Mladá Boleslav – Třinec 5:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Jihlava – Vsetín 5:2 (kon.)
Č. Budějovice – Zlín 5:2 (kon.) | Kladno – Chomutov 2:3 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 5:4 (2:1 po s.n.)
Liberec – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.) | Slavia – Pardubice 1:5 (kon.)
po s.n. (0:1)
Bílí Tygři Liberec
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 30.11.2013, 16:00DHL Extraliga juniorů

Dnešní zápas je u konce. Rozhodly ho až samostatné nájezdy, ze kterých odešli šťastněji hokejisté Vítkovic. Ti si tak s sebou se severu Čech vezou dva body. (18:28:10)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel.
    Autorem branky je ŠIMON STRÁNSKÝ.

Josef Mikyska se rozhodl pro střelu na lapačku, Svoboda ale právě do ní ukryl kotouč.

Vojtěch Tomi volil střelu mezi betony, mezeru mezi nimi ale Vaněček utěsnil.

Matěj Psota se rozjel za domácí a po jeho střele zazvonila tyč.

Za hosty jel jako první Šimon Stránský a rychlou kličkou do bekhendu překonal Vaněčka.

Adam Dlouhý volil střelu nad lapačku, ale na Svobodu si nepřišel.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:56
    Kotouč v rohu. Podle všeho se můžeme připravit na samostatné nájezdy.

64:34
    Psotovu akci zastavuje ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

64:00
    Právě začala poslední minuta pětiminutového prodloužení a zatím se nezdá, že by mělo rozhodnout.

63:17
    Pokud se nepletu, poprvé se v prodloužení přerušuje hra. Děje se tak po Svobodově zákroku.

62:31
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu. Drží se ale u mantinelu a Vaněček je zatím v klidu.

61:41
    Hra v nastavení je zatím velmi opatrná a ani jeden z týmů se nedostal k nebezpečnější střele.

60:32
    První útočnou akci má na svědomí domácí Psota. Jehož ale nakonec od kotouče odtlačil bránící hráč.

60:01

Šedesát minut nerozhodlo, v závěru zejména díky domácímu gólmanovi. Vítěze tak určí prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:49
    To ale vůbec nemuselo být skutečností. Vítkovičtí založili poslední útok a ve třech se hnali do útoku. K zakončení akce byl vyzván Ollender, jenž mířil do poloprázdné branky. Vaněček se ale na poslední chvíli stačil přesunout a šanci zlikvidovat.

59:31
    Kotouč je v držení vítkovických za jejich brankou, vypadá to na prodloužení.

58:38
    K velké nevoli liberecké strany rozhodčí ukazují, že kotouč byl tečován a icing se pískat nebude. Pálek tak musí šlápnout na plyn a kotouč sebrat před dotírajícím soupeřem.

58:09
    Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty základní hrací doby a kotouč se nachází v liberecké útočné třetině.

57:53
    Liberecké naděje drží v posledních desítkách vteřin právě gólman Vaněček. Nyní zneškodnil Ballnerovu střelu z mezikruží.

57:16
    Hostující celek se usadil v útoční třetině a posílá na Vaněčka jeden kotouč za druhým.

56:25
    Vítkovičtí zadáci se snaží uklidnit situaci a drží kotouč za vlastní brankou.

55:33
    Následný protiútok hráčů v modrém zastavuje ofsajd.

55:03
    Nyní byl v šanci na straně druhé Dlouhý, jeho pokus ale mezi tyček cestu nenašel.

54:31
    Sysala mohl skóre zvrátit na stranu týmu ze severovýchodu naší republiky. Vaněček ale vytěsnil kotouč ramenem.

54:00
    Pakliže byste s blížícím se koncem základní hrací doby čekali opatrnou hru, nemohli byste se víc mýlit. Oba celky dnes nebudou brát nic než tři body.

53:27
    Další z jejich nájezdů ale zastavuje ofsajd a hvizd sudího.

52:58
    Netrvá to ale dlouho, neplechu u soupeřova gólmana znovu páchají liberečtí útočníci.

52:00
    Ihned po návratu do plného počtu se hosté pouštějí do útočení a obsazují útočné pásmo.

51:11
    Ač byl Liberec v početní výhodě aktivní a vytvářel si tlak, Vítkovice se ubránily a jsou znovu v plném počtu.

50:03
    Série libereckých šancí. Nejprve se ke střele zblízka dostal Havlas, následně zkoušel štěstí z kruhu Mikyska. Ani jeden ale z dobré pozice nevrátil svým barvám vedení.

