Česko – Tunisko 28:24 (kon.) | Čína – Japonsko 27:33 (kon.) | Polsko – Angola 32:23 (kon.)
J. Korea – Kongo 34:20 (kon.) | Německo – Rumunsko 26:23 (kon.) | Brazílie – Srbsko 25:23 (kon.)
Španělsko – Argentina 25:19 (kon.) | Č. Hora – Dominikánská rep. 33:19 (kon.) | Maďarsko – Austrálie 39:15 (kon.)
Dánsko – Alžírsko 38:20 (kon.) | Norsko – Paraguay 34:13 (kon.) | Nizozemsko – Francie 19:23 (kon.)
Jižní Korea
34:20 (19:13)
Kongo
Úterý 10.12.2013, 16:00Mistrovství světa žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Favoritem dnešního zápasu jsou házenkářsky Jižní Koree, který má na svém kontě dva body za výhru 29:26 nad Nizozemskem. Při své premiéře ve skupině A pak Korejky málem zaskočily favorizovanou Černou Horu, které podlehly jen těsně 22:24!
    Kongo má na svém kontě nula bodů, dle očekávání. Afričanky prohrály oba své zápasy a zatím jednoznačně naplňují předpoklady odborné veřejnosti, která je pasovala do role outsiderů.

Vítejte u onlajn přenosu utkání házenkářského Mistrovství světa 2013, které se koná v Srbsku, v němž představí JIŽNÍ KOREA a DEMOKRATICKÁ REPUBLIKA KONGO.

Sestavy:

Jižní Korea: 12 – Park, 16 – Song – 2 – S. Kim, 5 – H. Lee, 7 – Choi, 10 – Won, 13 – Yoo, 14 – J. Kim, 15 – Y. R. Jung, 17 – Ryu, 19 – J. Jung, 21. E. Kim, 22 – Woo, 23 – Nam, 24 – Gwon

Demokratická republika Kongo: 1 – Makubanzaová, 12 – Musondaová, 16 – Kabambaová – 2 – Okoková, – – Shokkosová, 4 – Feza Mwangeová, 5 – Milembaová, 6 – Matutuová, 7 – Lusambaová, 8 – Louobaová, 9 – Mwasesaová, 11 – Mpembaová, 13 – Musondaová, 14 – Babalaová, 17 – Betuová.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

