Česko – Tunisko 28:24 (kon.) | Čína – Japonsko 27:33 (kon.) | Polsko – Angola 32:23 (kon.)
J. Korea – Kongo 34:20 (kon.) | Německo – Rumunsko 26:23 (kon.) | Brazílie – Srbsko 25:23 (kon.)
Španělsko – Argentina 25:19 (kon.) | Č. Hora – Dominikánská rep. 33:19 (kon.) | Maďarsko – Austrálie 39:15 (kon.)
Dánsko – Alžírsko 38:20 (kon.) | Norsko – Paraguay 34:13 (kon.) | Nizozemsko – Francie 19:23 (kon.)
Česko
28:24 (15:14)
Tunisko
Úterý 10.12.2013, 14:45 • SBC Vojvodina • Mistrovství světa žen

To je z dnešního zápasu všechno, děkujeme za pozornost a přejeme vám hezký zbytek dne. Zhruba za 15 minut startuje další zápas turnaje, ve kterém se střetnou Němky s Rumunky. (18:37:37)

1 – Sfar Ben Chkerová a Dhaouadiová

Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Mouna Chebbahová, nejlepší střelkyně zápasu.

Češky se radují z prvního vítězství na šampionátu! Výborným výkonem se pod ním podepsala brankářka Barbora Raníková! Češky tak udělaly razantní krok v cestě do vyřazovacích bojů.

60
    Konec zápasu. (28:24)

60
    Následnou sedmičku ale Štěrbová zahodila. (28:24) (28:24)

60
    Sfar Ben Chkerová ještě v závěru vyloučena na dvě minuty. Sedmička pro Česko. (28:24) (28:24)

60
    Vítková nezachytila přihrávku od Štěrbové. (28:24) (28:24)

60
    Do konce zápasu zbývá 40 vteřin, navíc Tunisanky kazí přihrávku. U míče budou Češky, které kráčí za první výhrou na šampionátu! (28:24) (28:24)

59
    Luzumová skóruje po technické střele a přesně přehazuje Abdallahovou. (28:24) (28:24)

59
    Proti Tunisankám nestojí pouze čas, který se rychle krátí, ale také výborně chytající Raníková! (27:24) (27:24)

58
    Další ztráta českého týmu a Afričanky mohou snížit. (27:24) (27:24)

58
    Toumiová je dnes jasně nejlepší hráčkou svého týmu. Před malou chvílí se prosadila střelou o zem. (27:24) (27:24)

58
    Keclíková nechala vyniknout Abdallahovou. (27:23) (27:23)

57
    Toumiová dává Tunisankám ještě teoretickou naději. (27:23) (27:23)

57
    Knedlíkové sjel míč z ruky. Do brejku mohou jít Afričanky. (27:22) (27:22)

56
    Útočit budou znovu Češky. Do konce zápasu zbývají zhruba čtyři minuty. (27:22) (27:22)

56
    To se na druhé straně povedlo i Elghaouové. (27:22) (27:22)

55
    Štěrbová zamířila přesně k pravé tyči a byla úspěšná. (27:21) (27:21)

55
    Výbornou práci v obraně předvedla Luzumová. Ta pro svůj tým vybojovala míč a Češky mohou zvýšit svůj náskok. (26:21) (26:21)

55
    U míče jsou Češky. Keclíková ale trefuje pouze tyč! (26:21) (26:21)

54
    Následuje kulturní vložka v podání roztleskávaček. (26:21) (26:21)

54
    Trenér Jan Bašný si vybírá oddechový čas. Zřejmě chce svým svěřenkyním dopřát trochu odpočinku. (26:21) (26:21)

54
    Tentokrát už byla Dhaouadiová úspěšná. Tunisanky ale stále prohrávají o pět branek. Dokážou si Češky tento slibný náskok udržet? (26:21) (26:21)

54
    Češky zapracovaly i na koncovce, což potvrzuje i kanonýrka Luzumová! Ta se trefila přesně. (26:20) (26:20)