49:11
    Šimon Stránský (VIT) zasáhl libereckého Vlka holí do obličeje a dostává tak menší trest na hru vysokou holí.

48:29
    Nedorozumění v liberecké rozehrávce končí kotoučem za Svobodovou brankou, což znamená zakázané uvolnění.

47:55
    V permanenci pro změnu liberecký gólman. Většina střel ale nemá parametry na jeho ohrožení.

46:51
    Skvělá individuální akce Dlouhého. Ten se protáhl po pravé straně až před branku, kde ale se střelou po rychlém přehození kotouče na forehand neuspěl.

46:12
    O něco více práce ale má René Svoboda, na něhož často dorážejí liberečtí hráči na hraně brankoviště.

45:40
    Průběh třetí třetiny je zatím nejvyrovnanější částí dnešního klání.

44:42
    Neskutečný zákrok Svobody. Ten vleže doslova ukradl gól Žďárskému, který se snažil zasunout kotouč do zpola odkryté klece. Vítkovický gólman ale natáhl nohu a jeho snaze zabránil.

44:10
    Hodně vzruchu na obou stranách, ale ani v jednom případě nic z toho. Jak Svoboda na jedné, tak Vaněček na druhé straně si shodně poradili s několikrát tečovanou střelo a následnými dorážkami.

42:58
    Už i Liberec je kompletní. Za necelé dvě minuty vítkovické převahy se na ledové ploše prakticky nic nestalo.

42:00
    Vítkovice se krátce po Jandejskově trestu vrátily do plného počtu, avšak přesilovka se jim vůbec nedaří.

40:58
    Adam Jandejsek (LIB) nakonec bude za souboj pykat na trestné lavici, dostává dvě minuty za podražení.

40:58
    Hodně nehezký obrázek je k vidění na ledové ploše. Petr Česlík uháněl do útočného pásma a po souboji narazil ve velké rychlosti narazil do zadního hrazení.

40:18
    Liberec v začátku třetiny dohrává přesilovku a zahajuje jí za vlastní brankou.

40:01

Čas druhé třetiny se naplnil. Její začátek zcela ovládli hosté, kterým se díky tomu podařilo vyrovnat. Postupně se ale iniciativy chopil domácí celek, jenž si ve zbytku třetiny držel lehčí převahu. Definitivního rozřešení se ale dočkáme až ve třetině třetí.

40:00

39:09
    V závěru třetiny čeká Liberec přesilovka. Ivan Puzič (VIT) dostává menší trest za sekání.

38:54
    Vlk šel s Danielem Svobodou na jednoho bránícího hráče. Žabka prvního jmenovaného ale nedopadla přesně na místo určení a Svoboda máchl holí do prázdna.

38:08
    Tomi teď vyslal hodně záludnou střelu nad rameno Vaněčka. Ten zasáhl hodně zvláštně a kotouč ho trefil do masky. Což ho na chvíli vyvedlo z míry. Sudí raději přerušil hru.

37:40
    Po kratší odmlce práce pro Svobodu. Řešit musel střelu Jandejska a následné dorážení dvojice libereckých forwardů. Obě situace ale zvládl.

36:43
    Vzápětí to zkoušel Škutchan, ale v bruslařském souboji si Beránka nepodrobil a z útočné akce sešlo.

36:06
    Do šance se dral vítkovický Illeš, proti přesile bránících hráčů ale větší šance neměl.

34:43
    A další závar před Svobodou. Tentokrát byl aktivním Pilař, jemuž se ale ani na několik pokusů nepodařilo protlačit kotouč do branky.

34:20
    Tak to je pro domácí velká škoda. Mikyska se dostal ve středním pásmu k odraženému kotouči a pádil se spoluhráčem na jediného zadáka. Ten ale skvěle pozičně bránil přihrávce a liberecký útočník tak volil střelu. I na tu ale hůl bránícího hráče dosáhla a poslal kotouč do ochranné sítě.

33:05
    Snad poprvé vidíme delší pasáž hry, kdy si ani jeden z týmů nedrží převahu a kotouč střídá majitele každým momentem.

32:20
    Zatímco liberecký protiútok se nesetkal s úspěchem v zakončení, vítkovický pro ofsajd nedostal ani šanci.

31:29
    Z ničeho se zpoza branky obtočil před Vaněčka Vojtěch Tomi a liberecký gólman musel nohu řádně zapřít o tyč, aby nedal soupeři šanci k oslavě.

30:48
    Jejich snažení podpoří i vhazování po levé ruce hostujícího gólmana poté, co byla hra přerušena při strkanici v rohu.

