Boston – Columbus 3:1 (kon.) | Montreal – Toronto 4:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 1:5 (kon.)
New Jersey – Buffalo 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Washington 2:3 (po pr.) | Nashville – Philadelphia 2:3 (0:1 po s.n.)
Arizona – Chicago 2:5 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | Los Angeles – Calgary 1:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 4:3 (1:0 po s.n.) | Carolina – Vancouver 2:3 (kon.) | Ottawa – Detroit 2:4 (kon.)
po s.n. (1:0)
San Jose Sharks
4:3 (0:1, 3:0, 0:2 - 0:0)
Anaheim Ducks
Neděle 01.12.2013, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

64:29
    Ještě nás čeká dnes jedno vyloučení. Vyloučen je domácí hráč Demers (SJS), který se dle soudu rozhodčího provinil držením.

61:26
    Na dvě minuty je poslán na trestnou lavici Corey Perry (ANA) za držení. Domácí San Jose čeká velice výhodná přesilová hra 4 na 3.

36:39
    Tak nakonec inkasuje dvě minuty pouze hostující hráč a střelec první branky Corey Perry (ANA), provinil se sekáním.

30:02
    Vyloučení na druhé straně. Justin Braun (SJS) se dle soudu hlavního rozhodčího provinil držením protihráče.

25:55
    Navíc San Jose získává výhodu přesilové hry, dvě minuty za hákování inkasuje hostující Alex Grant (ANA).

39:55
    Ještě není konec úvodní periody, situace těsně před sirénou vypadala vyhroceně. Hráči se vzájemně posráželi k ledu. Tresty dostávají po této nepřehledné situaci za brankou Niemiho domácí Demers (SJS) za hrubost, Scott Hannan (SJS) za hrubost. K tomu ještě odpykají dvě minuty hráči Anaheimu Andrew Coglliano (ANA) a Daniel Winnik (ANA). Oba také za hrubost. Hodně přísné vylučování.

12:25
    Další přesilovka čeká Žraloky v první třetině. Dvě minuty za sekání inkasuje Ben Lovejoy.

06:12
    Po dalším vhazování už létají rukavice na led a vzduchem se vznáší žhavé pěsti. Domácí Brown se pustil do hráče Ducks Jackmana a nelítostná bitka končí poměrně rychle. Oba dva odchází na trestnou lavici za rvačku.

03:00
    První přesilovku si zahrají domácí Sharks, dvě minuty za vražení na hrazení inkasuje hostující Mark Fistric.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 25. Couture (Vlasic, Marleau), 31. Marleau. (Thornton), 40. Havlát (Brown, Hannan), rozh. náj. Pavelski – 6. Perry (Getzlaf, Penner), 53. Grant (Bonino, Fowler), 57. Lovejoy (Bonino)

San Jose Sharks: Niemi – Demers, Boyle, Braun, Vlasic, Hannan, Stuart – Hertl, Thornton, Burns – Marleau, Couture, WIngels – Kennedy, Pavelski, Havlát – McCarthy, Desjardins, Brown
    Anaheim Ducks: Hiler – Lovejoy, Fowler, Vatanen, Fistric, Lindolm, Grant – Perry, Getzlaf, Penner – Palmieri, Parreault, Beleskey – Winnik, Koivu, Cogliano – Jackman, Bonino, Maroon

Rozhodčí: Jean Hebert, Don VanMassenhoven – Vaughan Rody, Scott Driscoll