New Jersey – Montreal 3:4 (1:2 po s.n.) | Detroit – Philadelphia 3:6 (kon.) | Calgary – Arizona 4:1 (kon.)

Tomáš Tatar (tým) 2+0, 6 střel, čas na ledě 16:14
    Jakub Kindl (tým) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:07 (04:48:47)

Philadelphia ve 3. třetině otočila čtyřmi brankami zápas ve svůj prospěch. Nutno říci, že zaslouženě, protože Detroit se ukolébal vedením 3:1. Letci od té chvíle ukázali větší hlad po vítězství a otočili skóre na svojí stranu.

60:00

59:02
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Raffl vypíchl puk domácí obraně a vybídl ke skórování do prázdné branky SEAN COUTURIERA. Asistence: Michael Raffl.

58:35
    Hosté ale dokáží vyhodit puky tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

58:01
    V době kdy zbývají poslední 2 minuty zápasu, to zkoušejí Red WIngs bez brankáře.

57:47
    Howard lapačkou chytá pokus Schenna.

57:08
    Bez větších obtíží přežili Letci poslední oslabení.

56:17
    Mason skvěle zasahuje proti střele Kindla od modré.

55:25
    Bude ale muset začít od vlastní branky.

55:08
    Má ale k dispozici přesilovku. Couturier vyloučen za hákování.

55:00
    Detroitu zbývá na vyrovnání posledních 5 minut.

53:45
    Helm nenašel mezírku mezi Masonovými betony.

53:21
    Icing Letců.

52:56
    Následně si pohlídal Lashoffovo nahození.

52:35
    Mason musel teprve podruhé ve 3. třetině zasahovat.

51:00
    Philadelphia otáčí skóre a je velice blízko k vítězství v dnešním duelu.

49:58
    Giroux si počkal, až mu na střed najede SCOTT HARTNELL, který z otočky prostřeluje Howarda. Asistence: Claude Giroux, Mark Streit.

48:36
    Kindl (DET) potrstán 2 minutami za hákování.

48:28
    Read vyslal střílenou přihrávku od mantinelu, do které stačilo SEANU COUTURIEROVI pouze vložit hokejku, aby usměrnil puk do branky. Asistence: Matt Read, Steve Downie.

46:52
    Detroit se snaží vzít si zpět vedení, ale Mason v brance letců je proti.

45:15
    Dlouho to trvalo, než se hosté odvážili ke střele CLAUDE GIROUX, jenž od mantinelu zápěstím zamířil přesně k tyči. Asistence: Scott Hartnell, Kimo Timonen.

44:17
    Weiss (DET) vyloučen za hákování.

44:00
    Letci si vyzkouší přesilovku.

43:17
    Podobně si počínal i na druhé straně Mason.

42:12
    Howard raději ukryl kotouč, když před ním vznikla mela.

41:09
    Voráček dnes podruhé nepřelstil Howarda objetím branky.

40:43
    Letci hrají v plném počtu.

40:01

V první polovině druhé dvacetiminutovky to žádná sláva na koukání nebyla, ale ta druhá stála za to, nejprve Franzén opět poslal Detroit do vedení, které následně navýšil Tatar. 3 minuty před koncem ale přiblížil Letce na rozdíl jedné branky Read. Čeká nás velice zajímavá poslední třetina, která začne přibližně ve 4:14.

37:50
    Rudým křídlům se však nedaří se na něco déle uchytit v pásmu.

36:47
    Luke Schenn (PHI) vyloučen za vražení na hrazení.

36:38
    Couturier našel za brankou MATTA READA, který objel Howarda a zasunul kotouč do zcela odkryté branky. Asistence: Sean Couturier, Scott Hartnell.

36:09

35:30
    Detroit uzamkl svého soupeře, ale hrál hlavně po mantinelech.

34:34
    Mason si poradil s pokusy Samuelssona a Reada.

34:09
    Hartnell (PHI) dostává 2 minuty nepodmíněně za hrubost.

33:56
    Dlouhou pauzu bez přerušení ukončil až další zákrok Masona.

31:12
    Klasickou přesilovku Philadelphia již přežila.

30:13
    Detroit právě vstřelil branku!
    Přesilovka o 2 muže navíc je využita. TOMÁŠ TATAR využil důrazu Samouelssona před bránou a dorazil volný kotouč za zcela bezmocného Masona. Asistence: Mikael Samuelsson, Daniel Alfredsson.

