého konci bola nebezpečná krížna jedovka Clebera. Lopta len tesne preletela okolo ľavej žrde gólmana Boroša.

19
    Turčák zastavil akciu hostí už v zárodku.

18
    Kotrík neprešiel cez Ľuptáka a hráč Dukly zakladá útočnú akciu svojho tímu.

17
    Faul futbalistov v červených dresoch v strede ihriska.

16
    Nacvičený signál hosťom nevyšiel. Lopta končí za domácou bránou. Perniš bude vykopávať päťku.

15
    Bagi poslal k zemi Jurča a Bystrica bude mať k dispozícii štandardnú situáciu.

14
    Dukla sa snaží vyrovnať, ale ich akcia sa končí postavením mimo hry. Kopať sa bude od domácej brány.

13
    Považanec sa dostal na kraji šestnástky k lopte a nebezpečnou strelou otestoval pozornosť brankára Perniša.

12
    Marcinova strela bola zblokovaná domácou obranou.

11
    Cleberovi dnes futbal chutí. Tentoraz centroval z ľavej strany. Nebezpečný center chytá Boroš.

10

Center do ohňa poslal Cleber hlavou ešte do brvna, ale následne vznikla trma-vrma v hosťujúcej päťke a TOMÁŠ BAGI ležiaci na zemi využil váhanie obrany Dukly a pohodlne loptu upratal do brány.

8
    Nitrania sa dopracovali k rohovému kopu. Cleberov center do pokutového územia bol síce nebezpečný, ale domáci ho do siete nedostali.

7
    Nitrania sa dostali do nebezpečnej kontry. Akciu zakončil nepodarenou strelou Boszorád. Boroš zasahovať nemusel.

6
    Prekrikovačka medzi fanúšikmi. Hostia kričia Marián, Nitrania odpovedajú Kotleba. Zápas sa odohráva v čase volieb, takže sa nemôžeme ani čudovať.

5
    Turňov prienik zastavil Hála. Nitra sa útoku súpera ubránila.

4
    Boszorád sa dostal po štandardke Nitry k odrazenej lopte, ale jeho koncovku zblokovala obrana hostí.

3
    V tretej minúte zápasu prišli na štadión hosťujúci fanúšikovia, ktorí dali o sebe vedieť hlasným chorálom.

2
    Dukla sa nasťahovala na polovicu Nitry.

1
    Úvodný výkop mali Bystričania, ktorý sa pod Zoborom predstavujú v červených dresoch a budú útočiť z prava – do ľava.

1
    Pred zápasom obe mužstvá dali červenú kartu rasizmu.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC Nitra: Perniš – Hála, Kolbas, Šimončič, Nascimento – Kostelný, Turčák, Bagi, Boszorád – Ševčík, Kotrík.
    Náhradníci: Stránský – Harbuľák, Kováč, Čery, Vestenický, Kutra.

FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Savič, Teixeira, Turňa, Nosko – Vajda, Ľupták, Považanec, Jurčo – Slančík, Marcin M. Marcin.
    Náhradníci: Budinský – Podstavek, de Vito, Chrien, Faško, Peňaška, Šovčík.

Rozhodca: Trutz – Sluk, Weiss.

Favoritom zápasu je Banská Bystrica, avšak v poslednom meraní síl pod Zoborom prehrala 1:3. V tejto sezóne sa už oba celky stretli na Štiavničkách, kde sa zrodilo jednoznačné víťazstvo Dukly 4:0. Náš tip: 1:2.

Banská Bystricaje v laufe a pred prestávkou vyhrala svoje posledné tri zápasy po sebe. Dukla pomýšľa na pohárovú európu a tak na ihrisko posledného tímu súťaže príde s cieľom naplno bodovať.

FC Nitra ťahá 5 zápasovú sériu prehier. Zverenci trénera Koníka prehrali aj ostatné dva zápasy na domácom ihrisku (so Žilinou a s Košicami). Nitrania sa trápia, veď v doterajšom priebehu súťaže inkasovali najviac gólov spomezi všetkých tímov.

Po reprezentačnej prestávke sa opäť otvoria brány na Corgoňligových štadiónoch. V 18. kole privíta posledná Nitra šiestu Banskú Bystricu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:30.