2
    Oba týmy mají na svém kontě po jednom góle, prosadily se Mwasesa Mwangeová a Woo. (1:1) (1:1)

2
    Korejky v útoku. (1:1) (1:1)

3
    A opět se prosazuje S. Woo. (2:1) (2:1)

5
    Mwasesa Mwangeová se prosazuje z levé strany a Kongo srovnává na 2:2. (2:2) (2:2)

5
    Okokoová dostává za faul v brankovišti žlutou kartu. (2:2) (2:2)

6
    Skóre se pohnulo po jedné brance na obou stranách, aktuálně je nerozhodný stav. (3:3) (3:3)

6
    Po gólu Yoo to již neplatí, J. Korea vede. (4:3) (4:3)

7
    Mwasesa Mwangeová se prosazuje ze středu brankoviště a je srovnáno! (4:4) (4:4)

7
    Jenže Jihokorejky využívají sedmimetrový hod a ujímají se vedení, trefila se Y. Jung. (5:4) (5:4)

8
    Rychlý protiútok Korejek zakončuje gólem Ryu. (6:4) (6:4)

9
    Sedmimetrový hod proměňuje Mwasesa Mwangeová a je to již pouze o gól. (6:5) (6:5)

9
    Jenže Jižní Korea zatím zvládá rychlé protiútoky, tento nyní zakončuje úspěšně Ryu. (7:5) (7:5)

10
    Konžské házenkářky zatím drží s favoritem krok, po brance Kibambaové je to znovu pouze o gól. (7:6) (7:6)

10
    H. Gwon si jde odpykat dvouminutový trest. (7:6) (7:6)

12
    Korejky již v plném počtu a je to znát na změně skóre, po brance E. Ryu vedou o dva góly. (8:6) (8:6)

13
    Další sedmimetrový hod proměňuje Korejka Y. Jung. (9:6) (9:6)

14
    Střelecký pokus Kibambaové neúspěšný, soupeřky mohou navýšit své vedení. (9:6) (9:6)

15
    Pouze břevno trefuje S. Woo po dobrém zákroku brankářky Konga. (9:6) (9:6)

15
    Mwasesaová snižuje po dobrém průniku za obranu soupeře. (9:7) (9:7)

16
    E. Ryu se neprosazuje, ani napodruhé, dobrý zákrok brankářky Konga! (9:7) (9:7)

17
    A je to již pouze o gól! Osmou branku Konga dává z pravé strany Mpembaová. (9:8) (9:8)

17
    Jenže soupeřky se znovu prosazují díky J. Kimové z rychlého protiútoku. (10:8) (10:8)

18
    H. Yoo dává jedenáctý gól a Jižní Korea vede již o tři góly. (11:8) (11:8)

20
    Po faulu J. Kimové nařízen sedmimetrový hod ve prospěch Konga, který využívá Mwasesaová. (11:9) (11:9)

21
    Korejky ale s odpovědí dlouho neotálely, S. Woo vrací tříbrankové vedení svému týmu. (12:9) (12:9)

21
    Oddechový čas pro Demokratickou republiku Kongo. (12:9) (12:9)

22
    Po time outu se prosazují Korejky, které zvyšují své vedení díky brance S. Woo. (13:9) (13:9)

22
    Konžské házenkářky sice snížily ale opět nedokázaly zachytit rychlý brejk soupeře, který úspěšně zakončila J. Jung. (14:10) (14:10)

23
    A znovu bleskový protiútok rychlých Jihokorejek zakončený gólem z ruky S. Woo. (15:10) (14:10)

24
    Kibambaová se prosazuje z levé strany, Kongo prohrává o čtyři góly. (15:11) (15:11)

25
    Kongu se nedaří, náskok soupeře navyšuje S. Choi. (16:11) (16:11)

26
    A následně i S. Woo z rychlého protiútoku. (17:11) (17:11)

26
    Jižní Korea nyní dokonale trestá ztráty míčů soupeřek a po několika úspěšných brejcích vede již o sedm gólů. (18:11) (18:11)

27
    S. Woo dostává žlutou kartu. (18:11) (18:11)

27
    A vzápětí se z levé strany, po průniku na hranici šesti metrů, prosazuje Louobaová. (18:12) (18:12)

28
    Ani J. Jungová ani Musondaová neproměňují své pokusy. (18:12) (18:12)

28
    Další neúspěch, tentokrát v podání Jihokorejky E. Ryu, útočí Kongo. (18:12) (18:12)

29
    Prorážení pískáno Louobaové, míč získává Jižní Korea. (18:12) (18:12)

29
    Feza Mwangeová je vyloučena na dvě minuty, sedmimetrový hod pro Jižní Koreu. (18:12) (18:12)

29
    Přesnou technickou střelou proměňuje sedmimetrový hod J. Jung. (19:12) (19:12)

30
    Osmnáct vteřin před koncem poločasu ještě snižuje Kibambaová. (19:13) (19:13)

30
    První poločas skončil. (19:13)

První poločas je za námi. Jeho úvod byl překvapivě vyrovnaný, postupně se ale začala projevovat větší kvalita jihokorejských házenkářek, které nakonec odchází do šaten se sedmibrankovým náskokem.

