NY Rangers – NY Islanders 3:5 (kon.) | Carolina – Washington 2:4 (kon.) | New Jersey – Anaheim 2:3 (po pr.)
Chicago – Vancouver 2:3 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Florida 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 4:3 (kon.)
Ottawa – Arizona 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.)
New Jersey Devils
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Anaheim Ducks
Sobota 21.12.2013, 01:10 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Češi na ledě
    Tři čeští veteráni patří k základním pilířům kádru Devils, a to obránce Marek ŽIDLICKÝ a útočníci Patrik ELIÁŠ s Jaromírem JÁGREM.
    Za Anaheim v této sezóně nenastupuje žádný Čech.

Nejproduktivnějším hráčem Ducks je Ryan GETZLAF, který nasbíral devětatřicet bodů za šestnáct gólů a třiadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená čtvrté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Anaheimu je Corey PERRY, který má na svém kontě sedmatřicet bodů za dvaadvacet gólů a patnáct asistencí, aktuálně mu patří osmé místo v bodování NHL.

ANAHEIM DUCKS

________________________________________

Anaheim v posledních zápasech "šlape" na jedničku, vyhráli posledních šest utkání a v minulém zápase vyhrál na ledě Detroitu jasně 5:2. Ducks se tak drží o bod na čele Pacifické divize před druhými Los Angeles Kings. Třetí Sharks ztrácí již podů pět. V pořadí Západní konference jsou Ducks druzí s pouze dvoubodovou ztrátou na vedoucí Chicago, nejlepší tým celé ligy!

Nejproduktivnějším hráčem "Ďáblů" je Jaromír JÁGR , který nasbíral devětadvacet bodů za dvanáct gólů a sedmnáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená čtyřiatřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem New Jersey je také Čech, Patrik ELIÁŠ , který má na svém kontě dvaadvacet bodů za sedm gólů a patnáct asistencí, aktuálně mu patří osmadevadesáté místo v bodování NHL.

NEW JERSEY DEVILS

New Jersey je v pořadí Metropolitní divize na šestém místě, když v pětatřiceti utkáních nasbíralo čtyřiatřicet bodů. V pořadí celé Východní konference jsou "Ďáblové" jedenáctí, s dvoubodovou ztrátou na osmé místo Philadelphie. New Jersey se k postupové osmičce příblížilo hlavně díky posledním dvěma vyhraným zápasům na domácím ledě. V tom prvním přehráli Tampu Bay 3:0 a ve druhém pak Ottawu také o tři góly, tentokrát 5:2. Pět gólů vstřelili "Ďáblové" naposledy začátkem listopadu, bude pokračovat vítězná "šňůra" i v dnešním utkání se silným Anaheimem?

Předpokládané sestavy:

New Jersey Devils: Brodeur (Schneider) – Greene, Fayne, Gelinas, Židlický , Volčenkov, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr – Henrique, Eliáš , Brunner – Boucher, Lokťjonov, Ryder – Bernier, Gionta, Janssen

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Beauchemin, Lindhölm, Fowler, Lovejoy, Vatanen, Allen – Penner, Getzlaf, Perry – Beleskey, Perreault, Selänne – Silfverberg, S. Koivu, Cogliano – Palmieri, Bonino, Winnik

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž New Jersey Devils přivítá na svém ledě Anaheim Ducks.

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Greene, Fayne, Gelinas, Židlický, Volčenkov, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr – Henrique, Eliáš, Brunner – Boucher, Lokťjonov, Ryder – Bernier, Gionta, Janssen

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Beauchemin, Lindhölm, Fowler, Lovejoy, Fistric, Allen – Penner, Getzlaf, Perry – Palmieri, Perreault, Selänne – Silfverberg, S. Koivu, Cogliano – Jackman, Bonino, Winnik

Rozhodčí: O'Rourke, VanMassenhoven – Murphy, Nansen.

00:01

00:27
    Puk mají na hokejkách hosté.

