Vladivostok – Petrohrad 5:4 (1:0 po s.n.) | Chabarovsk – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Novokuzněck – Mytišči 2:5 (kon.)
Novosibirsk – Čerepovec 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Lev 2:3 (0:1 po s.n.) | Magnitogorsk – HC Slovan 6:2 (kon.)
Ufa – Riga 4:3 (po pr.) | Nižněkamsk – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | N.Novgorod – Jekatěrinburg 4:3 (2:1 po s.n.)
Viťaz – Barys 1:2 (0:2 po s.n.) | Kazaň – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Omsk 6:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Severstal Čerepovec
Pátek 03.01.2014, 11:00 • Koncertní a sportovní komplex Sibir, Novosibirsk • KHL

59:06
    Koskinen je venku z branky, domácí zkoušejí závěrečnou power-play!

57:58
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Tak to je opět krutá rána pro jinak lépe hrající Sibir. ANATOLIJ NIKONCEV skvěle stínil před Koskinenem, hostujícího forvarda si vůbec nikdo nevšímal. Takže když od modré čáry vypálil Kiselevič, stačila mu u bližší tyčky jen lehká teč, aby mohl skórovat. Asistence: Bogdan Kiselevič.

56:21
    Sekání Monji (SIB) bylo evidentní. Severstal má k dispozici v závěru utkání početní výhodu.

53:37
    Nikoncev (ČER) dostává dvě minuty za sekání. Hostující lavičce se začíná počínání sudích a velký nepoměr vyloučených enormně nelíbit.

46:34
    Také hosté si zahrají po dlouhé době přesilovku, teprve svou druhou v zápase. Lehtera (SIB) se dopustil hry vysokou holí.

43:20
    Enlund na druhé straně mohl strnout vedení na stranu Novosibirsku. Pálil ze stoprocentní pozice, ovšem pouze nad bránu Štěpánka.

42:45
    Domácí opět mohli z ničeho nic inkasovat. Velkou možnost měl Videll, který v koncovce neuspěl jen díky skvělému slidu po brankovišti ze strany Koskinena.

41:53
    Sibir právě vstřelil branku!
    Zasloužené vyrovnání domácího týmu. Tentokráte už Štěpánek neměl nárok, ALEXANDER NĚSTĚROV byl naprosto sám před českým gólmanem a z blízkosti se zkrátka nemohl v žádném případě mýlit. Asistence: Dmitrij Kugryšev.

38:50
    Další vyloučení na straně Severstalu. Berdnikov (ČER) se nyní dopustil hákování. Rozhodčí posuzují zákroky hostů asi přece jenom o trochu přísnějším metrem.

36:45
    Další nečekaný zásah do psychiky Sibiru. Berdnikov přihrál doleva na volného ANATOLIJE NIKONCEVA, který ve velké rychlosti napřáhl golfem a pak nechytatelnou dělovkou ke vzdálenější tyči poslal hosty do nečekaného vedení. Asistence: Vadim Berdnikov.

35:12
    Enlundova šance! Následně z pravé strany vystřelil i Kudroč, avšak Štěpánek i v tomhle případě dokázal fantasticky zasáhnout.

34:33
    Stasenko (ČER) dostal menší trest za držení. Severstal je nyní celkem hodně dlouhou dobu na trestné lavici.

31:12
    Hosté z ničeho nic srovnávají stav. Vyplatilo se jim forčekování, po němž se nakonec puk dostal k NICLASI ANDERSENOVI, a protože Koskinen přes skrumáž hráčů vůbec nic neviděl, zapadlo Švédovo nahození od modré čáry za brankářova záda. Bez asistence.

28:25
    Kazakovcevova (ČER) hůl byla opět příliš vysoko, domácí tak nyní budou mít čtvrtou početní výhodu tohoto zápasu.

26:28
    První dvouminutový trest pro Novosibirsk. Hra vysokou holí posadila na dvě minuty na trestnou lavici Kugryševa (SIB).

22:23
    Teď už se důraz domácím hráčům přece jenom vyplatil. Doslova a dopísmene dotlačil puk za brankovou čáru pomalu i s gólmanem Štěpánkem tvrďák ALEXANDER NĚSTĚROV. Bez asistence.

18:42
    Laakso (ČER) je již třetím vyloučeným Severstalu, dvě minuty nyní dostal za hrubost.

17:29
    Na druhé straně zahrozili hosté z asi největší možnosti první třetiny! Kazakovcev projel až příliš snadno podél pravé strany, střelou zápěstím mířil do horní růžku, puk se ale nakonec naštěstí pro domácí odrazil od hole jednoho z obránců.

10:16
    Další dobrá možnost Sibiru! Koskiranta njepříjemně vypálil z pravého kruhu a Štěpánek vyrazil opět jen před sebe. Dorážet se snažil Kopejkin, avšak jeho pokus byl již zablokovaný.

08:57
    Něstěrov se ocitl ve stoprocentní tutovce! Štěpánek i v tomhle případě zatím odolal.

04:46
    Monachov (ČER) je dalším vyloučeným na straně hostů, dopustil se hákování, za které dostává menší trest.

01:23
    První vyloučení tohoto zápasu. Černov (ČER) usedá na dvě minuty na trestnou lavici za držení.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 23. Něstěrov, 42. Něstěrov (Kugryšev) – 32. Andersen, 37. Nikoncev (Berdnikov), 58. Nikoncev (Kiselevič)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Kudroč, Plechanov, Aleksejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev – Kugryšev, Lehtera, Enlund – Monja, Koskiranta, Kopejkin – Sannikov, Gubin, Něstěrov – Romanov, Ignatuškin, Šumakov – Butuzov
    Severstal Čerepovec: Štěpánek (Kasutin) – Andersen, Laakso, Kalašnikov, Čáslava, Stasenko, Kiselevič, Popov – Nikoncev, Berdnikov, Dědunov – Žerděv, Černov, Videll – Kazakovcev, Kovyršin, Zemčenko – Kupcov, Vicharev, Monachov – Gogolev

Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov – Strelcov, Tarasov