53
    Je neuvěřitelné, v jaké pohodě Raníková chytá! Před malou chvílí zneškodnila dělovku Dhaouadiové! (25:20) (25:20)

52
    Češky na rozdíl od zápasu s Německem výrazně zlepšily svou defenzivní hru! (25:20) (25:20)

51
    Luzumová přidává z úniku svůj šestý gól v zápase! (25:20) (25:20)

51
    Pokus Salčákové se mezi tři tyče nevešel. Útočit budou pro změnu Afričanky. (24:20) (24:20)

50
    Chebbahová nedala Raníkové šanci. Trefila se přesně ke vzdálenější tyči. (24:20) (24:20)

50
    Keclíková zamířila do horních pater tuniské branky a v zakončení se nemýlila! Český tým poprvé na šampionátu míří za vítězstvím. (24:19) (24:19)

49
    Luzomová přihrávala na Vítkovou, ta se však k míči nedostala. Tunisanky následně vybojovaly míč a Elghaouová z rychlého brejku snižuje. (23:19) (23:19)

48
    Daoulová ztroskotala na Raníkové. Do útoku mohou jít znovu Češky. (23:18) (23:18)

48
    A trefuje se o obě tyčky! Velice šťastná branka Salčákové. (23:18) (23:18)

48
    Teď získala pro svůj tým míč! Do brejku jde Salčáková. (22:18) (22:18)

47
    Knedlíková posílá Češky do čtyřbrankového vedení! Slávistická házenkářka je na turnaji ve vynikající formě! (22:18) (22:18)

47
    Luzumová hraje hodně aktivně a teď vybojovala přesilovku. Dvě minuty obdržela Kilaniová. (21:18) (21:18)

46
    Luzumová nedává! Následně se ale dostala k dorážce a rozhodčí ji píská přešlap. (21:18) (21:18)

46
    Keclíková vybojovala sedmičku! Češky mohou jít do čtyřbrankového vedení! (21:18) (21:18)

46
    Štěrbová obrala soupeřku o míč a Češky mohou jít do protiútoku. Vítková ale netrefila tak, jak by chtěla. O malou chvíli nastřelila Luzumová tyč! (21:18) (21:18)

45
    Navíc si zahrají i přesilovku, dvě minuty dostala Toumiová. (21:18) (21:18)

45
    Češky vedou o tři branky! Před malou chvílí se prosadila Luzumová! (21:18) (21:18)

44
    Proti střele Elghaouové zakročila Raníková, která její dělovku vyráží mimo! (20:18) (20:18)

44
    Štěrbová překonává tuniskou brankářku po střele o zem. (20:18) (20:18)

43
    Chebbahová nedala Raníkové sebemenší šanci a snižuje na jednobrankový rozdíl. (19:18) (19:18)

43
    Oddechový čas pro Tunisko. (19:17) (19:17)

43
    Elghaouová nezakončila přesně, což se však nedá říct o Knedlíkové, která prostřeluje Abdallahovou a vrací Češkám dvoubrankový náskok! (19:17) (19:17)

43
    Skvělým zákrokem se teď blýskla Abdallahová. (18:17) (18:17)

42
    Vítková střídá Kutlvašrovou. (18:17) (18:17)

41
    Na palubovce se objevuje Luzumová, která se hned prosazuje! (18:17) (18:17)

41
    Češky jsou kompletní. (17:17) (17:17)

41
    Elghaouová ztroskotala na Raníkové. Ta po špatném úvodu chytá skvěle. (17:17) (17:17)

40
    Do konce vyloučení Hrbkové zbývá ještě 35 vteřin. (17:17) (17:17)

40
    Kutlvašrové byly pískány kroky. Tunisanky mohou jít do vedení. (17:17) (17:17)

40
    Na hřiště se vrací Knedlíková. (17:17) (17:17)

39
    Kilaniová vyrovnává střelou o tyč. (17:17) (17:17)

39
    Dvě minuty pro Hrbkovou. Ta zalehla Elghaouovou. (17:16) (17:16)

39
    Růčková nezakončila podle svých představ a do brejku mohou jít Tunisanky. (17:16) (17:16)

38
    Raníková likviduje další střelu Tunisanek. Tentokrát pokus Chebbahové. (17:16) (17:16)

38
    Žlutá karta pro Kutlvašrovou. (17:16) (17:16)