00:53
    Devils posílají na led druhou pětku s Patrikem Eliášem.

01:20
    Henrique nahazuje puk za branku Ducks.

02:10
    Souboj za brankou Ducks, jeden z hráčů Anaheimu tam upadl, nepíská se.

02:55
    Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější domácí.

03:18
    S. Koivu ztrácí kotouč po přechodu do útočného pásma.

04:05
    Domácí v útočném pásmu.

04:15
    Střela Židlického od modré zablokována Winnikem.

04:32
    Eliášův pokus z pravé strany, Hiller chytá.

05:15
    Bernier získává puk v útočném pásmu, ale domácí se nedostali ke střele.

05:38
    Zubrus nemohl do útočného pásma, Jaromír Jágr teprve opouštěl třetinu soupeře, ofsajd.

05:52
    Jágr mohl pálit z pravé strany, ale prováhal nejlepší okamžik ke střele.

06:18
    Nyní se již Jágr dostal ke střele, ale z levé strany netrefuje branku.

06:40
    Jágrovo řada si dokázala vytvořit převahu.

07:04
    První vyloučení v utkání, Saku Koivu dostává za podražení dvě minuty a Devils si zahrají přesilovou hru.

07:04
    To vše ale až po reklamní přestávce.

07:15
    Devils v útočném pásmu, rána Greeneho od modré míří vedle branky.

07:38
    Getzlafovi se daří dostat puk ze třetiny.

08:00
    Jaromír Jágr na ledě, společně s Eliášem, Židlickým, Zajacem a Merrillem.

08:16
    Po zablokované střele Židlického opouští puk třetinu.

08:41
    Po střele Rydera z pravé strany zazvonila tyčka!

09:04
    Hosté v plném počtu, ale domácí sehráli přesilovou hru velmi dobře.

09:27
    Perry v souboji se Schneiderem, který fauluje a Anaheim si zahraje první přesilovou hru!

09:43
    Schneider má puk po střele Perryho ve své výstroji.

09:55
    Zubrus se Zajacem v úniku, Hiller předvedl skvělý zákrok!

10:20
    Devils zahrozili i při vlastním oslabení, na to si musí hosté dát velký pozor.

10:40
    Hostům se zatím přesilová hra vůbec nedaří.

10:57
    Ještě půl minuty se budou domácí bránit.

11:18
    Adam Henrique proniká po levém křídle před Hillera, který jeho střelu vyráží.

11:27

12:20
    Ve statistice střel na branku vedou Devils jasně 7:2!

12:35
    Winnik nahazuje puk do útočného pásma.

12:50
    Fistricovo střele z levé strany zablokována vysoko nad branku.

13:16
    Schneider musí zasahovat proti střele Perryho, zvládl to, komerční přestávka.

14:05
    Hosté vyhazují puk z vlastní třetiny, není to icing, domácí musí hrát.

14:26
    Až nyní to je zakázané uvolnění, Jaromír Jágr bruslí do útočného pásma, kde se vhazuje po levici Hillera.

15:38
    Komerční přestávka, zatím sledujeme opatrný hokej.

15:45
    Devils vyhráli vhazování, nahazují puk do útočného pásma, kde ho však získává soupeř.

15:51
    Hra opět přerušena, vhazování ve středním pásmu.

16:08
    Merrillovo střela od modré míří pouze vedle branky Ducks, Hiller nemusí zasahovat.

16:40
    Zatím ten hokej působí dost neurovnaně, mírně aktivnější jsou Devils.

17:08
    Brunner inkasoval tvrdý úder zřejmě na pravé koleno, na které se nemůže ani postavit.

17:25
    Fowler neuspěl v souboji o puk za vlastní brankou, hrají domácí.

17:50
    Za hákování odchází na trestnou domácí Gionta, přesilová hra Ducks.

18:00
    Schneider zasahuje proti střele Getzlafa.

18:06
    A nyní domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

18:31
    Další vyhozený puk, Devils se zatím úspěšně brání v oslabení.

