Vladivostok – Minsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Chabarovsk – Záhřeb 4:3 (1:0 po s.n.) | Novokuzněck – Spartak Moskva 2:1 (po pr.)
Novosibirsk – Doněck 2:3 (kon.) | Lev – Mytišči 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 3:2 (kon.)
Riga – Petrohrad 6:4 (kon.) | HC Slovan – Jaroslavl 5:3 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Spartak Moskva
Neděle 08.12.2013, 11:00 • Kuzněck Metallurgists Sports Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Hokejisté Novokuzněcku jsou suverénně nejhorším týmem celé KHL a v dosavadních čtyřiatřiceti zápasech získali pouhých 26 bodů, nacházejí se tak na posledním 28. místě a na svého nejbližšího konkurenta z Chabarovsku ztrácejí už sedm bodů. Naopak Spartaku prozatím patří šestnácté místo s devětačtyřiceti body a je tak reálně zapojen do boje o play-off.

Novokuzněck v posledních pěti utkáních zaznamenal výrazné zlepšení. Nejprve překvapivě vyhrál na půdě favorizovaného Dinama Moskva 4:3, následně senzačně zvítězil v Kazani 5:4 po samostatných nájezdech. Poté doma jasně podlehl Záhřebu 1:5, porazil doma těsně Minsk 3:2 a doma podlehl Doněcku 0:2.

Moskevský výběr vybojoval v pěti zápasech sedm bodů. Nejprve podlehl doma Čeljabinsku i Ufě, následně zvítězil ve Vladivostoku a trochu nečekaně padl po nájezdech v Chabarovsku. Chuť si spravil v Novosibirsku, kde dokázal zvítězit 2:1. Ve vzájemných zápasech se v poslední době dařilo spíše Metallurgu. Ten ve dvou utkáních v řadě nedovolil soupeři ani jednu branku a zvítězil po výsledcích 3:0 a 2:0, naposledy však Spartaku podlehl po přestřelce 4:5.

V dresu domácího celku nepůsobí žádný český ani slovenský krajánek, za Spartak pravidelně nastupuje v první lajně slovenský útočník Rastislav Špirko.

Právě zazněla ruská hymna a oba celky jsou už na ledě, utkání za malý okamžik začne.

Metallurg Novokuzněck: Ložkin (Sorokin) – Martynov, Arzamastsev, Giroux, Mäntyla, Kuklev, Hood, Aksjoněnko, Canary – Achmetov, Galimov, Žafjarov – Garejev, Kartajev, Kosourov – Kurjepanov, Skladničenko, Muzin – McLean, Jemelin, Lapjenkov

Spartak Moskva: Ivanov (Glass) – Quint, Grišin, Bodrov, Kulik, Vasilejev , Mamkin, Želďakov, Sorokin – Špirko, Anderson, Wandell – Kozlov, Junkov, Volkov – Nikulin, Kvaša, Tolužakov – Bobrov, Medvěděv, Pešenchov.

Rozhodčí: Belov, Naumov – Gorděnko, Tomilov.

00:01

00:34
    V úvodu se hraje velmi svižný hokej z obou stran, domácí se nyní dostávají do útočné třetiny.

00:51
    Nebezpečně pálil Žafjarov, ovšem brankář Ivanov předvedl jistý zásah, poradil si i s pokusem Hooda.

01:11
    Na druhé straně přerušuje po delší době hru Ložkin.

01:52
    Hosté se dvakrát neúspěšně nedostali do útočného pásma, do rychlého přečíslení naopak spěchají domácí.

02:34
    Kurjepanov se snažil natlačit ke střele, ovšem hostující hráči ho k ní nepustili.

02:59
    Do dobré střelecké příležitosti se dostal Musin, ovšem Ivanov předvedl další skvělý zákrok.

03:28
    Máme tu první vyloučení zápasu, za sekání si odpyká dvouminutový trest domácí McLean.

03:52
    Na druhé straně mířil Anderson do oblasti hlavy krku a kromě dvouminutového trestu si musí odpykat také osobní desetiminutový trest.

