Most – Havlíčkův Brod 0:2 (kon.) | Havířov – Litoměřice 3:1 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 1:3 (kon.)
Beroun – Kadaň 5:0 (kont.) | Jihlava – Šumperk 6:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 2:1 (kon.)
Ústí n/L – Motor ČB 2:1 (3:2 po s.n.)
BK Mladá Boleslav
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
HC Olomouc
Sobota 04.01.2014, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • 1. liga (ČR)

Mohu s čistým svědomím říct, že tento zápas splňoval svou kvalitou a zapálením parametry, jakémívají zápasy v play-off.
    Tímto se s vámi z Mladé Boleslavi loučím. (20:05:15)

Třetí třetina bya dot o tom, zda Boleslav udrží své hubené vedení, nebo ne. Olomouc se snažila sympatricky bojovat až do samého once a zejména na konci hodně kousala, když hráli power-play a ještě k tomu hráli přesilovku. Na Michala Valenta ale nevyzráli. Pochvalu si zaslouží i Tomáš Vošvrda, který podal v Mladé Boleslavi vynikající výkon, ovšem za svá záda pustil v celém zápase o jednu branku víc.

Fanoušci z obou táborů za mohutného potlesku zdraví své hráče. Na stadionu zůstává po závěrečné siréně i většina diváků a ve stoje tleská.

Zásahy brankářů celkem:
    Michal Valent (MBL) – 16
    Tomáš Vošvrda (OLO) – 31

60:00

59:50
    Kohouti po vhazování ztratili pásmo. Je rozhodnuto!

59:45
    Matěj Pekr vyslal na Valenta dalekonosnou a vysokou střelu, brankář se nenechal rozhodit.

59:32
    Bruslaři vybojovali puk a vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Puk do prázdné brány vůbec nemířil.

59:20

58:58
    Hra pokračuje. Vhazování je až ve středním pásmu.

58:57
    Na ledě leží střepy plexiskla, je nutné je uklidit. Hra je tedy přerušena.

58:57
    Na Valenta šla zajímavá střela, která se odrazila záhadbě od snad něčí helmy směrem k zemi do výstroje boleslavského gólmana.

58:48
    Valent se mezitím činil a drží své spoluhráče.

58:42
    Olomouc bez brankáře!

58:28
    Kohouti mají ještě 50sekundovou přesilovku. Vhazování ve středním pásmu vyhráli.

Oddechový čas pro domácí.

58:05
    Před střídačkami došlo k ostrému střetu, domácí diváci se domáhali vylučování protihráče. Pokračuje se však ve hře. Atmosféra na stadionu začíná nervóznět a vřít.

57:54
    A znovu.

57:30
    Domácí získali po vhazování puk a vyhodili ho ze třetiny.

57:18
    Na trestnou odchází Tomáš Nouza (MBL) za krosček.

56:52
    marek Růžička vyslal na druhé straně od modré ránu pod břevno, které Valent chytil.

55:53
    Houdek podrazil za svou bránou Jarůška. Sudí se rozhodl nepískat.

55:06
    Byla posunutá brána Tomáše Vošvrdy. Sudí přerušili hru.

54:35
    Pabiška si vyměnil puk s Nouzou, který tvrdě zakončil do Vošvrdy. Následovala menší šarvátka asi čtyř hráčů, kterou sudí stihli rychle rozetnout.

53:11
    Pořádnou ránu mezi betony vyslal na Valenta Herman. Akce byla dost rychlá.

53:00
    Boleslav v plném počtu a hned vyhazuje na zakázené uvolnění.

52:20
    Olomouc se nedokázala usadit v pásmu Boleslavi. Má dost velké problémy vůbec založit v této přesilovce útok.

50:55
    Vyloučen Roman Němeček (MBL) – 2 minuty za hákování.

50:20
    Osamocený Bruslař se ocitl před Vošvrdou s pukem. Rána z otočky se mu však díky asistenci hostujícího obránce nepovedla podle představ.

