Vítkovice – Mountfield HK 6:2 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:3 (0:1 po s.n.) | Pardubice – Liberec 4:1 (kon.)
K. Vary – Litvínov 2:1 (kon.) | Kladno – Třinec 1:2 (0:1 po s.n.) | Slavia – Plzeň 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 2:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
Rytíři Kladno
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 03.01.2014, 18:00 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Nejlepší hráči zápasu: Michal Dragoun (KLA) – Vojtěch Polák (TRI).

Dva skvělé výkony brankářů dovedly dnešní zápas až do samostatných nájezdů, kde se opět oba muži v maskách vyznamenali. Až v 5. sérii rozhodl o exportu dvou bodů Vojtěch Polák. (20:40:42)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
    VOJTĚCH POLÁK zvolil bekhendovou kličku a byl úspěšný. Hosté berou dva body.

Ondřej Havlíček to neprovedl zrovna dobře, Hamerlík opět chytá – 0:0.

Jakub Orsava trefuje jen lapačku Chábery – 0:0

Miloslav Hořava zkusil také bekhendové zakončení, ale Hamerlík vyráží – 0:0

Lauris Bajaruns neuspěl bekhendovým zakončením – 0:0.

Vladimír Roth také nedal. Chábera se roztáhl na čáře a byl úspěšný – 0:0.

Miloslav Hořava zkusil také mezi nohy, ale Hamerlík vyrazil – 0:0.

Martin Růžička rozhýbal Cháberu, který ale včas zasáhl betonem – 0:0.

Petr Tenkrát neuspěl střelou mezi betony – 0:0.

Vojtěch Polák neuspěl, jeho bekhend Chábera chytá – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení branku nepřineslo, utkání rozhodnou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Jiří Polanský (TRI) dostává dvě minuty za hákování.

64:38
    Oba celky v plném počtu.

64:13
    David Růžička na poslední chvíli zastavil pronikajícího Bonka.

63:23
    Oba celky střídají po dlouhém pobytu na ledě.

63:01
    Tři na tři, to se zas tak často nevidí. Na ledě je teď hodně prostoru.

62:37
    Tomáš Kaberle (KLA) dostává dvě minuty za hákování a 10 minut osobní trest za nesportovní chování.

62:14
    Vojtěch Polák (TRI) dostává dvě minuty za sekání.

62:14
    Dragoun trefuje tyčku!

61:55
    Kladno má výhodu, bude hrát přesilovku.

61:19
    Krejčí prověřil Cháberu ze středního pásma. Rutinní zákrok pro domácího brankáře.

60:45
    Přihrávka na rozjetého Bajarunse nebyla dostatečně razantní a hosté jí zachytili.

60:01

Šancí bylo hodně, ale branky padly paradoxně jen dvě. O vítězi zápasu tedy rozhodne prodloužení, nebo samostatné nájezdy.

60:00

59:35
    Chábera zahrál na nervy domácím fanouškům po střele ze středního pásma.

59:11
    Poslední minutka patřila domácím.

58:39
    David Růžička od modré míjí vzdálenější tyč.

58:04
    Chábera znovu řeší další nepřehlednou situaci před vlastní brankou.

57:39
    Rákosovo zakončení bekhendem kryje Chábera.

57:03
    Kaberle tečoval nahrávku Miloslava Hořavy a Hamerlík vytáhl výborný zákrok.

56:47
    Bonk už se dostával za Davida Růžičku, který ho ale stihl přibrzdit.

56:06
    Pomalu se blížíme konci třetí třetiny, stále čekáme na rozhodující trefu.

55:24

55:17
    Hrdel ztratil puk a Třinec vyváží.

54:46
    Třinec vyhodil k Cháberovi.

54:15
    Dragoun těsně míjí vzdálenější tyč, hodně dobrá přesilová hra Kladna.

53:50
    Střela M. Hořavy končí těsně vedle.

53:24
    Daniel Rákos (TRI) dostává dvě minuty za sekání. To byl ale dobrý faul, protoře před M. Hořavou byla prázdná branka.

53:17
    Hamerlík si připsal zákrok po střele Lukáče.

52:47
    Na šance se tedy celkově v posledních minutách čeká. Pokud nebudeme počítat propagační nahození z obou stran.

51:27
    Polanský se snažil proskočit mezi obránci, kteří ho k puku nepustili.