37
    Sedmimetrový hod Toumiové likviduje Raníková! (17:16) (17:16)

37
    Elghaouová už českou brankářku překonala, ale sudí už předtím pískala. Následovat bude sedmička. (17:16) (17:16)

37
    Dělovka Černé se mezi tři tyče tuniské branky nevešla. Tunisanky mohou vyrovnat. (17:16) (17:16)

36
    Kutlvašrová mohla přidat další branku, její střela však byla tečována. (17:16) (17:16)

36
    Raníková vytahuje ze své brankářské učebnice další vynikající zákrok. (17:16) (17:16)

35
    Kutlvašrová vrací Češkám vedení. Sympatická házenkářka se prosadila naposledy proti Maďarkám, teď přidává další trefu. (17:16) (17:16)

35
    Poznarová nedosáhla na přestávku, což Toumiová z následného protiútoku trestá. (16:16) (16:16)

35
    Dělovku Černé blokuje Kilaniová. Češky přesto zůstanou u míče. (16:15) (16:15)

34
    Chebbahová je ve střelbě z úctyhodné vzdálenosti bezkonkurenční. Před malou chvílí to jenom potvrdila, Raníková byla bez šance. (16:15) (16:15)

34
    Černá už musela střílet. To o pár chvil později také udělala a střelou o zem překonává tuniskou brankářku. Češky jsou ve vedení o dvě branky. (16:14) (16:14)

33
    Do úniku se dostala Chrenková, ale Abdallahová výborně zasáhla. (15:14) (15:14)

33
    Toumiová ale trefuje pouze břevno! (15:14) (15:14)

32
    Další šance na vyrovnání pro Afričanky. (15:14) (15:14)

32
    Chrenková přestřeluje tuniskou branku minimálně o dva metry. (15:14) (15:14)

32
    Střelu Chebbahové ale vyráží Raníková! (15:14) (15:14)

31
    Růčková přestřeluje! Tunisanky mohou vyrovnat. (15:14) (15:14)

31
    Výborný blok Černé! (15:14) (15:14)

31
    Trenér Bašný sestavu trochu prostřídal, na palubovce se objevuje Černá s Kutlvašrovou. (15:14) (15:14)

31
    Začal druhý poločas. (15:14)

Do stratu druhého poločasu zbývá posledních pár vteřin, oba týmy se hecují. Rozehrávat budou Tunisanky.

1 – Sfar Ben Chkerová

Tím také první třicetiminutovka končí. Je obrovská škoda, že Salčáková nabídnutou sedmičku zahodila, jinak by Češky vedly o dvě branky. Do druhého poločasu ale půjdou s jednobrankovým náskokem. Tunisanky vstoupily do zápasu o poznání lépe než český tým a v jednu chvíli vedly i o tři branky. Češky to ale nevzdaly a po třiceti minutách drží těsný náskok. Druhá půle začne zhruba za 14 minut.

30
    Střelu Hrbkové vyráží Abdallahová do rohu hřiště. (15:14) (15:14)

30
    Do konce první půle zbývá přesně 38 vteřin. (15:14) (15:14)

30
    Čeští fanoušci se v publikum baví a v tuto chvíli, kdy jsou na place roztleskávačky, tak tancují s nimi! (15:14) (15:14)

30
    Český trenér si vybírá oddechový čas. (15:14) (15:14)

30
    Toumiová ale rychle snižuje. Tentokrát byla Raníková bez šance. (15:14) (15:14)

29
    Další vynikající zákrok Raníkové! Ta zneškodnila třetí střelu po sobě. Následný brejk trestá Hrbková! (15:13) (15:13)

29
    Hrbková vybojovala faul! Keclíková ale ztroskotala na Abdallahové. (14:13) (14:13)

28
    Další vynikající zákrok Raníkové! Ta teď drží Češky nad vodou! Koukiová se chytá za hlavu. (14:13) (14:13)

27
    Češky jdou poprvé v zápase do vedení! Knedlíková skóruje z úniku. (14:13) (14:13)