29:25
    První pokus o dobytí hostující branky skončil jejím posunutím ze základního postavení.

29:12
    Přesilovka to bude dvojnásobná, poněvadž na trestnou lavici putuje ještě Rinaldo (PHI) za podražení.

29:04
    Downie (PHI) vyloučen za držení.

28:24
    Wiess poslal puk přímo do jízdy JOHANA FRANZÉNA, který z kruhu golfem prostřeluje Masona. Asistence: Stephen Weiss, Gustav Nyquist.

27:10
    Masona nepřekonává ani Miller střelou zápěstím.

26:21
    Helm z úhlu netrefuje branku.

24:56
    Poku Hartnella opět kryje Howard.

23:35
    Howard raději podržel nahození Rosehilla.

22:22
    Hra obou týmů je v úvodu 2. části hodně nepřesná a proto jejich přihrávky většinou končí až za soupeřovou brankou.

20:38
    Letci jsou kompletní.

20:01

Úvodní třetina je minulostí a viděli jsme v ní 2 branky, po jedné na každé straně. Domácí poslal do vedení Tatar, ale z následné přesilovky se podařilo vyrovnat Downiemu. 2. třetina začne přibližně ve 3:06.

20:00

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

18:38
    Letci jsou potrestání za příliš mnoho hráčů na ledě.

18:27
    Abelkader ujížděl sám na Masona, hostující gólman, ale jeho střelu vyrazil nad.

17:27
    Howard teď nadvakrát zachránil Detroit od inkasované branky svými zákroky.

16:32
    Mason nyní raději ukryl kotouč v rukavici po střele Tatara.

15:30
    Podobně si vedl i Emmerton.

14:25
    Weiss nadvakrát bekhendem nepřekonal Masona.

13:42
    Máme vyrovnáno: Couturier našel na středu volného STEVA DOWNIEHO, který střelou zápěstím překonává Howarda, Asistence: Sean Couturier, Matt Read.

13:15
    Brankář Detroitu si ví také rady se střelou Braydena Schenna.

12:50
    Hartnellův pokus kryje Howard.

12:13
    Quincey (DET) vyloučen za hákování.

10:17
    Miller s Anderssonem tak dlouho dolovali za brankou puk, až jej Miller poslal před bráno no volného TOMÁŠE TATARA, který prostřelil Masona. Asistence: Drew Miller, Joakin Andersson.

9:56
    O puk v útočné třetině však přišel, tak Kindl poslal puk přes všechny čáry.

9:00
    Detroit je sice v pásmu, ke střele se však zatím nedostal.

7:56
    Zakázané uvolnění Letců.

6:57
    Voráček to zkoušel objetím branky, ale na Howarda si nepřišel.

5:36
    Hosté jsou však vykázáni do středního pásma.

5:05
    Giroux od modré tvrdě pálí. Howard vyráží.

3:34
    Domácího brankáře tentokrát prověřil z druhé strany Downie.

3:10
    Howard si nadvakrát poradil z nepříjemnou střelou Couturiera.

2:38
    Oba brankáři si premiérově sáhli na puk.

1:35
    Domácí tým umožňuje díky vyhození kotouče o plexi Philadelphii vstup do pásma.

0:21
    Red WIngs začínají utkání ofsajdem.

00:01

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, Smith, Quincey, Lashoff, Kindl – Franzén, Emmerton, Nyquist – Alfredsson, Helm, Abdelkader – Tatar, Andersson, Miller – Samuelsson, Weiss, Cleary.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Coburn, Timonen, Streit, Grossman, Meszároš, Schenn L. – Voráček, Giroux, Hartnell . Simmonds, Rosehil, Schenn B. – Downie, Couturier, Read – Rinaldo, Hall, Raffl

Rozhodčí: Walsh, Lee – Shewchyk, Grant.

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do Joe Louis Arény, tedy stánku Detroitu Red Wings zavítá Philadelphia Flyers.

Úvodní vhazování je naplánováno na 2:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 11. Tatar (Miller, Andersson), 29. Franzén (Weiss, Nyquist), 31. Tatar (Samuelsson, Alfredsson) – 14. Downie (Couturier, Read), 37. Read (Couturier, Hartnell), 46. Giroux (Hartnell, Timonen), 49. Couturier (Read, Downie), 50. Hartnell (Giroux, Streit), 60. Couturier (Raffl)

Rozhodčí: Walsh, Lee – Shewchyk, Grant

Diváci: 20 066