31
    Začal druhý poločas. (19:13)

31
    Házenkářky Konga jsou již v plném počtu a v útoku. (19:13) (19:13)

31
    Z levé strany se trefuje Okoková, která je tak první střelkyní druhého poločasu. (19:14) (19:14)

32
    Navíc Korejky nezakončují svou útočnou akci, útočí Kongo. (19:14) (19:14)

33
    J. Jung zvyšuje náskok svého týmu na 20:14. (20:14) (20:14)

34
    S. Woo se prosazuje z rychlého protiútoku. (21:14) (21:14)

35
    J. Jung a poté i Okoková pouze pohnuly skóre. (22:15) (22:15)

36
    Jihokorejky jsou k nezastavení, pálí téměř ze všech pozic a soupeřky nestíhají. (24:15) (23:15)

37
    Při pohledu na rozložení aktuálních sil na palubovce to vypadá dnes na nepříjemný debakl. (25:15) (25:15)

38
    Betu Mvitaová dostává dvouminutový trest. (25:15) (25:15)

38
    J. Jungová proměňuje nařízený sedmimetrový hod. (26:15) (26:15)

39
    Rychlý protiútok zakončila H. Yoo přesně, není divu, byla sama před brankářkou Konga. (27:15) (27:15)

39
    Dominanci Jihokorejek dokazuje gól číslo 28 z ruky Lee. (28:15) (28:15)

40
    Oddechový čas pro Kongo. (28:15) (28:15)

42
    Opět dva rychlé góly za sebou, S. Kim a Mwasesaová se prosazují z devítimetrové hranice, rozdíl ve skóre zůstává stejný. (29:16) (29:16)

45
    Po necelých třech minutách se konečně některý z týmů prosazuje, Konto snižuje na 17:29, trefuje se Mwasesaová. (29:17) (29:17)

46
    Mwaseová vzápětí oslabuje svůj tým a půjde si odpočinout za faul na dvě minuty. (29:17) (29:17)

48
    Druhý poločas je zatím hodně skoupý na góly... (29:17) (29:17)

48
    Až E. Ryu protrhla střeleckou smůlu a dává třicátý gól svého týmu. (30:17) (30:17)

50
    E. Ryu nyní proměňuje nařízený sedmimetrový hod po faulu Okokové. (31:17) (31:17)

53
    Házenkářky Konga působí nyní hodně bezradně, Korejky je trestají velmi nemilosrdně, byť i ony dost chybují v útoku. (32:17) (32:17)

54
    Jenže skóre se navyšuje, třiatřicátý gól svého týmu dává Y. Jung. (33:17) (33:17)

55
    Deset minut trvalo, než se házenkářky Konga mohly zaradovat z gólu! Osmnáctou branku dává Matutu Luwembaová. (33:18) (33:18)

55
    Která vzápětí dává i další gól po chybě S. Won a ztrátě míče. (33:19) (33:19)

56
    Ani Mwasesaová a Milembaová nedokázaly nyní překonat brankářku soupeře. (33:19) (33:19)

57
    Musonda Kasangala se poprvé trefuje v dnešním utkání a dává dvacátou branku Konga. (33:20) (33:20)

58
    Jižní Korea ale získává zpět své čtrnáctibodové vedení, z levé spojky se prosazuje E. Lee. (34:20) (34:20)

60
    Konec zápasu. (34:20)

Víc se toho v dnešním utkání již nestane. Jižní Korea potvrdila svou roli vysokého favorita a po snadné výhře nad Kongem si připisují další dva body. Celkem již mají jihokorejské házenkářky čtyři body, na rozdíl od svých soupeřek, které mají i po dnešním utkání na svém kontě nulu.

Nejlépe bodující: WOO Sun Hee (KOR) 7 – MWASESA MWANGE Christianne (DRC) 9.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:33:30)

Martin Dvořák

Kongo: 1 – Makubanzaová, 12 – Musondaová, 16 – Kabambaová – 2 – Okoková, – - Shokkosová, 4 – Feza Mwangeová, 5 – Milembaová, 6 – Matutuová, 7 – Lusambaová, 8 – Louobaová, 9 – Mwasesaová, 11 – Mpembaová, 13 – Musondaová, 14 – Babalaová, 17 – Betuová