Vítkovice – Mountfield HK 6:2 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:3 (0:1 po s.n.) | Pardubice – Liberec 4:1 (kon.)
K. Vary – Litvínov 2:1 (kon.) | Kladno – Třinec 1:2 (0:1 po s.n.) | Slavia – Plzeň 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 2:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
Piráti Chomutov
2:3 (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Berani Zlín
Pátek 03.01.2014, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga

V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
    Vítěznou branku vstřelil PETR ZÁMORSKÝ, který si Růžičku vychutnal pohlednou otočkou.

64:46
    Ještě se bude vylučovat. Bartečko si doslova došel pro faul Oldřicha Horáka (ZLN), který si odpyká dvě minuty za držení. Piráti si vzali oddechový čas.

60:50
    Kašík vytáhl perfektní zásah lapačkou proti střele Kanaďana Bombersbacka.

59:39
    Leška se ocitl sám před Růžičkou, ten předvedl 20 sekund před koncem skvělý zákrok.

57:57
    Balaštík využil chyby Chomutovských v obranném pásmu a zakončoval těsně před Růžičkou. Domácí gólman se přetlačit nenechal.

50:28
    Šagát kombinoval s Bartečkem, skvěle se dokázal přemisťovat ze strany na stranu Libor Kašík. Bombersback pak nastřelil boční síť.

48:29
    Kašík se zaskvěl proti střele Šagáta i dorážce Proška.

47:45
    Čajánek díky svému důrazu vybojoval kotouč a vystřelil, puk se otřel o levou tyč domácí brány!

44:47
    Hosté ze Zlína hráli v šesti a jejich hráčská lavice je tak potrestána dvěma minutami. Trest si odsedí Jiří Ondráček (ZLN).

44:43
    Sikora v další šanci míjí!

42:30
    Piráti právě vstřelili branku!
    David Hruška skvěle vybojoval puk ve středním pásmu, přihrál ho Nikolovi Gajovskému, který se rychle procpal do brejku. Kašík sice Gajovskému vypíchl holí puk, jenže na dorážku byl připraven MAREK SIKORA a svou příležitost proměnil. Piráti tak srovnávají stav. Asistence: Nikola Gajovský, David Hruška.

40:45
    Mrázkova střela zápěstím se otřela o horní tyč!

37:24
    Domácí dokázali na chvíli zamknout Zlín v obranném pásmu a poslal Josef Straka přihrávku volnému VOJTĚCHU KUBINČÁKOVI, který měl dost času zamířit a propálit Libora Kašíka v hostující bráně. Asistence: Josef Straka, Angel Krstev.

33:04
    Oldřich Hořák (ZLN) pálil dvakrát od modré a po přerušení si na něj vyšlápl Tomáš Bartejs (CHM). Jejich šarvátka skončila čtyřminutovým trestem za hrubost na obou stranách.

30:24
    Čajánek dostal přihrávku od domácí obrany přímo na hůl mezi kruhy, Růžička předvedl fantastický zákrok betonem.

29:53
    Na druhé straně netrefil David Hruška rychlý puk před odkrytou klecí!

29:27
    Růžička teď zasáhl nadvakrát proti Filipu Čechovi!

28:33
    Balaštík měl Růžičku na kolenou a dezorientovaného, ale tvrdou střelou trefil právě jen gólmana.

17:47
    Zlín právě vstřelil branku!
    A hosté využívají svou přesilovku. Petr Leška přihrál puk na modrou JIŘÍMU MARUŠÁKOVI, který bez milosti pálil a kotouč z jeho hole se z drobnou tečí dostal až za záda Martina Růžičky. Asistence: Petr Leška, Jaroslav Balaštík.

17:26
    Růžička předvedl dva pohotové zákroky proti dorážkám Petra Holíka.

16:51
    Pavel Kubiš byl faulován Jaroslavem Mrázekm (CHM), který si jde odsedět už druhé dvě minuty v tomto zápase. Tentokrát za sekání.

13:30
    Petr Čajánek dostal dost prostoru a času na střelu, kterou sice poslal jen doprostřed brány, ale puk Růžičkovi vypadl a dostatek důrazu předvedl ONDŘEJ VESELÝ, který dorazil volný kotouč do brány. Asistence: Petr Čajánek, Zdeněk Okál.

08:19
    Dominik Tejnor byl v dobré střelecké pozici podražen Filipem Čechem (ZLN), který tak putuje na trestnou lavici. Dvě minuty za podražení.

04:34
    Přesilovou hru si zahrají hosté. Vyloučen je Jaroslav Mrázek (CHM) na dvě minuty za hákování.

00:45
    Prvním vyloučeným hráčem je Pavel Kubiš (ZLN), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 38. Kubinčák (Straka, Krstev), 43. Sikora (Gajovský, Hruška) – 14. Veselý (Čajánek, Okál), 18. Marušák (Leška, Balaštík), rozh. náj. Zámorský

Piráti Chomutov: Růžička – Mrázek, Krstev, Tejnor, Prošek, Bartejs, Trefný, Havel – Hruška, Gajovský, Hřebejk – Bombersback, J. Straka, Bartečko – Sikora, Svoboda, Šagát – Mainer, Kubinčák.
    Berani Zlín: Kašík – Horák, Marušák, Valenta, Zámorský, D. Řezníček, Matějíček, Urbanec – Köhler, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Kubiš – Veselý, Čajánek, Okál – Melenovský, Ondráček.

Rozhodčí: Polák, Pavlovič – Hejl, Kajínek