27
    Výborný zákrok české brankářky. Ta zneškodnila střelu Hachanové. (13:13) (13:13)

27
    Ben Slamová přepouští své místo Abdallahové. (13:13) (13:13)

26
    Knedlíková z následného brejku vyrovnává! (13:13) (13:13)

26
    Jahjauová skóruje v oslabení. Češky jí dopřály opravdu dostatek prostoru. (12:13) (12:13)

26
    Keclíková zamířila přesně k pravé tyči a vyrovnává! (12:12) (12:12)

25
    Elghaouová odrovnala hned dvě Češky a na dvě minuty si nuceně odpočine. (11:12) (11:12)

25
    Špatnou rozehrávku českého týmu nekompromisně trestá Chebbahová. (11:12) (11:12)

24
    Střelu Selucké likviduje Ben Slamová. Ta dnes dostala šanci od začátku zápasu. (11:11) (11:11)

24
    Hlaliové byly pískány kroky a Češky mohou jít poprvé v utkání do vedení! (11:11) (11:11)

23
    Keclíková přestřeluje, navíc ji byl pískán přešlap. (11:11) (11:11)

23
    Vypadá to, že bude v pořádku. Zřejmě nebude ani střídána. (11:11) (11:11)

23
    Toumiová zůstává ležet na palubovce. Zřejmě jí zapadl jazyk, teď je v péči doktorů. (11:11) (11:11)

22
    Toumiovou zastavuje Selucká. Následně se skvělým zákrokem blýskla Raníková! (11:11) (11:11)

21
    Je vyrovnáno! Luzumová zkušeně proměňuje. (11:11) (11:11)

21
    Sedmička pro Češky! K míči se staví Luzumová. (10:11) (10:11)

21
    Chrenková dnes hraje výborně! Před malou chvílí získala pro svůj tým další míč a Češky mohou vyrovnat. (10:11) (10:11)

20
    Chrenková zamířila ke vzdálenější tyči a snižuje na rozdíl jediného gólu! (10:11) (10:11)

20
    Toumiová nastřelila tyč! (9:11) (9:11)

19
    Luzumová se trefuje přesně do protipohybu tuniské brankářky. Stav je znovu o dvě branky. (9:11) (9:11)

19
    Žlutá karta pro Hlaliovou. (8:11) (8:11)

18
    Raníková dnes zřejmě nemá svůj den. Jahjauová se prosazuje po střele, na kterou zřejmě česká brankářka mohla dosáhnout. (8:11) (8:11)

18
    Do protiútoku jdou znovu Tunisanky. (8:10) (8:10)

17
    Knedlíková to provedla výborně a v přesilové hře snižuje. (8:10) (8:10)

17
    Koukiová obdržela dvouminutový trest. Češky si tak znovu zahrají početní výhodu. (7:10) (7:10)

17
    Chebbahová svou dělovkou nedala Raníkové žádnou šanci. (7:10) (7:10)

16
    Keclíková posílala dlouhý pas na Seluckou, ta na něj ale nedosáhla a k míči se znovu dostávají Tunisanky. Ty už hrají v plném počtu. (7:9) (7:9)

16
    Úspěšný blok Keclíkové! (7:9) (7:9)

15
    Už se ale pokračuje znovu ve hře. (7:9) (7:9)

15
    Na palubovce se objevila pětice roztleskávaček a poprvé na šampionátu byly čelem k našemu komentátorskému stanovišti. Příjemná změna. (7:9) (7:9)

15
    Oddechový čas pro Tunisanky. (7:9) (7:9)

15
    Luzumová obrala soupeřky o míč, vyměnila si míč se Seluckou a sama dokázala ještě zakončit. Zamířila přesně k levé tyči. (7:9) (7:9)

14
    Keclíková ale ztroskotala na Ben Slamové. (6:9) (6:9)

14
    Štěrbová vybojovala sedmičku, navíc Čečky budou hrát přesilovku. Na dvě minuty je vyloučena Elghaouová. (6:9) (6:9)