04:32
    Kosourov hledal naslepo někoho před brankou, tam ovšem nikdo nebyl.

05:23
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Metallurg chce potvrdit dobrou formu z poslední doby a dostává se velmi brzy do vedení. Garejev vymyslel skvělou přihrávku pro Jemelina a svou první branku v sezóně dává povedenou střelou RAYMON GIROUX. Asistence: Sergej Jemelin, Artem Garejev

05:28

05:52

06:46
    Spartak má v této fázi velký problém s přechodem na útočnou polovinu, domácí skvěle brání střední pásmo.

07:07
    Za brankou operoval Lapenkov a snažil se najít Galimova, toho ale brilantně o kouč připravil gólman Ivanov.

07:54
    Martynov se už natahoval po kotouči a snažil se překvapit Ivanova, ten ,u ale sebral kotouč z hokejky a opět zachránil svůj tým.

08:41
    V dobré pozici se ocitl Kartajev, jenže rychlý kotouč míjí.

09:21
    Zatím můžeme sledovat překvapivý průběh, Mettalurgh má zatím skvělý přechod do útočné třetiny a Ivanov je v neustálé permanenci.

09:49
    Lapjenkov se snažil prosadit individuálně, jenže se zastavil o obranou hráz.

10:38
    Achmetov ujížděl na Ivanova, jenže v nejnevhodnější moment mu kotouč sjel z hokejky a je po šanci.

11:24
    Po delší době si na kotouč sáhl také Ložkin po lehkém nahození, následně Mettalurg vyváží kotouč do středního pásma.

11:54
    Garejev s Kartajevem se dostali do přečíslení dva na jednoho, jenže situaci nevyhodnotili dobře a Ivanov ani nemusel zasahovat.

12:47
    Naopak po velkém závaru se činil Ložkin, který se zorientoval ve skrumáži a přikryl kotouč pod lapačku.

13:02
    Kvaša se pokoušel prosadit jeden na jednoho, jenže přes Girouxe neprošel.

13:51
    Volkov chtěl zasunout kotouč do branky, nicméně obětavě mu pod nohy vlétl Kuklev a fantasticky zasáhl pouze kotouč.

14:08
    Tvrdou ránu od modré vyslal Grišin, brankář Ložkov jeho dělovku udržel ve výstroji.

14:39
    Kartajev mohl navýšit vedení domácích, jenže trefuje pouze tyč.

15:15
    Hosté si zahrají přesilovou hru, dvě minuty za hákování odpyká Galimov.

15:48
    Spartak sice drží útočnou třetinu, jenže se zatím nemůže dostat ke střele.

16:18
    Kozlov nahodil směrem k Ložkinovi, toho ale tento pokus nemohl ohrozit.

16:41
    Nyní si Ložkin připisuje těžší zákrok, hosté zvyšují svůj tlak.

17:15

17:21
    Quint si na Ložkina nepřišel, na druhé straně nepřekonal Achmetov Ivanova.

17:59
    Skladničenko nahodil směrem na Ivanova, ten nemusel vážněji zasahovat.

18:14
    Medvěděv prošel středem hřiště, jenže na Ložkina si ani tentokráte nepřišel.

19:21
    Martynov dvakrát ohrozil brankáře Ivanova, ten ale obě střely dobře viděl a opět zasahuje.

20:00

Úvodní dějství je za námi. Spartak sice byl před zápasem mírným favoritem, ovšem kromě přesilové hry si žádné obrovské příležitosti nevypracoval. Na ledě vládnou domácí hokejisté, kteří lépe bruslí a ohrožují Ivanova ze všech pozic, proto zaslouženě vedou od 6. minuty zásluhou Girouxe.

20:52
    Hned v úvodu pálili za domácí Martynov a na druhé straně Anderson, ovšem oba nepřesně.

21:23
    Grišin se dostal k další střele, Ložkin ale s přehledem chytá.

21:58
    Junkov vypálil velmi tvrdě a brankář Ložkin jeho střelu zpomalil, následně se puk odrazil od tyče k mantinelu!

22:16
    Následně vypálil Hood, brankář Ivanov si připisuje jistý zákrok.