30:20
    Zdá se, že sekvence vítkovické převahy je u konce. Liberečtí dostali hru před Svobodu a nepůjčují kotouč soupeři.

29:25
    Pokus Libereckých o rychlý protiútok končí zakázaným uvolněním.

28:58
    Hosté z Ostravy jsou ale nadále u kotouče a daří se jim motat bránící hráče. K samotné střelbě se ale nedostávají.

28:00
    Po delší době se o slovo hlásí i hosté. Domácí obrana je ale pozorná.

27:20
    Velká škoda pro domácí. Nadějnou akci dvou na jednoho zastavil hvizd sudího, který odhalil nedostatek v přechodu modré čáry a píská ofsajd.

26:30
    A nejde o jednorázovou akci. Liberečtí hráči jsou v posledních minutách čím dál tím aktivnější a znovu to vypadá, že se bude opakovat trend z první třetiny, kdy postupně převzali taktovku.

25:47
    Vítkovičtí už trochu povolili a Liberci se daří vyrovnávat síly na ledové ploše. Nyní to jsou znovu právě domácí, kdo se usadil v pásmu.

24:57
    Po delší době se přerušuje. A děje se tak poté, co Vaněček podržel nahození ze středního pásma.

24:20
    Hosté jsou v plném počtu. Liberci se paradoxně až nyní daří držet v pásmu.

23:15
    Domácím hráčům ale početní výhoda moc nevychází a rychlý přístup vítkovických hráčů jim brání v kombinaci.

22:13
    Liberec ale dostává šanci vyrovnat průběh třetiny. Marek Charvát (VIT) dostává dvě minuty za hákování.

21:55
    Úvod druhé třetiny je zcela v režii Vítkovic, které Bílé Tygry prakticky nepustily ze třetiny.

21:10
    A hosté se nechtějí spokojit jen s vyrovnáním. Soupeře drží pevně sevřeného v pásmu a brankář Vaněček se má co ohánět.

20:13
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak to bylo hodně rychlé. DAVID BALLNER sebral kotouč ve střední třetině, třemi rychlými kroky přebruslil bránícího hráče a chytrou kličkou do forehandu překonal Vaněčka.
    Asistence: Adam Hawlík.

20:01

První třetina dnešního klání je u konce. Převahu si v ní drželi hokejisté ze severu Čech, kterou stvrdili i jedním přesným zásahem. Že by ale byl Vaněček v domácí brance bez práce se říci nedá, osud utkání je tak stále zcela otevřen.

20:00

19:40
    Už to vypadalo na rychlý výpad domácích hráčů, ale Havlas zavrávoral na útočné modré a bylo po útoku.

19:01
    Oba celky jsou komplet a v tomto stavu vstupují oba celky do poslední minuty první třetiny.

18:14
    Hra ve čtyřech na obou stranách, zdá se, více vyhovuje hostům, kteří drží kotouč v blízkosti Vaněčkovy klece.

17:01
    Vyloučení na obou stranách. Samuel Ollender (VIT) vletěl do chumlu hráčů v u mantinelu hokejkou napřed a dostává dvě minuty za krosček Jeho počínání se zároveň nelíbilo Dominiku Hrníčkovi (LIB), jenž se po soupeři ohnal a dostává trest za hrubost.

16:50
    Po icingu to jsou ale znovu Bílí Tygři, kdo je aktivnější a drží soupeře v šachu.

16:19
    Langhammer u útočné modré nedosáhl na Beránkův dlouhý pas a píská se tak zakázané uvolnění domácích.

15:15
    Zaváhání v rozehrávce dalo šanci třem libereckým na dva bránící hráče Vítkovic. Ti si ale s nepříjemností poradili na jedničku a soupeře k ničemu nepustili.

14:35
    Domácí jsou znovu v pěti a ihned vyvážejí kotouč na útočnou polovinu ledové plochy.

13:45
    Nyní už v útočné třetině jsou. Pro změnu se jim ale nedaří propasovat střelecké pokusy až na Vaněčka, jemuž vypomáhají blokující spoluhráči.

13:05
    Vítkovicím se nedaří protnout útočnou modrou s kotoučem v držení a velká část přesilovky už je pryč.

12:25
    Proti čtyřem si zahrají i Vítkovice. Michal Beránek (LIB) dostává dvě minuty za faul loktem.

11:49
    Rudl naskočil zpět na led a oba celky tak znovu s pěti bruslaři.