49:24
    Protivný u mantinelu odstavil od puku Selingra a zastavil akci Olomouce.

48:57
    Diviš si vyměnil pár ostrých poznámek s Mikulíkem. Uklidňovat je musel čárový sudí.

48:01
    Hostům se nepovedlo zpracování puku, končí se zakázaným uvolněním.

46:52
    Starý se dostal k odraženému puku a pálil do poloodkryté klece, kam si navíc ještě sjížděl Mikulík. Drtil však se štěstím dokázal odvrátit katastrofu tím, že stíhal Mikulíka a puk trefil na cestě do sítě jeho.

46:23
    Následující akci domácích zastavil Vošvrda ukrytím puku.

46:03
    Obě mužstva v plném počtu.

45:30
    Bartoň vyslal opatrné nahození vedle Valentovy levé tyče. Spoluhráči jeho signál nezachytili.

44:59
    Už se hraje a puk nakonec vyhráli po vhazování domácí, i když ne na dlouho.

44:56
    Nevím proč, ale s vhazováním po Vošvrdově pravici se poněkud dlouho otálí.

44:56
    Zakázané uvolnění Olomouce.

Dnešní utkání sleduje 3210 diváků.

44:03
    Na modré čáře leží Jiří Řípa. Za útok na něj jde na trestnou Pavel Musil (MBL) – 2 minuty za faul kolenem. Na trestnou nakonec usedl i Jiří Řípa za vysokou hůl.

43:22
    nejsem si jistý, ale v následujícím závaru před olomouckou brankou snad zazvonila tyč.

42:52
    Myslím, že to byl teď Meland, kdo nahazoval prudce za bránu. Nikdo z jeho spoluhráčů puk nezachytil.

42:00

41:52
    Až nyní se předvedl Jan Knotek, jenž měl dost času na pořádné umístění střely ze střední vzdálenosti. Valent měl co dělat, aby puk zkrotil.

40:59
    Zatím se olomoucká přesilovka hraje na rozdíl od předchozích dvou třetin dost vlažně, bez zápalu.

40:01
    Za šarvátku před střídačkami z konce předchozího dějství nakonec sudí vyloučili dodatečně Milana Tomana (MBL). 2 minuty – hrubost.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:18.

Ve druhé třetině byl k vidění akční hokej z obou stran, hodný zápasu dvou uchazečů o účast v baráži o extraligu. Bouřlivou atmosféru umocňovaly i výroky sudích, ktreří neváhali v zájmu udržení kontroly nad zápasem vylučovat za každé provinění proti pravidlům. Hrálo se tedy oboustranně často v oslabení a během přesilovky také hosté snížili. Boleslav v závěru dějství zabrala a v další přesilovce se znovu ujala těsného vedední. Ve třetí třetině bude nejspíš atmosféra na ledě i v hledišti dusná jako v tropech.

Zásahy brankářů po druhé třetině:
    Michal Valent (MBL) – 8
    Tomáš Vošvrda (OLO) – 11

Před lavičkami obou celků došlo k nějakému konfliktu.

40:00

39:28
    Vhazovalo se před Valentem. Po vhazování však zahráli hosté vysokou holí a jsou vykázáni hlavním sudím z pásma.

38:59
    Meland je při chuti. Nahodil na Vošvrdu, jenž vyrazil puk před sebe, kam dojížděl Mikulík. Obránce Olomouce byl však u kotouče dříve.

38:19
    Na Vošvrdu se valí jedna střela za druhou. Teď to krátce po vhazování zkusil z mezikruží Klimenta.

38:07

37:31
    Boleslav v pěti.

36:53
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    I tentokrát se skóre mění při přesilovce! ERIC MELAND nejprve zkusil nějakou fintu u pravé tyče po zemi, ale byl gólmanovou výstrojí vytlačen. O pár sekund později dostal druhou šanci a zamířil přesně na růžek ze stejné pozice, ale směrem k druhé tyči. Asistence: Milan Toman, David Výborný.