18:52
    Závar před brankou Devils, Perreault se tam dostal z levé strany před Schneidera, který chvíli nevěděl, kde má puk, ale důležité je, že rozhodčí přerušili hru, bude se vhazovat.

19:00
    Posledních šedesát vteřin první třetiny.

19:02
    Střelu Palmieriho z bezprostřední blízkosti Schneider chytá.

19:20
    Puk opouští třetinu Devils.

19:38
    Další vyhozený kotouč ze třetiny domácího týmu.

19:50

20:00

A v této třetině se již nic nestane. Oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Více ze hry měli hokejisté New Jersey, hlavně v první polovině první třetiny. Pak hosté, i díky dvěma přesilovým hrám, dokázali hru vyrovnat, ale na gól si musíme počkat do dalšího průběhu zápasu.

Jaromír JÁGR (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 5:59

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:01 hodin.

20:01

21:06
    Vhazování po pravici Hillera.

21:20
    Hosté dostávají puk ze třetiny.

22:08
    Boucher bojuje o puk v útočném pásmu, marně.

24:09
    Hosté vyhazují pouze na zakázané uvolnění, dobré střídání první pětky Devils.

24:15
    Devils právě vstřelili branku!
    Devils vyhráli vhazování po pravici Hillera, puk se po přihrávce Henriqueho dostal na pravou stranu, kde z voleje střílí MICHAEL RYDER a puk končí v síti, Hiller se nestihl přesunout. Asistence: Adam Henrique.

24:45
    Vstřelený gól by konečně mohl pozvednout úroveň zápasu.

25:04
    Ofsajd hostů na útočné modré.

25:50
    Ducks nyní kombinují ve třetině Devils.

26:07
    Velmi dobré střídání třetí pětky Anaheimu, vedené finským veteránem S. Koivem.

26:38
    Volčenkov zachytil střelu soupeře a osvobozuje svůj tým.

26:51
    Selänne nabral rychlost, ale při přechodu přes modrou je pískán ofsajd, následuje komerční přestávka.

27:40
    Anaheim má nyní více ze hry.

28:00
    Židlický zachytil střelu soupeře od modré, ale domácí se v posledních minutách pouze brání.

28:32
    Schneider zasahuje proti střele Jackmana a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

29:11
    Eliáš dostává puk ze třetiny a alespoň na chvíli dává klid svým spoluhráčům.

30:22
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde někdo z hostů.

30:47
    Lindhölm dostává dvouminutový trest a Devils si zahrají přesilovou hru.

30:47
    Komerční přestávka.

30:50
    Vhazování ve třetině Ducks, vyhrávají domácí, ale špatnou přihrávkou se sami připravují o útočné pásmo.

31:48
    Ryderovo střela z levé strany zablokována a puk opouští třetinu Ducks.

32:15
    Devils nahazují puk, ale hosté ho získávají a sami mohou zaútočit.

32:32
    Cogliano se dokonce po pravé straně dostal do zakončení, Schneider musel zakročit.

32:47

33:07
    Toto oslabení přečkal Anaheim v naprosté pohodě.

33:30
    Jágrovo řada si vytváří tlak, ale bez střeleckých příležitostí.

34:06
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Selänne vyhrál vhazování, puk se dostal na levou stranu, odkud od modré pálí CAM FOWLER a puk prošel Schneiderovi do branky, je vyrovnáno! Asistence: Ben Lovejoy a Teemu Selänne.

34:15

35:35
    Silfverberg zkouší pozornost Schneidera, ten jeho střelu z levé strany vyráží.

36:06
    Vylučuje se, Devils špatně střídají, příliš mnoho hráčů na ledě a jsou to zbytečné dvě minuty.

36:35
    Domácí vyhazují puk až za branku soupeře.

37:26
    Ofsajd Anaheimu při přechodu do útočného pásma, domácí se zatím v pohodě brání.

38:06

38:25
    Domácí přechází do protiútoku, Židlický zaváží puk po pravé straně.