22:29
    Bude se opět vylučovat, na trestnou lavici zamíří hostující Kulik za vyhození puku mimo kluziště z vlastního pásma.

23:18
    Ivanov je v neustálé permanenci, musel si poradit hned se třemi střelami v řadě za sebou.

23:58
    Lapenkov opět vypálil, brankář Ivanov dokázal znovu dobře zasáhnout.

24:12
    Žafjarov trefil jen Ivanova, následně míří Martynov nad horní tyčku.

25:32
    Střela Andersona jde těsně vedle horního rohu, hosté se snaží co nejdříve vyrovnat.

26:16
    Ani domácí nezanevřeli na ofenzívu, střely Skladičenka a Mäntyly byly velmi nebezpečné a prosvištěly kolem brankáře Ivanova.

27:04
    Z další akce hrozí Medveděv. Ložkin udržel kotouč ve své lapačce.

27:43
    Žafjarov vyslal propagační střelu od modré, kterou bez větších problémů kryje Ivanov.

28:58
    Grišinova rána už mířila mezi zři tyče, ovšem jeden z obránců ji dokázal na poslední chvíli zablokovat.

29:18
    Další rána Skladničenka končí o pár centimetrů mimo tři tyče.

30:49
    Oba výběry se snaží střílet velmi často od modré čáry, další pokus Aksjoněnka kryje Ivanov.

31:37
    Hosté mohli jít do přečíslení, skvělou obranou práci ve středu hřiště předvedl Achmetov.

32:14
    Čtvrtá lajna hostů je dnes hodně vidět, další bombu vyslal Medvěděv a Ložkin i po tomto zákroku drží čisté konto.

33:41
    Vasilejev se dostal velmi nebezpečně před Ložkina, Skladničenko ho ale po dobrém zákroku dokázal od kotouč odstavit.

33:56
    Po dalším zákroku je domácí Skladničenko vyloučen, za hákování dostává menší trest a Spartak tak má šanci na vyrovnání.

34:47
    Kulikova rána od modré je hodně nepřesná, Spartaku se přesilová hra příliš nedaří.

35:01
    Domácí chodí obětavě do střel, zablokovat dokázali tvrdé střely Kozlova i Špirka.

35:13
    Metallurg se po delší době osvobodil.

35:56

36:23
    Špirko se snažil prosadit individuálně, jenže po nepřesné přihrávce je jeho snaha opět v troskách.

37:17
    Mäntylä udělal povedenou kličku a vypálil. Ivanov předvedl nejistý zákrok, kotouč ale ve výstroji udržel.

38:18
    Bobrov udělal skvělý blafák, Ložkin se ale přesunul a předvedl famózní zákrok.

38:48
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hosté se přeci jen dočkali vyrovnání na konci druhé části. Po přihrávce skrz pásmo od Kozlova se trefuje tvrdou střelou do odkryté branky DENIS BODROV. Asistence: Vjačeslav Kozlov, Michail Junkov

38:57
    Od modré pálil Bodrov, trefil ale jen brusle Lapjenkova.

39:03
    Vandelli ze Spartaku si odpyká menší trest za bránění ve hře.

39:05
    Anderson prověřil Ložkina, nyní útočí domácí.

39:58
    V závěru vyráží Ivanov ránu Achmetova a Martynov míří těsně nad.

40:00

Spartak dokázal vyrovnat v samém závěru druhého dějství, utkání je velmi bohaté na střely a zároveň ohromně vyrovnané. Uvidíme, jestli o vítězi tohoto duelu rozhodně třetí třetina.

Třetí třetina začne přibližně ve 12:39.

40:01

40:47
    Mäntyla se odhodlal k dalšímu střeleckému pokusu, ovšem gólman Ivanov je opět připraven.

41:09

42:07
    Žafjarov se už už dostával ke střele, ovšem na poslední chvíli ho dokázal odzbrojit Grišin.

43:36
    Začátek třetí třetiny není nijak atraktivní a hodně se bojuje o puk ve středním pásmu, navíc se kupí nepřesnosti v rozehrávce.

