Florida – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.) | Minnesota – St. Louis 1:2 (kon.) | Boston – NY Islanders 3:5 (kon.)
Carolina – Montreal 5:4 (po pr.) | Winnipeg – Buffalo 3:0 (kon.) | Dallas – Los Angeles 3:2 (kon.)
Colorado – Columbus 5:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 6:3 (kon.) | Calgary – Philadelphia 1:4 (kon.)
Arizona – Edmonton 4:3 (po pr.) | Detroit – Toronto 2:3 (1:2 po s.n.)
Colorado Avalanche
5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Columbus Blue Jackets
Středa 01.01.2014, 02:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

S konstatováním, že Colorado porazilo na svém ledě Columbus poměrem 5:3 se s Vámi loučí a všechno dobré v novém roce přeje Tomáš Lysý. (04:52:16)

Československá stopa v utkání:
    Jan Hejda (COL) 1+0, 1 střela, čas na ledě 23:47.

Diváci: 16.177.

Dnešní zápas rozhodli bezesporu početní převahy. Oba týmy měly tři přesilovky, ale zatímco Colorado bylo stoprocentní, Columbus nevyužil ani jednu tuto výhodu.

V první třetině byli hosté aktivnější a po čtyřech minutách se dostali do vedení, ale na Johansenův šestnáctý gól odpověděl za dvě minuty Jan Hejda.

Druhá třetina byla ve znamení střelecké aktivity Modrokabátníků, kteří z ní ale vytěžili jen jeden gól. Devětadvacátá minuta znamenala poslední vedení Columbusu v zápase, když se trefil Jenner. Za tři a půl minuty vyrovnal McGinn a za další dvě minuty využil první přesilovku Colorada O´Reilly.

Ve třetí třetině utekl díky využité přesilovce Landeskoga domácí tým svému soupeři již na rozdíl dvou gólů. Za půlminuty sice Nick Foligno snížil, ale tentýž hráč při závěrečném tlaku svého týmu předvedl na útočné modré kiks, ztratil puk, musel faulovat a z následné přesilovky rozhodl zápas MacKinnon.

60:00

59:31
    Hosté to ještě zkouší bez gólmana.

58:57
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Třetí přesilovka, třetí gól. Výborné početní výhody rozhodly dnešní zápas ve prospěch Colorada. Benoit vystřelil z levého kruhu a NATHAN MACKINNON tečoval jeho střelu, která by šla pravděpodobně vedle, za záda bezmocného McElhinneyho. Asistence: Andre Benoit, Tyson Barrie.

58:22
    Nick Foligno (COL) podrazil ve středním pásmu jednoho z hráčů Colorada poté, co přišel na útočné modré o puk. To je asi pro Modrokabátníky v dnešním zápase konečná. Dvě minuty pro útočníha hostů.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:59
    Domácím nyní stačí vyhazovat puk s tím, že některý před McElhinneym vybojují a zaútočí, tak jako nyní Maxime Talbot, který se s ničím nepáral a z levého kruhu vystřelil. McElhinney byl pozorný.

57:50
    Murray se při přechodu do útoku dopustil ofsajdu.

57:33
    Dubinsky zblízka míjí branku Varlamova.

57:12
    Comeau nahodil puk za branku Colorada, kde kotouč vybojovali jeho spoluhráči.

56:47
    Bude zajívamé sledovat, kdy McElhinney zamíří na střídačku. Columbus je totiž znovu před Varlamovem.

56:13
    Umberger se dostal do útočného pásma Colorada, ale vzápětí puk ztrácí a Laviny ho vyhazují do středního pásma.

56:07
    35 střel již vyslal Columbus na Varlamova, který tak má v dnešním zápase mnohem lepší procentuální úspěšnost než McElhinney, který lovil puk ze své sítě čtyřikrát z jednadvaceti střel.

56:07
    Komerční přestávka.

55:28
    Střela Ducheneho končí na McElhinneym.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 7. Hejda, 33. McGinn (Duchene, O´Reilly), 35. O´Reilly (Duchene, Johnson), 49. Landeskog (Stastny, MacKinnon), 59. MacKinnon (Benoit, Barrie) – 5. Johansen (Foligno, Umberger), 29. Jenner (Comeau, Johnson), 49. Foligno (Umberger, Johansen)

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Hejda, Johnson, Sarich, Benoit, Barrie, Holden – Landeskog, Stastny, McGinn – O´Reilly, Duchene, MacKinnon – McLeod, Mitchell, Talbot – Bordeleau, Cliche, Malone. Trenér: Patrick Roy.
    Columbus Blue Jackets: McElhinney (McKenna) – Johnson, Tjutin, Wisniewski, Murray, Nikitin, Savard – Foligno, Johansen, Umberger – Anisimov, Dubinsky, Atkinson – Comeau, Letestu, Skille – Jenner, MacKenzie, Tropp. Trenér: Todd Richards.

Rozhodčí: 8 Dave Jackson, 14 Dennis LaRue – 79 Kiel Murchison, 95 Johny Murray

Diváci: 16177