38:45
    Židlický zachytil vyhození Winnika.

38:51
    Nakonec Hiller chytá puk a přerušuje hru.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá posledních šedesát vteřin, vhazování ve středním pásmu.

39:18
    Schneider zastavil nahozený puk soupeře za vlastní brankou, domácí rozehrávají.

40:00

Druhá třetina je u konce a i po čtyřiceti minutách platí, že je stav nerozhodný, tentokrát však již 1:1, když Devils dostal do vedení ve 25. minutě Ryder. Radost z vedení vydržela domácím celých deset minut, než vyrovnal ve 35. minutě Fowler. Anaheim pak převzal taktovku zápasu a až do konce třetiny byl lepší, i když se musel bránit v oslabení. Do třetí třetiny tak půjdou oba týmy s naprosto vyrovnanými šancemi, který z týmů strhne vedení na svou stranu a vyhraje tento zápas?

Jaromír JÁGR (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:41

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:56 hodin.

40:01

40:47
    Ducks vstoupili lépe do třetí třetiny, než soupeř.

41:41
    Puk za branou Ducks, hosté rozehrávají.

42:20
    Domácí postupují ve třech, ale Giontovo střela míří pouze vedle branky.

42:35
    Vhazování ve středním pásmu.

43:07
    Devils se zatím hlavně brání, úspěšně, hosté se nedostávají do střeleckých příležitostí.

43:24
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází domácí Fayne a hosté si zahrají přesilovou hru.

43:41
    Z pravé strany pálí Fowler, Schneider chytá a přerušuje hru.

44:05
    Domácím se podařilo dostat puk ze třetiny.

44:15
    Bonino ho zaváží zpět do útočného pásma.

44:28
    Bonino hledá Perryho před brankou Devils, ale obránce zachytil puk a vyhazuje ho ze třetiny.

45:10
    Palmieri pálí z pravé strany, z kruhu pro vhazování, ale netrefuje branku.

45:24

45:45
    Každopádně domácí stále drží nadějný výsledek se silným soupeřem, vše je stále "otevřené".

46:20
    Souboj o puk v rohu třetiny Devils, Židlický získává puk a vyhazuje ho do středního pásma.

46:40
    Publikum povzbuzuje "Ďábly", kteří to mají proti dobře bruslícímu soupeři hodně těžké.

47:10
    Getzlaf z otočky vrací puk od modré za branku Devils.

48:05
    Eliášovo řada se také osvobozuje pouze za cenu vyhození puku z vlastní třetiny.

48:27
    Ofsajd Anaheimu, vhazovat se bude ve středním pásmu, ale to vše až po komerční přestávce.

49:35
    Jágrovo řada získává převahu a jako jediná dokázala po delší době "uzamknout" soupeře v jeho třetině, dobré střídání!

50:00
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, pokud již branka nepadne, čeká náš prodloužení.

50:30
    Teprve nyní odchází Jaromír Jágr z ledu, kde pobyl snad přes dvě minuty.

50:47
    Gelinas nezachytil přihrávku Palmieriho před branku, puk se dostal k MATTHIEU PERREAULTOVI, který z bezprostřední blízkosti překonává Schneidera, hosté vedou. Asistence: Kyle Palmieri a Teemu Selänne

51:25
    Devils to nyní budou mít hodně těžké, Ducks hrají v naprosté pohodě.

52:06
    Vhazování ve středním pásmu, domácí mají nyní problémy udržet puk na svých hokejkách déle, než na jednu, max. dvě přihrávky.

52:14
    Lokťjonov v ofsajdu na útočné modré, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.

52:48
    Na ledě elitní řada Devils a hned je to znát, hraje se před Hillerem.

53:10
    Ale hosté vyhazují puk do středního pásma.

53:35
    Eliášovo druhá pětka již nedokáže přejít do útočného pásma a usadit se v něm.

54:00
    Tak snad nyní, ano, Devils v útočném pásmu.