44:02
    Aksjoněnko pálí daleko před modrou čarou hodně nepřesně, tohle nemohlo Ivanova vyděsit.

45:28
    Na obou týmech je vidět velká nervozita, ani jeden nechce přijít alespoň o bod a hraje se tak bez šancí.

46:41
    Pokračuje se ve stejném duchu, téměř se nepřerušuje a jako by oba výběry myslely už na prodloužení.

47:11
    Dalším autorem střely od modré čáry je Kurjepanov, Ivanov střelu dobře viděl a znovu zasahuje.

48:34
    Domácí si vytvářejí celkem slušný tlak a Ivanov musí neustále řešit komplikované situace. Nejprve vychytal Skladičenka, dvakrát zabránil ve skórování Muzinovi.

48:58
    Jemelin v tísni nahrál Aksjoněnkovi, jeho pokus je však velmi nepřesný.

49:37
    Garejev překombinoval celou situaci a místo přihrávky před branku přišel o kotouč.

51:11
    Na domácích je hodně vidět, že chtějí všechny tři body a zkouší to ze všech pozic, Ivanov znovu zasahuje.

52:27
    Wandell vypálil velmi tvrdě, jeho pokus se ale k brance nedostal, utkání se pomaličku blíží ke svému konci, respektive konci třetí třetiny.

52:48
    Ložkin teď musel řešit dvě situace na pravé straně, ovšem s oběma střelami si dokázal poradit.

53:22
    Martynov na druhé straně vyslal další ze svých nebezpečných ran, Ivanov tentokráte zasahovat nemusí.

54:18
    Aksjoněnko pálí od modré o sto šest, jenže mezi tři tyče nezamířil.

55:47
    Ložkin vyráží další dvě střely a duel nám opravdu směřuje do prodloužení.

56:23
    Skladničenko se dral přes střed hřiště, jenže o puk přišel. Hrubé chyby jsou k vidění na obou stranách, závěr třetí třetiny je hodně nervózní.

57:19
    Kartajev se snažil přihrávat zpoza branky, jenže trefil pouze brusle protihráče a nahrávka před prázdnou branku tedy neprošla.

58:32
    Ivanov dnes předvádí naprosto fantastický výkon, znovu dvakrát zasahuje proti ranám zblízka a drží svůj tým ve hře o bodový zisk.

59:22
    Od modré ještě nahazuje Kartajev na Ivanova, nicméně skóre utkání se pravděpodobně již nezmění.

59:47
    Na druhé straně prověřil Ložkina najíždějící Kozlov, domácí strážce ale nezaváhal.

59:55
    Domácí si ještě 5 vteřin před koncem berou oddechový čas.

60:00

60 minut utkání nám vítěze neurčilo a následuje tedy prodloužení, případně rozhodnou samostatné nájezdy.

Statistiky třetí třetiny:
    Střely na branku: 8:10
    Vyhraná vhazování: 4:10
    Vyloučení: 0-0

60:01

60:34
    Quint mohl rozhodnout, trefil ale jen brusli jednoho z protihráčů.

61:11
    Ložkin si připsal dva dobré zákroky.

61:58
    A je rozhodnuto. Domácí po necelých dvou minutách prodloužení o rozhodují o své překvapivé výhře a připisují si další dva body do tabulky. Po krásné přihrávce Lapjenkova prostřelil zblízka gólmana Ivanova útočník SERGEJ JEMELIN. Asistence: Jevgenij Lapjenkov

Novokuzněck ve velmi vyrovnaném zápase překvapil favorizovaný Spartak a po velmi vyrovnaném průběhu nakonec rozhodl v prodloužení. Vedl sice již od 6. minutě, soupeř ale srovnal na konci druhé třetiny. Metallurg i přes dva získané body zůstane poslední, pro Spartak je pouhý bod ztráta. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (13:20:06)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 6. Giroux (Jemelin, Garejev), 62. Jemelin (Lapjenkov) – 39. Bodrov (Kozlov, Junkov)

Rozhodčí: Belov, Naumov – Gorděnko, Tomilov