14
    Chebbahová hraje velice aktivně, teď jí faulovala Štěrbová. (6:9) (6:9)

14
    Další úspěšný blok Poznarové. Ta blokuje dělovku Chebbahové. (6:9) (6:9)

13
    Úspěšný blok českých hráček, Tunisanky ale budou pokračovat v útoku. (6:9) (6:9)

13
    Na druhé straně byla úspěšná i Hrbková. Ta zvolila pro právě probíhající šampionát speciální sestřih. (6:9) (6:9)

13
    Elghaouová to udělala šikovně a trefila se přesně pod padající Raníkovou. (5:9) (5:9)

12
    Přesně k levé tyči zamířila Keclíková a byla úspěšná. (5:8) (5:8)

12
    Úspěšný blok Tunisanek, Češky zůstanou u míče. (4:8) (4:8)

11
    Štěrbová vidí žlutou kartu. (4:8) (4:8)

11
    Chebbahová se prosazuje po velice nenápadné akci. Na její střelu byla Raníková krátká. (4:8) (4:8)

11
    Knedlíkové byl odpískán přešlap, do útoku tak mohou jít znovu Tunisanky. Češky působí hodně nervózním dojmem. (4:7) (4:7)

10
    Toumiová posílá Afričanky zpět do tříbrankového vedení. (4:7) (4:7)

10
    Na druhé straně se po hezké akci prosazuje Chrenková! (4:6) (4:6)

9
    Luzumová pokazila přihrávku a následný brejk trestá Jahjauová. (3:6) (3:6)

8
    Elghaouová chtěla rychle rozehrát, ale celé to uspěchala. U míče jsou znovu Češky. (3:5) (3:5)

8
    Luzumová trefuje břevno! (3:5) (3:5)

8
    Až teď kazí Kilaniová a Češky mohou snížit. Podaří se jim to? (3:5) (3:5)

8
    Tunisanky ale zůstávají u míče. (3:5) (3:5)

7
    Raníková likviduje pokus Chebbahové! (3:5) (3:5)

7
    Chrenková zamířila nepřesně, do brejku tak mohou jít Tunisanky. Ty se ale nikam nehrnou. (3:5) (3:5)

7
    Elghaouová dostává žlutou kartu. (3:5) (3:5)

6
    Štěrbová snižuje přesně umístěnou trefou! (3:5) (3:5)

6
    Toumiová zamířila přesně. (2:5) (2:5)

6
    Sedmička pro Tunisko! (2:4) (2:4)

5
    Gól Kilaniové neplatí, chvíli před tím totiž bylo pískáno. (2:4) (2:4)

5
    Výborně to teď provedla Štěrbová! Ben Slamová bez šance. (2:4) (2:4)

4
    Hrbková pokazila přihrávku a Elghaouová z následného brejku trefila přesně. (1:4) (1:4)

3
    Chebbahová zamířila přesně a Afričanky vedou o dvě branky. (1:3) (1:3)

3
    Pokus Štěrbové Ben Slamová vyráží. (1:2) (1:2)

3
    Kilaniová vrací svému týmu vedení. (1:2) (1:2)

2
    A je vyrovnáno! Chrenková míří přesně! (1:1) (1:1)

2
    Gólový účet utkání otevírá po střele k pravé tyči Kilaniová. Na palubovce ale zůstává ležet Poznarová. (0:1) (0:1)

2
    Úspěšný blok Knedlíkové. Afričanky přesto zůstanou u míče. (0:0) (0:0)

1
    Chrenková míjí cíl, do protiútoku půjdou poprvé v zápase Tunisanky. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Rozehrávat budou Češky.

Úvodní sestava českého týmu: Raníková – Luzumová, Poznarová, Štěrbová, Knedlíková, Chrenková a Hrbková.

Místní hlasatel už čte jednu hráčku podruhé a před námi je tradiční slavnostní zahájení zápasu. Na palubovce jsou vlajkonoši obou zemí a za pár okamžiků si poslechneme hymny. Pak už nebude nic bránit tomu, aby duel mohl začít.

