Vítkovice – Mountfield HK 6:2 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:3 (0:1 po s.n.) | Pardubice – Liberec 4:1 (kon.)
K. Vary – Litvínov 2:1 (kon.) | Kladno – Třinec 1:2 (0:1 po s.n.) | Slavia – Plzeň 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 2:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
Rytíři Kladno
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 03.01.2014, 18:00 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
    VOJTĚCH POLÁK zvolil bekhendovou kličku a byl úspěšný. Hosté berou dva body.

64:58
    Jiří Polanský (TRI) dostává dvě minuty za hákování.

62:37
    Tomáš Kaberle (KLA) dostává dvě minuty za hákování a 10 minut osobní trest za nesportovní chování.

62:14
    Vojtěch Polák (TRI) dostává dvě minuty za sekání.

62:14
    Dragoun trefuje tyčku!

57:03
    Kaberle tečoval nahrávku Miloslava Hořavy a Hamerlík vytáhl výborný zákrok.

53:24
    Daniel Rákos (TRI) dostává dvě minuty za sekání. To byl ale dobrý faul, protoře před M. Hořavou byla prázdná branka.

44:58
    Milan Doudera (KLA) dostává dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

43:17
    Josef Hrabal (TRI) dostává dvě minuty za držení hole.

39:49
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec se dočkal vyrovnání a tlak v přesilovce byl opravdu enormní. Střelu obránce Krejčího dorazil za Cháberova záda JAKUB ORSAVA. Asistence: Daniel Krejčí.

38:58
    Martin Růžička trefuje horní tyč!

38:29
    Další pokus Hrabala Chábera napoprvé neudržel, ale po zmatku před brankou ukázal rozhodčím, že právě on má kotouč v lapačce.

38:07
    Jiří Kuchler (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

36:01
    Polanský se dostal k vyražené střele a byla před ním prázdná branka. Chábera předvedl výborný zákrok betonem.

33:32
    Zároveň se ale vylučuje. Daniel Krejčí (TRI) dostává dvě minuty za držení.

33:32
    David Růžička vypálil od modré a jeho pokus byl tečován před Miloslava Hořavu. Ten měl před sebou prázdnou branku, ale poskakující puk do ní nedopravil!

26:06
    Strnad v akci dva na jednoho zakončil sám, ale přestřelil.

21:27
    Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

10:33
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Chtěl jsem dopsat původní akci Kladna, ale není třeba. Středočeši se drželi v pásmu, Kaberle trpělivě vyčkával, poté posunul na MICHALA DRAGOUNA a ten z první překonal přesouvajícího se Hamerlíka mezi nohy. Asistence: Tomáš Kaberle.

09:15
    A vybojoval faul. Dvě minuty za krosček dostává Daniel Krejčí (TRI).

03:43
    Přesilová hra ale rychle končí. Jan Rudovský (KLA) dostává dvě minuty za držení hole.

03:36
    Jiří Polanský (TRI) dostává dvě minuty za podražení.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 11. Dragoun (Kaberle) – 40. Orsava (Krejčí), rozh. náj. Polák

Rytíři Kladno: Chábera – D. Růžička, Kaberle, Doudera, Procházka, P. Hořava, Jankovič, Gutwald – M. Hořava, Dragoun, Tenkrát – Kuchler, Havlíček, Rudovský – Bajaruns, Lukáč, Eberle – Hrdel, Strnad.
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Roth, Galvas, Hrabal, Linhart, Roupec, Krejčí, Lojek, Foltýn – Martin Růžička, Polanský, Adamský – Orsava, Bonk, Varaďa – Květoň, Peterek, Rákos – Matuš, Marek Růžička, Rufer – Polák.

Rozhodčí: Hodek, Horák – Brejcha, Suchánek