11:00
    Bílí Tygři se drží v pásmu a daří se jim kombinace i střelba. Zároveň ale ani jedna složka není nijak překvapivá.

09:49
    Byl jím Dominik Rudl (VIT), jenž si vypomohl faulem a za podražení míří na trestnou lavici.

09:45
    Dominik Vlk se vřítil do stoprocentní šance. Rychlou kličkou se ocitl sám před Svobodou a v úspěšném zakončení mu zabránil až zezadu dotírající obránce.

08:30
    Liberecký tlak vyvrcholil střelou Pálka z vrcholu kruhu. Svoboda ale letící kotouč sebral lapačkou.

07:40
    Liberecká juniorka se ale příliš dlouho svírat nenechala. Hru v uplynulých desítkách vteřin otočila a nyní to jsou právě Severočeši, kdo drží soupeře u jeho branky.

06:17
    Vítkovičtí po inkasování míří do útočného pásma, ve kterém se drží a často střílejí. Bohužel pro jejich barvy se jim ale nedaří trefit prostor branky.

05:26
    Liberec právě vstřelil branku!
    Prakticky z ničeho přichází první branka. Psota poslal z rohu kotouč do předbrankového prostoru, kde se zjevil DOMINIK HRNÍČKO a při signalizovaném trestu otevřel skóre utkání.
    Asistence: Matěj Psota.

04:44
    Hra se zatím přelévá z jedné strany na druhou a ani jeden z týmů si nevytváří větší tlak. Zároveň nebyla k vidění větší šance.

03:43
    A vítkovické zakázané uvolnění, hra tedy znovu v jejich pásmu.

03:30
    Další Svobodův zákrok. Tentokrát se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

02:59
    První zákrok Svobody. Ranou švihem z kruhu ho prověřil Dlouhý. Vítkovický gólman neměl s jeho střelou potíže.

02:20
    Větší šance z toho ale nebyla a hostující celek je znovu u kotouče.

01:55
    Liberečtí rozjíždějí útok a daří se jim udržet kotouč v útočném pásmu.

01:17
    Máme tu první přerušení hry. Po strkanici u liberecké střídačky se bude vhazovat právě v pásmu domácích.

00:29
    V úvodu jsou v pásmu Vítkovičtí, kteří ihned vyzkoušeli Vaněčka dvěma pokusy.

00:01

Zahajovací formace obou celků jsou připraveny na středu ledové plochy. Stejně tak sudí Radek Wagner, jenž bude dnešní duel řídit z pozice hlavního rozhodčího.

Bílí Tygři Liberec: Vaněček (Sobotka) – Jandejsek, Mrázek "C", M. Šír, Arlt, Beránek, Pálek, Zedek – Langhammer, Hrníčko, Dlouhý, Belovič, Psota, Vlk, D. Svoboda, Boček, Mikyska, Žďárský, Havlas, Pilař.

HC Vítkovice Steel: R. Svoboda (Horváth) – Hawlík "C", Demel, Jonáš, Rudl, Puzič, Charvát – Ballner, Tomi, Holý, Illéš, Česlík, Kuťák, Ollender, Sysala, Škutchan, Gelnar, Churý, Stránský.

Rozhodčí: Wagner – Hejl, Kajínek.

Vítkovice jsou na tom o již zmíněný chlup lépe. V tabulce jim patří sedmé místo s 29 body z devatenácti utkání. V rámci soupeření na ledě protivníka vybojovali třináct bodů v devíti zápasech, což jim přisuzuje šestou příčku "venkovní tabulky".

Liberec se pohybuje na deváté příčce juniorské extraligy. V devatenácti zápasech se jim podařilo vybojovat sedmadvacet bodů při vyrovnaném skóre 58:58. Daří se jim zejména na domácím ledě, kde v devíti zápasech vybojovali pět výher v základní hrací době a jednu v nastavení. V tomto ohledu jsou šestým nejlepším celkem soutěže.

Pod Ještědem se dnes chystá souboj juniorů Liberce a Vítkovic. Oba týmy se pohybují ve středu tabulky a dělí je pouhé dva body a v pořadí se mezi ně vmáčkl jen jeden další celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 6. Hrníčko (Psota) – 21. Ballner (Hawlík), rozh. náj. Stránský

HC Vítkovice Ridera: R. Svoboda (Horváth) – Hawlík "C", Demel, Jonáš, Rudl, Puzič, Charvát – Ballner, Tomi, Holý, Illéš, Česlík, Kuťák, Ollender, Sysala, Škutchan, Gelnar, Churý, Stránský.