36:07
    Robin Staněk (OLO) – 2 minuty za hákování. Hraje se 4 na 3 – víc jak minutu.

36:07
    Po vhazování se Nouza ocitl sám před Vošvrdou, než dokončil kličku, aby zakončil, byl faulován.

36:00
    Přesilovka hostů netrvá dlouho. Tomáš Houdek (OLO) jde ven na dvě minuty za nedovolené bránění.

35:38
    Výborný s Pabiškou vytlačili Olomoucké z pásma.

35:31
    Jan Starý (MBL) – 2 minuty za podražení.

35:13
    Ofsajd Olomouckých.

35:07
    Tomáš Protivný dostal u mantinelu v rohu u vlastní brány pořádnou ránu. Svalil se po ní na zem, ale byl schopen hned vstát a odjet s bolestivo grimasou na střídačku.

34:48
    Eric Meland vyslal další parádičku na Vošvrdu, ten svůj tým momentálně dost drží.

34:15
    Na druhé straně se musel činit Vošvrda a chytit ránu zápěstím.

33:24
    Michal Vodný se důrazně probíjel vpřed a z kruhu pálil mírně nepřesně, když dostal od obsazovaného spoluhráče puk na čepel své hole.

32:41
    Domácí nastřelili vzápětí boční síť. Půl stadionu už chtělo křičet gól, ale nakonec se ukázalo, že to přeci jen byla boční síť.

32:00
    Velice nebezpečnou akci teď předvedli Olomoučtí. Puk už mířil za ležícího Valenta, když se v brankovišti odrazil snad od jednoho domácího obránce mimo nebezpečí. Sehráno to bylo s chirurgicky přesnou kolmou přihrávkou ale dobře.

31:35
    Domácí v plném počtu, hraje se 5 na 5.

31:37
    Osobní trest 10 minut dostává Jiří Ondrušek (OLO).

31:05
    Tomáš Drtil od modré natřáhl prudce a nepřesně, domácí se vzápětí osvobodili z mohutného tlaku Kohoutů.

30:09
    Forčekující Lenc málem zmařil olomouckou rozehru po vhazování a mohl jít do brejku. Hosté jeho nátlaku odolali a udrželi puk na svých hokejkách.

29:35
    Tomáš Demel (MBL) fasuje o chvíli později dvě minuty za faul kolenem.

29:17
    Richard Jarůšek si sjel před Vošvrdu a mířil do boční sítě. Zpoza brány pak puk zachytil ještě Demel, ale také nemířil přesně.

28:49

28:27
    Toman ztratil na modré puk, ale domácí se rychle vrátili do pásma.

27:46
    Ohromný závar před Vošvrdou! Hráči Boleslavi si nahrávali tak dlouho, až Mikulík mířili do prázdné klece, ale trefili jen tyč! Pak se strhla před brankářem mela.

26:49
    Denis Kindl (OLO) fasuje 2 minuty za nedovolené bránění. Vyrazil Nouzovi hůl z ruky a poslal ho k zemi.

25:45
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc nakonec také využívá přesilovku a vyrovnává na 1:1, když PAVEL SELINGR napřáhl od kruhu a trefil Michala Valenta přesně do skulinky mezi betony. Asistence: Jakub Herman.

25:16
    Zatím je v držení puku jen Mladá Boleslav.

24:28
    Protivný dokázal zastavit průnik Olomouckých, zatímco se Herman vrátil na led. Začala olomoucká přesilovka.

23:47
    Kindl od mezikruží dále od brány zamířil nad. Nejprve hledal, komu by přihrál, ale neměl komu, tak zkusil vystřelit.

22:44
    Řípa na ledě. Hrajeme 4 na 4.

22:28
    Situace 4 na 4 netrvá dlouho. Na trestnou odjíždí Jakub Herman (OLO) – 2 minuty za držení.

22:18
    David Výborný (MBL) – 4 minuty za krosček a za hrubost. Diváci piští, až by z toho člověk ohluchl.