Česko: 12 Raníková, 30 Müllnerová – 3 Knedlíková, 5 Keclíková, 7 Chrenková, 8 Poznarová, 9 Salčáková, 10 Růčková, 11 Kutlvašrová, 13 Černá, 14 Vítková, 15 Hrbková, 18 Luzumová, 19 Štěrbová, 22 Crhová, 24 Selucká.

Tunisko: 12 Abdallahová 16 Omraniová, 85 Ben Slamová – 3 Daoulová, 6 Elghaouová, 7 Rejebová, 9 Sfar Ben Chkerová, 10 Toumiová, 15 Hlaliová, 17 Kilaniová, 20 Chebbahová, 21 Hachanová, 22 Dhaouadiová, 29 Jahjauová, 30 Jaouadiová, 44 Koukiová.

Rozhodčí: Charlotte Bonaventurová a Julie Bonaventurová (obě FRA).

Do startu zápasu zbývá zhruba dvacet minut. Za pár okamžiků se společně podíváme na sestavy obou soupeřek.

Pečlové rozcvičení nepodceňují ani Tunisanky

Pohled na rozcvičku českého týmu

Oba týmy již zahájily tradiční rozcvičku a co je pozitivní, český tým má na tváři úsměvy. Věřme, že tomu bude tak i po zápase.

Solidní výkony v tuniském dresu předvádějí především brankářky. Střídající Nouri Ben Slamová zlikvidovala tři ze čtyř sedmimetrových hodů, kterým na šampionátu čelila. Brankářky Afričanek mají na turnaji zatím úspěšnost 28 %, Češky pak pouze 21 %. Po dnešním veledůležitém zápase však může být všechno jinak.

Cesta k úspěchu by mohla vést v útocích po křídlech. V tom jsou Češky ohromně silné, na turnaji se hrou po křídlech prosadily už čtrnáctkrát z pouhých osmnácti pokusů. Pro Němkám to ale zkoušely častokrát středem hřiště. To se v závěru ukázalo jako horší varianta.

Sestavy z posledních zápasů:

Česká republika: 12 Raníková, 30 Müllnerová – 3 Knedlíková, 5 Keclíková, 7 Chrenková, 8 Poznarová, 9 Salčáková, 10 Růčková, 11 Kutlvašrová, 13 Černá, 14 Vítková, 15 Hrbková, 18 Luzumová, 19 Štěrbová, 22 Crhová, 24 Selucká.

Tunisanky odehrály taktéž dva zápasy, navíc s naprosto stejnou bilancí. Na turnaji roku ještě nebodovaly, což budou chtít napravit právě v souboji s Českou republikou. Afričanky se střetly nejprve s Rumunskem, kterému podlehly v poměru 17:27, včera však byly blízko vítězství, neboť ještě chvíli před koncem zápasu vedly nad Maďarskem rozdílem jednoho gólu. Maďarky ale závěr duelu zvládly lépe a Tunisanky porazily výsledkem 26:24. Afričanky táhnou skvělými výkony především Mouna Chebbahová s Marou Dhaouadiovou a Rajou Toumiovou. Všechny tři vstřelily dohromady 27 branek.

Češky mají za sebou dva odehrané zápasy. V obou ale narazily na obtížné soupeřky. V prvním duelu nestačily na výběr Maďarska, kterému podlehly výsledkem 27:35. Včera změřily síly s Německem a předvedly velice sympatický výkon. Ovšem i tento zápas prohrály v poměru 32:37. Sice vstřelily o pět branek více, ovšem o dvě více také inkasovaly. Český tým táhnou výbornými výkony především Jana Knedlíková s Ivetou Luzumovou. Obě zaznamenaly ve dvou duelech třináct branek.

Krásné úterní odpoledne vám přeji ze srbského Nového Sadu. Skupina D má na programu svůj třetí hrací den, který odstartuje souboj České republiky s Tuniskem. Tento zápas bude pro oba celky nesmírně důležitý, neboť jeho vítěz se může výrazně přiblížit vyřazovacím bojům.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.