54:13
    A nakonec hosté faulují, na trestnou lavici putuje Fistric, Devils si zahrají přesilovou hru.

54:25
    Jedinečná šance pro New Jersey na vyrovnání.

54:35
    Fowler vyhazuje puk ze třetiny.

54:58
    Parádní akce Jaromíra Jágra, který zavezl puk po pravé straně do útočného pásma, předložil bekhnedem přesnou přihrávku před branku, na kterou si najel ANDY GREENE, jenž zakončoval do odkryté branky, využitá přesilová hra. Asistence: Jaromír Jágr a Travis Zajac.

55:23
    Domácí se nyní musí bránit, Ducks bojují u puk za brankou Devils.

56:15
    Jágr měl našlápnuto do samostatného úniku, ale ve středním pásmu nezpracoval nepřesný pas.

56:36
    Schneider raději přerušuje hru před najíždějícím Boninem.

57:25
    Devils jsou vyrovnávacím gólem nabuzeni, jen neudělat chybu v obraně.

57:48
    Židlický vrací kotouč do útočného pásma.

58:18
    Anaheim má puk a útočí.

58:35
    Nahozený kotouč však získává domácí Volčenkov, který čeká za vlastní brankou na dostřídání.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Anaheim v útočném pásmu.

59:06
    Od Volčenkova se odráží puk mimo ledovou plochu, bude se vhazovat po levici Schneidera.

59:25
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Hillerem.

59:30
    Eliáš, Zubrus a Jágr dostávají důvěru v závěru třetí třetiny v útoku.

60:00

Je to jasné, bude se prodlužovat! Dnešní představení nekončí, Jaromír Jágr sice na lavičce Devils kroutí hlavou, i tak mohou ale domácí být za tento výsledek rádi! Hrají dnes proti hodně silnému soupeři a již nyní má New Jersey jistý alespoň bod! Prodloužení začne za malý okamžik.

60:30
    Domácí zahajují se čtveřicí Gelinas, Eliáš, Merrill a Jágr.

60:45
    Hosté s Boninem, Beaucheminem, Silfverbergem a Lindhölmem.

61:08
    Na ledě stále Jaromír Jágr, který zavezl puk do útočného pásma.

61:27
    Jenže jeho spoluhráči ztrácí puk na modré a musí se vracet.

61:46
    Cogliano se vrhl do střely, Schneider nevěděl, kde je puk, ten nakonec skončil za brankou.

62:15
    Zubrus, Gionta, Gelinas a Židlický nyní na ledě v dresu Devils.

62:37
    KYLE PALMIERI pronikl do útočného pásma, opět tam propadl v defenzivě Gelinas, kolem kterého Palmieri v pohodě projel, stejně jako při druhém gólu Anaheimu Perreault, objel branku a zasunul puk kolem betou Schneidera, je rozhodnuto, Anaheim vítězí. Asistence: Mathieu Perreault a Cam Fowler.

New Jersey dnes vybojovalo alespoň bod za prohru v prodloužení a silný soupeř si odváží body oba. Dnes domácí sice bojovali, ale často je srážela vlastní nemohoucnost v útočné fázi, kde obstál pouze první útok a hlavně neskutečné chyby Gelinase v defenzivě, po kterých padly dva ze tří gólů Anaheimu. Jaromír Jágr se dnes gólově sice neprosadil, ale zaznamenal alespoň bod za přihrávku a pomalu tak smazává náskok v historickém bodování NHL na svůj vzor, Maria Lemieuxe, který má na sedmém místě náskok již pouze pěti bodů!

Dnešní utkání sledovalo 15 723 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (03:49:58)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 25. Ryder (Henrique), 55. Greene (Jágr, Zajac) – 35. Fowler (Lovejoy, Selänne), 51. Perreault (Palmieri, Selänne), 63. Palmieri (Perreault, Fowler)

Rozhodčí: O'Rourke, VanMassenhoven – Murphy, Nansen

Diváci: 15 723