21:54
    Odražený kotouč pomohl Olomouci osvobodit se tak, aby mohla vystřídat.

21:27
    Olomouc vyvezla kotouč do středního pásma.

20:44
    Jiří Řípa (OLO) – vyloučen na dvě minuty. Tak dlouho opracovával útočícího hráče Boleslavi, jenž se probojovával před Vošvrdu, až ho podrazil.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:20.

Před zaplněnými tribunami ŠKOENERGO Arény jsme viděli kvalitní hokej s množstvím dobrých příležitostí na obou stranách, přičemž o chlup nebezpečnější byli domácí. To také potvrdili zatím jediným gólem zápasu, jenž vsítil Michal Broš.

Zásahy brankářů po první třetině:
    Michal Valent (MBL) – 7
    Tomáš Vošvrda (OLO) – 7

20:00

19:30
    Radan Lenc z mezikruží zkusil nedůrazným pokusem navýšit skóre, neměl nárok.

19:07
    Závar před Vošvrdou končí s pukem za bránou. Situace nebyla vůbec přehledná.

18:21

17:40
    Melandova pecka od modré vyražena Vošvrdovým betonem.

16:21
    Olomouc hraje po inkasované brance mnohem aktivněji. A aktivní jsou i v důrazu. Střela od kruhu sice šla na Valenta, ale hned poté se do sebe pustili dva hráči, které sudí rychle od sebe odtrhli. Za hrubost jsou vyloučeni Radan Lenc (MBL) a Martin Janáček (OLO). Hraje se čtyři na čtyři.

15:15
    Olomouc dlouho držela zásluhou Kucharczyka a Selingra puk za boleslavskou bránou. V jeden moment našli v mezikruží Jiřího Řípu, jenž se s ničím nemazal a málem propálil Valentovu lapačku. Puk mu z ní vypadl mimo.

13:35
    Puk přišel ze strany od Melanda do mezikruží na Mikulíka, jenž našel skulinu v rozestavení olomouckých obránců a hlavně MICHALA BROŠE, jenž se zjevil zničehonic u levé tyče a zakončil do poloprázdné brány. Asistence: Milan Mikulík, Eric Meland.

13:20
    Unikajícího Kucharczyka parádně odzbrojil Ctirad Ovčačík. Boleslav šla následně do protiútoku.

13:00
    Výborný si sjížděl k bráně, kde neuspěl, navíc měl kolizi s brankářem Vošvrdou.

12:23
    Vysoká hůl Boleslavi. Vhazuje se v jejím pásmu.

12:11
    Po vhazování vyslal střelu-nestřelu Tomáš Nouza. Buď odrazem od brusle, nebo od výstroje olomouckého bránícího hráče tím ale málem Vošvrdu překvapil. Ten se však stihl přemístit včas.

12:03
    Za nedovolené bránění jde na dvě minuty ze hry Richard Diviš (OLO).

11:44
    Na druhé straně podobně těsně neuspěl Jiří Řípa. Ihned poté Boleslav šla do protiútoku.

11:09
    Diváci teď dvakrát rychle po sobě viděli těsné šance Boleslavi.

10:34
    Tomanův přímočarý pokus od modré Vošvrda vytěsnil betony. Tlak Boleslavi pokračuje.

09:53
    Následoval protiútok Boleslavi. Kotouč nakonec získala za svou bránou Olomouc a dlouho váhala s rozehrávkou.

08:46
    Radim Kucharczyk byl v dobré příležitosti u pravé tyče, navíc měl k dispozici dvě dorážky. První trefil Valenta, ve druhé spíše už jen zpětně přihrával.

08:31
    Pískána hra vysokou holí. Vhazování po Valentově levici.

07:58
    Po vhazování se u levé tyče dostal puk pod nohy jednoho z bránících hráčů Boleslavi a neměl ho nikdo pod kontrolou, dokud se jako první nezorientoval Valent a puk neschoval.