50:30
    Hraje se neustále v pásmu Kladna. Třinec ale na větší příležitost zatím čeká.

49:46
    Krejčího nahození Chábera vyrazil před sebe. Naštěstí pro domácího brankáře nikdo v červeném poblíž nebyl.

48:24
    Linhart z úhlu nahazoval před branku, kde číhal Bonk. Kotouč nakonec končí v ochranné síti.

47:37
    Tenkrát zpoza branky viděl Dragouna, ale jeho přihrávku zastavili hosté.

46:58

46:40
    Také Kladnu se teď daří v oslabení.

46:06
    Chábera si našel nahození Linharta od modré čáry a přerušil hru.

45:39
    Hrabal se hned zapojil do přesilovky a prověřil Cháberu.

45:17

44:58
    Milan Doudera (KLA) dostává dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

44:42
    Znovu začínají domácí od vlastní branky.

44:19
    Kladno se teď nemůže dostat do útočného pásma.

44:01
    Úspěšné vyhození Třineckých.

43:29
    Střela Kaberleho tečována těsně vedle levé tyče.

43:17
    Josef Hrabal (TRI) dostává dvě minuty za držení hole.

42:48
    Úvod třetí třetiny je jinak poměrně opatrný.

42:19
    Hosté teď hráli na chvíli v šesti, ale rozhodčí si toho nevšimli.

41:26
    Eberle zastavil rozvíjející se akci Třince a mohl dopředu vyslat Bajarunse, který ale nepřebruslil obránce.

40:52
    Hrabal hledal od modré střílenou přihrávkou Květoně, který však byl pohlídán.

40:01

Necelých 326 minut čekali Třinečtí na venkovní gól. Dočkali se v přesilové hře na konci třetiny, kdy zužitkovali velký tlak. Po dvou třetinách je skóre nerozhodné 1:1. Třetí perioda začne přibližně v 19:46.

40:00

39:49
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec se dočkal vyrovnání a tlak v přesilovce byl opravdu enormní. Střelu obránce Krejčího dorazil za Cháberova záda JAKUB ORSAVA. Asistence: Daniel Krejčí.

39:42
    Třinec zkouší rozehrávat akce na hráče před brankou, ale Kladnu se to zatím daří eliminovat.

39:18
    Chábera přerušil tlak Třince, když udržel střelu od modré.

38:58
    Martin Růžička trefuje horní tyč!

38:29
    Další pokus Hrabala Chábera napoprvé neudržel, ale po zmatku před brankou ukázal rozhodčím, že právě on má kotouč v lapačce.

38:22
    Chábera trochu nejistě kryje střelu Hrabala.

38:07
    Jiří Kuchler (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

36:57
    Matuš nepřešel do útočné třetiny podle pravidel, zastavil ho ofsajd.

36:01
    Polanský se dostal k vyražené střele a byla před ním prázdná branka. Chábera předvedl výborný zákrok betonem.

35:32

35:08
    Další puk míří až k Cháberovi.

34:43
    Bonk pozdržel Dragouna v jeho pásmu, cenné sekundy pro hosty.

34:12
    Kaberle vypálil od modré a Hamerlík po jeho střele chvíli hledal puk. Vysvobodil ho až hvizd sudího.

33:32
    Zároveň se ale vylučuje. Daniel Krejčí (TRI) dostává dvě minuty za držení.

33:32
    David Růžička vypálil od modré a jeho pokus byl tečován před Miloslava Hořavu. Ten měl před sebou prázdnou branku, ale poskakující puk do ní nedopravil!

33:10
    Poněkud pozdě odpískané zakázané uvolnění Třince.

32:19
    První formace domácích teď zatlačila Třinec. Hamerlík přerušil obléhání své branky zákrokem.

31:52
    Tenkrát našel hlídaného Dragouna, který přesto dokázal zakončit. Hamerlík měl však beton na správném místě.

31:15
    Kaberle před brankou výborně uhlídal Martina Růžičku, který se natahoval po teči. Na ledě se mimo jiné potkali dva nejčastěji využívaní hráči obou celků. Kaberle průměrně na ledě stráví 23:02 a Růžička 23:01.

30:45
    Miloslav Hořava poslal puk před branku a tam se o něj strhl velký boj. Ten nakonec uťal Hamerlík, který se po kotouči vrhl a přikryl ho.