07:35
    Následovala nepovedená příhra před bránu, jež vedla k brejku Olomouce, který se nepovedl. Vhazování po Valentově pravici.

07:12
    Boleslav zakládá útok, nahození o mantinel končí v rohu, kde se o puk dále bojuje.

06:21
    Po vhazování ukázal Tomáš Vošvrda tygři skok vpřed, aby zabránil nebezpečné dorážce.

06:07
    Několik pokusů o založení útoku Olomouce skončilo nakonec zakázaným uvolněním.

05:38
    Hra se na chvíli zasekla na modré čáře blíže boleslavské brance, nakonec se puku zmocnila Olomouc, avšak nedařilo se jí tu modrou čáru překročit.

05:03

04:20
    Staněk se po ubránění náporu domácích v jejich přesilovce prosmýkl přes modrou a dloubnul pěkně jedovatou střelu směrem na bránu.

03:24
    Domácí v plném počtu. O pár sekund dříve zkusil od modré střílet jeden z hráčů Olomouce, jeho pokus byl zblokovaný.

03:03
    Bude se hrát ve čtyřech. Na trestnou odjíždí za hákování Matěj Pekr (OLO).

02:34
    Boleslav se dokázala osvobodit a aktivní hrou brání Olomouci v kvalitní rozehrávce.

01:24
    Ve stejném čase byl vyloučen Milan Mikulík (MBL) na 2 minuty za sekání.

01:24
    Výborný selhal ve skvělém sólu od modré, těsně vedle!

00:44
    Selingr propasíroval puk před brankáře domácích, ale Janáček u mantinelu nezachytil jeho přihrávku.

00:16
    V útočném pásmu dokázal Nouza vybojovat puk, ale neměl moc komu nahrát.

00:01

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Němeček, Toman, Ovčačík, Meland, Protivný, Jindra, Kurka, Volf – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Vrbata, Demel – Lenc, Musil, Starý

HC Olomouc: Vošvrda (Halász) – Houdek, Ondrušek, Drtil, Jaroměřský, Bartoň, Staněk, Kadela, Janáček – Pekr, Diviš, Řípa – Kucharczyk, Růžička, Selingr – Rác, Knotek, Kindl – Jergl, Vodný, Herman.

Rozhodčí: Pešina, Zubzanda – Gerát, Hynek.

Jak utkání lídra s druhým celkem tabulky dopadne, se dovíme již brzy.

Mladá Boleslav během pauzy posílila o Richarda Jarůška, který přišel od Orlů Znojmo, hrajících EBEL ligu. Opačným směrem putovala dvojice Tomáš Jiránek a David Pojkar. Také Olomouc sehnala pár posil. Z Třince mají vyřízeny střídavé starty Radim Matuš, Marek Růžička a Tomáš Drtil.

Oba dosavadní vzájemné zápasy sezóny skončily rozdílem dvou gólů, přičemž si výhru připsal vždy domácí celek. V říjnovém střetnutí Boleslav na domácím ledě svého soka přetlačila 4:2, zatímco Olomouc svůj led o víc jak měsíc později nedala vůbec lacino, když oplatila dvougólovým rozdílem 5:3. Tehdy ani nebylo znát, že hanáci o den dříve absolvovali zápas až na druhém konci republiky v Ústí nad Labem.

Po čtrnáctidenní pauze nás čeká 36. kolo 1. ligy, v němž se střetnou dva aktuálně první celky tabulky: BK Mladá Boleslav a HC Olomouc. Mezi oběma soupeři je devítibodový rozdíl a Olomouc určitě udělá vše pro to, aby se náskok Bruslařů ztenčil jen na bodů šest. Naproti tomu Boleslav nebude chtít duel se sousedem v tabulce podcenit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 14. Broš (Mikulík, Meland), 37. Meland (Toman, Výborný) – 26. Selingr (Houdek, Herman)

Rozhodčí: Pešina, Zubzanda – Gerát, Hynek