30:34
    Dragoun odevdl dobrou práci proti dvěma obráncům a nakonec o jednoho zkoušel poslat puk do branky. Hamerlík byl v pozoru.

30:05
    Roupec pálil po ledě, ale ani netrefil branku.

29:25
    Kotouč vyrotoval vysoko do vzduchu a jako první se zorientoval Rudovský, který ho poslal těsně mimo branku.

28:52
    Doudera vypálil asi o metr vedle.

28:19
    Linhart se musel vracet, protože vyhozený puk ani zdaleka nedoklouzal za čáru.

27:47
    Kaberle dlouhou rozehrávkou našel Dragouna, který se ale o brejk připravil nepřesným zpracováním.

26:53
    Lukáče vychytal Hamerlík, ale puk se odrazil před Bajarunse, který trestuhodně minul.

26:06
    Strnad v akci dva na jednoho zakončil sám, ale přestřelil.

25:18
    Třinec zlepšil napadání, Kladno se s tím zatím vyrovnává.

24:31
    Riskantní rozehrávka se málem Kladnu nevyplatila. Vše na poslední chvíli uhasil Kaberle, který včas přistoupil k útočníkovi před brankou.

23:49
    Peterek naslepo hledal Galvase, ale do dráhy přihrávky se postavil Rudovský.

23:23
    Lukáč zablokoval další střelu Třince, Kladno je v plném počtu.

22:50
    Tenkrát nepropustil střelu Krejčího.

22:31
    Petr Hořava zablokoval střelu Třineckých. Kladno se osvbodilo, ale Hořava se nemohl zvednout a udělat krok. Rozhodčí raději přerušili.

21:48
    Roth chybně rozehrál na modré, čehož domácí využili k osvobození se.

21:27
    Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

21:01
    Havlíček vystřelil přes obránce, ale Hamerlík se zaskočit nenechal.

20:17
    Miloslav Hořava zachytil rozehávku Třince a mohl vyslat do brejku Dragouna. Přihrát ale nedokázal přesně.

20:01

Michal Dragoun svým 7. gólem zajistil Kladnu vedení po první třetině. Středočeši využili přesilovou hru a díky tomu vedou. Střelecky byli hosté aktivnější, ale Chábera všechny jejich šance pochytal. Druhá třetina začne přibližně v 18:54.

20:00

19:40
    Bajaruns zkusil štěstí z hodně ostrého úhlu. Hamerlík se nachytat nenechal.

18:44
    Rudovský využil zaváhání Linharta a ujal se puku. Po otočce ale branku přestřelil.

18:14
    Doudera zahrál trochu zbytečně v pásmu soupeře, když byl signalizovaný ofsajd. Hra se tedy přesouvá před Cháberu.

17:38
    Peterek se dostal ke kotouči mezi kruhama, ale měl to na bekhend a jeho zakončení nebylo tak nebezpečné.

16:54
    Kuchler ztratil puk ve vlastním pásmu, ale pro domácí vše dobře dopadlo díky zásahu Kaberleho.

16:22
    Květoň využil kladenského střídání a chtěl se natlačit do branky. Chábera si s jeho nájezdem poradil.

15:36
    Zajímavá situace před třineckou brankou. Miloslav Hořava prováhal ideální čas pro střelbu, kotouč poskakoval před brankovištěm.

14:24
    Třinečtí se po delší době usadili v útočném pásmu, ale zatím beze střelby.

13:54
    Rudovský odjel po vlastních, hra pokračuje.

13:39
    Adamský dohrál za mantinelem Rudovského a hra se přerušila, protože domácí bek zůstává na ledě.

13:09
    Polanský si zkoušel vymodlit faul Jankoviče, ale rozhodčí mu nevyhověli.

12:03
    Po kladenském ofsajdu následuje druhá komerční přestávka.

11:46
    Fanoušci cítí, že teď je jejich tým na koni a podporují.

11:00
    Rudovský se dostal do dvou příležitostí. Hamerlík si s oběma poradil.

10:33
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Chtěl jsem dopsat původní akci Kladna, ale není třeba. Středočeši se drželi v pásmu, Kaberle trpělivě vyčkával, poté posunul na MICHALA DRAGOUNA a ten z první překonal přesouvajícího se Hamerlíka mezi nohy. Asistence: Tomáš Kaberle.

09:32
    Tenkrát dostal nabito od Kaberleho, ale jeho dělovka branku minula.

09:15
    A vybojoval faul. Dvě minuty za krosček dostává Daniel Krejčí (TRI).

09:07
    Na ledě se poprvé objevuje Zbyněk Hrdel.

08:40
    Další práce pro kladenského brankáře. Před ním se ještě strhla menší strkanice.

08:17
    Varaďa nebezpečně střílel hned po vhazování v kladenském pásmu. Chábera ale zasáhl lapačkou.

07:59
    Chábera neudržel střelu od modré, ale včas puk odklidil do rohu. Poté ho povalil Polanský a hra je vykázána do středního pásma.

07:39
    Dragoun se protáhl kolem dvou třineckých hráčů, do jeho střely ale stihl jeden z obránců vložit hokejku a puk skončil v ochranné síti.

07:00
    Nejprve se zdálo, že Lukáč netečoval dlouhou přihrávku. Sudí ale zakázané uvolnění neodpískali, zatímco o malou chvíli na druhé straně ano.

05:54
    Oba celky kompletní, vhazuje se ve středním pásmu.

05:38
    Střela Petra Hořavy se od mantinelu orazila zpět do brankoviště, ale skákající puk se nepodařilo usměrnit Tenkrátovi.

05:11
    Galvasovu střelu tečoval před Cháberou Adamský, ale kotouč zamířil mimo branku.

04:46
    Orsava dostal trochu prostoru, po kličce na střed však vypálil mimo branku.

04:12
    Hosté mají kotouč za vlastní brankou a střídají.

03:43
    Přesilová hra ale rychle končí. Jan Rudovský (KLA) dostává dvě minuty za držení hole.

03:36
    Jiří Polanský (TRI) dostává dvě minuty za podražení.

03:13
    Dragoun vyčkával a poté prostrčil puk na Miloslava Hořavu, který od modré čáry trefil jen boční konstrukci.

02:41
    Lukáč se dostal před branku a servíroval na druhou stranu Bajarunsovi. Kotouč ale přes brusle jednoho z beků neprošel.

01:53
    Hosté strávili poměrně dlouhou chvilku v pásmu Kladna, ale více práce Chábera neměl.

01:29
    Peterek posouval Rákosovi do šance, ale včas zasáhl Petr Hořava.

01:17
    První zákrok také pro Cháberu, který kryje střelu obránce Krejčího.

00:33
    Domácí zakončili obléhání pásma střelou. Tenkrát trefil jen Hamerlík.

00:01

Rytíři Kladno: Chábera – D. Růžička, Kaberle, Doudera, Procházka, P. Hořava, Jankovič, Gutwald – M. Hořava, Dragoun, Tenkrát – Kuchler, Havlíček, Rudovský – Bajaruns, Lukáč, Eberle – Hrdel, Strnad.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Roth, Galvas, Hrabal, Linhart, Roupec, Krejčí, Lojek, Foltýn – Martin Růžička, Polanský, Adamský – Orsava, Bonk, Varaďa – Květoň, Peterek, Rákos – Matuš, Marek Růžička, Rufer – Polák.

Rozhodčí: Hodek, Horák – Brejcha, Suchánek.

Vzájemné zápasy jsou letos vyrovnané, pokaždé se přitom radoval hostující celek. Kladno vyhrálo na ledě Třince 3:2, doma ale na stejného soupeře nestačilo v poměru 4:5.

Ani Třinec neprožívá tak úplně sezonu podle očekávání, ale zatím mu to stačí na boj o přímý postup do play off. V posledních deseti zápasech vyhráli Oceláři jen třikrát. Naposledy ale otočili nepříznivý vývoj utkání s Karlovými Vary.

Domácí Kladno se po výměně trenérů herně zvedlo a částečně se dá hovořit i o výsledkovém probuzení. Bod v Liberci i dva se Spartou by před začátkem zápasu Středočeši brali, ale vzhledem k průběhu jsou oba málo. V posledním duelu vyšli Rytíři pod trenérem Čelanským poprvé naprázdno, když padli v Plzni 4:2.

Hezký večer z Kladna. Tamní Rytíři přivítají v dalším extraligovém kole Oceláře z Třince. Utkání začíná v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 11. Dragoun (Kaberle) – 40. Orsava (Krejčí), rozh. náj. Polák

Rozhodčí: Hodek, Horák – Brejcha, Suchánek